» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » Leptokaria opinia

Leptokaria opinia

Strona: 1 2 3 4 > »

Autor Treść
kocik29
Gość
Właśnie przyjechałam z Leptokari jak macie pytania to piszcie postaram się odpowiedzieć.
IP: 77.253.253.39
krzysiekk
Gość
a wiec:
1.ceny (chodzi mi glownie o jedzenie w supermarkecie zeby sobie kupic do hotelu itd i o alkohol)
2. imprezy , dyskoteki (gdzie sie dobrze mozna pobawic a gdzie nawet nie warto zaglądać
3.jak plaża ? :)
IP: 85.202.50.84
karol
Gość
Napisz jak było. Zadowolona? Warto jechać?
IP: 83.27.66.160
kocik29
Gość
a więc ceny:
chleb mały 0,70 centów duży kilogramowy 1,5 euro najlepszy w piekarni,
wędlinę idzie kupować na plasterki około 5 euro kilo ale w paczkach 10 plasterków 1,45 euro generalnie ceny nie są tak duże.
obiad w knajpach od 5,5 - 11 euro,średni zestaw 6 euro i jest naprawdę dużo.
Piwo w knajpach 2 euro w sklepie ich 0.6 ale jest słabe a zagraniczne 1 euro.
Jeżeli chcecie sami robić jedzenie warto wybrać się do Lidla jest też targ we wtorek są super jarzyny i owoce.
Ze wszystkim się targujcie potrafią spuscic cenę o połowę.
Dyskoteki są dwie jedna przy plaży druga na samej górze Leptokari.
Plaża piasek z kamieniami ale może być gorzej z brzegiem morza gdzie jest pełno kamieni i najlepiej mieć specjalne buty.
Generalnie ja jestem bardzo zadowolona i napewno w przyszłym roku tam wrócę .
Polecam zakup kurtek skórzanych można kupić już od 60 euro.
Nie warto kupować jedzenia u rezydentek z biura Śląsk bo można zjeść taniej i więcej a nigdzie nie doliczali chleba i wody naciągają.
Wycieczki też mają ponaciągane ceny targujcie się.
Hotel Erato może być tylko łazienki są daremne o prysznicach nie wspomne.
pokuj 21 ma łazienke na korytarzu.
Ale mimo wszystko polecam było super.
IP: 77.253.191.229
krzysiekk
Gość
dzieki za info ;)) pozdrawiam
IP: 85.202.50.84
karol
Gość
dzięki za info, ja też wybieram się do erato z but śląsk od 05.08. A byłaś może na wycieczce w Atenach lub rejsie na Skiathos?
IP: 83.4.97.217
RXN
Gość
czy byłaś na jakiś wycieczkach?
jakie plaże?
czy są muszelki ;)?
czy można sobie tam indywidualnie wykupić wycieczki i jak to wygląda?
czy widziałaś może hotel Mouses?
i jakie ceny jeżeli chodzi np. o karty telefoniczne do Polski, kartki pocztowe, znaczki... itp?
i czy jest np. jakiś fajny "targ" - ciuchy itp.... ;)?
i co polecasz, żeby zjeść...?

i jaka teraz jest tam temperatura? :D
IP: 195.225.246.110
kocik29
Gość
1.Nie byłam w Atenach ale podobno meczarnia i strasznie gonili,na Skiathos tez nie byłam ale polecają u nas widzieli delfiny mieli tylko bardzo przepełniony statek.
2.Wycieczki z biur sa drogie i ciągną pieniądze zaraz po przyjezdzie radze zaczekać i w centrum jest polskie biuro Tram Travel i maja te same wycieczki za niższą cenę.
3.Muszli na plaży nie ma są kamienie przy brzegu i w morzu bardzo szybko robi się głęboko ale woda bardzo czysta i bardzo ciepła.
4.Hotel Mouses widziałam jest w bocznej uliczce na takim place dość fanie wygląda widok ma na góry bądz na inny hotel.
5.Karta telefoniczna do Polski 3 euro godzina rozmowy kartki pocztowe po 0,30 euro a znaczki około 0,70 euro.
6.targ jest zawsze we wtorek i ciuchy bardzo podobne jak u nas w sklepach idzie znależc perełki za niewielkie pieniądze i przywieżc coś oryginalnego
7.Mnie smakowały gyros pita w knajpie AYLA ,a tak to bardzo dobre są pieczone małże zaraz przy Erato oraz przepyszna baraninka generalnie jedzenie dobre
8.Temperatura była 30 koło 19 a woda 25.
Życzę udanego wypoczynku :D :D
IP: 77.254.13.229
karol
Gość
dzięki za dobre rady
IP: 83.4.94.145
RXN
Gość
kocik29 - baaaaardzo dziękuję za informacje :D
na pewno się przydadzą :D
tak - hotel Mouses ma widok na Olimp (czy on jest na prawdę taki "płaski" [na zdjęciach tak wygląda]??)
a jeżeli chodzi o to biuro podróży - czy te wycieczki można wykupić tylko jako pełnoletnia osoba?
z tego co czytałam, Olimpic Beach - są tam "krany" na ulicach z czystą wodą do picia... czy to samo jest w Leptokarii??
a jakie pamiątki warto przywieźć?
i czy wiesz może jak długo jedzie się z Polski (np. Katowice jeżeli wiesz) do Leptokarii autokarem

napisz jeszcze czy przed czymś przestrzegasz i na co zwrócić uwagę?
czy miasto jest bezpieczne? i czy zdażają się jakieś kradzieże?

czy są meduzy i jeżowce w morzu - spotkałam się z takimi pytaniami na innych forach, niestety bez odpowiedzi...

dziękuję za odp :)
IP: 195.225.246.110
RXN
Gość
i jeszcze:
czy to biuro tram Travel ma coś wspólnego z Tramp Travel...
i czy te karty telefoniczne trzeba kupować w specjalnych kioskach...
i czy są skrzynki pocztowe i poczta w Leptokarii?
IP: 195.225.246.110
kocik29
Gość
Tak to jest ten Tramp Travel,karty kupuje się normalnie w kiosku a kartki najlepiej na poczcie ja zostawiałam u rezydentki i została wysłana w dniu kiedy przyjechałam do polski.....
IP: 87.205.221.151
RXN
Gość
odpowiedz jeszcze prosze na mój wcześniejszy post... :D
powiedz mi jeszcze czy te wycieczki są sprawdzone (czy byłaś może na jakiejś) i czy znasz może jakieś orientacyjne ceny wybranych wycieczek z tego biura?
IP: 195.225.246.110
kocik29
Gość
1.Nie wiem co znaczy "płaski" ma chyba trzy lub dwa piętra.
2.co do pełnoletności to nie wiem bo mnie to nie interesowało mój mąż niestety dał się wkręcić na wycieczkę z rezydentką i potem żałował .Dla porównania my płaciliśmy 25 euro od osoby a jest nas 4 a tam wycieczka na meteory była po 18 euro różniła się tylko tym że w klasztorze na meteorach była przewodnik(który opowiadał przez 15 minut a reszte zwiedzaliśmy sami) i my zwiedzaliśmy jeden klasztor a tam były dwa.
Ateny były coś koło 25 -28 euro.
3.Kranów do picia nie widziałam może nie zwróciłam uwagi
4.Do Leptokari z Katowic jechałam 28 godzin a z powrotem 25 godzin.
5.jak ja byłam meduz jeszcze nie było a jeżowców też nie spotkałam a dziennie byliśmy w wodzie i bez obuwia ale się przydaje - kamienie
6.Przestrzec nie mam przed czym nam się nic nie przytrafiło o kradzieżach też nie słyszałam
IP: 87.205.218.89
RXN
Gość
baaaardzo dziękuję
"płaski" - chodzi mi o Olimp :D:D:D
IP: 195.225.246.104
RXN
Gość
a co ciekawego warto sobie przywieźć z tej okolicy - pamiątki ?:)
IP: 195.225.246.104
Użytkownik
Posty: 13
W uzupełnieniu parę informacji/wróciłem z Leptokarii 3 dni temu/.
Warto kupić wypalane gliniane naczynia wzorowane na starożytnych wyrobach.Są różne kolory,bogato zdobione,wzorów setki,ceny od 3 euro do kilkudziesięciu.Polecam sklep za biurem Tramp Travel w bocznej uliczce.
Ceny wycieczek faktycznie są dużo niższe niż u rezydentów.Za piękną udaną wycieczkę na Skiathos zapłaciliśmy od osoby 28 euro.Większość naszej grupy wykupiła za 40 euro i mieli niezbyt udaną-brak miejsc siedzących na statku,zaczęli od plaży w przeciwieństwie do naszej,przy największym tłoku.Następnie wyspa już mocno nagrzana słońcem i powrót częściowo niesprawnym statkiem.Przy tym my mieliśmy dwa razy więcej czasu na Skiathos i plażowanie.Generalnie proponuję do opinii i zachęt ze strony rezydentki/mistrzyni w tym fachu/podchodzić z dużą rezerwą i nieufnością i liczyć głównie na siebie.
Jest tez wypowiedź o Erato.W pokojach są prysznice,można rzec przyklejone do ściany w wc.Mimo to na urlopie w zupełności wystarcza.Pozostałe apartamenty z biura Śląsk były bardzo chwalone.Ten zresztą też głównie za położenie mniej za wielkość pokoi i łazienki.
Piwo Amstel/0,5/ jest w super samie po 0,75 euro plus kaucja zwrotna 15 centów.W innym przy plaży greckie puszkowe/czerwone opakowanie/ po 0,50 centów.
Warto wybrać się do Nei Pori-pociągiem niecałe 10 minut/bilet tam i powrót 1 euro/-piękna szeroka piaszczysta plaża,łagodne wejście do morza,muszelki na plaży,woda bardziej przejrzysta i ładniejsze widoki.Można także pojechać z Leptokarii do Salonik czy Aten takim samym transportem.
Na koniec nikt nie sprawdza wieku uczestników wycieczki -nazwisko i tyle.
Jeżeli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem,mogę przesłać fotki z Leptokarii,Skiathos czy Nei POris
IP: 78.88.206.226
kocik29
Gość
podam Ci adres i proszę prześlij mi fptki z nei Poris bo myslę w przyszłym roku tam pojechać ze względu na plaże. ewakocik30@interia.pl
IP: 87.205.210.27
RXN
Gość
piter - ja również poproszę te zdjęcia roxana1990@o2.pl :)
i czy możesz również Ty odpowiedzieć na moje pytania, we wcześniejszych postach...?
kocik29 już mi odpowiedziała, ale chętnie zwrócę uwagę na jeszcze inne opinie :D
IP: 195.225.246.104
ponka19
Gość
czy Leptokaria to duża miejscowość? jest tam dużo turystów? dużo Polaków? można się spokojnie dogadać po polsku, niemiecku albo angielsku?
to biuro ma może swoją stronę internetową?
dzięki za odpowiedź ;]
IP: 81.168.226.79
Użytkownik
Posty: 13
To biuro ma nową nazwę-Ok.Services i jest jego strona.Opinie ma na ogół kiepską-zwłaszcza za poprzednie lata-teraz ponoć jest lepiej zorganizowane.Miejscowość jest średniej wielkości,turystów jest sporo,ale plaża nie jest tak zatłoczona jak w Polsce.Rozciąga się na parę kilometrów.Po polsku czy angielsku można się porozumieć,po niemiecku mniej.
IP: 78.88.206.226
magda
Gość
prosze o z zdjecia z leptokari albo nei poris.bede wdzieczna.m_pokorska@op.pl
IP: 87.205.248.89
RXN
Gość
piter - bardzo dziękuję za cenne informacje :D
z pewnością z nich skorzystam :D
dziękuję również za fotki :)
są bardzo ładne :)

z pewnością będę chciała sobie coś przywieźć :D
może właśnie te wyroby ceramiczne, o których pisałeś ;)
z pewnością będę musiała je zobaczyć

jeśli będziesz miał chwilkę, napisz proszę czy powinnam zwrócić
szczególną uwagę na jakieś zagrożenia np. kradzieże... lub jakieś
nieprzyjemne zaczepki...

ja jadę 18-30.08. do hotelu Mouses. Widziałeś go może... jest blisko
morza... słyszałam, że jest zupełnie dobry...

czy na plaży leżałeś jak "śledź" czy można było znaleźć więcej
miejsca ? ;)
ile stopni?

co warto zjeść????? (słodycze i nie tylko ;))
i oczywiście czy są jakieś smakołyki np. dobre loooooody :D

nie ma jakiś "historii żołądkowych"...

czytałam, że w Olimpic Beach są krany z wodą pitną na ulicach... czy to
samo jest w Leptokarii...

i czy są jeżowce i meduzy w morzu...


to na razie tyle :D

pozdrawiam
IP: 195.225.246.104
Użytkownik
Posty: 13
Nie ma większych zagrożeń kradzieżami czy zaczepkami/nie wiem jak jest na dyskotekach/,ale jak wszędzie lepiej uważać.W tej miejscowości czy na plaży nie widać podejrzanych osobników czy napiszę wręcz obdarciuchów.W naszym hotelu należało zostawiać dmuchane materace na parterze budynku za ogrodzeniem-jeden został ukradziony,drugi pocięty-wyglądało to na odosobniony incydent.Na plaży nie ma dużego tłoku,zawsze można znaleźć dobre miejsce.Temperatura wody tydzień temu wynosiła ok.23 stopnie teraz na pewno więcej,powietrza niekiedy powyżej 35-nad morzem tego się nie odczuwa/bryza/.Bardzo smakowały nam lody/2 gałki z obfitą posypka/po1,80/ euro-ostatnia kawiarenka po prawej stronie na głównej ulicy,idąc do morza.Przed nią można raczyć się smacznym gyrosem/2 euro/Polecam tez ich kawę frape po 2 euro i wiadomo grecka chałwa.Sensacji żołądkowych nie było.Kran z woda pitna jest tylko przy głównej plaży.Jeżowców nie ma tak jak i meduz.Meduzy pojawiają się około sierpnia-niebieskie nie parzą,pomarańczowe tak.Wspomnianego hotelu nie kojarzę.
Pozdrawiam piter
IP: 78.88.206.226
Użytkownik
Posty: 13
magda napisał
prosze o z zdjecia z leptokari albo nei poris.bede wdzieczna.m_pokorska@op.pl

Wysłałem -wróciły z powrotem :'(
IP: 78.88.206.226

Strona: 1 2 3 4 > »

Forum turystyczne » Grecja » Leptokaria opinia

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij