» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » grecja parga

grecja parga

Strona: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Treść
Gość
Gość
Witam :) ja również jadę 9 lipca do Pargi :))
IP: 92.244.40.179
Tasiek
Gość
Witam, czy wie ktoś może jak wygląda życie nocne w Pardze, czy są tam może jakieś małe kluby w których choć troszke można się wyszalec;). Jedzie ktoś może z Oskarem lub OIS w terminie 23.08.09? Pozdrawiam wszystkich
IP: 193.111.30.50
wandzia 3
Gość
Witam...ja jade dopiero 28 lipca o 03:00 nad ranem z Katowic.Jestem juz prawie spakowana, hehehe, bardzo sie cieszę na ten wyjazd! tersa ma racje-nawazniejsze żeby pokoje nie miały np.zawszawionych poduszek ,nadmiaru robactwa-klimat wskazuje na to że obecnośc robali ejst chyba raczej nieunikniona ale jak się człowiek na to nastawi to przeżyje-fajnie jakby była choc letnia woda a nie taka całkiem lodowata.jak wrócicie to opiszcie tu swoje wrażenia, co Was zachwyciło ,a co zniesmaczyło i ile kosztuja pocztówki i znaczki na nie do Polski!pliiiiiiiiis bo musze wysłac całe stosy!pozdrawiam!
IP: 85.89.173.178
pam
Gość
właśnie wróciłam z Pargi.
Napisze moze co nalezy wiedziec. przede wszystkim nalezy sie przygotowac na bardzo wysokie ceny. pączek 1,80e, puszka coli 0,80e, masło 3,80e.
jeżeli chodzi o ceny w tawernach to obiady od 5 euro w góre.
parga jest sama w sobie piekna. cudowne krajobrazy. ale panuje tam wielki brud. Grecy nie dbaja o porządek poza swoimi domami. plaze sa 3. dla wiekszosci valtos jest najfajniejsza, ale tam wcale nie ma przyjemnego wietrzyku, jest bardzo goraco i daleko od centrum wiec polecam najmniejsza plaze, za ta w centrum.
Grecy sa bardzo mili i przyjaznie nastawieni, jednak Parga pojawila sie w polskich ofertach dopiero w tym roku, wiec wiekszosc Grekow Polakow nie kojarzy ;)
IP: 89.231.128.5
pam
Gość
ceny kartek od 0,30e w gore. najczesciej spotykane to te za 0,40. znaczki 0,70e.
woda czysta, lecz raczej chłodna ;)
IP: 89.231.128.5
pam
Gość
klubow tam za bardzo nie ma. jest kilka dyskotek, sptkalam sie chyba z 3, ale zabawa zaczyna sie o 1 w nocy. polecam klub mango. mozna tam siedziec caly dzien na basenie nic nie zamawiajac. w piatki sa darmowe wieczorki greckie ;)
IP: 89.231.128.5
wanzdia 3
Gość
witaj pam...a czy ten pobyt byl realizowany przez biuro oskar?jak wypadła organizacja? jak wygladaja aparthotele **? dziekiz a info na temat kartek. dla mnie to bardzo ważne.myslałam ze beda drozsze ale teraz jestem spokojniejsza.A o co chodzi z tym brudem? smieci leża na ulicach? rozlane pomyje czy jak? Bo ja pochodze z okolic syfiatych Katowic wiec ciekawa jestem czy o taki brud chodzi czy raczej o zwykłe niechlujstwo? A czy w pokojach sa jakies paskudne robale i trzeba zabrac jakies srodki mordujące?
IP: 85.89.173.178
Raf
Gość
Witam, dzieki za wszystkie informacje, są bardzo cenne dla wybierających się osób, w tym dla mnie. Mam jeszcze pytanie, które wycieczki fakultatywne są najlepszym wyborem (zastanawiam się nad Atenami, Albanią i Ioaniną) ? Do której restauracji/ tawerny oraz marketu najlepiej się wybrać (cena/jakość) ? Reszte pytań to pewnie do rezydenta, a no właśnie - jak oceniacie rezydenta (w zeszły roku byłem w Hiszpanii z Oskarem i rezydentka była bardzo miła i kompetentna). Dzięki.
IP: 62.21.56.3
pam
Gość
tak bylam z oskarem. organizacja...no cóż. jeden z kierowcow z pewnoscia nie nadaje sie do wożenia ludzi, bardzo opryskliwy. jezli ma pani pakiet z jedzeniem to nie wiem jak bedzie wygladal pokoj, jezeli bez to w pokoju znajduje sie aneks kuchenny. pokoje wygladaja tak jak na stronie oskara ;) zadnych robali nie ma, ale prosze sie rpzygotowac na komary! szmaty, szczotki, sloiki, smieci wszystko porozrzucane. nie ma w ogole koszy na smieci tylko duze kontenery, a obok nich jeden wielki syf...
wycieczki fakultatywne z oskara sa bardzo drogie. ateny 75e, meteory 45e, rejs na paxos i antypaxos 28e. dlatego polecam wykupywanie ich bezposrednio w biurach w pardze indywidualnie, a nie jezdzenie z oscarem. na paxos i antypaxos bylam za 10e.
w tawernach jadalam raczej rzadko a ceny sa mniej wiecej w kazdej takie same. w kazdym markecie ceny sa raczej takie same. ale radze nie kupowac w centrum tylko szukac sklepow na obrzezach miasta.
IP: 89.231.128.5
wandzia 3
Gość
no ja mam niby pokoj 2** z aneksem kuchennym mimo iz wykupilam wyzywienie...a w jakim biurze ote wycieczki pytac...moze poda pani jakies namiary? adres? bo jak aj zalatwialm wyjazd to pdamo mi ceny wycieczek mniejw iecej w przyblyzeniu np meteory 25 euro...moga sie wahaca zaleznie od kursu euro co oczywiste ale zby az o tyle? a z nie wiem co powiedziec bo same wycieczki wyszlyby drozej niz cala opalata za tenwyjazd do pargi. gzdie sie uidac i z kim sie wtedy jedzie?bo chuba bez polsko jezycznego pilota a ja nei znam angilelskiego tylko hiszpanski i nei wiem czy dam rade zlawtic to samej a obiecalam synowy wspinaczke na olimp....az mi sie plakac chce z etak drogo. a dzieci palca jak my czy maja znizki an te ateny, meteory i skiatos?moze nei powinnam jechac? bo jechac piertwszy i mzoe sotatni raz do grecji a nie widziec aten olimpu czy metery z powodu tak wielkiej roznicy ceny to bez sensu, nie?prosze o info i z gory dzieki.
IP: 85.89.173.178
pam
Gość
25 euro? oskar miał te wycieczki w ofercie, jak pisałam, ateny -75, meteory-45, rejs paxos antypaxos-28, wiecej nie pamietam. po prostu nie bylam zainteresowana. biur z ofertami wycieczek jest ew pardze bardzo wiele, na tablicach reklamowych napisy wrecz krzyczą tańszymi cenami. trzeba pochodzic, poszukac. adresu Pani nie podam, gdyz w Grecji nie ma podzialu na ulicy ;)) Nie wiem, jak mialabym to zrobic ;)
co gorsza...osoby z mojej grupy, ktore pojechaly na meteory wrocily bardzo zawiedzione...rezydent nie nadazal z tlumaczeniem, natomiast na wycieczki na ktore jezdzilo malo osob z grupy (jak najgłębszy wąwoz świata - 48e) rezydentka nie pojechala wcale i kto nie znal angielskiego nic nie rozumial... okazuje sie rowniez ze sam wstep na meteory kosztuje 2e wiec cena oskara jest kosmiczna.
o ile mi wiadomo meteory byly za 25e z miejscowosci Olympic Beach, ale jezeli mowimy o Oskarze to mysle ze ich oferta cenowa sie nie zmienia w ciagu 2 tygodni...
IP: 89.231.128.5
teresa77
Gość
Witam wszystkich po dobrych wakacjach w Pardze. Dziś w nocy wróciliśmy i jesteśmy zadowoleni. Pogoda była wymarzona, nie przeszkadzał mi upał 45 C. Apartament mieliśmy ok. 1,5 km. od plaży, wymiana pościeli i ręczników co 4 dni. Czasem w pokoju pojawiała się jaszczurka, konik polny rozm. XXL, ale wszyskie stworzonka były nie groźne. Prawie w każdym pokoju aneks kuchenny(niektórzy mieli z tym problemy) my mieliśmy choć nam nie był potrzebny, ponieważ stołowaliśmy się w tawernach NIE POLECAM TAWERNY W MANGO, OKROPNE JEDZENIE. Jedynie co było dla nas dość trudne to ceny, które w porównaniu z Paralią są b. wysokie np. gałka lodów 1,50E, pepsi 1,5 l za2E, puszka 0,80 E ; pączki 2E, bułki 0.40E, wycieczki z Oskara b. drogie i czasem bez tłumacza, można pojechać lub popłynąć z greckiego biura. My tak zroboiliśmy i byliśmy zadowoleni. Tania jest pita z gyrosem za 2E, woda mineralna 6x 1,5l tylko 2E. A tak poza tym miejscowość piękna, nawet chyba ładniejsza od wyspy Skiatos. Chętnie bym tam jeszcze pojechała, oczywiście z grubym portfelem :D ;)
IP: 83.10.229.154
klient biura Oskar
Gość
Witam,
Parga jest cudowna, polecam zwiedzenie Epiru i obowiązkowo wyspy LEFKADA z plażą Porto Katsiki i wodospadu w górach, cudowny jest też teatr w Dodonie i Necromantion z niesamowitą atmosferą.
Ale drogo, jesteśmy nie pierwszy raz w Grecji ale nawet na Krecie i w mieście Korfu było znacznie taniej.
Co do biura Oskar to porażka. Aneksy kuchennych dopiero po kłótni z rezydentką na drugi dzień. Autokar stan tragiczny (psuł się hamulec już na Słowacji i mieliśmy tzw. przerwy techniczne co polegało na zatrzymywaniu się i cofaniu autokaru, nawet na austostradzie - totalny brak jakiegokolwiek rozsądku ze strony pilota zdaje się że Pana Zbigniewa (bo nie zdecydował się przedstawić na tyle głośno abysmy cokolwiek słyszeli) w jednym z kół i przyjechaliśmy po morderczej podróży dopiero o 18.00, choć mieliśmy wcale nie dojechać, kierowcy (bardzo w porządku ludzie którzy mimo wszystko się starali) w efekcie zmieniali koło na autostradzie!!! !!!) Rezydentka Pani Paulina tragedia, bezczelna dla nas jako osób które uważa, że jak możemy rościć pretensje co do tego za co zapłaciliśmy. Jednej Pani która była w podobnej sytuacji jak my powiedziano w biurze w Polsce że jak jej się nie podoba to może spać na plaży. Pokoje 100-500 m od plaży to żart bo w Pardze jest to bardzo trudno. A i jeszcze jedno dla amatorów kąpieli jak na Grecję to woda stosunkowo zimna (zimne prądy) cieplejsza już na dalszych plażach np Mythologos z błękitną flagą.
Zdecydowanie odradzam Oskara, zerowa organizacja, pokoje nie zgodne z ofertą a przytrafiło się to nie tylko nam ale wielu osobą. Oskar będzie miał co robić w tym roku. Dla przykładu inne osoby które zamówiły pokój 3 osobowy otrzymały 2 osobowy z dostawką (polówką) mimo że płaciły normalnie za trzy osoby.
Ale mimo tego wszystkiego warto było bo Epir jest wspaniały i na każdym kroku czuć Grecję nie zdeptaną przez turystykę jeśli tylko wyjedzie się poza Pargę, warto zwiedzić coś więcej niż plaże i klub MANGO.

Pozdrawiam
IP: 83.10.152.44
wandzia 3
Gość
Witam!fajnie ze juz powracaliście ale szkoda ze jzu teraz bo chyba bylo fajnie mimo wszystko. Awarie się zdarzaja nawt jak sie jedzie wlasnym nowiutekim samochodem wiec co dobiero mowic o autokarach ekspoloatowanych niemiłosiernie i ebz przerwy. nietrudno chyba tez zrozumiec humory rezydentow i pilotow skoro calosc nie idzie jak powinna bo autokar nawalil i wszytsko spada na ich glowy....jednak przyznam racje co do tego, że nawt zly humor polota nie usprawiedliwia jego braku uprzejmosci wobez podopiecznych...jestesmy dorosli i chyba zcasem warto pogadac zamiast wrzeszczec i strzelac fochy...no ale coz...sa ludzie i ludziska.Pisała juz pam ze ejst drogo ize wycieczki fakultatywne z oskara sa drogie mimo ze na ich stronie ceny sa podane o polowe nizsze tzn ateny 35 euro anie 75...mają widac w tym jakis cel...mnie w biurze i przez telefon powiedzianoz e ceny sa takie jak widac na stronce . zastanowiło mnie to ze turyści z paralii placa tyle samo co ja z pargi jadaac na skiathos mimo iz oni maja skiathos na wyciagniecie reki a ja musze przezjechac greceje z zachodu na zachod i palce tyle co oni. To oni maja tak drogo czy ja tak tanio? zapytałam jak to ejst ztymi cenami a bylo to juz chyba w kwietniu i powiedziano mi ze ceny dla tych z parali i dla tych z pargi sa takie same bo chodzi tylko o koszt calej wyprawy np na skiathos ale ze cenys ie wahaja o kilka euro w zaleznosci od jego kursu oraz zależą od ilosci osob bioracych udzial w danej wycieczce . tzn: im wiecej osob tym taniej wychodzi na osobe a im mniej tym drozej...to by bylo logiczne ale w takim wypadku powinni podac na stronce informacje o tym ze cena danej wycieczki wynosi Od 30 euro w zwyż zaleznie od ilości chetnych i kazdy normalny czlowiek spodziewalby sie ceny z kosmosu i ewentualnie by sie na nia przygotowal a ja wyliczylam sobie co do grosza z malym zapasikiem pieniadze na 4 wycieczki z oferty oskara , a po tym co od was uslyszlama starczy mi chyba tylko na ółtora eheheheh..napiszcie prosze(do teresy77) jak zalatwic sobie wycieczke np do aten taniej w tamtejszym biuirze nie znajac angielskiego a po grecku umiejac jedynie pare zrotow? jak sei dowiedziec o ktorej i gzdie ejst jakas zbiorka i jak wstawic sie na miejsce zbiorki w ramach powrotu z tamtejszym biurem do pargi? dla mnei to kosmos...a mowiaą tam moze po hiszpansku? Moze ejzdzi tam sporo turystow z hiszpanii i tamtejsza ludnosc mowi choc troche po hiszpansku tak jak polowa sklepikarzy w parali mowi po poalsku? npaiszcie na ten temat. jade o 3 nad ranem tj z poniedzialku na wtorek...raujcie!!!!!!! dla mnie to spelnienie marzen i chcialabym sie jak najlepiej [pzrygotowac dlatego licze na wasza pomoc.usciski...wanda.
IP: 85.89.173.178
lukasz
Gość
Potwierdzam opinie pani teresy77. My mieliśmy pokoje w centrum w apartamencie Aleksandria. Ręczniki i pościel były wymieniane codziennie jak i również sprzątanie pokoju. Niestety nie było aneksu kuchennego, ale dla nas to nie był problem bo i tak nie robiliśmy sobie posiłków. W pokoju były klimatyzatory, za które można zapłacić 5 euro/dzień. Od razu napisze, że nie ma z Pargi wycieczek fakultatywnych do Aten, gdyż droga jest kiepska i długa. Najbardziej polecam plażę Valtos. Z centrum jest troszkę drogi do niej, ale pływają z portu Pargi na Valtos taksówki wodne za 2 euro w jedną strone za osobę, za 3 euro zaś na plaże Lichnos. Taksówki zaś z Pargi na plaże Valtos kosztują około 5 euro za kurs. Nasz autobus jechał bardzo szybko i bez problemów. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 9 polskiego czasu. Z drugim autokarem był niestety problem bo miał awarie i dojechał około 18 jak pisze "klient biura Oskar". Podróż powrotna też minęła szybko i bez problemów. Pokoje trzeba było opuścić o 12, a wyjazd był około 19.30 w czwartek. W Łodzi natomiast był w sobote około godziny 3.30. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania niech pisze, spróbuje odpowiedzieć.
PS. Serdecznie pozdrawiam panią Terese77 :).
IP: 89.231.161.254
teresa77
Gość
do Lukasza bardzo dziękuję za pozdrowienia, ja również gorąco pozdrawiam ciebie i twoja SUPERRRRRRRRRRRRRRRR RODZINKĘ :D :D :D
IP: 83.10.229.154
cygan
Gość
no ja też pozdrawiam rodzinkę lukasa xD mnie się nawet podobało. Szkoda, że trafiliśmy tam, gdzie plaża valtos. Do miasta mieliśmy dość daleko ok. 30-40 min ;/ i trzeba było wchodzić po wysokich schodkach, a potem schodzić inaczej to były 'schody śmierci' .Do morza mieliśmy ok 700 m ;/ a po drodze liczne puby z basenami, wystarczy coś zamówić i siedzić można do 24 :) W piątki w klubie MANGO odbywa się darmowy wesoły wieczór grecki, w niedziele też jest jakiś wieczór, ale chyba hiszpański. Na sam koniec w łazience mieliśmy jaszczurkie. np: zastaliśmy raz wielkiego konika zielonego w pokoju, bo nie założyliśmy moskitieri (nie wiem jak to się pisze). Na ulicy pełno koników, cykad, kotków itd. plaża super tylko troszke zimna woda, nad egejskim jest cieplejsza. Najfajniejsze były wodne jazdy, tylko drogie, ale warto xD
PS. POZDRAWIAM wszystkich ;****** :P :P :P :mrgreen:
IP: 83.10.229.154
Aga
Gość
witam my wróciliśmy z Pargi 1 lipca i było super!!! Byliśmy z Oscarem.Dostaliśmy apartament w hotelu YOTA dwu pokojowy z aneksem kuchennym ,przedpokojem, dwoma balkonami i dużą łazienką.Codziennie sprzątane ,pościel i ręczniki zmieniane co trzy dni :lol: :lol: .Do plaży było około 200 metrów .Robaków nie było ,ale zawsze wieczorem słychać było rechot żab :roll: .Parga piękna ,skalista z małą wysepką na której znajduje się stary kościółek w którym grecy biorą śluby.Ceny rzeczywiście bardzo wysokie.Droga do Pargi wiodła przez góry i tunele a widoki przepiękne..Rezydentka Paulina była ok :)Wycieczki też drogie ,polecam plaże na Porto Katsiki woda cudowna :D :D :D :D :D :D lazurowa.W Pardze byliśmy na 20-dniowym turnusie i wspominamy ją super .Polecamy. Pozdrowienia :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :lol:
IP: 77.253.86.54
adam
Gość
Witam, mam pytanko do osób które wróciły z Pargi; czy to prawda ze na 100% nie ma wycieczki fakultatywnej do Aten? i czy w pokojach z aneksem są naczynia, czajnik, (lodówka)?
IP: 213.158.199.79
Aga
Gość
Tak w pokojach jest aneks kuchenny są naczynia , lodówka i czajnik nawet dali płyn do mycia naczyń ściereczki kuchenne i mydło ale my byliśmy w hotelu Yota bo w innych hotelach to nie wiem :P :P :P
IP: 77.254.245.216
Raf
Gość
Do Agi (ale jak ktoś zna odpowiedź to pytanie do każdego znającego :))- polecasz plażę Porto Katsiki. Z tego co wiem położona jest ona na samym końcu Lefkady. Moje pytanie brzmi jak tam dojechać (dojechałaś) ?Z opcji dojazdu w grę wchodzą chyba tylko wypożyczone auto lub autobus do miasta Preweza a stamtąd kolejny środek transportu. Mam jeszcze pytanie ogólne - jakie wycieczki fakultatywne polecacie (zastanwaiam się nad Atenami jeśli jest taka opcja, poza tym IoaninaEpir i Albania) ? I dlaczego nie ma Aten (skoro w biurze podróży Pani kierownik zapewniała mnie dwa razy że jest wycieczka do Aten z Pargi, długa i męcząca ale jest). Czy warto skorzystać z mini pociągu wiozącego na zamek Ali Paszego ? Czy dobrym pomysłem jest wypożyczenie rowerów i podjeżdżanie na okoliczne plaże ? Pozdrawiam
IP: 62.21.56.3
Aga
Gość
Na plaże Porto Katsiki dotarliśmy w ramach wycieczki na Lefkade ale woda tam jest niesamowita ,cieplutka ,czyściutka a kolor???? piękny lazurowy :o :o :o :o
IP: 87.205.242.18
lukasz
Gość
Do Aten pytaliśmy się rezydentki wycieczki niestety nie ma. Z resztą inne biura w Pardze również w ofercie nie posiadają Aten, gdyż droga jest długa i zła. Na zamku Aliego Paszy jest fajnie. My byliśmy o godzinie 20.00. Bardzo fajny widok na Morze Jońskie. A przewodniczka po angielsku opowiada historie zamku. Cena pociągu to 8 euro a dzieci do 13 lat 5 euro. Co do wycieczek na przykład na paxos nie polecam wyjazdu z rezydentka, gdyż jest o wiele droższy. Wystarczy w porcie spytać się o ofertę i cenę biletu. Na przykład statek Vicky na Paxos i Antipaxos bierze 15 euro. Natomiast w każdą środę 10 euro z tym, że w środy statek ma skróconą ofertę bo podpływa pod Antipaxos i wtedy można poskakać do wody gdzieś około 45 minut. A potem płynie do Paxos do miejscowości Gajos i tam można pozwiedzać wyspę w ciągu 3 godzin. Polecam również wypożyczenie auta w biurze, w którym przyjmuje nasza rezydentka (ITS) za około 50euro/doba.
IP: 89.231.161.254
Raf
Gość
Dzieki za odpowiedzi. Narzeczona namawia mnie na odwiedzenie Aten, zresztą sam się trochę napaliłem. Planuję wyjazd z Pargi do Aten autobusem KTEL. Wyjazd 7 rano z Pargi, wyjazd z Aten o 7 rano następnego dnia. Zakąłdam oczywiście odrobinę szaleństwa, nastolatkiem już nie jestem, tzn. noc przespacerowana na ulicach Aten. Zaletą takiej opcji jest dużo czasu wolnego w Atenach, koszt około: 50-60 euro w obie strony od osoby. A co to znaczy "zła" droga ? Długa owszem, ale chyba dojechać się da, zresztą pewnie z przepięknymi widokami, z przejazdem przez Peloponez. Może ktoś reflektuje ? Wyjeżdżamy do Pargi 14.08.2009. Pozdrawiam
IP: 62.21.56.3
wandzia 3
Gość
A jaczekam na taxi iz araz jade na dworzec a stamtad juz do Pragi...pozdrawiam!
IP: 85.89.173.178

Strona: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Forum turystyczne » Grecja » grecja parga

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij