Witam, byłem w Maroku już 2 razy, planuje 3 podróż, aczkolwiek nie tyle planuje co lecę i szukam towarzyszy podróży. Znam dobrze Maroko, więc jestem w stanie dużo ciekawych rzeczy pokazać i opowiedzieć, zwiedzanie od minaretów, zabytów, przyrody, meczety(2x) do stolicy narkotyków. Jednocześnie mam tam dużo znajomych, którzy zmniejszą bardzo koszty.

Podróż dookoła maroka odbywać się na rowerach, (około 50km co drugi dzień, nie trzeba mieć żadnej kondycji, bo liczy się delektowanie miejscem). (brak kosztów transportu), noclegi od couchów, ludzi, do hoteli, wszystko bezpłatnie. Jedzenie codziennie marokański obiad taki jak tagine i inne regionalne (ja gotuje, więc koszt dziennego pełnego wyżywienia to około 2-10zł (sic!)/dziennie.

Trasa: fez -> ketama -> chefchauen -> volubilis - > meknes -> azrou -> ifrane -> midelt -> el rachidia -> merzouga(pustynia) ->zagora -> todra dades -> todra gordes (przejazd ponad 3tys m n.p.m., piękne kaniony) -> quarzazate (studio filmowe) ->marakesh -> toubkal -> tarudant -> agadir -> esshauira -> sidi kouki (jedna z najlepszych miejscówek na surfing na świecie -> el jadida -> casablanca
(tutaj podróż się kończy dla tych co chcą tylko maroko)
(dla innych załatwiamy wizy do mauretanii - żeby ze mną pojechać od tego momentu trzeba mieć szczepienia)
-> agadir -> dakhla - >największe cmentarzysko statków na świecie -> najdłuższy pociag świata -> i prosto ma mali do doliny dogonów.


Trasa maroko to 3500km, czas trwania od jednego miesiąca do 2, mauretania i mali to około 2 miesiące, w każdej chwili można się dołączyć jak i odłączyć.

Wymagany sprzęt: brak :))))
- rower się załatwi na miejscu, kuchnią ja się zajme:) dobrze mieć dmuchany materac zamiast karimaty, lepiej się śpi :)

Ryzyko: brak.
Poziom: podróż życia.
Dla kogo: dla wszystkich którzy mają czas i chcieliby robić w życiu czasami coś niestandardowego. Po dotarciu do maroka potrzebujesz zaledwie 100euro/miesiąć lub mniej, więcej informacji udzielam przez mail lub gg

Kontakt:
pawel.konior@gmail.com
gg: 3232111

Wyjazd: ja lece 9czerwca 2011 (do około 20 czerwca jestem w stanie na miejscu poczekać na chętnych w fezie, bo kilka osob doleci w tym czasie, da się jeszcze kupić b tanie bilety).
IP: 83.10.140.146