Witam,
Wybieram się z dziewczyną na urlop do Tunezji i mam kilka pytań. Z góry przepraszam, że od razu pytam zamiast poszukać odpowiedzi na forum i w ogóle w internecie ale wyjazd mam już pojutrze a jeszcze kupa rzeczy do załatwienia i troszkę czasu brak.
Z góry dziękuję za pomoc.
Miejsce do którego się wybieram to Hotel Caribbean World Borj Cedria w Cedria Beach (Soliman) - być może ktoś tam już był i będzie w stanie odpowiedzieć mi na zadane pytanie pod kątem tego miejsca.

1. Jaką walutę najlepiej zabrać? Wiem, że obowiązuje dinar ale z czym wylecieć z Polski? Dolar, euro? co będzie najlepiej opłacalne? Czy tą walutą można płacić na miejscu czy wymienić na dinary już w Tunezji (na lotnisku czy w miejscu docelowym),
2. Za co, komu i ile daje się napiwków aby dobrze żyć?
3. Czy w Tunezji można wypożyczyć samochód (jakie koszta i czy obowiązuje nasze - polskie prawo jazdy)?
4. Czy na plaży, jak i w basenach hotelowych zakaz jest kąpieli w szortach (obowiązują przylegające kąpielówki jak na basenach sportowych w Polsce)?
5. Czy przed wylotem powinienem się na coś szczepić?
6. Czym najlepiej zabezpieczyć się przed długotrwałą biegunką?
7. Czym najlepiej podróżować po kraju (aby pozwiedzać okoliczne miejsca) busy, taksówki, kolej?
8. Czy ktoś (np. obsługa hotelu) może wymagać ode mnie pozostawienia u nich paszportu? Czy paszport powinienem zawsze nosić przy sobie?
9. Czy w miejscach ogólnodostępnych istnieją jakieś niebezpieczne dla ludzi zwierzęta, rośliny, na lądzie i w wodzie (np. jeże morskie)?
10. W jaki sposób najlepiej (najtaniej) komunikować się z Polską? dzwonić z budki, z komórki? Czy odbierać połączenia z Polski na komórkę (kto i ile płaci)?, czy są kafejki internetowe?
11. Czy w miejscach publicznych i na terenie hotelu można spożywać alkohol, palić papierosy?
12. Czy ze względu na inną kulturę źle tolerowane są przez miejscowych okazywane uczucia i czułości pomiędzy partnerami (przytulanie, buziaki)?
13. Gdzie najlepiej wykupywać wycieczki fakultatywne (hotel, ulica)?
14. Jaka jest dopuszczalna waga bagażu i przedmioty, których na pokład zabrać nie wolno (o ile nie jest to regulowane bezpośrednio przez biuro podróży)?
15. Co warto zwiedzić (Hotel w zatoce Tuniskiej, 30 minut od lotniska w Tunisie i ruin Kartaginy)?

Dzięki z góry za pomoc.
Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.
Tomek
IP: 89.230.17.17