» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » PANTELEIMONAS

PANTELEIMONAS

Strona: 1 2 3 > »

Autor Treść
Użytkownik
Posty: 1
Witam,

Zastanawiam się jak jest w miejscowości PANTELEIMONAS, był ktoś ? Początkowo miałam upatrzoną Paralię, jednak dzisiaj przez przypadek znalazłam inna ofertę, która mnie zaciekawiła, bo zależy mi na zwiedzaniu Grecji, a nie tylko na opalaniu i wylegiwaniu się na plaży, w cenie oferowane są wyjazdy do np. do Aten itp. tylko zakwaterowanie znajduje się właśnie w tej miejscowości, o której nie znalazłam zbyt dużo informacji. Wycieczkę organizuje biuro Szavel Travel z Łodzi czy ktoś korzystał z ich oferty? Będę wdzięczna za każdą rzetelną opinie :)

P. S. Czytałam już sporo opinii na temat tego biura podróży i mają sporo negatywnych, trochę boję się zarezerwować tak w ciemno, bo nie chcę się rozczarować :roll:
IP: 46.134.193.42
Zadowolony z Wadowic
Gość
Byliśmy w zeszłym roku z całą rodziną i nie mam zastrzeżeń za taką niską cenę warunki w porządku.
Właściciele bardzo mili.Wszystkie wycieczki w ofercie osobno płatne ale warto.Nie pojechaliśmy na wszystkie bo też nie oto chodzi żeby cały pobyt spędzić w autobusie.Ale myślę że pojedziemy w przyszłym roku i zaliczymy te miejsca w których nie byliśmy.Jednym słowem polecam.A jeśli chodzi o miejscowość to jest typowo miejsce turystyczne czynne w sezonie.
Wszystko co tylko można zjeść i kupić w Grecji jest tam też dostępne.
IP: 84.191.121.9
Też zadowolony.
Gość
My jedziemy z tym biurem już 6 raz.Miejscowość fajna,możliwość spacerów wybrzeżem do Platamonas i Leptokari.Wiele fajnych miejsc do zwiedzania w pobliżu,no i wycieczki w dalsze miejsca też można wykupić.Pewnie,że nie ma luxusów ale dla prawdziwego turysty jest wszystko co trzeba.Malkontenci znajdą zawsze coś nie tak.Za te pieniądze można jechać w ciemno. My zatrzymujemy się w Achillesie 50 m od morza,ale można wybrać lepsze warunki w Zofii lub Eleni albo Pantazy z basenem,ale dalej od morza.Jest też tam mnustwo tawern i sklepików . Właściciele o.k .Bardzo wiele osób jeżdzi z tym biurem od lat czego i Wam życzę.
IP: 83.29.246.32
Ania
Gość
witam, jedziemy do Zofi, czy powinniśmy się czegoś obawiać? Proszę o prawdziwą opinię, mamy 7 letnie dziecko i nie chciałabym narażać go na przykrości.
Pozdrawiam
Ania
IP: 93.181.160.116
Użytkownik
Posty: 4
Nie wiem co masz na myśli,mówiąc o obawach i przykrości?http://www.szaveltravel.com/apartamentowiec-zofia.html
IP: 83.5.171.250
Użytkownik
Posty: 4
Ania jeżeli masz jakieś pytania to jowo@poczta.onet.pl.Byliśmy tam kilka razy,akurat nie w Zofii ale niedaleko.
IP: 83.5.171.250
karolina
Gość
Szaveltravel.Mam takie spostrzezenia:
-bylismy w tym roku z tym biurem w Grecji i moje doświadczenia są nastepujące:
-transport autokarem (my z Katowic) w obie strony dobry,bez uniesień ale bez błędów,z częstymi przystankami ,problem z miejscami do Polski wynikał z chamstwa naszych towarzyszy podróży,po prostu było parę wolnych miejsc i afera czemu ktos je zajął a czemu inni nie mieli nic ekstra etc etc-dramat.
-apartamenty Zofia -czyste zgrabne ŻADNYCH zastrzeżeń,duży balkon ,klima,łazienka ok,jeżeli się czepiać na siłe to widok mógłby by być lepszy :) (był na podwórko)
-gospodyni ujmująca i miła pomimo braków językowych komunikacja dobra:)
-stołówka w porzadku – jedzenie wydawane w dwóch turach,czasami trzeba było troche poczekać,jeżeli się czepiać to czasami mokre talerze żal tego co wyrzucali po posiłku zamiast np. rozdać dokładki
-stołówka w apartamentowcu Ammos (ktoś go mocno krytykuje) z zewnątrz wszystko gra a kosz na śmieci za zakretem przy ulicy (jakiś baran pisze że przy śmietniku) A niby gdzie ma stać?? Na stołówce??? W zofii duży kosz/kontener schowany na zapleczu budynku (ludzie kosze muszą gdzieś stać!!!)
-posiłki.Obiady-krótko-dobre jedzenie ,typ bardziej domowy niż restauracyjny ale smaczne i tyle ile trzeba-mielismy spaghetti,dwa razy mielone,gulasz,kotlet z kury,chyba leczo.Zupy ok,zawsze jakiś owoc (z przewagą arbuza:)
-śniadania niby monotonne ale jak przypominam sobie co było to w sumie nie jest źle-dżem,żółty ser,wedlina(jak nasza tyrolska -ponoć grecki przysmak:),pomidory,papryka ,ogórek jajka na twardo,parówki (jajecznicy nie było:( ,płatki,mleko,kawa,herbata.Co wazne i smaczne to świeży,ciepły chleb rujnujacy każdą dietę....
-wycieczki-Meteory z p.Karoliną-poezja polecam każdemu,duża wiedza i umiejętnośc opowiadania-Olimp z p.Zosią,cóż........nudy,delikatnie pisząc pilotka mocno średnia-nie polecam
-obsługa-Polacy ,starali się być mili.Starali-nie wiem czy zmęczeni czy tacy ludzie.
-p.Maciek,Tomek,Wojtek-nie korzystałam z ich „obsługi” do końca nie mogę ich ocenić,ale przed kolacja widać i słychać jak traktują turytów-nie mam zastrzeżeń.Słuchali chyba wszystkich(chyba zawsze któryś z nich był.Dziecko znajomych bezproblemowo „na wezwanie” zawiezione przez p.Wojtka do lekarza i co b.wazne BEZPŁATNIE i szybko.
-sama wioska cudowna.Jak ktoś jest z miasta to odpocznie,cisza i spokój,leniwy upał,plaża kameralna i bezpieczna,do tego ładna,jest gdzie pojść na miejscu a plażą w jedna i drugą strone do większych miejscowości ok godź spacerem z dziećmi.Wrocić można kolejką-dla dzieci frajda(ok 30 min)
Ceny w knajpach i sklepach mniejsze niż we Włoszech czy Hiszpanii choć nie tanio.
Generalnie dobre sympatyczne wczasy,10 dni daje jakąś bazę do oceny więc zastanawiam się czego oczekiwali malkontenci???
Plaza wyśmienita -na duży plus porównując z tłokiem na Costa Blanca,w Słonecznym Brzegu czy w Makarskiej,bezpieczniej,urokliwie i malowniczo.Minus to brak bazy do sportów wodnych,nawet banana.Jedzenie w Szavel Travel porównywalne z Hiszpania i Chorwacja,lepsze,smaczniejsze niż w Bułgarii.
To tyle nie wiem co tu więcej napisać.Ja mogę serdecznie polecić.
IP: 164.127.215.182
aneta
Gość
Zgadzam się z pozytywami WCZASY BEZ ZARZUTU !!!!! Nie wiem jak to mozliwe że tyle ludzi pisze jadowita nieprawde (w sumie to parę osób ale zawsze) Wystarczy poznac tych ludzi którzy nie kryja się za plakietką SZEF żeby się zorientować że to przyzwoite chłopaki i robia co mogą (i to dużo) żeby uprzyjemnić nam pobyt.Wystarczy z nimi pogadać żeby zobaczyć że to normalni fajni ludzie.Na teneryfie w Egipcie czy Hiszpanii widzielismy rezydenta po przyjeździe i przy wyjeździe,raz jak trzeba było lekarza to pani stwierdziła ze ma dyżur gdzie indziej a numer telefonu ubezpieczyciela mamy na umowie i mamy sobie lekarza wydzwonić – to nie było smieszne.Byłam i polecam ,nie ma się na co skarżyć,że czasami słabszy obiad? W Egipcie dostalimy raz smierdzace parówki ,a w Hiszpanii pakiet na wycieczke z parodniowego pieczywa i musiało być bo to się zdarza.Byłam z Szavel Travel i uwazam te wczasy za udane i bezproblemowe.POLECAM,a oszołomy niech siedzą w domu.Aneta..
IP: 78.8.27.108
pawcio
Gość
Nie ma sie czego bać.Biuro sprawdzone"organoleptycznie" :) wakacje spedzaliśmy z nimi dwukrotnie (za drugim razem miała być Chorwacja ale powariowali tam z cenami) Nie spotkała nas żadna niemiła niespodzianka,sama wioseczka urocza z klimacikiem jest wszystko co powinno być.Możana się i wysmażyć na plaży i skorzystać z oferty wycieczek.To co oferują(przepisane ze strony) to Delfy,Ateny,Meteory,Olimp,Riviera,Skjatos rejs,Wieczór Grecki.
My bylismy na Meteorach dwa razy (8my cud świata pilotka karolina genialna) Olimpie (miła wycieczka z tą samą pilotką) Skiatos (tego nie można odpuścić-pilot gosia - OK) Reszte odpusciliśmy-kasa misiu kasa :) .Co do mieszkań -pokoi Achilles-dobre pokoje b.blisko moża,Ammos tez w porzadku ciut dalej ale jest Wi-Fi.Jedzenie jak u mamy.Acha-personel mówi po Polsku bo to Polacy jest bezpiecznie.Paweł.
IP: 193.238.18.155
wiktor
Gość
Byłem widziałem i bardzo się podobało.Na pewno wakacje nie na jeden raz-jest tam tyle do oglądania.Zgadzam się z zdowolonymi naprawdę wypoczynek w dechę choc jak sie naczytałem głupot że jedzenie pomyje,nie mapoduszek,materace dziurawe to przez chwile wahaliśmy sie ale ludzie pisza ze tak źle że aż nieprawdopodobnie.Zreszta na innych forach podobnie.Ja juz nie wiem czy to ta sama banda oszołomów pisze wszędzie?? Mają za dużo czasu?Jechaliśmy do Egiptu i to samo,że po jedzeniu niedobrym i śmierdzacym na 100% sraczka,że w basenie pływają żaby - taki brudny,że room serwis zostawia wiekszy syf niż zastał,Ze okna hotelu na parking,że grzyb w kibelku,że to że tamto.....tylko PO CO to ludzie wypisują? Trzeba się przez to łajno przebić żeby uzyskać informacje i czegoś się dowiedzieć.Wracając do Szavel Travel sporo sensownych rzeczowych wpisów nas przekonało i było SUPER.
Zajmę się komentarzem i udzilę swojego:
- pokoje w Achillesie (parter:)))) w porządku,nie są nowe ale bez problemów,duża kuchnia,balkono-tarasik generalnie wszystko co trzeba jest
-morze pod nosem ,plaża fajniutka i malownicza,piasek ze żwirkiem
-transport autokarem ok - prawie 30 godzin,trzymaja głownie granice
-jedzenie jak ktoś napisał domowe i w sumie można je tak określić dobre ale nasze domowe lepsze :)
-miejscowość naprawdę sympatyczna,nie ma patelni bo są drzewa,też jest co trzeba -bary,tawerny,sklepy przy plazy w beachbarach można potańczyć.Docenia sie ciszę,klimacik i spokój ,jak się człowiek wybierze obok (pół godz marszem) do miasteczka
-zestaw śniadaniowy codzeinnie ten sam ale jest w czym wybrać,w kazdym razie jedzenia nie brakowało
-oferta wycieczkowa duża ,nie sposób chyba skorzystać ze wszystkich najednym turnusie - nie wymieniam bo są na stronie internetowej) My byliśmy na rejsie i Meteorach - SUPER sprawa.
To tyle opisów,my wybieramy się jeszcze raz w wiekszym składzie
IP: 46.113.242.248
marta
Gość
Biuro solidne przynajmniej co obiecuje to dotrzymuje a Panteleimonas z tym zamkiem na górze-bajka !
IP: 31.175.95.120
mariola
Gość
Do napisania opini skłoniło mnie przeczytanie paru poprzednich wpisów z szeregu lat i moje wrażenia są satysfakcjnujące.W wielu aspektach podzielam zdanie osób zadowolonych i wydaje mi się ze wpisy negatywne są uzłośliwione i nieobektywne.
Byłam jedną z opiekunek grupy młodzieży tego lata w lipcu w Hotelu firmy Szavel TrAVel „Pantazy”
-sam hotel sympatyczny i kameralny,pokoje niezawielkie ale wystarczające z klimatyzacją.restauracja na powietrzu co jest dużym plusem w tych makabrycznych upałach.Basen czysty codziennie-o czym informują tablice czyszczony chemicznie ,dookoła kilka palm,leżaków
-transport autobusowy z Polski w zasadzie taki że nie ma co o nim pisać.K ierowcy mili,granice różnie ale to niezależne od nikogo,autokar podjeżdża pod sam hotel podróż od granicy trwała ok 26 godzin,toaleta w autokarze jest ale na tyle często postoje że nie ma potrzeby z niej korzystać
-wycieczki tzw fakultatywne na bardzo wysokim poziomie (rejs,olimp,meteory) duże brawa dla pani Karoliny
-dojście z hotelu nad morze to ok 5-10min spacerkiem nie każdemu i nie zawsze się chce.Sama plaża b.ładna z ładnym zamkiem na skale w tle (wieczorem wygląda wspaniale)
-jedzenie tzw.domowe, urozmaicone (nie wiem jak ktoś może pisać że monotonne??? chyba że każdy turnus ma co innego) młodzież mogła jeść do syta i tak zostawało
-opieka na miejscu b.dobra-wlasciciel (co okazało się później) skraca dystans i ma się wrażenie że jest się w gościnie u znajomych a nie klientem czy ew.intruzem (a to zdażyło mi się na wyjazdach gdzie indziej z obcesową,wyniosłą obsługą hotelu)
-ważna sprawa – pobyt dłuższy niż standardowe 9 dni – tu jest ich 10
-teraz minusy:
-dojście do morza ewidentnie lepsze z hotelu Achilles -tam prawie przy plaży tu zwłaszcza w upał męczące
-zbytnia swoboda personelu (polskiego) spoufalanie się i czasami rażący poziom zachowania między zachowaniem np. przy podawaniu posiłków a po np. kolacji ( a młodzież cały czas obserwuje)
-brak dojazdu z ośrodka do większych miejscowości ( nie ma busów,pksu)– trzeba zamawiać taxi albo umówić się na kurs z obsługą
-brak barku dla dorosłych na terenie hotelu

To chyba będzie wszystko,menu sobie darowałam,zreszta menu śniadaniowe (dobre i obfite) podane jest dokładnie w czyjejś opinii,pozdrawiam do zobaczenia w Grecji,Mariola.
IP: 164.127.201.72
karolla
Gość
Szybki obiektywny komentarz:
-miejscowość przeurocza
-grecy mii i uprzejmi
-w sklepach i tawernach drogo
-przewóz autokarem na miejsce techniczne OK,trochę się dłuży na granicy
-wyżywienie smaczne (przydałby się trzeci posiłek)
-apartamenty przestronne i takie jak opisane w katalogu (my Achilles,znajomi Zofia)
-pakiety na wycieczki i do domku trochę skromne,przydalaby się mała woda
-oferta wycieczek aż za duża (7) na 10 dni pobytu
-pilotka wycieczkowa wspaniała
-plaża superowa
-rezydenci na poziomie bez „ą ę”
-organizacja OK,np wyjazd do kraju kulturalnie bez paru godzin czekania na walizkach - wykwaterowanie,zakupy i hyc do autobusu
-a za wszystko podejrzanie niska cena.
Czy ktoś spojrzał na to w ten sposób - bez emocji ??? Ze ktoś źle spojrzał,że słońce go poparzyło,że już trzeba wracać,że miał mało kasy,że podrywka nie wyszła,że kibel się zatkał-to nie powody żeby się wyżywać na tej firmie! Ludziska dorośnijcie !!!! POLECAM !!!
IP: 46.113.37.49
stefan
Gość
Wczasy bardzo udane-ale po kolei.Nie mozna porownac ich do wczasow typu"resort" all inclusive np z Itaka czy Rainbow -oczywiście wczasów za wielokrotnie wyższe pieniadze (7 dni ok 2,7 tys -a bylem na takich iw Egipcie , na Gran Canarii i na Maderze)
Natomiast wypoczynek nieporównywalnie lepszy niz wszelkie bałtykowe krajówki - i co zadziwiające tańsze (nie wiem jak ta firma to robi ale robi to dobrze)Byłem również z biurem Tęcza,Fun Club i swego czasu z Tramp Travel-firmy ktore robia wczasy w Europie jak Szavel Travel.Na tle tych firm robia to zwyczajnie lepiej! Mam swoje lta i skale porównawczą więc dziwią mnie niefajne i uzłośliwione wpisy - ja doświadczyłem z nimi naprawde dobrego czasu.Pokoje-Hotel Eleni znakomite,nie gorsze niz w dobrej klasy hotelach,pachnace-transport autobusowy ciut meczacy ale to ptrzeciez nie wina biura!-niejscowość to urocze miasteczko,nie dzieli się pokoi hotelowych z zadnymi innymi grupami,a kto choc raz tak mieszkał wie ze to nic przyjemnego-jedzenie domowe-obsługa rezydencka bezposrednia i miła.Pan Tomek uczynny i sympatyczny.Jedynie co ja bym zmienił to przeszkolił lepiej personel i już.
Tym którzy chcą wypocząć gratuluję bo sie nie zawiodą,a wypisującym inwektywy radze sie wybrac.Szavel Travel tak trzymać! STEFAN.
IP: 94.42.79.58
zuza
Gość
Dla wybierających się na wczasy z Szavel-Travel polecam ośrodek Achilles-blisko morza,prawie na plaży,stołówka na miejscu i duży ogród-podwórko swobodnie można puścić dzieciaki,zwłaszcza że do morza prowadzi bezpieczny deptaczek.Pokoje może nie nowe ale mają wszystko co potrzeba,na parterze w zasadzie w upały cały czas miły chłodek.Eleni w centrum miasteczka,wystrzałowe pokoje ale bardzo gorąco-bez klimy się nie obejdzie poza tym do morza mniej niz 100m ale przejść trzeba przez ulicę (ruch marny ale zawsze) do stołówki trzeba podejść-2-3min.Hotel Fantazy bardzo urokliwy i miło dla oka zaaranżowany ,w pokojach nie byłam ,dojście do plazy ze dwa razy dł€ższe niż z Eleni ale jest basen.Jedzenie na stołówkach dla Eleni i Achillesa to samo plaża i morze -cud! Z wycieczek polecam rejs na wyspę (pyszna zabawa) Meteory (koniecznie z Karoliną) i wieczór grecki (można się wytańczyć) O wszystko można na miejscu spytać,pieniędzy nie trzeba brać,bankomaty wypłacają euro po dobrym kursie.Do zobaczenia w Grecji !!!! Zuza.
IP: 46.112.225.172
Aro
Gość
A jak wyglądała sprawa z tym jedzeniem,nie było monotonne zjadliwe dla dzieci ?
IP: 89.25.132.241
Zośka
Gość
Dzień Dobry,trafiłam tu oprzypadkowo bo już myslimy o wakacjach i pozwolę soboe opisać posiłki na zapytanie powyżej.
Jedzenie OK,na śniadanie moje dzieci wsuwały płatki z mlekiem:) albo chleb z nutellą niestety........ Ale wybór był taki-wspomniane płatki czekoladowe i cornflakes,mleko,kawa,herbata,dżem,wędlina (nic specjalnego jak polska tyrolska ale w sumie smaczna)ser żółty ,papryka,ogórki pomidory,chleb - przebój bo cieplutki ,raz na cały pobyt dodatkowo była jajecznica,dwa razy parówki i jajka na twardo też jakoś ze dwa razy.Acha-jeszcze jakiś biały ser w misce z przyprawamyTo wszystko codziennie w formie szwedzkiego bufetu co i czego i ile zje jego sprawa.Do pokoju też coś można wziąć-nikt nie robi o to problemów.Bez ochów i achów - dobre jedzenie.
Obiady domowe-w takim stylu,zupa,drugie danie,owoce (b.często arbuz) i napój owocowy.Z tego co pamiętam to zupy niezłe ,czasami słabo przyprawione,drugie dania dobre koltlety mielone,spaghjetti,gulasz i na do widzenia kotlet z kurczaka,niestrty tylko raz :(.
Oczywiscie nie wiem kto czego się spodziewa,przede wszystkim to jedzenie polskie a nie greckie.Nam smakowało bo było po prostu dobre,a miedzy śniadaniem a obiadokolacją dopychaliśmy się girosami (pyszne!) Ceny w knajpkach horrendalne-sał grecka -7-8e,piwo - 3e,drugie danie z mielonym greckim - 8e i w tym stylu ,przekąski ok 5e,ośmiornica 8e (oczywiście kawałek) Wiadomo w Hiszpanii i Wloszech jeszcze drożej ale zawsze takie ceny robia wrażenie.Jak kogoś stać to przecież można jechać bez jedzenia ale po naszych przeliczeniach (dla 3os rodziny) jedzenie na mieście przewyższy koszt samych wczasów-a mam nadzieję że uutrzymają ceny.....Co komu pasuje.Acha jeszcze odnosnie jedzenia-pakiety na powrót skromne - cztery kanapki i owoc,do granicy nie ma po nich śladu więc trzeba je samemu wzbogacić:) Podsumowując - nam sie podobało i wczasy z Szavel Travel będę chwalić i polecać.
IP: 89.231.121.170
Zośka
Gość
Jeszcze raz ja-patrzyłam teraz na stronę Szavel-Travel jest jakaś promocja cenowa-wydaje się mieć sens.Zosia.
IP: 89.231.121.170
Aro
Gość
dzięki dla Mnie ok
IP: 89.25.132.241
zośka
Gość
To się cieszę że pomogłam,pozdrawiam,miłego dnia,Zosia.
IP: 89.231.121.170
marek
Gość
Megapozytyw-dobre wakacje za dobre pieniadze.Marek.
IP: 37.30.60.192
mariola
Gość
Wypoczynek OK
IP: 109.243.33.119
dorotka
Gość
Skala oceny 1-5:

-wycieczki 5
-miejscowość 5
-plaża,może 6
-rezydent 5
-kuchenni 4 (niech popracują nad polszczyzną)
-grecy 5
-słońce 4 (za dużo :)
-jedzenie 4 (ok,ale czemu nie greckie :(
-podróż autokarem 4( prawie 30 godzin :(
-kierowcy 3-4 (też szwankuje polszczyzna haha)

Czylie co? Wracamy? Wracamy !!! :))))) Pozdrowionka!!!!
IP: 164.127.121.165
Dario
Gość
Ośrodek Achilles-jak z klimą
IP: 89.25.132.241
maciek
Gość
Klima jest w niektórych pokojach,nie pamiętam w ktorych -trzeba zapytac.Budynki Achilles to dwa budynki.Pare osob z naszej grupy brało,ale nam nie była potrzebna (1 wsze pietro) Generalnie bardzo sympatycznie.Pozdrawiam
IP: 46.112.247.76

Strona: 1 2 3 > »

Forum turystyczne » Grecja » PANTELEIMONAS

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij