» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » Grecja - Paralia

Grecja - Paralia

                                Paralia wczasy Opinie o hotelach w Parali

Strona: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Autor Treść
casper
Gość
Bardzo prosze o opinie na temat hotelu akti mussion...wyjezdżamy 7 sierpnia...pozdrawiam
IP: 83.19.36.186
casper
Gość
Dominika napisał
Hej! Czy może ktoś wybiera się 14 sierpnia do Paralii z biurem INTERHOLIDAYS do hotelu Akti Musson?

My wybieramy sie z tym biurem do tego hotelu ...ale 7 sierpnia...pozdrawiam
IP: 83.19.36.186
Użytkownik
Posty: 26
ja tam jade 18 lipca jak wrócę to napiszę opinie.
IP: 79.163.185.123
Nawro
Gość
Witam:) My lecimy do Paralii do hotelu Principal z Katowic 20.07. Czy ktoś leci również w tym terminie? Pozdrawiamy i do zobaczenia:)
IP: 109.243.188.30
rudi
Gość
My też lecimy 20.07 do Principala.2+1.Pzdr
IP: 89.75.125.220
kosher
Gość
Polecam ten hotel ale nie jego obsługę.;)
IP: 89.72.37.196
vgh
Gość
my na dwie osoby wzieliśmy 400 euro ale mieliśmy sniadania w hotelu.starczyło na pamiątki , jedzenie w tawernach ,alkohol i dyckoteki oraz na 3 wycieczki fakult. nie oszczędzaliśmy i było na styk.
IP: 89.72.37.196
nawro
Gość
No to do zobaczenia na miejscu:)
IP: 109.243.153.216
jaaa
Gość
vgh napisał
my na dwie osoby wzieliśmy 400 euro ale mieliśmy sniadania w hotelu.starczyło na pamiątki , jedzenie w tawernach ,alkohol i dyckoteki oraz na 3 wycieczki fakult. nie oszczędzaliśmy i było na styk.

Po ile byly te wycieczki? bo mnie wyszlo ze za 3 trzeba zaplacic ok 180 euro na wyspe, do klasztorow i do Aten...wiec jakim cudem zmiesciliscie sie w kwocie 400 e :roll:
IP: 89.107.157.1
Luken
Gość
Witam - jade do Parali 9.08.2010 - z Krakowa - z biurem z Rybnika - Viktoria Travel - do hotelu Oasis - czy ktos byl w tym hotelu ?? jak jedzenie (na ofercie napisali ze sniadania i kolacje w formie wybornego bufetu) ale z tego co czytam z tym bufetem ejst roznie - prosze o informacje ?? a i jesce jedno jak z placeniem podczas trasy (slowacja wiadomo - EURO, węgry - forinty to mam) a;le reszta trasy ?? wystarcy euro czy musze szukac serbskiej waluty ?? a i czy moge prosic o przykladowa cene COLI, wody mineralnej, owcow i tych slunnych kurteczek skorzanych z targu ?? bo w sieci sa rozne ceny ale z zeszlych sezonow - pozdrawiam
IP: 85.117.10.85
vgh
Gość
meteory po 20 E , olimp 12 , saloniki indywid pojechaliśmy - 20 e razem 52 euro od osoby. za dwie 104 euro. pasuje??
IP: 89.72.37.196
!!!
Gość
steja to oszuści!

byłam w tym roku (2010) na obozie w Grecji - Paralia - hotel LiLaLo !!!
wszystko zle zorganizowane!

---> Autokar- stary złom, w którym większość rzugała od bujania, brak miejsca, nie mozna było nóg wyprostować.
---> W ofercie nie wspomnieli o łóżkach małzenskich - nie każdy chce dzielić z obcymi ludzmi łóżko ;/
---> na dodatek codziennie podawali nam to samo na obiad - frytki, niedopieczone lub spalone mięso, posiekaną sałatę polaną oliwą z oliwek (wszystko na ojelu - kilka osób miało dolegliwości żołądkowe, zatrucia pokarmowe) wszystko podane na brudnych, niedomytych talerzach, ulepione widelce, stoły, na dodatek raz trafił się na talerzu pająk, drugi raz zabity robak w czarnym pancerzu z czułkami!!!!!!!!!!! ochyda, jebane brudasy! Kelner - młody, nie zna angielskiego, prosząc go o czysty talerz rzuca go, 2 razy wylał na mnie zupe - byłam cała mokra!!! nie wspomnę o braku szacunku do wegetarian - oni juz nie mieli czego jeść... codziennie mięso na ścianadnie, obiad, kolacje + frytki na 2 dania każdego dnia.
po kuchni biegał królik ;/ szkoda, ze nie mają tam sanepidu, interes by się juz nie kręcił!
suchy prowiant wyglądał następująco (2 hamburgery, hotdog, kanapka z szynką + woda 0,5l lub schabowy)

---> dyskoteka cocus tylko raz była za darmo, każde kolejne wejście 2euro - w ofercie niby darmiowe!! co dziwne, tylko obozowicze muszą płacic! inni mają za darmo

---> wycieczki fakultatywne - organizowane przez miejscowe biuro w grecji - inter holidays
skiathos - 40euro w rzeczywistości kosztuje 30!
meteory 30euro - w biurze 15e
ateny 40 - w biurze 30!
nasuwa się pytanie...... kto ma resztę?! dlaczego jeszcze zdzierają z dzieciaków kasę?!

---> kadra - nie zna języków, nie interesuje się żadnymi problemami.. wszystko trzeba załatwiac samemu!
na trzech opiekunów jeden porządny, któremu zależało na tym zeby dogodzic kazdemu, nie mysląc TYLKO o sobie.
za cos im płacą..?!

jeśli chodzi o zalety...
--> hotel nowiutki, zadbany, jak w każdym hotelu - w tych klimatach - pojawiają się "karaluchy" jak nazywają to dziewczyny... tego się nie uniknie. Położony na odludziu... jakas polana.. na plaze pół km, do miasta 1km.. ale idzie się przyjemnie :) to żadna przeszkoda... wieczorami jest cicho, nie słychac aut...

---> za to miasto jest mega wielkie, duzo sklepików z ciuchami po 3euro, bizuterią, gyrosy, lody...
---> plaza czysta, niezatłoczona (za bardzo) ;) z miejscem na gry w piłke plazowa, nozną.. do wypozyczenia baban wodny -rejs (8-10euro)
---> ludzie mili, gościnni..

polecam Paralię, odradzam biuro steja!!!!!!!!!!!!
IP: 87.99.114.10
Stan
Gość
Witam,

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to byliśmy w Parali hotel Principal 13-20.07 samolotem z Katowic. I tak od początku.
Na lotnisku byliśmy o ok 11.30 lot miał być planowo o 13.55. Przedstawiciel z biura OK-Services już był na oznaczonym stanowisku (Terminal B IIp). Wydanie biletów poszło szybko i właściwie zaraz ogłoszono odprawę bagażu, chwilę czekania w kolejce do stanowisk 19 i 20 i bagaże pojechały (standardowo po 17kg na osobę ale rodzina może zsumować ilość kg i oddać razem bagaż my mieliśmy np jeden 20kg ale inny 11kg). Pani przy odprawie chętnie przydzieliła na naszą prośbę miejsca obok siebie z przodu samolotu.
Następnie kontrola bezpieczeństwa i oczekiwanie na odlot. ok 13.50 poinformowano, że lot do Salonik będzie opóźniony z przyczyn operacyjnych następna informacja za 30 minut. Poszliśmy więc na piwko (młodzież na soczek) usadowiliśmy się pijemy, minęło ok 20 minut a tu zapowiedz że zapraszają na pokład więc szybko kończymy napoje i do bramki 10 bo już zapraszają ostatnich pasażerów. Pojechaliśmy ostatnim autobusem do samolotu. Po zajęciu miejsca odlot nastąpił za kilka minut generalnie ok 30 minut po czasie. Lot spokojny tylko troszkę turbulencji, lądowanie w Salonikach całkiem gładko. Po wyjściu z samolotu bagaże dojechały bez większego oczekiwania i już bez żadnej kontroli wyjście z hali przylotów. Tam czekali już rezydenci i kierowali do autokarów. Ruszyliśmy w stronę hotelu ok 18.40 czasu lokalnego, jazda ok 1h 15 min. czyli ok 20.00 zaczęliśmy lokować się w pokojach. My w Principalu, otrzymaliśmy dwa pokoje na jednym piętrze tak jak rezerwowałem, tu był mały zgrzyt dla jednej z turystek zabrakło pokoju (albo grecy coś pomieszali albo biuro). Turystka dostała podobno lepszy hotel (też z basenem na czym jej zależało, czy jest zadowolona ???)
Principal nie odbiega od prospektów jednak potwierdzam że elektronika zawodzi, np. klima niby ma sterownik w pokoju ale sterowanie jest jednak centralne. Jednego dnia rano podczas śniadania nie było prądu ok 20-30 minut, no i problem z dostaniem się do pokoju bo wejście na kartę. Internet działał w kratkę , daw razy był też problem z ciepłą wodą - ale w morzu pod dostatkiem .
Według nas plaża Ok, morze czyste no i pogoda standardowo super. Humory mieliśmy dobre więc ogólnie jesteśmy zadowoleni. Ceny w sklepach nie powalają wielkością i są znaczne różnice na tych samych produktach między sklepami. Arbuzy od 20 centów za kg, brzoskwinie, nektarynki, pomidory 1EUR, woda mineralna 1,5l od 60centów, piwo od 45centów.
Śniadanie w Principalu "bogaty bufet" to trochę na wyrost, ale zjadaliśmy (do wieczora wystarczyło w międzyczasie owoce) i na plażę lub wycieczki. Byliśmy na Meteorach z OK-Service kupione u rezydentki na miejscu (20 EUR dziecko do 12lat 17 EUR w innych biurach nawet 15Euro). Druga wycieczka na Skiatos z innym biurem po 25EUR, wyspa super, ale jadąc z innym biurem nie otrzymuje się prowiantu w zamian za śniadanie. Przewodnik na Meteorach P.Marcin według nas OK, na Skiatos byliśmy z mieszaną grupą Rumunia, Serbia ole też OK. Dla mnie najbardziej męcząca jazda autobusem na wycieczki po ok 2,5-3h co dopiero przy tym jazda do Polski ok 22-30h (dlatego zdecydowaliśmy się na samolot)
W pokoju w Principalu, są ręczniki, po 2 mały i duży, brak suszarki nie ma też szklanek ani kubków a z baru na dole nie chcą dać do pokoju. Kupiliśmy sobie kubki 1.50 EUR i szklanki 3szt za 2 EUR.
Śniadania tylko w hotelu pozostałe posiłki tawerny, jest ich masa mają niektóre menu po Polsku ale można się dogadaś nawet jeżeli ktoś nie zna dobrze angielskiego potrawy od 3 do 10 EUR, pizza duża 7-10 EUR polecam pizzerię Italiana obok boiska sportowego niedaleko supermarketu greckiego (idąć do Principala od strony Lidla po prawej stronie za boiskiem.
Czas szybko minął i trzeba był wracać. Wymeldowanie z hotelu do 12.30 Wyjazd na lotnisko 13.15. Autobus był o czasie i jazda ok 1godz 15 minut na lotnisko. Rezydenci pokazali wszystko na lotnisku (ieżeli ktoś potrzebował) gdzie bagaż, karta pokładowa, kontrola bezpieczeństwa i czekali do ostatniego pasażera przy kontroli bezpieczeństwa (my byliśmy chyba bo nie spieszyliśmy sie zbytnio, musiieliśmy wypić zapasy autobusowe soku i wody) Tu rezydenci moim zdaniem na sześć nawet lepiej niż z renomowanych biur z moich doświadczeń. Ostatnie zakupy po kontroli bezpieczeństwa i odlot nawet 10 minut przed czasem. Lot i lądowanie w Katowicach OK kilka minut przed czasm. I powrót do normalności. Telefon na parking i za kilka minut dowieziono nas do naszego autka.
Jakie koszty ogólne poza opłatą do biura, my na 4 osoby zabraliśmy 500Euro w tym dwie wspomniane wycieczki Meteory razem 77E i Skiatos 100E. Zakupy w markecie płacone kartą razem ok.50E i z bankomatu dobrane 120E do Polski wróciło ok.30E.Czyli razem ok 640 EUR w tym drobne upominki. Nie szaleliśmy ale też nie oszczędzaliśmy na jedzeniu ani na leżakach na plaży (leżak chyba wszędzie za kupienie drinka lub napoju 3Euro).

Ogólnie jesteśmy zadowoleni z wyjazdu nie licząć drobnych niedociągnięc biuro OK-Service w opcji samolot też OK :)

Opinie na forum są różne ale ja dałbym za nasz wyjazd 4,1 na 5 możliwych
Rezydenci my jch zbytnio nie potrzebowaliśmy do szczęścia tylko wykup wycieczki ale P.Ania przyszła o ustalonej godzinie do hotelu (w czasie śniadania) i załatwione. Dla naszych potrzeb 4,2 na 5 możliwych.

Pozdrawiam, :D
Stan
IP: 194.120.16.101
A-cha
Gość
Witam
tyle się nasłuchałam w tv o zamieszkach w Grecji, zamkniętych stacjach benzynowych i innych,że nie wiem czy jechać? Czy to tylko Ateny ? chociaż chcemy ta,mm pojechać na wycieczkę;
Wybieramy się samochodem do Paralii we wrześniu, hotel Giotis? czy ktoś "to" widział, wie jak tam jest?
W zeszłym roku byliśmy też własnym autem ,ale na Chalkidiki. Czy ktoś zna aktualne ceny opłat w Serbii i Macedonii? czy kupować ich walutę czy w euro (podobno to 20% drożej).
IP: 94.254.189.75
Stan
Gość
Witam,

Będąc tydzień w Parali i na dwóch wycieczkach Meteory i Skiathos nie widziałem żadnego strajku, turyści przywożą pieniądze, więc w miejscowościach turystycznych na pewno wszystko działa. A i wycieczki do Aten odbywają się non stop (kuzyn był 18.07 i wszystko OK.)

Pozdrawiam,
Stan
IP: 188.147.86.90
adaaa
Gość
Witam wszystkich. Wyjezdżamy w sobote do Paralii z INTERHOLIDAYS do hotelu Aki musson....Czy wyjezdża ktoś w tym terminie? W ogóle prosze o jakiekolwiek opinie o tym biurze i hotelu...pozdrawiam
IP: 83.19.36.186
Lukas
Gość
Witam - w Pn jade do Paralli do hotelu OAZIS z biurem Viktoria Travel z leszczyn - wyjazd z Krk - czy ktos sie wybeira w tym terminie a moze byl ktos w tym hotelu ?? cekam na wiadomosc :)
IP: 85.117.10.85
Użytkownik
Posty: 26
Ja wróciłam z Parali 30 lipca byłam w hotelu akti musson. miejsce fajne, blisko do plaży. ale nie polecam biura interholidays, czy tramp travel to jedno. organizacja biura beznadziejna. o godz 24 powrót katowice okazuje się że czeka na nas bus 6 osobowy do wrocławia a Nas jest 9 osób tylko że do Krakowa:) pilot informuje że to nie jego wina i musimy czekać ok 2 godz, radzić sobie sami albo zmieścić się do tego busa włącznie z bagażami. koszmar...
IP: 79.163.204.234
adaa
Gość
jeżeli możesz napisz coś wiecej...jak sam hotel na przykład. Z góry dziękuje
IP: 83.19.36.186
jadzinio
Gość
Witam-jedziemy z dziewczyną 05 sierpnia do Parali z biura Rego-bis,wyjeżdżamy z Częstochowy do Katowic prawdopodobnie i stamtąd wyjazd do Parali.Może ktoś się wybiera z Częstochowy jeszcze?Pozdrawiam
IP: 94.251.232.151
jadzinio
Gość
adaaa napisał
Witam wszystkich. Wyjezdżamy w sobote do Paralii z INTERHOLIDAYS do hotelu Aki musson....Czy wyjezdża ktoś w tym terminie? W ogóle prosze o jakiekolwiek opinie o tym biurze i hotelu...pozdrawiam

Byłem 2 lata temu z tego biura w Bułgarii i jeśli nie ma się jakichś książęcych wymagań to myślę że nie powinno być problemu.Ja osobiście z dziewczyna nie mieliśmy żadnych.Organizacja,autokar,zakwaterowanie,opieka na miejscu rezydenta,powrót itp wszystko było ok.Gdyby w tym roku mieli podobną cenę w stosunku do biura które wybrałem pewnie pojechał bym z nimi.Do zobaczenia w Parali.
A propos poprzedniego posta będziemy w pensjonacie El Greco,ktoś jeszcze będzie w terminie 5-16.08 ?
IP: 94.251.232.151
Ewaaa
Gość
My z chlopakiem (wiek 23 lata) wybieramy sie w terminie 10.08.-24.10 do Paralii, aparthotel Morfeas :) Samolotem z Katowic
IP: 188.137.72.76
Użytkownik
Posty: 26
hotel akti musson ok. czysto, ręczniki wymieniane raz w tyg, jedzenie takie sobie ale niezłe, na mieście można tanio zjeść. polecam lody w Parali w "Pralinie":)
IP: 79.163.252.64
Jullietta
Gość
Napisz cie mi proszę, czy w Grecji są jeżowce? czy potrzebuję tak jak na Horvacji butów ochronnych na jezowce, czy mogę sobie darować?
IP: 77.114.78.164
A-cha
Gość
Jullietta napisał
Napisz cie mi proszę, czy w Grecji są jeżowce? czy potrzebuję tak jak na Horvacji butów ochronnych na jezowce, czy mogę sobie darować?


Byłam na Chalkidiki w zeszłym roku, tam przy skalistych brzegach widziałam jeżowce, ale przy piaszczystej plaży nie, kąpałam się bez żadnych butów i nic złego nie spotkało mnie przez 9 dni. Woda w morzu jest tak czysta,że widac dno, więc łatwo zobaczyć "obiekty" podwodne.
IP: 109.243.219.143

Strona: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Forum turystyczne » Grecja » Grecja - Paralia

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij