» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Francja » wycieczka do Paryża

wycieczka do Paryża

Strona: 1 2 3 > »

Autor Treść
ala
Gość
prosze poradzcie co nalezy zabrac na wycieczke do Paryza,co warto zobaczyc ponad programowo,kto korzystal z wycieczke weekendowych"upojny Paryż"??
A moze ktoś leci w czerwcu??? ;)
IP: 83.20.2.191
Karol
Gość
Nie wiem jaki masz dokładny program wycieczki, ale jeśli jest to wycieczka autokarowa to warto sobie wziąć coś do autokaru np. mp3'ke, gazetki, książkę bo wtedy czas podróży szybciej mija. Zazwyczaj kierowcy puszczają też filmy podczas przejazdu wieczorem, ale często się zdarza, że nie są to najnowsze produkcje.

W samym Paryżu byłem 2 razy i uważam, że to jedno z najładniejszych jak nie najładniejsze europejskie miasto. Chociaż nie polecam Paryża na sylwestra jeśli ma to być sylwester na placu, bo jest totalne zamieszanie i dezorganizacja. Pod tym względem to Londyn jest moim faworytem. Jeśli chodzi o zwiedzanie to warto wyjść po schodach na wieże Eifla (idzie sie trochę, ale jest taniej niż windą, nie trzeba czekać w kolejce i wspomina się później miło). Po schodach można wyjść do drugiego poziomu, na trzeci najwyższy wyjazd jest tylko windą. Kolejny z obowiązkowych punktów to katedra Notre Dame, Pola Elizejskie (łuk triumfalny), Luwr (Mona Lisa), wzgórze Montmartre (bazylika Serca Jezusowego czyli Sacre-ceur ) wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Ładnie też jest pod centrum Pompidu (nie wiem czy to się tak pisze), to taka nowoczesna dzielnica Paryża z drapaczami chmur oraz centrami handlowymi. Można tam dojechać metrem, które też warto obejrzeć i się przejechać.

Co do rzeczy które warto wziąć na samo zwiedzanie to podstawa to wygodne buty, bo często programy zwiedzania są napięte i jest taka mała bieganina od obiektu do obiektu. Do tego woda mineralna (w miesiącach letnich), aparat do zdjęć i Euro. Trzeba też pilnować torebek i plecaków bo bardzo dużo złodziejaszków jest i zaglądają do torebek szczególnie na zatłoczonych miejscach jak metro.

Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku (warto kupywać oferty wcześniej, bo szczególnie tańsze wycieczki szybko znikają).
IP: 83.22.225.128
ala
Gość
baaardzoo dziekuje,lece samolotem,mam stracha bo to pierwszy lot i tyle zakazow co mozna co nie jakies pakowanie plynow w torebki...szok,ale sie cieszę,dzieki za podpowiedz o pompidour,tego nie m w planie wycieczki ale moze dojade metrem,ponoc mamy hotel w dzielnicy montmantre,niedaleko metra,a jak oceniasz,wieczorem samemu bezpiecznie pospacerowac czy lepiej dac sobie spokoj,nie znam jezyka i dlatego bardziej mam obawy...
IP: 83.20.62.35
Grzegorz
Gość
Witam!
Można się dowiedzieć, czy lecisz do Paryża w ramach jakieś wycieczki zorganizowanej?? jakimi liniami (i jaka orientacyjna cena biletu/wycieczki)??
Pozdrawiam,
Grzegorz
IP: 83.18.132.237
asia
Gość
jak podrozowac metrem po paryzu, gdzie kupic bilet
IP: 77.101.20.195
jolka
Gość
metrem podrózowac w zasadzie jest łatwiej niz autobusem, musisz miec tylko mapke metra i wszystko bedzie jasne jak, gdzie sie przesiada, dokladnie wypisane przystanki. bilety mozna kupic na kazdej stacji..ja polecam karte Visite uprawnia ona do nieograniczonej liczby przejazdów w ciagu 1, 2 lub 3 dni..sa tez karty tygodniowe -na kilka stref i wszystkimi srodkami komunikacji,,,
IP: 217.153.194.14
wiesia
Gość
chciałabym polecieć na weekend do Paryża z biurem podróży - wylot z Wrocławia, czy ktoś korzystał z takiej oferty. Zastanawiam się, czy na 2-3 dni warto. Już znam Paryż.
IP: 83.14.115.234
French
Gość
No wiesz co że jak masz dużo pieniedzy to jedż na 1 tydzień .a i nie jedż z wycieczką :P :) ;) :D 8) 8)
IP: 83.28.60.189
Margarita
Gość
witam wszystkich turystów,
mam prośbę - planuję jechać z mężem na rocznice Ślubudo Paryża.Nigdy nie zwiedzalismy paryża stąd pytanie do osób, które były,
czy lepiej jechać z biurem podróży czy samemu jesli nie zna się francuskiego a i angielski średnio?
Wyjazd z Warszawy (3,4 dni) samolotem.Oferty wycieczek, które przeglądam proponują podróż autokarem a ja szukam samolotu.
czy macie jakies sprawdzone biuro podróży lub hotel (ok.50-60 Euro za dobę) lub porady?
dziękuje i pozdrawiam :)
margarita
IP: 82.177.9.100
ruda
Gość
chciałabym zapytać te osoby które były w Paryżu czy jest potrzeba wykupywania obiado- kolacji . jadę na wycieczkę autokarem, typowo zwiedzać Paryż
IP: 83.8.239.211
ruda
Gość
acha i czy jesień konkretnie XI to dobry pomysł na zwiedzanie?
pozdro
IP: 83.8.239.211
ruda
Gość
acha i czy jesień konkretnie XI to dobry pomysł na zwiedzanie?
pozdro
IP: 83.8.239.211
ruda
Gość
acha i czy jesień konkretnie XI to dobry pomysł na zwiedzanie?
pozdro
IP: 83.8.239.211
ruda
Gość
acha i czy jesień konkretnie XI to dobry pomysł na zwiedzanie?
pozdro
IP: 83.8.239.211
ala
Gość
Moim zdaniem,zawsze warto,Paryż jest cudowny,ja proponuję z biurem,samemu bez znajomosci jezyka na pierwszy raz moze byc trudno,ale teraz drugi raz juz bym sie nie bała,wystarczy plan miasta i kasa na bilety i metrem wszędzie sie dojedzie.My obiadokolacje jedlismy gdzies na miescie w trakcie zwiedzania,tak bylo super,ale to pewnie zalezy od przewodnika,no i wieża eiffla koniecznie po zmroku o pełnej godzinie,rejs po Sekwanie,tego nie da się zapomniec,nprawdę,pozdrawiam :)
IP: 79.184.19.241
ala
Gość
dzis akurat pada w Paryżu ale po zmroku można zobaczyc chociaz namiastkę "mrugającej "wiezy, :P,poszukajcie w necie widoku z kamer super
IP: 79.184.19.241
kasiex85
Gość
wybieram sie do znajomego ktory mieszka na Place Hachatte, nie znam paryza, nigdy tam nie bylam...moze ktos mi podopowie czy to daleko od centrum i w ktorej to strefie...aha, no i co oprocz tak bardzo odradzanego placu mozna robic w sylwestra?bo chcialabym miec jakies inne perspektywy i szanse na posiadanie swojego zdania:)zawssze to lepeij niz udawac glupiutka polke:):))
pozdrawiam
IP: 83.24.228.153
Zed
Gość
podczepię się pod temat.
prawdopodobnie wybiorę się do Paryża w wakacje (tak, wiem, że dopiero grudzień xP) na własną rękę, tak na około 10 dni. Mam pytanie odnośnie transportu miejskiego, czy może ktoś powiedzieć (jeśli ktoś się orientuje) jakie jest najlepsze i najtańsze rozwiązanie? Czy jest coś takiego jak np. bilet tygodniowy na wszystkie linie metra? Albo bilet na wszystkie środki komunikacji (w Londynie takie są)? A może zwiedzać na piechotę? ;]
IP: 77.223.206.101
kasiex85
Gość
no jak widzisz, o jakas rade ciezko..........:(
IP: 83.24.198.201
kamila
Gość
Bonjour! proponuje wycieczki po Paryzu od 1ego sierpnia 2009. Dopiero uzyskalam dyplom pilota w Paryzu, bardzo dobrze znam miasto i dobrze mowie po Polsku. Moge tez pomoc ze znalezieniem i zarezerwowaniem hotelu.
Kamila
yel22@hotmail.com
IP: 82.240.181.235
Katka
Gość
Witam
My również, jedziemy do Paryża na tydzień z mężem i rocznym synkiem.
Poczytałam co napisaliście o Paryżu :) już nie moge się doczekać kiedy tam będziemy. Wszystko załatwialiśmy sami samolot, hotel tu podaję linka do hotelu gdzie będziemy nocować =>
Jak wrócę to napewno zdam relacje :D
pozdrawiam !
IP: 79.97.98.237
Użytkownik
Posty: 1
Katka napisał
tu podaję linka do hotelu gdzie będziemy nocować
=> http://www.hotel-alyss-eiffel-paris.federal-hotel.com/
IP: 79.97.98.237
Katka
Gość
Zapomiałam zapytać jak to będzie z wózkiem dziecięcym ... czy można jezdzic z dużym wózkiem w metrze ? wózek jest dość duży nawet po złożeniu ...
dziekuje za odp :)
IP: 79.97.98.237
Angelika
Gość
Z dużym wóziem będzie problem napraktycniejsze będzie nosidełko noszone na ramionach ewentualnie mały składany turystyczny wózek.
IP: 81.57.43.191
beata.ewa
Gość
Montparnasse Alessia di Paris kosztuje 27 euro za nocleg
IP: 217.202.151.209

Strona: 1 2 3 > »

Forum turystyczne » Francja » wycieczka do Paryża

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij