» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » grecja parga

grecja parga

Strona: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Treść
wandzia
Gość
Witaj zychu...niestety nie mam pojecia ile to kosztuje bo nie korzystałam...ale wiem ze przy plazy w centrum miasta jest wyporzyczalnia sprzetu do nurkowania i rowrki sa tez do wynajęcia ...jesli jednak jedziesz z ajkims konkretnym biurem to popros o numer rezydenta lub rezydentki z Pargi i zadzwon do niej do grecji...moja rzeydentka wiedzialow szytko o co zapytalam...nawet instruowala mnie jak zadzwonic do polski z budki telefonicznej uzywajac papierowej karty telefonicznej ktorej nie wklada sie do aparatu....powinna wiedziec ile kosztuje sport w pardze...pozdrawiam!
IP: 85.89.173.178
wandzia
Gość
rowrki to rowerki...wodne...klawiatura mi nawala.
IP: 85.89.173.178
zychu
Gość
Wando,możesz mi powiedzieć z jakiego biura jechałaś do Pargi?
IP: 83.10.12.166
wandzia
Gość
z oskarem jechalam. polecam!
IP: 85.89.173.178
wandzia
Gość
Tamtejsza rezydentka to pani Paulina. Bardzo miła i pomocna.O cokolwiek ja zapytalam udzielala konkretnej odpowedzi...bardzo obrazowo tłumaczy i zna chyba Parge jak swoje maiasto rodzinne...siedzi tam jakby nie było miesiacami...zadzroszcze jej.heheeh.Nie wiem tylko czy w 2010 r. to ona bedzie tam znów rezydentką. mam nadzieję , ze tak.Pozdrawaim.
IP: 85.89.173.178
zychu
Gość
Dzięki za odpowiedź.Ja również zamierzam jechać z Oskarem. Możesz mi jeszcze powiedzieć jak daleko od plaży znajdują się apartamenty do których wysyła biuro, i jaki jest ich standard?Jaka jest temperatura wody w lipcu?
IP: 83.10.33.212
xxxx
Gość
8euro za pedalo czyli rowerek wodny a 30min, a wie drogo na poczatku sezonu czyli czerwiec i koniec czyli od wrzesnia wiem, ze eny spadają. w sezonie sporty wodne, a jest ich trohę do wyboru na plaży Valtos kosztowały 1oeuro za 10 min, później ceny spadały i mona było nawet płaci 10euroza 2osoby (można było juz się dogadywać ze sprzedawcami tyh usług, sami w sumie podchodzili do trystów i proponowali sporty, jak sie mówiło, ze drogo to schodzili z cen, tak samo jeżeli były chętne 4-5osób to jesczez bardziej obnizali ceny, i tak samo jak sie chciało skorzystać z kilku atrakcji). w czasie sezonu (szczytu) raczej nie schodzili z cen, z tego co inni mówili turysci bo zawsze isę znalazł i tak ktoś kto skorzystał z tych usług natomiast od końcówki sierpnia juz coraz bardziej byli przychylni na zniżki:), we wrezsniu było wie ok:) ceny w sezonieta jak turysci mówili nie były wyższe niz na takich atrakcjach nad polish morzem w mIĘDZYZDROJACH, KOŁOBRZEGU CZY ŚWINOUJŚCIU. Tragedii wię i tak nie było raczej pod tym względem wlipu czy sierpniu.
IP: 78.8.143.50
wandzia
Gość
Zychu! co do odleglosci apartamentow od morza to jest chyab tak jak maja w ofercie czyli pareset metrow. ja wykupilam 2 ** i na plze mialam 3 minuty drogi, do tawerny z obiadokolackami jakies 5-7 min a na sniadnaka 10 min do 13...na piechotke. ogolnie w pardze jest wiele kretych uliczek zawijaskow i jaks ie pobladzi to sie wydaje ogromna ale ogolnie nie jest wielkim miastem. mnei sie zdaje osobiscie z emialam wszedzie blisko tylkoe te zarombiaszcze schody wiodace do plazy valtos...jak sie ktos wybiera tam przez centrum pargi to niech nosi materacyk nienadmuchany bo sie zaklinujecie w ruchu ulocznym...ja tak zrobilam...wzielam dzieciaka i rupiecie plazowe tzn matę materac-nadmuchany- parasolke i butle wody mineralnej,reczniki iiiiii?utknelam. materaz zsuwal sie spod pachy bo calo bylo mokre od potu.grecy udawali greka jak mnei widzieli z tym balastem. tlok straszny a ja sie cisne jak jakas paniusia bo ja turystka jestem hehehe...drugiem razem materaz pozwijalam i dmuchalam na plazy...serio.ciagle ktos do mnie dobijal materaz jak jakies wahadlo odrzucal mnei arz w jedna raz z druga strone. co do temperatury wody to nei wiem. piso krioneri to ta plaza w c entrum miasta z ktorej brezgow widac wysepke panagias...piso krioneri znaczy mala zimna cos wwtym stylu...mnie scianalo czasem z zimna,s ztywnialy mi gnaty . ososbiscie uwazam ze woda byla zimna,ale taka jest najlepsza na upaly...nie spotkalam tzw zupy...czasem jakis cieplejszy pradzik sie napatoczyl ale nic wiecej.woda za to ejst prezjzysta, piekna, blekitna...a najbardziej mi sie podobala jak patrylam na nią z gory z tylnych rubierzy wyspy panagias. stalam na obrzezach i patrylam pionowo w dół.....cudo.ja bylam na przelowmie lipca i sierpnia wtedy gdy jest w grecji najgorecej....woda nie byla zbyt ciepla jak dla mnie.Mysle ze temperatura odczuwalana wody jest wzgledna.
aparthotele...na stronie z oskara widac fotki z pensjonatow w pardze. jedne fotki przedstawiaja pokoj taki w kolorach zolty pomarancz i inne kolory a inen zdjecia pokazuja pokoje zdrewnianymi meblami , baile sciany i niebeiskie okiennice...to sa 3 **. u mnie bylo czysto, kafelki na podlodze nowa w maisre posciel. biale bawelniane posciele, przescieradlo do przykrycia sie na noc i koce dla chetnych na szafie, meble z drewna litego, toaletka, szafa expres do kawy lodowka zanussiego z zamrazarniczkiem. ciepla woda caly dzien, kilma byla ale nie uzywalam. nie bylo tv. tv jest w 3 ***. dziennie ktos przychpdzil oproznic kosz na smieci i podlac kwiaty na balkonie. reczniki czysciutkie bialutkie dobrego gatunku,przychodzono zmieniac posciel, sa sznury na balkonie przynajmniej tam gzdie aj bylam ale tylko ze 3 klamerki. warto za brac ze soba jaks ei zamierza czasem jakies majtasy przeprac..ale nei am wiatru wiec chyba klamerki to zbytek...aha. byl etz aneks kuchenny. dwa elektryczne palniki, kilka garnkow, korkociag lyzki taleze...takie podstawy..zabralamz e soba cuitke mleczka do czysczenia domestosa pare kropel by zdezynfekowac po sowjemu kabine prysznicowa tzn brodzik i plyn do naczyn bo akurat te poprzedni turysci jak sie oakzalo zpostawili przeplukane ale nie umyte...obrzydlistwo.dla mnie te 2** byly extra. najwazniejsze ze blisko do plazy ,sklepu ...czysto,balkonz e stoliczkiem. w kuchni ejst stol krzesla fotel mialam tez...mnei sie bardzo podobalo., jesli ktos nie wymaga luksusow to bedzie zadowowlony.warto.dla samej pargi jako takiej -WARTO!!!aha...na bierzaco uzupelniano ewentualne braki papioru toaletowego.pozdrawiam.
IP: 85.89.173.178
gosc
Gość
Ktos pytal o ceny Viatorajezeli chodzi o Parge!!!
maja bardzo podobne do Oskara i maja wybor jesli chodzi o zakwaterowanie,w centrum Pargi badz przy plazy Valtos:):)
IP: 85.221.242.197
AMM..
Gość
Zarezerwowalam wakacje w Pardze. Jadziemy w polowie lipca. Zdjecia mnie zachwycaja ale stresuje mnie troche podroz z Oskarem bo naczytalam sie roznych opinii. Czy zawsze tak jest ze sa przesiadki z autokaru do autokaru na trasie i wlasciwie jaki to ma cel bo nie rozumiem. Bylam juz w Grecji z innym biurem i żadnych przesiadek nie bylo... I dowiedzialam sie ze w jednym autokarze jada turysci do Olimpic Beach, Paralii i do Pargi wlasnie. Jak to jest z wysiadkami? Paralia i Olimpic najpierw a pozniej przez cala Grecje do Pargi?? Jesli tak to ile sie jedzie z Paralii do Pargi?? Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc ;)
IP: 83.21.86.250
wandzia
Gość
jadac do pargi z oskarem faktycznie jedzoe sie z turystami jadacymi do parali i kokkino nero itd... w salonikach autokar kieruje sie na riviere olimpijska a turysci jadacy do pragi w salonikach przesiadaja sie do autokaru ktoru juz tam czeka. trwa to pare minut i jedzie sie dalej. jest to autokar oskara a nie jakis balkanski wrak wiec prosze sie nie martwic. w regulamienie oskara jest etz wzmianka o tym ze na trasie mozliwe sa przesiadki. jka ja jechalalm to byla tylko ta jedna bo parga lezy neistety w zupelnie innym rejonie grecji niz riwiera olimpijska. ale nie ma sie co prezjmowac przesiadka. trwa doslownie pare minut a trasa juz z salonik po ok 1 h staje sie cudownie piekna i dlatego naprawde warto sie poswiecic jesli w ogole taka fajna podroz mzoe byc poswieceniem. moze sie ejdnak okazac z eprzesiadki nie bedzie bo turystow do pragi bedzie tylu ze mozna nimiz aladowac caly autoklar jadocy z polski bezposrednio nad morze jonskie. jak ja jechalam to autokar zostawil nas w salonikach i pojechal do paralii a ans mala garsteczka pojechala do pragi. w autokarze b6lo ponad polowa miejsc wolnych. w tym roku zainteresowanych parga bedzie penie o wiele wiecej wiec mzoe istnieje szansa na bezposredni dojazd...ale co to za roznica skoro ta przesiadka to zaledwie epizod w poronaniu z cala trasa?polecam zadzwonic do oskara, powiedziec ze wykupilo sie u nich wczasy w takim a takim terminie i ze chcce sie dowqiedziec zcegos wiecej an temat przesiadki na drpodze do pargi. pewnie powiedza z e nei wiedza jak bedzie bo termin jest dosc odlegly ale niestety takie sa realia...nie mozna z gory przewidziec co bnedzie za 2 dni a co dopiero za pol roku...zwyczajnie jezdie sie autokarem az do salonik tam wysiada sie z autokaru i wsiada sie w nastepny...bo ci co jada do paralii jada dalej an poludnie a pargowicze skrecaja w prawo i jada przez cudowne gory...przepiekne serpentyny...az na koncu trasy gory nagle maleja choc nie znikaja iiiiiiii!!!!!!................pojawia sie widoak na mozre w dole i cyprysy....ukoronowanie calej podrozy...PARGA! bylam polecam ja tez jade tam jeszce raz...w lipcu.i nei starszna mi przesiadka a anwt jakby ich mialo byc 5 bo wiem co mnei czeka na koncu podrozy.WARTO!!!
IP: 85.89.173.178
AMM..
Gość
Tą przesiadkę rozumiem ale wiele osob pisze o przesiadkach przy powrocie gdzies miedzy Grecja a Polska. Był ktoś może na wycieczce fakultatywnej do Albanii??
IP: 83.21.75.31
wandzia
Gość
w drodze z grecji do polski jechalismy z pargi do paralli by zabrac turystow z kokkino nero ktorzy do paralii tez zostali dowiezieni wiec w parali sie przesiadali...potem cala droga juz do polski byla bez przesiadek... latem 2009 nie bylam na wycieczce w albanni ale byla wtedy dosc droga nie pamietam ile bylo podane na str oskara ale teraz sa tez podane ceny take przyblizone i zaszokowalo mnie ze jest tanio. tzn obecna cena nie zaskoczyla mnei wysokoscia wic chyab jest spotro taniej...nie wiem czy nie okrojono programu i dlatego taki spadek ceny...nie byla ale pojade w tym roku.mysle z e warto bo w planie ejst butrinti a z tego co czytlam i widzialmna fotkach to fajna rzecz jak ktos ceni sobie zwiedzanie.na dodatek wspomoina sie ze w programie ejst tez saranda , ta portowa miejscowowcs i tez wyglada zachecajaco...czasem tylko mysle ze mzoe bardziej sie oplaca do tej alabani jechac normalnie na wypoczynek na te 14 dni i zaliczyc butrinti itp juz bedac tam...ale nie zawsze mozna..ja sie postaram jechac tego lata na te wycieczke...chyba jednak nadal nie ma wycieczek z oskara do aten mimoz e sa w ofercie. sa dostepne tla turystow z riwiery olimpijskiej tak jak skiatos, olimp...sa dosatepne meteory ale to daleko...polecam kanion vikos robi wrazenie swym pieknem i ogromem. jak aj bylam byl tez rejs po wyslach jonskich w tym, itaka itd...teraz nie widze tej oferty na str oskara ale mzoe zwyczajnie nie wprowadzili z nieuwagi...jak co to tez polecam etn rejs..caly dzien sie plynie, bryza mrksa sloneczko. postoje na poalzach an plywanie 2X..zhcodzenie na lądy...bardzo mi sie podobalo...chyba powtorze jka bedzie wofercie. pozdrawiam !
IP: 85.89.173.178
wandzia
Gość
raz jeszce ja...nie wiem czy mowi pani o drodze z grecji do polski na trasie parga -grecja czy etz sugeruje sie pani opiniami ze str na ktrej mozna poczytac nieciekawe opinie o oskarze. tam faktycznie duzo sie mowi o przesiadkach postijach, awariach itd...ale dotyczy ten temat tyoko dwoch chyba wyjazdow...makarska zdaje sie i cos tam ejszce. nei wnikam. moim zdaniem najlepiej zadzownic a jak juz to przyszykowac sie an niedogodnosci i przetwac. parag ejst naparwde pikenym miejscem i nie warto rezygnowac ani sie stresowac z ecos idzie nei tak w trakcie podrozy...nawt jadac wlasnym nowiutkim mercedesem mozna wpasc w neizle tarapaty i stac na trasei 5 h az ktos pomoze..prosze jechac do tej pargi.
IP: 85.89.173.178
BP Viator
Gość
Stanowczo dementuje, że Parga we Viatorze to oferta CT Oskar i Viator to tylko pośrednik. Viator w swojej ofercie nie posiada i posiadać nie będzie ofert CT Oskar. Oferty do Grecji (Paralia, Nei Pori, Leptokaria, Parga i Parga/Valtos), Chorwacja (Makarska), Bośnia (Neum), Czarnogóra (Ulcinj, Budva), Bułgaria (Ravda, Słoneczny Brzeg, Św.Włas), Krym i pozostałe wycieczki znajdujące się na stronie www.viator.pl są organizowane przez nas samych. Jedyne chyba co jest wspólne dla obu firm to miasto w którym mamy główne biura.
BP Viator Holiday Service

adam napisał
Viator oferuje oferty oskara- jest w tym przypadku jego posrednikiem jeżeli chodzi o Parge. Szczyt sezonu to cały lipiec i traw on ajkoś do ostatnich dni sierpnia, z reguł oferty w czerwcu i wrzesniowe są tańsze, wiec ja od lat tak jeżdzę bo wówczas jest taniej i pogoda w dlaszym ciągu jest, woda nagrzana w morzu po całych wakacjach :) itd.
IP: 85.221.247.189
grego15
Gość
Dobrze że to forum jest czytane przez organizatorów , dlatego powtórzę podróż do Pargi z Oscarem była TRAGICZNA ( wakacje 2009 )
IP: 85.89.190.51
zychu
Gość
grego15 , chodzi Ci tylko o podróż czy o cały pobyt w Pardze (zakwaterowanie, warunki, itp)
Bo ciągle się zastanawiam nad wyjazdem, twoja opinia może być pomocna
IP: 83.10.24.1
grego15
Gość
Zaczęło się od podróży . Chodziło generalnie o "chamskie" traktowanie ludzi przez kierowców. Generalnie w myśl zasady cicho siedź , "PANEM" świata jest kierowca . Masakra , z łaski włączyli radio . dvd , wymuszone "żadkie" postoje , itd itp. Z powrotem w Pardze został podstawiony autubus z nieopróżnioną toaletą i niedziałającą klimatyzacją , wsiadaliśmy ok . godz 13 , przy 45 stopniach ciepła na dworzu , w nagrzanym autobusie było ich chyba z 60. Jako miejscowość jest super i nawet trudny podróży poźniej to wszystko wynagradzają , ale organizacyjnie nie jest rewelacyjnie , nie jest żle. Jeszcze temat kierowców . Wyobraź sobie że jechali bez CB, bez GPS , no i co najgorsze nie znali trasy.
IP: 85.89.190.51
AMM..
Gość
Widzę w takim razie, że to loteria... Zależy na co się trafi. Bo opinie są różne.
IP: 83.27.132.101
grego15
Gość
Myślę że loteria jest dobrym określeniem. Naprawdę najgorsza była podróż.
IP: 85.89.190.51
AMM..
Gość
A jak długo trwała ta podróż z Oskarem?
IP: 83.21.72.62
Gosia
Gość
O to samo chciałam zapytać, a dokładniej ile trwa podróz z Katowic do Pargi?
IP: 84.10.204.219
Gosia
Gość
Czy był tam może ktos pod koniec czerwca? Jaką temperaturę będzie miało wtedy morze. Mój syn się obawia że może byc zimne. :roll:
IP: 84.10.204.219
grego15
Gość
Podróż nasza trwała ok.36 godzin , ale była też następna grupa która jechała 42 godziny min. przez niesprawny autobus , hamulce się przegrzewały .
IP: 85.89.190.51
Gosia
Gość
To naprawdę długo, ale po Waszych wypowiedziach, myśle że warto się tyle pomęczyć
IP: 84.10.204.219

Strona: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Forum turystyczne » Grecja » grecja parga

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij