Witam,
byłam w Residence El Kantaoui z Triadą w terminie 12-26.08.2010. Hotel jak na swoje *** naprawdę przyzwoity. Pokoje są czyste, schludne, sprzątane codziennie, jedynie łazienki pamiętają lepsze czasy. Warto zostawić sprzątaczkom jakąś drobną kwotę (ok.1DT), a naprawdę się postarają. Choć nam zdarzył się nieprzyjemny incydent: po powrocie okazało się, iż zginęły nam pewne ubrania i kosmetyki, za co najprawdopodobniej odpowiedzialność ponosi któraś ze sprzątających Pań.
Restauracja hotelowa nie odbiega standardem od innych hoteli w tym kraju (choć niektórzy będą z pewnością narzekać na mało urozmaicone posiłki).
Basen jest dosyć duży, w czasie gdy ja tam gościłam nigdy nie było tłumów, zawsze można było znaleźć wolne leżaki (materace dodatkowo płatne).
Jeżeli chodzi o infrastrukturę dla dzieci z pewnością nie jest ona zadowalająca, ale na ten temat nie będę się szerzej wypowiadać, gdyż wyjeżdżałam jedynie w towarzystwie dorosłych.
Słyszałam, że po sezonie 2010 w hotelu ma zostać przeprowadzony remont, ale nie wiem jakie dokładnie prace miałby obejmować poza powiększeniem basenu. Nie jest to też informacja potwierdzona.
Warto wspomnieć o niezwykle sympatycznej obsłudze hotelu! Można tu wymienić wspaniałych recepcjonistów, przemiłych kelnerów, a także sympatycznego ratownika. Zwrócę uwagę szczególnie na Ahmeda, Kamela, Samira - recepcja, Aymena - restauracja, Seifa - ratownik. Cudowni ludzie! I co ważne nigdy nie narzucali się turystom (czy też raczej turystkom), na co narzeka wiele osób odwiedzających kraje arabskie.
Jeśli chodzi o wycieczki fakultatywne my byliśmy jedynie na 2-dniowej na Saharze. Słyszałam o niej wiele pozytywnych opinii, jednak mnie nie zachwyciła. Odradzam szczególnie podróżującym z dziećmi (ok.1400km autokarem w 2 dni ciężko będzie znieść zwłaszcza najmłodszym). Jeśli ktoś się decyduje warto wybrać dodatkowo płatne: przejażdżkę jeepami (35DT) i wielbłądy(19DT). Natomiast zwiedzanie oazy (6DT) przy 50st.C uważam za średnią atrakcję-nudne i męczące.
Tunezja, jako kraj, zrobiła na mnie świetne wrażenie i z pewnością wrócę tam nieraz. Myślę też, iż wybiorę ten sam hotel.
Jeżeli ktoś chciałby uzyskać szersze informacje, służę pomocą:-)
Pozdrawiam
IP: 83.143.138.211