» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Egipt » rejs po nilu - Egipt

rejs po nilu - Egipt

            Egipt wycieczki last minute Opinie o hotelach w Egipcie

Strona: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Treść
Grzesiek
Gość
Grzesiek napisał
1-15 kwietnia 2011 z Alfa Star, pierwszy tydzień rejs Luxor - Asuan . Co prawda do smrodku Nilu w kabinie trzeba przywyknąć (kabina na poziomie wody) ale za to bardzo miła obsługa, a program zwiedzania "obfity". I warto oczywiście wydać kasę na fakultatywną wycieczkę do Abu Simbel. Wstać trzeba o 3-ciej w nocy ale TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!. Dobrze jest pewnie trafić na dobrego opiekuna. Nasz, Pan Maciek Malczewski - fantastyczny facet. Mówił tyle ile trzeba i jak trzeba. Nie zanudzał, był obecny i do dyspozycji "podopiecznych". Drugi tydzień w Hurgadzie w Lilly Land Beach Club. Cudownie piękne miejsce, chociaż obsługa nas "olewała" (mało urozmaicone jedzenie, brak "snacków" z all inclusive, kawa w plastikach itp). Nie dziwię się im co prawda, bo w ośrodku na ok 1500 - 1800 miejsc było nas łącznie ok 30 - 50 osób. A hotel nastawiony na Rosjan, których jak na lekarstwo. Ale rezydentka Pani Iwona załatwiła nam z miejsca przeniesienie w dogodniejsze miejsce, z oddalonych pokoi na pietrze, do bungalowów blisko morza i jadłodajni - domki ekstra. I po Jej interwencji dla nas kawa była już jak trzeba. Co do napiwków i handlarzy. Jest to irytujące ale tam tak jest. Zamiast narzekać, trzeba się przyzwyczaić i nauczyć. I trzeba się zabezpieczyć przed "zemstą faraonów". Lekarstwo, które ktoś tu wymienił tak, ale my (wykorzystując w pełni "all inclusiv") zabezpieczaliśmy swoje przewody pokarmowe od wylotu z Okęcia aż do lądowania na nim. Litrowy Niemiroff 23 zł w Baltonie :):):). I działało.
IP: 178.73.63.164
Grzesiek
Gość
Wyjeżdżaliśmy ze Sky Club-em. Nie wiem, skąd mi się wzięła nazwa Alfa Star. Statek, to Ms Granada****. Powinien był być "Treasure of Nile" ale ze względu na małe obłożenie, tak nam zmienili.
IP: 178.73.63.164
natalia
Gość
Wybieramy sie z triada 30 wrzesnia (7+7) z krakowa. Jest ktos kto sie wybiera w tym samym czasie?
IP: 82.7.102.95
Kasia
Gość
Palnujemy wybrac sie z alfa star program egipt starozytny z rejsem po nilu 2 wrzesnia, ktos jedzie ? :) :) :)
IP: 95.49.20.149
Kasia
Gość
ps dodam jeszcze ze z gdanska :P
IP: 95.49.20.149
Kasia
Gość
A do weteranow egipskich (hehe) mam pytanka (choc nie tylko do weteranow)...
Jak to jest z tym opiekunem i przewodnikiem (szczegolnie chodzi mi o alfa star) czy on caly czas jest z podroznymi czy statek dobija do portu i jestesmy zdani na siebie? Kto sie nami opiekuje? Czy statek czeka na nas w porcie jak wychodzimy na zwiedzanie? Kto nas zabiera z hotelu zeby dostac sie na statek? Czy jesli wybieramy opcje fortuna to jestesmy z innymi ktorzy jada na te sama wycieczke razem w hotelu? A jesli nie to jak nas potem "zbieraja do kupy"? Lecimy razem (ci co kupili te wycieczke) wszyscy samolotem czarterowym czy to lot rejsowy? Mam wiele obaw bo nigdy nie bylam na wycieczce z biurem podrozy i moze moje pytania wydadza sie Wam glupie, ale dla mnie to bardzo wazna sprawa. Prosze odpowiedzcie :)
IP: 95.49.20.149
wolcia86
Gość
hej mam pytanie do osób, które były w Egipcie... podawali tam na deser takie pyyyyszne zielone owoce, najczesciej pokrojone w plastry, koloru kiwi, pychota. I moje pytanie: co to jest za owoc???? :)
IP: 178.36.156.68
wolcia86
Gość
Kasia napisał
A do weteranow egipskich (hehe) mam pytanka (choc nie tylko do weteranow)...
Jak to jest z tym opiekunem i przewodnikiem (szczegolnie chodzi mi o alfa star) czy on caly czas jest z podroznymi czy statek dobija do portu i jestesmy zdani na siebie? Kto sie nami opiekuje? Czy statek czeka na nas w porcie jak wychodzimy na zwiedzanie? Kto nas zabiera z hotelu zeby dostac sie na statek? Czy jesli wybieramy opcje fortuna to jestesmy z innymi ktorzy jada na te sama wycieczke razem w hotelu? A jesli nie to jak nas potem "zbieraja do kupy"? Lecimy razem (ci co kupili te wycieczke) wszyscy samolotem czarterowym czy to lot rejsowy? Mam wiele obaw bo nigdy nie bylam na wycieczce z biurem podrozy i moze moje pytania wydadza sie Wam glupie, ale dla mnie to bardzo wazna sprawa. Prosze odpowiedzcie :)


droga Kasiu ja pod koniec maja wróciłam z takiej wycieczki Alfa Star (mają świetną organizację) i też opcja fortuna. Jednym zdaniem: o nic się nie martw, organizacja jest jasna, turyści są informowani o wszystkim, statek czeka aż na niego wszyscy wrócą :) życzę Wam przewodnika Henia, świetny gość, bardzo dobrze mówi po polsku :)
IP: 178.36.156.68
Kasia
Gość
Dziekuje za odpowiedz :)
IP: 95.49.61.231
Kasia
Gość
A jeszcze pytanko czy warto brac hotel *** na te (raptem) dwa dni? Bo statek tak i tak ma ***** ?
IP: 95.49.61.231
Jacek
Gość
wolcia86 napisał
hej mam pytanie do osób, które były w Egipcie... podawali tam na deser takie pyyyyszne zielone owoce, najczesciej pokrojone w plastry, koloru kiwi, pychota. I moje pytanie: co to jest za owoc???? :)
Melon- ładnie wyglada z owocami granatu
IP: 217.76.112.170
Jacek
Gość
Kasia napisał
A do weteranow egipskich (hehe) mam pytanka (choc nie tylko do weteranow)...
Jak to jest z tym opiekunem i przewodnikiem (szczegolnie chodzi mi o alfa star) czy on caly czas jest z podroznymi czy statek dobija do portu i jestesmy zdani na siebie? Kto sie nami opiekuje? Czy statek czeka na nas w porcie jak wychodzimy na zwiedzanie? Kto nas zabiera z hotelu zeby dostac sie na statek? Czy jesli wybieramy opcje fortuna to jestesmy z innymi ktorzy jada na te sama wycieczke razem w hotelu? A jesli nie to jak nas potem "zbieraja do kupy"? Lecimy razem (ci co kupili te wycieczke) wszyscy samolotem czarterowym czy to lot rejsowy? Mam wiele obaw bo nigdy nie bylam na wycieczce z biurem podrozy i moze moje pytania wydadza sie Wam glupie, ale dla mnie to bardzo wazna sprawa. Prosze odpowiedzcie :)

Z Triadą - był przewodnik polski opiekujący się grupą przez cały rejs (zaokrętowany na statku) oraz dodatkowo przewodnik egipski, załatwiający bilety i transport autokarami do zwiedzanych obiektów. Statek stoi w porcie i czeka w porze poobiedniej plynie do następnego portu. W nocy jest zacumowany.
IP: 217.76.112.170
Weteranka
Gość
Do Kasi:
Byłam z Alfa Star. Nie wiem jak to działa, ale nie ma szans, aby się zgubić czy zapodziać, turyści są bardzo dobrze pilnowani. Wystarczy słuchać co mówią na zebraniach organizacyjnych, jak coś wybitnie "terminowego" - to zanotować. Uczestnicy dostają skserowane plany dnia. Minimalna znajomość rosyjskiego i angielskiego jeszcze bardziej wszystko ułatwia. Byliśmy coraz to w innej grupie (w samolocie, w hotelu, na rejsie, na wycieczkach fakultatywnych) - i wszystko chodziło jak w zegarku. Nie martw się na zapas.
IP: 31.63.36.98
Kasia
Gość
BARDZO BARDZO WAM DZIEKUJE!
IP: 95.49.75.181
agnzeb
Gość
UWAGA WSZYSCY WYBIERAJĄCY SIĘ DO EGIPTU!!! Zamiast super wakacji można narazić się na cierpienia, utratę zdrowia, a nawet i życia. Oto przypadek mój i mojego męża. 10 lipca 2011 roku wróciliśmy z Egiptu (statek rejs po Nilu plus wypoczynek z Triadą). W dniu wyjazdu dopadła nas straszna biegunka, połączona z bardzo wysoką gorączką i zawrotami głowy. Moje dolegliwości minęły po 5 godzinach, niestety dolegliwości mojego męża trwają do dzisiaj i jeszcze szybko się nie zakończą. Zaraz po powrocie poszliśmy do lekarza, który skierował męża do szpitala z podejrzeniem czerwonki i salomoneli oraz z objawami odwodnienia. Mąż trafił do szpitala zakaźnego gdzie przebywa do dnia dzisiejszego ( 19 sierpnia 2011 r.) podłączony do kroplówek, na szczęście czerwonki, ani salomoneli nie wykryto. Za to okazało się, że ma wirusowe zapalenie wątroby typu A, czyli popularnie mówiąc "żółtaczkę", czeka go bardzo długa hospitalizacja i jeszcze dłuższa rekonwalescencja. Dlatego apeluję do wszystkich: ZANIM GDZIEKOLWIEK POJEDZIECIE IDŹCIE DO LEKARZA I ZASZCZEPCIE SIĘ NA WSZYSTKO CO JEST MOŻLIWE!!! Apeluję też do pracowników biur podróży, aby mówili swoim klientom o ryzykach jakie na nich czekają w tych egzotycznych krajach. Nikt tego nie robi, bo w tym przemyśle turystycznym najważniejsze są pieniądze. Jednak gdy turyści będą chorować, to nie będą wyjeżdżać i nie będą przynosić zysków biurom podróży. Więc może warto informować wyjeżdżających o możliwych zagrożeniach zdrowia i życia?
Agnieszka
IP: 91.193.208.105
smerfetka
Gość
Mam pytanie dotyczace zabierania ze soba dolarów. Czy istnieje możliwość wypłacenia pieniędzy na lotnisku w Hurghadzie, ewentulanie gdzies w porcie, przy statku? Nie chcemy brac ze soba zadnych dolarów, tylko na miejscu wyplacic wszystko z bankomatu, ale sie zastanawiamy, czy nie bedzie z tym zamieszania. Pani z biura powiedziala ze po przyjezdzie bedzie trzeba zaplacic za pakiet zwiedzania - wiec pieniadze, jak podejrzewam beda potrzebne pierwszego dnia... Wszyscy wymieniają potrzebną sumę dolarów w Polsce czy zdarza sie ze przyjezdzaja bez zadnego dolara :) i wybieraja pieniadze na miejscu z bankomatu? :)
IP: 194.54.22.31
Jacek
Gość
Już na lotnisku trzeba zapłacić 15 dolarów za wizę, lepiej mieć ... tak wynika z mojego dośwadczenia.
IP: 217.76.112.170
:) La
Gość
Widziałam bardzo fajną wycieczkę w katalogu biura z którym byłam - " Egipt od A do Z". Program wydaje się bardzo obszerny i ciekawy, zastanawiam się czy kiedyś nie pojechać na taką typową objazdówkę, wakacje nie zawsze są po to żeby leżeć na plaży, można też skorzystać i zobaczyć co nieco świata. Może ktoś był na tej wycieczce?
IP: 95.160.122.226
horhe
Gość
jaka pogoda jest na poczatku listopada? na rejs bedzie ok? 7+7
IP: 81.219.39.71
GOŚC
Gość
Witam wybieram sie 9 tego Wrzesnia do na rejs po ilu (7+7) z Triada. wylot z Gdańska. Czy ktos leci w tym terminie? moje gg to 7646343.
IP: 188.124.169.245
Wojt
Gość
Witam,
wybieram się 16.09 na 7+7. Mam pytani , które z wycieczek fakultatywnych podczas rejsu są godne uwagi, a które można sobie odpuścić?
IP: 89.74.160.69
Inka
Gość
Ja jadę na rejs 02.10.2011 z Triadą. Ktos jeszcze?
IP: 145.237.68.199
Zosia
Gość
Rejs po Nilu planujemy w styczniu. Zastanawiamy się, z którego biura- ITAKA, czy SKY CLUB? Pomóżcie!
IP: 85.222.58.222
Ala
Gość
jade z triada na 7+7 z rejsem po nilu. Wylot miał być 10.09.2011 (sobota) z warszawy o 6 rano ale dzień wcześniej zostałam poinformowana o przesunięciu wylotu na niedzielę (11.09.2011 godz 21:30) co jeszcze przed wylotem nieźle mnie wkurzylo...ciekawe co bedzie dalej :)
Czy ktoś może wybiera się w tym samym terminie?

Obawiam się o ten statek :/ nie mam pojęcia który to będzie ale jakiś 4* wiec może być kiepsko z tego co tu czytam ;p
IP: 46.112.128.169
weronika
Gość
HEJ MAM PYTANKO CZY KTOS MOŻE BYŁ TERAZ Z RAINBOW egipt-wzdluz nilu JAKA OPINIA czy powrót z Kairu autokarem jest nocą?Jak oceniacie program? dobrze wykorzystany czas,a wypoczynek ile dokładnie dni sie leniuchuje?
IP: 77.253.236.161

Strona: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Forum turystyczne » Egipt » rejs po nilu - Egipt

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij