» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Egipt » Klątwa faraona?? Co to??

Klątwa faraona?? Co to??

            Egipt wczasy last minute Opinie o hotelach w Egipcie

Strona: 1

Autor Treść
Kaila23
Gość
Czy ktoś mi może wytłumaczyć na czym polega ta cała "klątwa faraona"?? Domyślam się, że to chyba coś ze zdrowiem?? :oops:
IP: 89.229.246.193
asik
Gość
więc klatwa tudzież zemsta faraona wystepuje w krajach arabskich i powoduje ją ładnie nazywana "inna flora bakteryjna" której organizm europejczyka nie toleruje zbytnio. A prostym językiem mówiąc to sraczka czy biegunka jak kto woli .. :] Bedziesz ja mieć jesli zjesz nieumyte owoce, alo umyte w wodzie z kranu, gdy bedziesz pić wode z kranu niegotowaną albo napoje niezabutelokowane :) aha wywołuje ją tez harrisa przyprawa arabska
powodzenia!
IP: 83.22.5.36
Kaila23
Gość
Dziekuje bardzo za odpowiedz. Na pewno będę uważać... :D
IP: 89.229.246.193
hanka
Gość
ile moze trwac taka klatwa? jade pierwszy raz... troche mnie to przeraza.
IP: 83.7.142.1
gogo
Gość
no to byla klatwa po prostu :lol:
IP: 62.133.133.135
Gabi
Gość
Kaila23 a kiedy sie wybierasz do Egiptu?
IP: 83.19.178.59
lola
Gość
klątwa trwa ok. 1 tygodnia
IP: 83.19.158.44
Agatka
Gość
Można się przed nią zabezpieczyć i łykać probiotyki np. Multilac. Wtedy nasz organizm jest podbudowany, że tak powiem, wzmocniona jest flora bakteryjna układu pokarmowego. Także możemy je brać ze sobą do krajów arabskich itp. Naprawdę warto stosować profilaktykę.
IP: 77.253.63.27
bilbao
Gość
Tu znajdziecie wszystko na temat :)
http://www.hurghada-klinik.pl/blog/zemsta-faraona-egipt-09049
IP: 212.106.22.99
marcinzgrz
Gość
Agatka napisał
Można się przed nią zabezpieczyć i łykać probiotyki np. Multilac. Wtedy nasz organizm jest podbudowany, że tak powiem, wzmocniona jest flora bakteryjna układu pokarmowego. Także możemy je brać ze sobą do krajów arabskich itp. Naprawdę warto stosować profilaktykę.


Podobno nie można pic alkoholu, biorąc te tabletki, prawda?
IP: 91.189.0.198
Użytkownik
Posty: 26
Biorąc jakiekolwiek tabletki raczej nie można pić alkoholu,wiec w tym wypadku jedno wyklucza drugie:) Wg mnie klątwa faraona to symbol choroby tropikalnej niż owa "klątwa".
IP: 79.185.157.195
;))
Gość
Mnie łapała tzw zemsta faraona.Mocny ból brzucha wymioty a przede wszystkim biegunka z "milion"razy dziennie.Brałam tabletki Antinal ale nic nie pomogły przelezalam jeden dzien w łóżku w sumie to raczej przesiedzialam na kiblu.Na drugi dzien pojechalma do lekarza bo sie odwodnilam i lezalam 2 godziny pod kroplówka i po tym zrobilo mi się lepiej dostalam antybiotyki i przeszlo. 2 dni mialam do tyłu.Wrócilam do Polski i przez tydzien dalej mialam biegunke bo organizm znow przyzwyczajał się do innego jedzenia. Teraz znów jade do Egiptu ale tym razem się zabezpieczam biore tabletki na folrę bakteryjną ,bede teraz ostrożnijsza z jedzeniem.Także mam nadzieję ze bedzie dobrze;)
IP: 95.160.225.4
bilbao
Gość
Tu opisałem swoje doświadczenia. Może Wam się przydadzą:
http://naszewojaze.cba.pl/?p=329
IP: 77.254.236.82
domiiiiii
Gość
po opisie tej choroby na twoim miejscu bym więcej nie pojechała...wiec nie było tak zle chyba jeśli jedziesz znowu....
IP: 91.231.25.40
Użytkownik
Posty: 3
O zemście Faraona: http://sharm-el-sheikh.pl/przewodnik/wazne-dla-turystow/woda-i-zemsta-faraona/ Tabletki (np. Antinal) warto kupić dopiero w Egipcie, ponieważ są silniejsze niż te dostępne w Polsce, a tym samym bardziej efektywne. Jeśli już ktoś odwiedzi aptekę w Egipcie, warto też zwrócić uwagę na tabletki przeciwbólowe, które są 3x silniejsze niż te sprzedawane w Polsce, może warto zabrać ze sobą mały zapas do kraju? :)
IP: 31.61.183.183
Użytkownik
Posty: 3
Na zemstę Faraona od razu jak tylko poczujemy jeżdzenie w brzuchu i biegunka zaopatrzyć się w :
ANITNAL 1 tab x 4 razy dziennie
Streptoquine 1 tab x 3 razy dziennie
MOtinorm 1 tab x 3 razy dziennie
pić dużo wody , unikać sosów pikantnych , pomidorów , jeść gotowane rzeczy , ryż , pieczywo , unikać arbuzów podczas biegunki !!

tak naprawdę moich turystom bo tym zestawie następnego dnia chodzili jak nowonarodzeni , więc nie czekać ze samo przejdzie... tylko od razu brać
pozdrawiam
Natalia
IP: 196.204.149.183

Strona: 1

Forum turystyczne » Egipt » Klątwa faraona?? Co to??

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij