» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Hiszpania » PAI Sobolewski

PAI Sobolewski

Hiszpania wczasy Hiszpania opinie Hiszpania pogoda

Strona: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Autor Treść
anonim
Gość
aaa Pani była w tej drugiej wycieczce.Wasza pani pilot była bardzo zorganizowana.
A my jakoś do muzeum perfum zdążyliśmy. A filmu nie było :)
Pozdrawiam
IP: 77.255.27.132
pytanie
Gość
Może macie jakieś potrzebne informacje dla tych ktorzy wybieraja sie teraz do paryza ?
IP: 79.187.87.140
Użytkownik
Posty: 1
BILETY NA METRO PROPONUJĘ KUPIĆ W AUTOMACIE KOSZT 1 BILETU 1,7 € X 2 PRZEJAZDY = 3,4 € W KARNECIE 10 SZTUK 12 € PILOT KASUJE 5 € ZA 2 PRZEJAZDY REJS STATKIEM PO SEKWANIE KOSZTUJE 8-9 € U PILOTA 12 €
HOTEL KLASY TURYSTYCZNEJ DA SIĘ WYSPAĆ ŚNIADANIE NA SŁODKO BAGIETKA DŻEM MIÓD KAWA HERBATA SOKI MOŻNA JEŚĆ DO WOLI AUTOKAR PIĘTROWY BARDZO WYGODNY
KAWA I HERBATA 3 ZŁ
IP: 193.218.133.199
magda
Gość
Dzięki za info p. Justyno :) Bardzo przydatny opis. Wybieram sie z biurem PAI na sylwestra do Paryża, ciekawe jak będzie. ale chyba najwazniejsze to pozytywne nastawienie :lol: pozdrawiam
IP: 193.109.244.6
evela82
Gość
Plusy :

Przy zamawianiu ( potwierdzaniu ) rezerwacji wszystko jest ok - Pani o ile dobrze pamiętam Ela - bardzo miła i wydaje się kompetentna.
Autokar wyglądał nieźle, w miarę wygodny o ile 24h podróż autokarem jest dla was do zniesienia ;-)
Dwóch kierowców, którzy wieźli nas z Warszawy do Poznania - bardzo fajni i zabawni - pozdrawiamy !!

Ogólne :

Hotel oddalony od Paryża ok 30km - bardzo blisko lotniska
Pokoje hotelowe są tak małe, że ciężko jest przejść obok łóżka, łazienka również wielkości min.
Śniadania - bułeczki, tosty, masełko, placek, dżemy, nutella, kawa + sok i to by było na tyle :-)

Minusy :

Jeden wielki minus to pilotka Pani Małgorzata. Totalna dezorganizacja i dezinformacja, nie raz zgubiła część grupy w centrum o ile dobrze pamiętam kogoś w metrze. Język angielski zna na poziomie - 1 o francuskim nie wspominam.

totalny brak planu na drugą częśc dnia 2-ego.

o godz 15-tej skończyliśmy zwiedzanie Paryża z przewodnikiem.
Rejs po Sekwanie, mimo prośby grupy o przełożenie godziny na wcześniejszą- umówiony został na 21:30

wobec tego mieliśmy 6,5h czasu wolnego,

3 h na zakupy, jedzenie, itp.
2,5 h pilotka prowadziła nas na stację metra oczywiście z przymusowym zwiedzaniem - niestety jej wiedza pozostawia wiele do życzenia

Gdy dotarliśmy pod wieżę Eiffla okazało się, że część grupy nie chce płynąć po Sekwanie, wobec tego mieli znowu 1,5h wolnego po raz kolejny przy wieży Eiffla ( dzień wcześniej wieczorem ją "zwiedzaliśmy" )

Powrót - totalna porażka

Każdy postój z 10 min płynnie przechodził do 30 min - 40 min
oczywiście pilotka + kierowca stwierdzili, że to wina pasażerów, którzy nie przychodzili na czas do autokaru ( w/g mnie organizacją zajmuje się pilotka )

w Polsce ok 15-tej nastąpiła zmiana kierowców co trwało następne 50 min,
dostaliśmy 1 kierowcę, który po przejechaniu odcinka drogi musiał mieć przerwę

Dotarliśmy do Warszawy po 22 -giej i to chyba tylko dzięki kierowcy , który dosyć mocno cisną, bo dwie pary miałyby kłopoty z dojazdem do domów


Weźcie ze sobą :

bilon 1 euro i 0,50 e ponieważ w autobusie nie korzysta się z toalety, jedynie na postojach a tam trzeba płacić.
kocyk i podusię na podróż,
wygodne buty na 2 dzień ( zwiedzanie na piechotkę + powrót drogą okrężną do metra )


Podsumowanie :
Jeżeli chcecie zwiedzić Paryż z mocno podniesionym ciśnieniem - polecam !
IP: 77.252.157.110
nika
Gość
Też byłam w Paryżu z Małgorzatą- skąd oni wytrzepali tą jędzę???? Niemiła i niesympatyczna. Ale to moja opinia, natomiast w to że ona jest pilotem wycieczek wątpię! Nie zna Paryża, nie informuje turystów o niczym, nie ma pojęcia o Francji i zwyczajach i kulturze tego kraju. Prażka, a rejs statkiem chciala nam wcisnąć za 20euro/osobę a my zdecydowaliśmy się na wjazd na wieżę na samą górę-było pięknie bo Paryż jest cudowny! Polecam ale z innym biurem a na pewną inną pilotką.
IP: 83.8.137.2
aLLek79
Gość
No to się zmartwiłem... Zakupiłem Sylwester w PAryżu dla 2 osób i przyznam, że teraz chyba pozostaje mi poprosić o zwrot.. A może ktoś był z innym pilotem niż Małgorzata?? Albo ktoś ma jakies pozytywne opinie o hotelu?? Luksusów się nie spodziewam raczej ta organizacja mnie przeraża..Będę wdzięczny za info!!
IP: 83.8.137.2
Agata.
Gość
Byłam z PAIem na sylwestra 2011/12 w Paryżu-było bajecznie i bossko! Ale to pewnie kwestia: pilota, nastawienia, ludzi. My to wszystko mieliśmy na medal i dlatego planujemy udać się ponownie z PAI ale tym razem Hiszpania- w czerwcu a czy ktoś był z nimi na nartach??
IP: 83.25.95.151
alice
Gość
Hej, ja też byłam w Paryżu z Małgorzatą i nie wiem czy to ta sama osoba ale była bardzo miła i uczynna. Wszystko mieliśmy podane i doskonale zorganizowane. Wyjazd przebiegał w doskonałej atmosferze i wróciłam zafascynowana miastem i wyjazdem. Z pewnością jeszcze raz pojadę i z biurem i z tą pilotką. acha - bilety na rejs po Sekwanie 12 euro
IP: 79.162.232.146
Anna996
Gość
evelo- a czy autokar był ok? Ja zakupiłam wycieczkę i martwię się jak przeżyję trasę do Paryża..
IP: 83.25.95.151
aLLek79
Gość
alice napisał
Hej, ja też byłam w Paryżu z Małgorzatą i nie wiem czy to ta sama osoba ale była bardzo miła i uczynna. Wszystko mieliśmy podane i doskonale zorganizowane. Wyjazd przebiegał w doskonałej atmosferze i wróciłam zafascynowana miastem i wyjazdem. Z pewnością jeszcze raz pojadę i z biurem i z tą pilotką. acha - bilety na rejs po Sekwanie 12 euro


Chyba sama Pani Małgorzata to napisała, albo były 2 pilotki o tym imieniu.. O naszej nikt z całej grupy nie powiedziałby miłego słowa.. Ktoś nawet zapowiadał że napisze reklamację do biura a było na co narzekać. Wszystkim życzę udanych wyjazdów, byle nie z tym biurem.
IP: 83.25.95.151
alice
Gość
to chyba jechałeś z inną grupą niż moja. u nas było wszystko ok. Wszystko kwestia nastawienia, my cieszyliśmy się wyjazde i urokami Paryża. Pozdrawiam wszystkich szukających negatywnych wrażeń
IP: 188.47.22.32
Ula
Gość
Nie wiem,czemu są takie opinie o pani Małgosi,ja też byłam w Paryżu z p.Małgorzatą 1,11 i jestem bardzo zadowolona.Zanim się kogoś oczerni,trzeba by go poznać,prawda?a p.Małgosia świetnie sobie poradziła we wszystkich sytuacjach:):)Wszedzie zdążyliśmy na czas i program został zaliczona ,jak trzeba.A w Paryżu mieliśmy przewodnika,by nam o nim opowiadał:):)Ja tam chętnie pojadę jeszcze raz z tym biurem i z p.Małgosią,bo jest naprawd,e kompetentna:):)
IP: 83.24.118.55
Ula
Gość
widać,że skoro tak piszesz,to do końca nie byłaś trzeżwa,bo wszystko można odwrócić i z białego czarne zrobić.Szkoda,ż takie złośliwe osóbi,czytaj księżniczki ze spalonego zaeczku jedżą z normalnymi ludżmi i swoją osobą psują powietrze innym.....Kobieto,jedziesz z gruponu za 300 i wszystko ci nie pasuje??????zastanów sie,bo coś w tobą nie tak......albo treba było piś trochę mniej........
Moje skromne zdanie jest takie,że jak nie masz klasy ,to i Paryż ci nie pomoże,by być damą........
Plusy :

Przy zamawianiu ( potwierdzaniu ) rezerwacji wszystko jest ok - Pani o ile dobrze pamiętam Ela - bardzo miła i wydaje się kompetentna.
Autokar wyglądał nieźle, w miarę wygodny o ile 24h podróż autokarem jest dla was do zniesienia ;-)
Dwóch kierowców, którzy wieźli nas z Warszawy do Poznania - bardzo fajni i zabawni - pozdrawiamy !!

Ogólne :

Hotel oddalony od Paryża ok 30km - bardzo blisko lotniska
Pokoje hotelowe są tak małe, że ciężko jest przejść obok łóżka, łazienka również wielkości min.
Śniadania - bułeczki, tosty, masełko, placek, dżemy, nutella, kawa + sok i to by było na tyle :-)

Minusy :

Jeden wielki minus to pilotka Pani Małgorzata. Totalna dezorganizacja i dezinformacja, nie raz zgubiła część grupy w centrum o ile dobrze pamiętam kogoś w metrze. Język angielski zna na poziomie - 1 o francuskim nie wspominam.

totalny brak planu na drugą częśc dnia 2-ego.

o godz 15-tej skończyliśmy zwiedzanie Paryża z przewodnikiem.
Rejs po Sekwanie, mimo prośby grupy o przełożenie godziny na wcześniejszą- umówiony został na 21:30

wobec tego mieliśmy 6,5h czasu wolnego,

3 h na zakupy, jedzenie, itp.
2,5 h pilotka prowadziła nas na stację metra oczywiście z przymusowym zwiedzaniem - niestety jej wiedza pozostawia wiele do życzenia

Gdy dotarliśmy pod wieżę Eiffla okazało się, że część grupy nie chce płynąć po Sekwanie, wobec tego mieli znowu 1,5h wolnego po raz kolejny przy wieży Eiffla ( dzień wcześniej wieczorem ją "zwiedzaliśmy" )

Powrót - totalna porażka

Każdy postój z 10 min płynnie przechodził do 30 min - 40 min
oczywiście pilotka + kierowca stwierdzili, że to wina pasażerów, którzy nie przychodzili na czas do autokaru ( w/g mnie organizacją zajmuje się pilotka )

w Polsce ok 15-tej nastąpiła zmiana kierowców co trwało następne 50 min,
dostaliśmy 1 kierowcę, który po przejechaniu odcinka drogi musiał mieć przerwę

Dotarliśmy do Warszawy po 22 -giej i to chyba tylko dzięki kierowcy , który dosyć mocno cisną, bo dwie pary miałyby kłopoty z dojazdem do domów


Weźcie ze sobą :

bilon 1 euro i 0,50 e ponieważ w autobusie nie korzysta się z toalety, jedynie na postojach a tam trzeba płacić.
kocyk i podusię na podróż,
wygodne buty na 2 dzień ( zwiedzanie na piechotkę + powrót drogą okrężną do metra )


Podsumowanie :
Jeżeli chcecie zwiedzić Paryż z mocno podniesionym ciśnieniem - polecam !
IP: 83.24.118.55
P&P
Gość
My byliśmy w Paryżu 8.11.2012 – 11.11.2012 na 4 dniowej wycieczce, jesteśmy mile zaskoczeni, wrażenia pozytywne. Po przeczytaniu komentarzy przed wyjazdem mieliśmy wielkie obawy.

Naszą pilotką była Pani Magdalena ze Szczecina. Bardzo miła, sympatyczna, doinformowana kobietka. Bez najmniejszych problemów ogarnęła 65 osobową grupę. Głośno i wyraźnie informowała nas o wszelkich zbiórkach, czekała na przejściach dla pieszych, dokładnie wyjaśniła nam przemieszczanie się metrem. Sprawdzała czy wszyscy są tzw. „metodą bramkową” :) Posiadała dobrą wiedzę na temat samego Paryża - zwiedzanych obiektów.

Podróż autokarem, fakt długa, ale mieliśmy wystarczająco dużo przystanków. Autokar w miarę wygodny - zabierzcie ze sobą podusię i kocyk. Oglądaliśmy filmy podczas podróży, więc i ten czas szybciej leciał.

Hotel – Premiere Classe Roissy Charles de Gaulle Paris Nord II
Nie najgorszy jak za tą cenę w takiej metropolii. Oddalony od centrum jakieś 20 min. W pokoju standardowo łóżko, stolik, TV, łazienka. NIE MIELIŚMY ZAGRZYBIAŁEGO POKOJU, poza towarzyszącymi biedronkami w rogu sufitu :P hehe
Śniadanko francuskie na słodko, bagietka, nutella, dżem, miód, masełko, jogurt, mleko, herbata, sok, kawa :) NAJEŚĆ SIĘ MOŻNA.

Samo zwiedzanie Paryża udało nam się. Mało czasu wolnego - jedynie na obiad. W drugim dniu Pani Magda zaprowadziła nas do fajnej jadłodajni, gdzie super można było zjeść nawet za ok. 6euro na osobę. Płaciło się np. za mięsko, a po drugiej stronie do woli można było brać dodatki np.: frytki, ziemniaki, kaszę, ryż, makaron, sosy, fasolka, warzywa itp. Dodatkowo można było sobie dokupić sałatki, napoje, desery.

Zwiedzaliśmy bardzo dużo, każdy dzień dokładnie zaplanowany. W drugim dniu więcej chodziliśmy na pieszo i poruszaliśmy się metrem. Naszą przewodniczką na miejscu była Pani Danusia. Miała dużą wiedzę na temat zabytków - Paryża, jednak czasami zbyt długo mówiła, co powodowało mało czasu na zwiedzanie omówionego zabytku mieliśmy.
Do Luwru wstęp DARMOWY dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia. Wjazd na wieżę z obniżką dla osób do 24 roku :) Rejs 12euro wzięła od nas Pani Magda. Świetne zakończenie wycieczki, po intensywnym zwiedzaniu, wjazd na wieżę i rejs statkiem po Sekwanie z polskim lektorem jako podsumowanie wszystkiego.

Zgadzamy się z tymi co mówią o pozytywnym nastawieniu do wycieczki. Tzn za takie pieniążki nie można oczekiwać nie wiadomo czego. Nasz wyjazd był udany i zupełnie inny od tego co niektórzy tu piszą. POZDRAWIAMY
IP: 93.105.123.233
Paolka
Gość
Z tego wynika, że z biurem PAI można mieć całkiem fajny wyjazd, ja byłam chyba z P. Małgosią, hotel jak na 300zł- był ok, jedzenie nawet przerosło moje oczekiwania-naprawdę dobre. Paryż przepiękny- cudny, przewodnik uratowała całość-była niesamowita. I tego wszystkim brakowało podczas przejazdu przez granice itd. Kiedy pojawiłą się pani przewodnik było naprawdę świetnie. Autokar- ok, nawet bardzo przyzwoity-wygodny, a kierowcy serwowali kawę. Pilot się nie spisał:( Nie zna Francji, Paryża, topografii, języka.. ale Paryski szyk i zaangazowanie wykazała p. przewodnik!:)
IP: 83.11.207.188
Evita
Gość
Byłam w Paryżu od 8.11, z wycieczki wróciłam bardzo zadowolona. Paryż przepiękny, sympatyczny przewodnik z dużą wiedzą i poczuciem humoru, cały wyjazd doskonale dopracowany i w świetnej atmosferze. Naszą pilotką była p. Małgosia, osoba bardzo życzliwa, która zadbała o to by wszystko było w czas, na odpowiednim poziomie. Była cały czas z nami i dla nas służąc radą i pomocą.
To co jest napisane w niektórych postach krew w żyłach mrozi! Luzie po co wy jeździcie na wycieczki, żeby szukać błędów, żeby przypinać łatki i okazywać cały czas niezadowolenie, sami nie wiecie czego chcecie. To jest straszne przelewać swoje frustracje publicznie na forum. Żałuję, że zagląda tu tak mało ludzi zadowolonych - a tych jest większość.
Ja chętnie wyjadę ponownie i z biurem PAI i z p. Małgosią
IP: 79.162.233.116
gochnek
Gość
zamierzam wykupić wycieczkę do Włoch na sylwestra i czytająć opinię o biurze trochę się wacham
IP: 195.69.80.74
Gość
Gość
Czy ktoś się wybiera na Sylwestra do Rzymu z tym biurem ?? ja mam już wszystko wykupione.... i po tych wszystkich opiniach mam mieszane uczucia. Ale nie może być inaczej ... będzie zabawa szampańska;))
IP: 212.244.19.66
jaaaa
Gość
też wybieram się do Rzymu na sylwestra. ktoś wie czy pokoje są dwuosobowe?
IP: 109.243.190.108
Bogna
Gość
Witam Ja wykupiłam wycieczke do Rzymu na sylwestra z tym biurem. Myśle że najważniejsze to pozytywne nastawienie i na odpoczynek i zabawe :).

Pozdrawiam
IP: 212.180.227.14
Piotrek
Gość
Witam wszystkich. Również kupiłem wycieczkę sylwestrową do Paryża i zastanawiam się, czy uda nam się wjechać na wieżę Eiffla. Sprawdzałem dostępność biletów w czasie kiedy tam będziemy i nie widzę wolnych terminów. Czy ktoś coś wie więcej? Może pilot ma jakieś możliwości załatwienia biletów? Mam taką nadzieję.
IP: 77.113.193.73
Użytkownik
Posty: 2
Raczej bedzie problem z tymi biletami, czasami jak się ma szcęście, to na miejscu można coś wyrwać, bo ktoś rezygnuje, ale to się zdarza żadko.
IP: 188.146.92.115
Magda
Gość
Witam.
Jestem świeżo po powrocie z wycieczki Sylwester w Paryżu. Jestem bardzo zadowolona.
Ale po kolei: autokar bez zarzutu, wygodny, dwupiętrowy, nowoczesny.
Kierowcy:skupieni na pracy, profesjonalni, czuliśmy sie bezpiecznie.
Pilotka- p. Małgosia- bardzo sympatyczna, uważam że poradziła sobie bardzo dobrze, sporo nam opowiedziala o Paryżu, nie zanudzała, upilnować 80 osób to jest sztuka! Nikogo nie zgubiła, wiele nam powiedziala o innych wycieczkach PAI.
Przewodnik po Paryżu który towarzyszył nam cały pierwszy dzień i pól drugiego również bez zarzutu- Francuz z perfekcyjnym j. polskim, świetnie opowiadał, oprowadzał nas sprawnie. Dzięki p. Małgosi i przewodnikowi zobaczylismy wszystkie obowiązkowe miejsca w Paryżu.
Hotel- ok, polozony pod Paryżem, ale dojazd nie był uciążliwy, pokoje byly czyste,niewielkie, wszystko raczej nowe, tv, mala łazienka, duze łóżko dwuosobowe oraz piętrowe, śniadania bez szału tzn. typowe francuskie ale można sie było najeść.
Naparwde sporo zobaczyliśmy, czasu wolnego w sam raz.

Teraz praktyczne info:
Sylwester na Polach Elizejskich nie wyglada jak temu podobne zbiegowiska w Polsce, brak muzyki, brak fajerwerków, raczej mnostwo ludzi krecących się po ulicach. Do przeżycia.
Kolejka na wieże była długa, ale staliśmy tylko okolo godziny, warto było!!! Wieża jest bezkonkurencyjna!
Bardzo ciekawe miejsce to muzem Perfum- mozna kupic oryginalne francuskie perfumy, bardzo miła pani z Polski która tam pracuje oprowadzala nas a potem prezentowała zapachy. Wow!
Co jeszcze- nie zdecydowaliśmy sie na wejscie do Luwru, mielsimy tam 3,5 h godziny wolnego ale była ogromna kolejka do wejscia. niektorzy jednak weszli, bo podobno kolejka szybko przeszła. Tego troche żal,ale zamiast biegać po Luwrze może lepiej to odłożyć na kolejną wycieczkę, żeby na spokojnie obejrzeć wiele eksponatów, nie tylko te obowiązkowe.
Troche nie zagrało z rejsem po Sekwanie- rejs bardzo polecam- taki na pożegnanie z Paryżem, ale staliśmy dość długo w kolejce z tym że wszystko przez inną grupę z Polski bo kilka osób sie tam zagubiło, wróciło poźniej a my byliśmy za nimi i przez nich nie można nas było wpuścić.

Ogolnie ocena to 9.99/10!!! :D I zastanawiamy sie nad kolejną podróżą z tym biurem podróży. Za naparwde niewielkie pieniądze można wiele zwiedzic, zobaczyć i nie rozczarowac sie.

I jeszcze jedna uwaga- przerażające jest jakimi marudami są niektórzy Polacy, szczegolnie Ci młodsi. Beznadziejne komentarze, narzekanie, marudzenie, wymyślanie... Jeju :/ nie wiem, czy to osoby totalnie rozpieszczone przez życie czy poprostu taka natura? :O

Pozdrawiam i polecam.
IP: 46.112.222.185
olakania
Gość
Właśnie wróciłam z sylwestra w Paryżu, chciałabym polecić biuro, wspaniałe autokary, fajna i bardzo zorganizowana pilotka Pani Małgosia, hotel i śniadanka wystarczające. W Paryżu przewodnik bardzo kompetentny i sympatyczny.Wszystko sprawnie i wg planu, kolejki do wieży Eiffla i katedry Notre Dame są zawsze długie i my na to byliśmy przygotowani, tak samo wiedzieliśmy ,że Sylwester na Polach Elizejskich to nie to samo co w Polsce, mimo strasznego deszczu i wiatru miło wspominamy pobyt w Paryżu.
Nie polecamy wygodnickim , zadufanym i bogatym. Macie dużo pieniążków to sobie wybierajcie. My na pewno jeszcze skorzystamy z ofert tej firmy.
IP: 195.117.74.14

Strona: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Forum turystyczne » Hiszpania » PAI Sobolewski

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij