» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » Leptokaria - co wziąć ? O.o

Leptokaria - co wziąć ? O.o

Strona: 1

Autor Treść
Lula
Gość
Wiem że pytanie jest banalne, ale jak przyjdzie co do czego to nie mam pojęcia jak się do tego zabrać ? Czego lepiej wziąć więcej ? Co jest niezbędne a co się nie przyda ? O.o To mój pierwszy taki wyjazd więc proszę o rady :D Pozdrawiam Ulka :D
IP: 178.42.240.146
Joanna
Gość
Ulka, chętnie podzielę się doświadczeniem z kilkakrotnych podróży, ale doprecyzuj : pierwszy raz w ogóle w taką podróż? do Grecji? Autokarem? Nie wiem niczego konkretnego o samej Leptokarii, byłam natomiast w kilku innych miejscowościach i ogólnie wraz z rodziną jestem weterenką podróży do Grecji, więc pytaj o co chcesz
IP: 91.192.0.1
Ulka
Gość
Jadę autokarem , chciałabym sie dowiedzieć co jest niezbędne w podróży czyli w bagażu podręcznym oraz co jest potrzebne na miejscu , pobyt mamy z wyżywieniem :) dzięki za wszelkie podpowiedzi i jeszcze ile mniej więcej wziąć pieniędzy na 12 dni :D
IP: 178.42.237.50
Joanna
Gość
Do autokaru, poza jedzeniem i piciem na drogę warto wziąć małą poduszkę, ewentualnie jakiś kocyk, bo w nocy może być chłodno od klimatyzacji. Ja zabieram w podręcznym kosmetyczkę ze szczotką do zębów, ręczniczek, mydełko itp.: miło się odświerzyć na postojach w długiej podróży. Sprawdzą się też chusteczki nawilżane. Mam też zawsze jakieś lekarstwo przeciwbólowe, badź inne, o którym wiemy,że może nam czasem byc potrzebne. Pewnie sie nie przyda, ale w razie gdyby, warto mieć. No i wygodne, luźne ubranie oraz buty.
Na miejscu najpotrzebniejsze są kremy z wysokimi filtrami i cos łagodzącego po opalaniu. Konieczne nakrycie glowy. Nie trzeba brać wielu ciuchów. Przydadzą sie te naprawdę cienkie i przewiewne. Zawsze można wszystko przeprać, bo w greckim klimacie wszystko schnie blyskwicznie. Przydaje się parasol plażowy, ale można taki kupić na miejscu. Trudno okreslić ile trzeba pieniedzy, bo każdy ma inne potrzeby. Jesli macie wyżywienie to pewnie bedziecie kupować głównie napoje, owoce czy przyjemności.Zależy, czy bedziesz korzystać z wycieczek, kupować pamiatki itp.
IP: 91.192.0.1
Ulka
Gość
A orientujesz się może w cenach ? Co warto kupić jako pamiątkę lub prezent dla bliskich :D Mam jeszcze takie pytanko czy orientujesz się jak Leptokaria wygląda pod względem atrakcji takich jak : Sklepy , dyskoteki :D I ile mniej więcej kosztują drinki , alkohole :D I co np warto wypić :D
IP: 178.42.45.131
Joanna
Gość
Dość aktualne ceny znajdziesz na stronie cenynaswiecie. W samej Leptokarii nie byłam, ale z pewnością znajdziesz tam wszystko co potrzebne do szczęścia na wakacjach. Jeśli chodzi o trunki to sa takie jak wszędzie i każdy znajdzie coś dla siebie. Z greckich specjalności : dla miłośników mocnych alkoholi metaxa lub tsipuro (inaczej ouzo), popularne greckie wino to retsina (ale jest też całe mnóstwo innych), a miejscowe piwo to Mytos.
Jeśli chodzi o pamiątki to ja przywożę raczej miejscowe specjały kulinarne i kosmetyczne : oliwę, zioła, mydło oliwkowe itp
IP: 91.192.0.1

Strona: 1

Forum turystyczne » Grecja » Leptokaria - co wziąć ? O.o

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij