» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Czarnogóra » czarnogóra

czarnogóra

Strona: 1

Autor Treść
justa
Gość
Czesc,

wybieram sie w tym roku do czarnogóry. Czy ktos z Was był moze z biurem ois. Bede wdzieczna za wszelkie informacje?
;)
IP: 77.253.127.115
azul
Gość
justa napisał
Czesc,

wybieram sie w tym roku do czarnogóry. Czy ktos z Was był moze z biurem ois. Bede wdzieczna za wszelkie informacje?
;)


hej. I jak bylas w Czarnogorze z OIS? My sie wybieramy w sierpniu i po tak wielu negatywnych opiniach nie wiemy co sadzic...
bede wdzieczna za komentarz
IP: 134.146.0.43
justi
Gość
hej,
ja wybieram się do czarogóry z tym biurem we wrześniu - będę wdzięczna za informacje!!!
IP: 83.18.129.186
Kasia
Gość
Witajcie!
Był ktos moze z OIS-em w Czarnogórze w zeszłym roku i moze powiedzieć cos o wilii Marco?jak długo trwał dojazd?i czy warto jechać do Budvy?plaże i morze rzeczywiście zanieczyszczone?Bede wdzieczna za jakiekolwiek informacje:)
IP: 83.142.184.179
Użytkownik
Posty: 5
hej,
ja tez do Budvy we wrześniu. Jeśli ktoś wróci wcześniej i zechce się podzielić opinią na temat miejsca i warunków- będę wdzięczna :)
IP: 83.20.80.151
mała mi
Gość
Witam przedmówczynię:) ja też jade do Czarnogóry we wrzesniu:) do jakiej Wilii sie wybierasz?
IP: 83.7.251.170
Użytkownik
Posty: 5
hej,
zarezerwowałam Momo, ale zaczynam nabierac wątpliwości... A Ty w której zamierzasz zakotwiczyć? :)
IP: 77.252.132.66
mała mi
Gość
Ja zarezerwowałam Marco, chciałam Krapine, ale niestety spóźniłam się i już nie było miejsca...
Dlaczego nabierasz wątpliwości? jakieś złe opinie są o Twojej Wilii?
Pozdrawiam:)
IP: 195.64.158.132
Użytkownik
Posty: 5
na razie nie ma żadnych opinii o Momo- nadal czekam, może odezwie się ktoś, kto pojedzie tam wcześniej.Ale wiesz- najmniej oblegana, najmniej popularna, ani słowa o odległości od morza... Zapowiada się ciekawy wyjazd ;)
IP: 77.252.132.66
podróżnik
Gość
Miałem (nie)przyjemność być w tym roku na wczasach w Czarnogórze z OIS-em. Jeżeli chodzi o wille - najwyższy standard jest chyba w Krapinie, naprawdę fajne pokoje o wysokim standardzie tylko nie wszystkie apartamenty mają balkony (tak jak to jest w opisie biura). Największym mankamentem jest odległość od plaży ok. 1,5 km ale i to dało się znieść. Najbliżej plazy jest momo jednak ma zdecydowanie niższy standard.
Trochę więcej o organizacji - podróż do Budvy trwała od 35-46h w zależności od miejsca wyjazdu w Polsce. O 10h dłużej niż w planach, czyli o 10h krótszy pobyt na miejscu. Wszystko z powodu złej organizacji i nie przepuszczeniu polskiego autokaru przez granicę chorwacko-czarnogórską. Następnie autokar utknął przy podjeździe na wzniesienie, mając 10m za sobą kilkusetmetrową skarpę nad morzem. Generalnie duży bałagan i praktycznie jeden dzień straconych wczasów. Więcej nie skorzystam z wyjazdów oferowanych przez to biuro. Jednak samą budvę i czarnogórę pewnie kiedyś jeszcze odwiedzę :)
IP: 95.108.8.3
Użytkownik
Posty: 5
podróżniku, a może więcej informacji o Momo- co znaczy zdecydowanie niższy standard?
IP: 77.252.132.66
Podróżniczka
Gość
Podróżniku a może jakieś informacje o villi Marco??
IP: 79.187.179.206
podróżnik
Gość
nie miałem osobiści przyjrzeć się momo ani marco, wiem jednak że momo można porónać do przeciętnego ośrodka wczasowego nad polskim morzem, w marco jest już dużo lepiej - tzn jest wyższy standard. Jednak osoby z Marco, które zostawały po tygodniu pobytu na kolejny turnus przeniosły się do krapiny. W krapinie standard można porównać do dobrego 3-gwiazdkowego hotelu.
IP: 95.108.8.3
Belcia
Gość
My byliśmy w Marco - nie wiem jak zwykłe pokoje, ale apartament z kuchnią był super. Ładnie urządzony, wygodny i duży. Do morza całkiem blisko, do głównej promenady ok. 10 min. Za to przejazd z OIS to porażka. 3 przesiadki, autokar w Chorwacji bez klimy, organizacja bardzo amatorska. Niby 8 dni na miejscu, a wyszło nam 6.....
IP: 213.25.97.130
Użytkownik
Posty: 1
anastasja napisał
hej,
ja tez do Budvy we wrześniu. Jeśli ktoś wróci wcześniej i zechce się podzielić opinią na temat miejsca i warunków- będę wdzięczna :)


Znajomi wracają właśnie z wyprawy i jednym z punktów jakie odwiedzili byłą włąśnie Budva. Z ich opowiadań to cudne miejsce. Jeśli chcesz zobaczyc relację i ich zdjęcia z wyprawy to wszystko znajdziesz na tej stronce http://www.bezdroza.com/relacje,Po_bezdrozach_Europy__relacja_z_rajdu_Bezdroza_Trophy,754.htmlPozdrawiam serdecznie i zycze udanych wakacji:)
IP: 83.29.208.52
Olimpia
Gość
Siema!
Wlasnie wrocilam z Budvy, mieszkalam w willi Yoko, ktora na serio moge polecic. Bylam tez w Momo i szalu nie ma, ale za te kase jest naprawde ok. W ogole standard willi jest za taka cene na serio w porzadku. Na miejscu bedziecie mieli pilota Andrzeja, ktory jest kompetentny, pomocny i caly czas zapuszcza serbskie piosenki (siedzialam z nim cala droge w autokarze, wiec wiem, co mowie;-). Najgorszym elementem wycieczki jest sama podroz, ktora trwa ok. 32 h przy czym trzeba sie 2 razy przesiadac. Ogolnie moja kumpela o malo co nie wyladowala na stacji benzynowej gdzies na jakiejs totalnej dupie swiata w srodku chorwackiej pampy, bo podobno nie bylo dla niej miejsca w autokarze w trakcie drogi powrotnej. Miasto niezla komercha (dyskoteki z polnagimi laskami z naoliwionymi tylkami tanczace na stolach), ale jak sie oleje te kwestie to miasteczko moze na serio zachwycic, zwlaszcza klimatyczna starowka. Czarnogora godna polecenia. Ogolnie sam pobyt bardzo fajny, poza przykrym incydentem w Chorwacji.
Pozdrawiam
Olimpia
IP: 212.201.76.41
Użytkownik
Posty: 9
Skąd: Kraków
Czarnogóra to fajna miejscówka. Pierwsze wakacje spędziłem w Czarnogórze. Super warunki, hotel i organizacja czasu, a Czarnogóra jest po prostu piękna. Także każdemu, kto się wybiera do Czarnogóry, gratuluję, bo to świetny pomysł. Na pewno nie pożałujecie.
IP: 83.10.58.81
Tourist
Gość
Witam,
Wybieram się w tym roku do Czarnogóry i byłabym wdzięczna za polecenie jakiejś fajnej knajpki, gdzie można tanio i dobrze zjesc. Z góry dzięki:)
IP: 77.115.166.167
Kuba
Gość
Proponuje napisać jakieś szczegóły miasta dokąd jedziesz. Równie dobrze to pytanie mogło brzmieć "Hej! Gdzie w Polsce można coś fajnie zjeść?"
IP: 89.69.248.158
Tourist
Gość
Do Budvy, o Budvę mi chodzi...
IP: 77.114.192.34
mario
Gość
W Budvie jest mnóstwo fajnych miejsc>> To Fajny kurorcik:) nieduży i drogi>> polecam Bar>> duże miasto i sporo taniej no i jest kilka marketów>>
IP: 178.43.149.244
Edyta
Gość
Właściwie to prawie nigdy nie udzielam się na różnego rodzaju forach ale tym razem myślę że powinnam bo sama dosyć dużo czytałam opinii zanim zdecydowałam się na tegoroczne wakacje.
W tym roku byliśmy w Budvie z biurem OIS (po raz pierwszy z jakimkolwiek biurem zawsze woleliśmy jechać na własną rękę) Przed wyjazdem mieliśmy wielkie obawy co do samego biura bo opinie ma straszne ale poza zamieszaniem na samym początku w autobusie nie mam żadnych zastrzeżeń. Kwatera- Villa Marco na przyzwoitym poziomie, czystko, schludnie, łazienka, duże wygodne łóżko :) czyli wszystko co potrzebne na wakacjach. Jak ktoś nie oczekuje apartamentów to myślę że będzie zadowolony. Na miejscu rezydentka -Agnieszka starała się być pomocna w załatwieniu wszelkich spraw, organizowała jakieś wspólne wyjścia, imprezy itd. nie ograniczała swojej obecności jedynie do sprzedawania wycieczek więc myślę że też nie ma się czego czepiać.
A sama Budva poza bardzo ładną starówką to taka imprezowania- dyskoteki, wesołe miasteczka, butiki, sklepiki i wszystko co możliwe. Mi osobiście nie odpowiadają takie klimaty ale na starym mieście można było znaleźć nie jedną zaciszną, zieloną knajpkę.
Budva ma bardzo fajną lokalizację i można z niej dojechać za kilka euro do wielu ładnych miasteczek w Czarnogórze. Autobusy miejskie odjeżdżają z dworca autobusowego. Miejscowości które jak dla mnie warto zobaczyć to Petrovac, Kotor, Perast – wszystkie śliczne!!!! (możliwe że nazwy trochę przekręcam) We wszystkich można najpierw popływać, poleżeć na plaży a później pozwiedzać bo naprawdę jest co. Można popłynąć z Budvy za 3 euro na wyspę Mikołaja, z tyłu wyspy jest najładniejsza plaża ale teoretycznie zamknięta, my weszliśmy przez płotek tak jak wielu innych i było super :) Za starym miastem też jest ładna plaża, tylko trzeba się przespacerować jakieś 15-20 minut. Plaża która jest najbliżej villi Marco mi się nie podobała ale byli i tacy którzy spędzili tam cały wyjazd i bardzo nie narzekali. My w samej Budvie spędziliśmy całe 2 dni a poza tym cały czas gdzieś jeździliśmy. Jeżeli ktoś lubi na wakacjach coś zobaczyć i nie leżeć tylko i wyłącznie plackiem na plaży to myślę że Czarnogóra to dobre miejsc. Jeżeli lubi głośne imprezy to tez będzie zadowolony. Ja pomimo wielu obaw wróciłam z wakacji zachwycona, polecam :)
IP: 31.174.133.24
sswwa
Gość
Odradzam...po 1. apartamenty są wielkim ciasnym małym pokoikiem...łazienka wspólna na kilka pokoi. 2. nie wszystkie mają klimę...!!!!! nie wszystkie są nowe!!!!! zapomnijcie że odległość będzie wynosić 700m lub mniej od morza, my mieliśmy 700 m do Starego Ribara (J**ANA stołówka, zapyziała opór, z naprawdę ale to naprawdę kiepskim żarciem, dodam że nie jestem wymagający byłem Turcja 3*, Hiszpania 3*, Tajlandia, Cypr i naprawdę troche już widziałem)... inaczej:
na co zwrócić uwagę:
-treść umowy!!! (jakie pokoje, czy jest łazienka, czy jest klima, gdzie, wyposażenie, lokalizacja dokładna, czy są lodówka, czajnik, aneks kuchenny???!!!)
-nie brać wyżywienia...!!!
plusy:
-tanio na miejscu (średnia cena za apartament tj. pokoik malutki z dwoma łóżkami i wspólną łazienką, który ma lodówkę, klimę i dostęp do aneksu kuchennego kosztuje 10 euro / łóżko / doba jak ktoś chce namiar chętnie podam)
-ceny na mieście (kupujemy w większych sklepach zwanymi marketami (mega max, slavia, mega market)
7up 1,5litra 1.25 euro (ceny podaje w euro)
piwo puszka 0,5l od 0.77 eu do 1 eu (w marketach)
-wódki od 4 euro za litr do 15 euro za litr (ta za 4 euro nie jest zła) polecam samogony czyli ich bimber, rakija czy śliwowica czy gruszkowa...cena za litr do 10 euro ale maja moc i nie ma kaca...w sklepach jest masa win dostępna tanie i dobre tj. w kartonie 2.42 do 2.63 euro za 2litry, jest zakręcane wiec rewelka na plaże zabrać polecam białe schłodzone z 7up'em...
-żarcie na mieście hmmm... fast food tani ale już owoce morza na mieście swoje kosztują (ale polecam zjeść na prawo od wejścia głównego na starówkę kalmary 300g porcja i są naprawdę dobre)
-taxi tanie 1,5 euro / kilometr np. top hill - rondo przy postoju slovenska plaża tj koszt 4-5 euro za taryfę!!! nie za osobę - często cwaniakują...
- polecam zabrać dobre butki do chodzenia w wodzie i po plaży tzn takie z dobra gumową podeszwą żeby A. nie wejść na jeżowca:D B. chodzić swobodnie po plaży czy skałkach a jest ich tam mega dużo i warto poskakać trochę:D
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania naprawdę chętnie wnikliwie podam lokalizację na google.maps.pl jakieś podpowiedzi, telefony, ceny, miejsca, co warto czego nie... niestety ale wiem że ludzie mało dzielą się z innymi swoimi spostrzeżeniami uwagami i radami a to mogło by zaoszczędzić co po niektórym rozczarowań

oto mój mail, odpowiem na każdego maila:)
stefan-sitarek@wp.pl
8)
IP: 89.68.15.221
Użytkownik
Posty: 1
Witam
Wrocilam niedawno z Carnogóry, z miejscowości Bar, z Apartamentu Solatium Booking. Miasteczko super. Polecam też ten apartament. Obsługa bardzo gościnna. Pozdrawiam
IP: 94.254.143.164

Strona: 1

Forum turystyczne » Czarnogóra » czarnogóra

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij