» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » Wyspa Thassos

Wyspa Thassos

Strona: 1

Autor Treść
Użytkownik
Posty: 18
Skąd: ;D
Witam :) w tym roku wybieram się na Thassos. zachęcam do publikowania swoich opinii o wyspie. Jeżeli to możliwe, piszcie co warto ze sobą zabrać, na co uważać, a także co warto zobaczyć w okolicach Golden Beach i w ogóle na wyspie :D

Będę wdzięczna :mrgreen: 8)
IP: 178.37.41.211
Użytkownik
Posty: 18
Skąd: ;D
Jak to, nikt nie czyta tego forum? :(
IP: 178.37.39.193
Użytkownik
Posty: 57
Ja właśnie wróciłam jak coś to pisz na nr gg podany przy moim imieniu
IP: 85.219.180.86
Weronika S.
Gość
Podobno cała wyspa jest cudowna, a w szczególności te malownicze krajobrazy Thassos. W Itace widziałam, że można kupić wczasy last minute i to w bardzo fajnych hotelach greckich. Oprócz tego słyszałam, że warto wybrać się na całodzienny rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Thassos.
IP: 77.115.124.162
Użytkownik
Posty: 57
a ja wręsz odradzam wykupienie wycieczek fakultatywnych które mają na celu "zwiedzić" wyspę - proponuję wynajęcia samochodu ;]
IP: 77.237.5.134
Użytkownik
Posty: 18
Skąd: ;D
rzeczywiście, wycieczki "dookoła wyspy" to superszybki objazd, kilka krótkich postojów, niemożność nacieszenia się pieknymi krajobrazami, posiedzenia, pokąpania się czy zjedzenia czegoś konkretnego prócz "obiadu" (my mieliśmy go w Krini), za który i tak trzeba było samemu zapłacić, a cała wycieczka kosztowała 32euro od osoby! sto kilometrów autokarem i kilka słów przewodnika. Zdjęcia przez szybę. Tak to wygląda...
My tego błędu szczęśliwie nie popełniliśmy, każdego dnia czas spędzając w innym miejscu na wyspie. A to raz w stolicy, oglądając regaty, popijając soki i zajadając gyros, kąpaliśmy się na Glyfadzie. Niestety tamta wycieczka "nie obejmowała stolicy"... Ci ludzie nie zobaczyli również najpiękniejszej na wyspie plaży Saliara (Marble) Beach, nie byli na Ypsarionie, ani w Limenarii. My jeździliśmy miejscowym autokarem (ich autobusy mają super standard) i spokojnie zobaczyliśmy wszystko. W sumie za 4 osoby zapłaciliśmy za wszystkie przejazdy ok. 50 euro, podczas gdy jedna osoba za byle co musiała zapłacić 32... Tragedia! :(
IP: 178.37.5.82
zainteresowany
Gość
Napisz proszę czy te wycieczki "robiłaś" ichnimi autobusami rejsowymi indywidualnie?Czy jest możliwe dostanie się na Ypsarion bez wypożyczenia samochodu?
IP: 83.10.108.66
Użytkownik
Posty: 18
Skąd: ;D
co do drugiego pytania (zacznę od tyłu) dostanie się na Ypsarion jest jak najbardziej możliwe, tylko trzeba próbować. My zrobiliśmy 2 podejścia, wcześniej przepytaliśmy miejscowych i za drugim się udało :). Wejść można od miejscowości Potamia (nie mylić ze Skala Potamią). Potem jakieś 2h marszu w górę. Widoki piękne, że łatwo zboczyć z trasy :D ...
co do pierwszego - wycieczki owszem - ich autobusami. Jeździliśmy grupą 10-osobową na własną rękę, nie konsultując się z biurem podróży. Pomachasz - autobus stanie, poczeka. Wystarczy zapytać podając nazwę miejscowości, a on powie, czy tam jedzie :). I tyle. Tylko trzeba się od biura domagać ich rozkładu jazdy, bo przystanki są UMOWNE, a godziny nie zawsze nam np. pasowały. W rozkładzie były też cenniki, ile za jakiś odcinek (np. ze Skala Potamii do Limenas/Thassos 1,5 euro). Jak znajdę mój rozkład, który sobie wzięłam, zrobię ksero i wrzucę :).
WARTO jechać na Thassos ... :))
IP: 178.37.16.19
zainteresowany
Gość
dzięki Katt,wybieram się na Thasos i za wszystkie praktyczne informacje byłbym wdzięczny (pewno nie tylko ja,he,he).
IP: 83.10.106.106
Katt
Gość
Tylko warto wziąć ze sobą aparat z dużą ilością miejsca na karcie :). I szukać dawno nie uczęszczanych szlaków, gdzie ludzie raczej nie chodzą. Najpiękniejsze ...
IP: 178.37.26.134
zainteresowany
Gość
aparat to podstawa,a............najpiękniejsze?
IP: 83.29.115.127
lola
Gość
:) Jak to z tymi autobusami wygląda obecnie sprawa? Czy mając mapkę z godzinami odjazdów można mieć nadzieję, że godziny tam podane są przestrzegane ( wiadomo biorąc poprawkę ,że to Grecja :) Czy ktoś pamięta przykładowo ostatni kurs z Limenas do Skala Potamia? Czy bez problemu dostanę się autobusem miejskim na Paradise Beach czy Alyki Beach, Giola. jestem świeżym kierowcą i chyba nie odważę się na wypożyczenie autka :( a chciałabym jak najwięcej pozwiedzać. Wszelkie wskazówki jak dojechać do fajnych miejsc w cenie :))
IP: 89.78.70.23

Strona: 1

Forum turystyczne » Grecja » Wyspa Thassos

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij