» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » THASSOS HOTEL ACHILLION

THASSOS HOTEL ACHILLION

Dodaj opinię Achilion opinie

Strona: < 1 2

Autor Treść
gosc
Gość
Starbir napisał
Mam pytanie odnośnie okservice i hotelu Achillion w Thassos -jakie były warunki pobytu??? czy ktoś z tym biurem wybiera się w tym roku 25 lipca na Thassos???

Ja wróciłem 27 07 2011 z tego hotelu i muszę powiedzieć ,że wszystko ok.Hotel prowadzi 2 synów z mamom ,.s.a bardzo mili.Jedynie co do wycieczek to nie proponuje kupować u rezydenta bo są drogie samemu taniej wychodzi .Ja pożyczyłem auto na 2dni za 50 e +paliwo
i objechałem wyspę do około .wycieczka safari tez droga a do tego chcą żeby jeden z uzytkowników był kierowcom i płacił też 78 e.A jak samemu śę poszuka to ta wycieczka kosztuje 54 e.Na plaży można spróbować sportów wodnych.mają rowerki ,skutery,nart itp.
IP: 31.175.162.188
Natalia
Gość
to dajcie znac jak bylo my jedziemy 03.09.2011 :)
IP: 77.253.16.48
Natalia
Gość
i czy maja czajnik w pokoju ??
IP: 77.253.16.48
Użytkownik
Posty: 1
czajników niema cza sobie zabrać.lodówki też mają bardzo małe
IP: 31.175.74.118
JUNIOR
Gość
Cała prawda o ACHILION - THASSOS

Podróż do Grecji :

Na starcie dodam że autokar do Katowic spóźnił się o prawie 45 min - więc kolejne przystanki to też spóźnienie. W Bielsku nastąpiło całkowite przetasowane autokaru,
jedni wychodzili , drudzy wchodzili jak już był komplet turystów nastąpiła kumulacja czyli - przyporządkowanie miejsc w autobusie co sprawiło już pewny chaos.

Granice:

kraje UE mijamy bez żadnych przestoi, problem zaczyna się na granicy WĘGRY - SERBIA
oraz SERBIA - MACEDONIA. Wg naszego pilota przestój nawet 2-7 h . no chyba że celnikowi da się 10 - 20 euro to można przyśpieszyć całą procedurę paszportową.
W innym przypadku może dostać bólu głowy "nawet do 2 h " :).
W naszym przypadku podróż trwała prawie 30 h.
Co do bredni na temat autokarów "że OK SERVICE ma rupiecie" to tylko pomówienia , mieliśmy naprawdę rewelacyjny autokar klimatyzowany, świetną piJotkę :P oraz 3 wysokiej klasy kierowców. Postoje z reguły robiliśmy co 3-4 h . To do warunków sanitarnych na niekórych postojach - zostawiają wiele do życzenia (ale to już nie wina biura).

ACHILION

Hotel z zewnątrz zrobił na Nas ogromne wrażenie. Czysty zadbany z zewnątrz dawał się w znaki basen oraz barek.
Wchodząc do hotelu dało się jednak zauważyć mieszankę lat 80 , typowego wystroju greckiego + elementy afrykańskie --- nie ujdzie również nie zauważyć masywnego właściciela. Pokoje ( w końcu to tylko Hotel) średniej klasy. W wyposażeniu pokoju macie telewizor , roletę antywłamaniową , mikro lodówkę (nie ma czajnika elektrycznego), oraz MOP produkcja" ACHILLES MOM" . Łazienka pozostawia wiele do życzenia. Śniadania zaczynają się od godz. 8,00 - 9,30 . Niestety jeśli możecie zaopatrzcie się w własne ogórki, pomidory itp. Gratis dostajecie "spojrzenie mamy Achillesa" jak zabierzecie za dużo chleba bądź mikro - pokrojonej szynki albo sera.
Jednym słowem - śniadania nie skonstruowane dla Polaków. !!!!
Hotel ponadto wogóle nie tętni życiem. Właściciel poza własnym brzuchem i bratem Sokratesem nie widzi nic innego. W hotelu brak atrakcji a dodatkowo (ładnie oświetlony) basen czynny do godz. 21,00 !!!

PLAŻA , OKOLICA , JEDZENIE

Plaża - z hotelu jakieś 850 m spacerkiem to jakieś 20 min. Jeśli ktoś sobie ceni spokój i relaks to idealny hotel. Na miejscu mamy leżaki ( 2 szt + parasol ) do wypożyczenia za
1 euro/dzień. Plaża nie jest za bardzo zaludniona , można na niej spotkać dużo Polaków, Serbów , Rumunów oraz Greków. My dziennie zostawialiśmy na ręczniku aparat + kasę - i zawsze jak wróciliśmy niczego nie brakowało. Woda w morzu krystaliczna , my wraz ze znajomymi przywieźliśmy wiele muszli , więc jeśli macie maskę do nurkowania to do boju.

Okolica - w okolicy można zobaczyć wiele tawern do wstępu których będą Was zaganiać "zaganiacze". Ponadto multum sklepów z pamiątkami - z reguły różnica kilka euro centów na pamiątkach.

Jedzenie - serdecznie POLECAMY przy hotelową restaurację + mini barek ELLAS.
DODATKOWO przed barem znajdziecie info "ZAPRASZAMY POLAKÓW" Bar ( na zewnątrz) obsługuje PIOTREK ( gości z Polski przyjmuje jak swoich) - dodatkowo poczęstuje Was pysznymi słodkościami , OUZO lub winem. Jedzenie rewelacja i naprawdę tanio tymbardziej że w kuchni również gotuje Polka ( mama Piotrka ===> Serdecznie Pozdrawiamy i dziękuje za gościnne :) MOŻNA SIĘ NAJEŚĆ. !!!!!

Dodatkowo w tym HOTELU polecamy BOUZZUKI (sorki za pisownię). One organizowane są również w tej restauracji ( w części RESTAURACJI w wewnątrz). Czyli tradycyjne greckie tańce + śpiewy. Naprawdę fajna i niezapomniana atmosfera. Szef Restauracji oraz Hotelu DAVIS IOANNISn bardzo gościnny oraz towarzyski - bawił towarzystwo
do godz. 6,00 nad ranem. Ceny bez zmian mimo fajnej imprezy.
W innych miejscach też można zjeść - ceny są różne w zależności od miejsca w jakim lokal się znajduję.

ATRAKCJE

polecamy JEEP SAFARI (u rezydentki) - prowadzicie małego SUZUKI JIMMY w górach oraz na obrzeżach miasta. Dodatkowo zwiedzacie inne punkty wyznaczone przez rezydenta
koszt 60 euro / osoba

Objazd plaż - czyli wynajmujecie w wypożyczalni małą KIA PICANTO lub coś innego i objeżdżacie plaży na wyspy. Polecamy plażę PARADISE BEACH - mimo odległości wróciliśmy tam z powrotem. Dodatkowo samochodem można podjechać w inne miejsca.
koszt 50 - 60 euro za 2 dni + limit 200 km.

WYJAZD

Hotel trzeba opuścić o godz. 9,00 jest możliwość pozostawienia bagaży w holu hotelowym. Autokar może pojawić się w godzinach 15-20. Ostatni prom odpływa o 21.
My akurat źle trafiliśmy nasz pilot to totalna pomyłka i nie zostawię na niej suchej nitki. PANI BOŻENA - anty pilot + napewno anty bankowiec (bo tak się reklamuje) traktuję ludzi jak bydło a autokar jak swoją własność . Każdy na nią narzekał , nie dosyć że nie ma podstawowej wiedzy na temat miast, zabytków które mijamy to dodatkowo na trasie chce bić rekordy przejazdu z Grecji do Polski ( tu Was uspokoję kierowcy mieli głowę na karku). NA STARCIE można było usłyszeć = to ja tu jestem pilotem i proszę wykonywać moje rozkazy. Przerwy wylicza co do minuty, nawet gdy nie ma wszystkich w autokarze każe wchodzić do środka i warować !!!

Ja osobiście wraz z żoną zamierzany napisać skargę na p. PILOT.
Nie po to człowiek płaci za wyjazd aby na sam koniec denerwować się typową babą
którą w banku napewno tylko parzy kawę + pronto :)

Nam wyjazd się udał. Minusem pozostaje tylko hotel , brak atrakcji + nieszczęsna PILOTKA !!!!
IP: 31.175.19.119
SENIOR
Gość
A teraz moja opinia na temat hotelu i całego wyjazdu:

HOTEL ACHILLION: Nie jestem wymagająca, ale dla mnie hotel niestety poniżej krytyki. Pokoje urządzone standardowo bez rewelacji, ale też niczego nie brakowało (no może w łazience - brak podwieszki na prysznic i zasłonki przez co cała łazienka jest zalana wraz z papierem toaletowym ręcznikami i wszystkimi 'chłonnymi' rzeczami zostawionymi na widoku, ale za to jest mini mop którym można później ogarnąć ten cały bajzel ;) ) Więc co do pokoju nie mam zastrzeżen. Okolica hotelu stanowi wielki plus: góry, gaje oliwne, troche na uboczu ale dla nas to właśnie był pozytyw. Odnosze dziwne wrażenie, że Polscy turyści byli troszke inaczej traktowani niż Greccy i Niemieccy. Większość polaków dostała pokoje na parterze gdzie nie ma balkonow tylko takie mini tarasiki z których mozna normalnie wyjsc na zewnatrz.. bez zadnego widoku, no ale to tylko moja osobista opinia. Więc tak oceniłabym cały hotel, pokoj basen na 4, ale ze względu na okropnych właścicieli daje tylko 2.

WŁAŚCICIELE HOTELU: to najlepiej byłoby zostawić bez komentarza... Mama patrzała wszystkim na ręce przy śniadaniu, byłam świadkiem jak osobie która przyszła na śniadanie o 9:20 powiedziała, że specjalnie dla niej teraz musi kroić chleb. WIELKI pan Achillion - niektórzy twierdzą, że sympatyczny, ja twierdze inaczej.. w ogole nie pomocny... no ale tu szkoda nawet by się rozpisywać. Odnosiłam wrażenie że był milszy dla niemieckich turystów niż dla polaków

ŚNIADANIA: jak już ktoś wcześniej napisał nie dla Polaka. Standardowy zestaw: chleb, mielonka, produkt seropodobny, kawa, herbata, produkt dżemopodobny, płatki. Dodatkowo dodawali na zmiane w jeden dzien - pomidor i jajko, w drugi - jakiś ser twarogowy, w trzeci - dodatkowy rodzaj chleba. Byłam już na niejednych wczasach i to w Grecji i to w Bułgarii, ale z takim ubogim śniadaniem to się jeszcze nie spotkałam...

CAŁA WYSPA- cudowna po prostu! Piękna, pachnąca ziołami, zachwycająca widokami. Proponuje wybrać się na spacer górską ścieżką brzegiem morza, pełno takich, mało kto się decyduje na wypad w góry a naprawde szkoda.

CENY JEDZENIA: obiad dla dwóch osob z winem lub piwem kształtuje się w okolicach 15-20e. Przykładowe ceny: pizza 6e, musaka 6e, spaghetti 6-7e, piwo w knajpie 2.5e, wino pół litra 4e, ryba (do ktorej zawsze gratis są frytki tak jak do innych dań np wieprzowiny czy innego miesa) 6e, grilowana feta 3e, mała cola 1.5e, frappe 2.5e, sałatka grecka 5e, drinki 4.5-5e. W sklepach: woda gazowana 1e, duża cola 1.8e, olejki do opalania 10e, materace 4-7e, parasolki 5-7e, piwo 1.3e, chleb 1.2e, puszka coli 0.7e,

WYJAZD: kompletny brak organizacji, do końca nie wiadomo czy wyjazd jest o 15 czy o 21. Nikt nie raczy rano poinformować o której orientacyjnie można się spodziewać autokaru więc wszyscy tkwią w holu hotelu albo nad basenem i czekają. Na plaże nie można iść, na obiad nie można iść, zresztą nawet jak ktoś pójdzie na plaże to nie ma później możliwosci skorzystania z prysznica... tylko ubikacja jest do dyspozycji gości.
CO DO PILOTKI: uważam, że Pani Bożena nie była taka zła a ludzie jak zwykle przesadzają. Jak był postój przed granicą to powiedziała wyraźnie 20min a jak damy rade to wcześniej a to tylko dlatego żeby na granice dojechać jak najwczesniej i stać krócej w kolejce, wszystko dla dobra turystów, bo każdy chciał być w domu jak najwczesniej. A ludzie jak zwykle narzekali dlaczego 20 min a nie 40... Ona jest od tego żeby trzymać kontrole nad wszystkim i pilnować aby wszystko szło w miare sprawnie.... Więc to lekkie przegięcie pisać skarge na osobe tylko dlatego, że pośpiesza ludzi do autokaru bo czas przerwy minął a i tak nigdy nie było tak że przerwa miałą byc 20min i trwała tyle, zawsze się przeciągała.. Więc dajcie kobiecie spokój! Całkiem miła babeczka..

Cały wyjazd baaaaardzo udany i pewnie tam jeszcze wrócimy, ale nie wiem czy do hotelu Achillion. Na pytanie czy żałuje że wybrałam taki hotel odpowiadam jednak uparcie, że nie, bo tak naprawde hotel był najtańszy w ofercie biura ok services, za całe wczasy zapłaciliśmy poniżej 1000zł więc nie spodziewalismy sie luksusow a hotel jest przedewszytkim do tego aby się w nim odswiezyc i przespac :) a i tak naprawde nie ma co narzekać na hotel... tylko Ci właściciele...

A wyspa jak już pisałam cuuudoooo :)))
IP: 217.153.168.219
Junior
Gość
"CO DO PILOTKI: uważam, że Pani Bożena nie była taka zła a ludzie jak zwykle przesadzają. Jak był postój przed granicą to powiedziała wyraźnie 20min a jak damy rade to wcześniej a to tylko dlatego żeby na granice dojechać jak najwczesniej i stać krócej w kolejce, wszystko dla dobra turystów, bo każdy chciał być w domu jak najwczesniej. A ludzie jak zwykle narzekali dlaczego 20 min a nie 40... Ona jest od tego żeby trzymać kontrole nad wszystkim i pilnować aby wszystko szło w miare sprawnie.... Więc to lekkie przegięcie pisać skarge na osobe tylko dlatego, że pośpiesza ludzi do autokaru bo czas przerwy minął a i tak nigdy nie było tak że przerwa miałą byc 20min i trwała tyle, zawsze się przeciągała.. Więc dajcie kobiecie spokój! Całkiem miła babeczka.."

Wybacz Senior ... będę Cię komentował w osobie kobiety - nick trochę mylący.

Nie wiem jakim Ty autokarem jechałaś ale chyba nie naszym, podróż przede wszystkim mam być bezpieczna, a Pilotka jest dla klienta biura / turysty a nie na odwrót. Traktowanie ludzi jak bydła i pierwsze słowa "będziecie Państwo wykonywać moje rozkazy ect" to chyba niezbyt miłe powitanie. Poza tym staliśmy dłużej jak jechaliśmy na Thassos i chyba też nikt nie narzekał - bo to nie była gonitwa ... tylko bezpieczny dojazd.

Wybacz za aluzję ale coś Ci musiała do kawy dosypać bo mnóstwo osób było niezadowolonych w sposób jaki traktowała innych turystów. Zresztą masz porównanie PiLOT Karolina i PiLot Bożena === > przepraszam tutaj nie ma porównania .
IP: 31.174.223.226
SENIOR
Gość
To jest forum każdy ma prawo wyrazić swoje opinie więc troszeczkę grzeczniej proszę. Tak - jechałam tym samym autokarem, Nie - nikt mi nic nie dolał do kawy. Nie uważam żeby była wybitnie dobra w tym co robi, ale nie sądze żeby była na tyle zła aby składać na nią oficjalne skargi. Jej słowa jeszcze przed wyjazdem na prom, że ona tu rządzi (nie powiedziała, że będziecie wykonywać moje rozkazy) rzeczywiście może nie były zbyt trafione, ale myślę, że nie o to jej chodziło. Chodziło jej o to, że to ona jest w tym kierunku pilotką i to jej słowo się liczy bardziej niż Karoliny. Skończcie tą nagonkę na P Bożenę, wykonywała swoją pracę i chyba też zależało jej aby bezpiecznie dojechać przecież nie poganiała kierowców aby szybciej jechali tylko turystów aby nie przeciągali przerw....
IP: 83.16.63.42
Junior
Gość
Senior - mam wrażenie że jesteś Panią Bożeną :D
IP: 46.112.46.151
SENIOR
Gość
Pani Bożena nie pojechałaby po hotelu Achillion i 'przemiłych' właścicielach ;) Pozdrawiam :)
IP: 83.16.63.42
blablabla
Gość
Czy jakieś nowe opinie na temat hotelu?
IP: 217.153.168.219
Koczka
Gość
czytam po wyższe komentarze i stanowczo stwierdzam że nic się tam nie zmieniło bliśmy tam w lipcu tego roku hotel średniej kategorii można tak stwierdzić śniadania klęska - nosiliśmy swoje jedzenie bo tego co tam było to nie można było nazwać śniadaniem, klimatyzacja nam sie rozciekła a lodówka (miniaturka) która praktycznie w ogole nie chłodziła mogła pomiescic zaledwie masło ser szynke i dwa browary (do tego wszystko ciepłe). Dlatego tez po sniadaniu wyruszalismy skuterkiem to pozwiedzac czy na plaze czy tez do tawern wracalismy poznym wieczorem aby sie tylko wykąpać i wyspać. Na temat wyspy moge stwierdzić stanowaczo że jest bardzo piękna ludzie bardzo mili widoki przepiękne plaże czyste i błękit morza zapiera dech :)
IP: 93.105.240.93
Ola M.
Gość
wybieram sie tam 22 sierpnia z corką. Możesz napisać więcej szczegołów. Czy w poblizu są sklepy, przystanek autobusowy, jak z wycieczkami fakultatywnymi?
Będę wdzięczna za info :)
IP: 89.229.25.168
sonia
Gość
Ola M. napisał
wybieram sie tam 22 sierpnia z corką. Możesz napisać więcej szczegołów. Czy w poblizu są sklepy, przystanek autobusowy, jak z wycieczkami fakultatywnymi?
Będę wdzięczna za info :)

Podłączę się pod pytanie. Też jedziemy 22 sierpnia :-). Wszelkie wskazówki (gdzie na obiad, gdzie na zakupy itp) mile widziane.
IP: 89.25.234.191
Doswiadczona
Gość
Wyspa Thassos piękna:) Śliczna plaża, piękne gaje oliwne, cudny widok na góry:)polecam!
Jednak szczerze odradzam pobyt w hotelu Achillion,to po prostu porażka!
Zgadzam się z poprzednimi opiniami.
Udanego urlopu:)
IP: 178.36.233.6
Doswiadczona
Gość
Wyspa piękna:) Śliczna plaża, piękne gaje oliwne, cudny widok na góry:)polecam!
Jednak szczerze odradzam pobyt w tym hotelu ,to po prostu porażka!
Zgadzam się z poprzednimi opiniami.
Udanego urlopu:)
IP: 178.36.233.6
Ola M.
Gość
Specjalnego wyboru już nie mam, zdana jestem na Achilon. Mam nadzieję,że nie będzie tak źle. Mam świadomość, że za te pieniądze luksusów nie będzie.
Może ktoś zechce się podzielić się radami praktycznymi, please :)
IP: 89.229.25.168
koczka
Gość
wycieczki są następujące : wycieczka statkiem 30E od osoby byliśmy i polecam jest to 6 godzinna wyprawa obejmuje pływanie na głębinach, łowienie ryb jak cos złowicie kapitan upiecze je na grillu na życzenie :) , popłyniecie na plażę z dala od turystów na takim pustym terytorium i posiłek steki dość duże ziemniaki i sałatka. Następne jest Jeep safari 59E od osoby i grecki w wieczór w tawernie niestety nie skozystalismy z tych atrakcji więc nie moge nic na ten temat powiedzieć jak co wygląda. Sklep spożywczy 100 m od hotelu kupisz w nim wszystko co potrzeba, sklepy z pamiątkami i tawerny z dobrym jedzonkiem to już przy plaży. Przystanek gdzieś tam zauważyłam ale nie był on blisko hotelu :) polecam wypozyczyc skuterek na 6 dni 50 euro albo samochód ale to już drożej, bo jednak piechotą chodzić to zbyt gorąco :) pozdrawiam i milego wypoczynku
IP: 93.105.240.93

Strona: < 1 2

Forum turystyczne » Grecja » THASSOS HOTEL ACHILLION

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij