» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » Grecja Thassos Apartament Free Tramp Travel

Grecja Thassos Apartament Free Tramp Travel

Strona: 1

Autor Treść
Mariusz13
Gość
Moze ktoś mi doradzi ile mam wziąsc kasy? no i co warto zobaczyć?
IP: 217.98.242.135
Pitre
Gość
Ja też dołączam się do Twojego pytania.Jadę w tym roku na wyspę Thassos z TT na 10 dni i zastanawima się co warto tam zwiedzić,jak się poruszać po wyspie tzn autobusami czy może wynająć samochód (jeśli tak to jaki jest koszt za dobę).Pozdrawiam i z góry dziękuję.
IP: 86.14.36.105
anulka
Gość
Byłam na wyspie około 4 lat temu! wyspa jest piekna bardzo malownicza. Słynie z pieknych plaż i zatoczek. Jeżeli chodzi o zwiedzanie to warto objechać wyspę dookoła i można też wybrac się na rejs statkiem. Bilety autobusowe były wtedy ok 1 euro ale mogło sie zmienic. Z portu, niedaleko stolicy wyspy można udać sie promem (ok 4 e, teraz może byc drożej) do miasta Kavali i zobaczyć stare miasto oraz zwiedzić ruiny zamku - widok piękny zarówno na całe miasto Kavala oraz wyspe Thassos. W soboty z rana zawsze w kavali był targ na którym mozna było zaopatrzyc sie w świeże owoce i warzywa oraz buty i ubrania:) dodatkowo jeżeli macie ochote kupowac pamiatki to tez warto było na tamte czasy kupowac w Kavali - jak jest teraz trudno powiedziec: przykładowo na wyspie tavli (ulubiona gra Greków) kosztowała na wyspie 15 e a na lądzie ok 10; metaxe mozna było kupic za 6, gyrosa za 1,7 e; niestety wyspa była droższa ale za to bardzo piękna, wrażenia niesamowite. Z kavali warto wybrac sie miejskim autobusem do starożytnego miasteczka Filipi ( ruiny) - w centrum Kavali jest informacja turystyczna oraz mapy i różnego rodzaju foldery w języku Polskim!!! Jeżeli chodzi o to ile kasy zabrac to uzaleznione jest od tego czy macie wykupione wyżywienie, ale zawsze warto mieć wiecej. Przykładowo jak ja jeżdze po różnych miejscach Grecji i nie wykupuje wyżywienia to zabieram tak około 350 e plus jakies prodykty do jedzenia z Polski. Otatnio byłam typowo bez zwiedzania oraz bez wyżywienia i 200 e tez starczyło. Jeżeli planujecie zwiedzac zakatki wyspy i nie tylko to na samo zwiedzanie musicie miec około 100 do 150 e i to chyba tyle. Życze udanego pobytu na Thassos :)
IP: 79.162.60.191

Strona: 1

Forum turystyczne » Grecja » Grecja Thassos Apartament Free Tramp Travel

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij