» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Bułgaria » Rawda - Oskar

Rawda - Oskar

Strona: 1

Autor Treść
Anna
Gość
Właśnie wróciłam z Rawdy, byłam z biurem Oskar, mieszkałam w Miami. Pojechałam tam cokolwiek wystraszona postami na tym forum, tymczasem nie mam na co narzekać.
Podróż w tamtą stronę: miałam trochę szczęścia bo nie było kompletu w autokarze więc każdy siedział jak chciał i gdzie chciał. W drodze powrotnej busem do Sofii, dalej autokarem, cała podróż 28 h, sprawnie i bez czekania. Długa ale da się przeżyć.
W hotelu pokój bez cudów ale wygodny, z balkonem, a nawet z widokiem na morze (:D mały skrawek morza widoczny pomiędzy drzewami, bliżej widoczek na hurtownię materiałów budowlanych), sprzątany, ręczniki własne, papier toaletowy własny, bez klimatyzacji ale to mi nie przeszkadzało; zepsuta lodówka została wymieniona w 15 min. po zgłoszeniu właścicielowi.
Wielu wczasowiczów ma niedozwolone w hotelu grzałki lub czajniki, które należy chować wychodząc z pokoju bo obsługa rekwiruje i oddaje w dniu wyjazdu, chyba prościej byłoby urządzić jakiś kąt w hotelu, w którym stałby taki czajnik bowiem ekspres do kawy nie załatwia sprawy. W Miami są gniazdka, w które polskie wtyczki nie wchodzą, wielu więc ostrym nożem dopasowuje wtyczki do gniazdka :D.
Przydałaby się też jakaś mini-kuchnia, turyści na własnym wikcie często kombinują posiłki w pokojach, można to przecież załatwić w jakiś bardziej cywilizowany sposób zamiast udawać, że nie ma tematu.
Rawda to wieś, w której wybudowano dziesiątki hoteli nie troszcząc się o pozostałą infrastrukturę, śmieci po kolana, także na plaży. Trudno jednak zwalić winę wyłącznie na turystów bowiem pojemników na śmieci niewiele, na dzikiej plaży wcale ich nie ma, te które są to takie konstrukcje z prętów metalowych, w które wkłada się duży, łatwo rozrywający się foliowy wór na śmieci.
Ceny w Rawdzie porównywalne z naszymi, często niższe nie warto więc obarczać się duperelkami typu ręczniki papierowe, można kupić na miejscu, zaskoczeniem są drogie owoce, fajne są białe sery (różne smaki), ryż zawijany w liscie winogron, zupa tarator.
Powodzenie ma bar przy głównej ulicy gdzie na szklanej "tablicy" są rysunki potraw, ich ceny i gramatura, są ponumerowane więc wystarczy podać numer dania, opcja dla tych, którzy nie mają nerwów tłumaczyć o co im chodzi.
Trudno się dogadać z Bułgarami, można po rosyjsku, po angielsku prawie wcale. Warto zabrać tam ze sobą dobry przewodnik i dobre mapy. Polecam samodzielne wycieczki, autobusy tam są niekoniecznie punktualne (moze np. wcześniej odjechać) ale klimatyzowane. Nesebar jest blisko, można dojść pieszo, jest opisany w necie więc nie będę się rozwodzić, dla mnie istne cudo!. Polecam Sozopol (ok. 60-70km od Rawdy), cudne cerkwie, starożytny mur forteczny; Warnę (ok. 100km) z Parkiem Nadmorskim (Delfinarium, Muzem Przyrodnicze), koniecznie ruiny term rzymskich (coś dla miłosników "starych gruzów":D).
Polecam też wczasy pod koniec sierpnia, upały są lżejsze, morze cieplejsze, wyraźnie mniej turystów od września. Baaardzo polecam morze jako takie :D. Nareszcie kąpałam się bez szoku termicznego przy wejściu i sinych paznokci przy wyjsciu z wody.
Miałam euro, wymieniałam u właściciela hotelu Boston (1,91). W Nesebarze bankomaty, ponoć spokojnie można wypłacić kartą Visa.
Cała imprezy kosztowała mnie ok. 1500zł (17 dni, a realnie na miejscu 13), tanio jak barszcz, pogoda przez 13 dni cudna, nie korzystałam z wycieczek fakultatywnych, a ponoć tzw. wieczór bułgarski wart polecenia; generalna ocena bardzo dobra. Bardzo polecam tym co nie mają "much w nosie"i dużych wymagań.
IP: 90.156.116.133
krzysiek
Gość
Moze jakies opinie o hotelu Cristal lub Makao? szczegolnie o tym pierwszym slyszalem niepokojace historie. Dziekuje za wszelki info:)
IP: 83.7.74.222
TURYSTA
Gość
RAWDA - BP OSKAR - HOTEL CRISTAL

SERDECZNIE POLECAM !!! Nie mam bladego pojęcia skąd bierze się tyle negatywnych opinii na temat tego hotelu i biura. Autokary bardzo fajne, czyste, kierowcy świetni. Podróż ok.27h (przez Serbię). Zakwaterowanie praktycznie od razu. Hotel 150m od ładnej plaży (bez glonów) - po wyjściu z hotelu należy iść w lewo. Winda, w środku cała z luster. Pokoje ok, w środku lodówka, telewizor (z polską Vivą), w łazience kabina, w pokoju 2 lustra, w łazience jedno, duży balkon, żyłka na pranie na balkonie. Hotel 4-piętrowy. Basen przy hotelu, leżaki. Z basenu mozna korzystać od 8 do 21 - później wrzucają chlor do oczyszczenia wody. W regulanminie - zakaz wnoszenia produktów spożywczych, ale mimo to właściciele i pracownicy przymykaliu na to oko i można było wnosić wszystko do pokojów - sprzątaczki tez nic nie zgłaszały. Proponowałbym chować czajnik, gdyż w regulaninie jest taksa3euro / dzień, więc po co ryzykować :P. Klucze zostawiane na recepcji. Pokoje sprzątane często, orki na śmieci i papier toaletowy codziennie, pościel zmieniana co kilka dni. Na każdym piętrze żelazko z deską do prasowania. Małe ręcznikczki hotelowe wymieniane wraz z pościelą. Prąd w pokojach na blaszkę przy kluczu, jednak łatwo to urządzenie oszukać, choćby po to żeby lodówka chłodziłą non stop :) A mianowicie - trzeba ściągnąć osłonke z tego czegoś na blaszkę i wcisnąć czarny "dzyndzelek" do środku, zagiąc lekko, żeby był styk (bez problemu mozna to później odgiąć). Autobus wysadził wszystkich przy poczcie w centrum i trzeba było dojść do hotelu, ale nie mogliby nas dowieźć bo są za wąskie uliczki i bus nie miałby jak zawrócić. Wykwaterowanie do odz.11 --> wyjazd 20:15. Autobusu z centrum (przy poczcie) do: Pomorie (nie polecam - NIC tam nie ma :)), Nessabar (super - naprawdę warto - 1lv) , Sunny Beach (2lv., lub 1,5lv, w zależności od firmy przewozowej - najtańsza to "Autotransport"). Ceny w Rawdzie nie takie małe jak piszą :) Chociaż przy Słonecznym Brzegu bardzo niskie. Porównując np.ceny okularów - za takie same w Rawdzie 10lv.,a w SB - 25lv :) W Rawdzie jest małe wesołe miasteczko dla dzieci i fajne knajpki. Tania pizza slice - 2lv za spory kawałek, albo w pizzerii Puzzle, od 5 do8lv za małą puzzę (dla 1os. dorosłej to bardzo duży kawełek :). Tanie żarcie u Serba (piaskowe wiklinowe siedzenia - bo dużo ludzi ma z tym problem gdzie jest ta knajpa :). W słonecznym brzegu bvardzo dużo fajnych imprezek, bungee itp. najlepsza dyskoteka to Lazur (do 24 ladies free) - jest to dyskoteka z basenem i aquaparkiem). Happy hour - jak powiesz jednego drinka, to dostaniesz 2 itp. itd. :) Panowie 5lv za wjazd. jednak jest tam jedna wielka obmacywarnia, także raczej dla młodych ;p przewaga facetów niestety ;p W sklapach przeliucząc, że 1lv = 2,50 zł.
Orientacyjne ceny:
mleko: 2,20lv,
pudding: 3,20lv,
cola 2l: 2,40lv
piwo: 1,40, w knajpie 0.33 (3lv), na imprezach małe po 5lv
Po inne ceny możecie pisac na maila bo już mnie bola palce ;p

W centurm super d5ink bar: hawii, super obsługa, polskie menu itp itd
Z ludźmi można sie dogadac po polsku, wszystko rozumieja, odpowiadaja po rosyjsku albo bulgarsku, tez latwo zrozumiec ;) Po ang też sporo ludzi rozumie. Kartka pocztowa do polski idzie 5 dni. Owoce w centurm droższe, niż np przy skręceniu w lewo przy hotelu, barze ASTRA.
Taksówki ze słonecznego brzegu nie takie tanie, bo najmniej da sie wytargiowac 20lv, za mniej nie chca jechac, czyli ok. 50zł. Uważać na oszustów, bo czesto probuja jechac na okolo, dlatego nigdy nie jedzcie na taksometrze. Super aquaparki, chociaż ten w nessebarze dużo lepszy.

JUŻ NIE WIEM CO MAM PISAC TAKŻE JAK KTOŚ MA JAKIEŚ PYTANIE TO NIECH PISZE NA MAILA, CHĘTNIE ODPOWIEM: piotrek_opole@o2.pl
IP: 213.17.151.30
miśka
Gość
tak przyznam, byłam z oskarem i nie narzekam, tylko nie proponuje jeździć na dowód:P:P
po prostu tv mnie zdzwiła juz polska viva całkowicie:)
swietne aqaparki:D:D
ogólnie nawet nawet z tym ze mało dyskotek, prawie wcale;/
mała plaża- ale cóż to ju z nie ich wina;-)
IP: 83.12.133.132
IRENA
Gość
tEZ BYŁASM JUZ DWA RAZY Z oSKAREM W cHORWACJI I bUŁGARII W rAWDZIE I JESTEM ZADOWOLONA TYLKO NIE Z POSIŁKÓW W bOSTONIE.pASKUDNE.i DO TEGO CALA ZAŁOGA STOI I PRZYGLĄDA SIE JAK GOŚCIE JEDZĄ .mASAKRA. RESZTA JEST OK
IP: 79.162.36.31
Patryk
Gość
Eeeee w Boston nie jest tak źle, byłem tam dwa lata temu i jakoś przeżyłem na własnym wyżywieniu :) W zeszłym roku pojechałem do Makao i osobiście polecam to rozwiązanie- bliziutko do morza, niedaleko do centrum, fajna obsługa.
Polecam kafejke obok hotelu Iłka na wieczorną kolacje, a na codzienny obiad do braci serbów :)
IP: 188.146.138.228

Strona: 1

Forum turystyczne » Bułgaria » Rawda - Oskar

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij