» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Egipt » sytuacja w Egipcie - komunikaty MSZ i organizatorów

sytuacja w Egipcie - komunikaty MSZ i organizatorów

Strona: 1

Autor Treść
Administrator
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała, Polska
Informacja na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych:
W związku z sytuacją bezpieczeństwa w Egipcie i możliwością wystąpienia realnych zagrożeń dla bezpieczeństwa obywateli polskich, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu. Obywatele polscy przebywający w tym kraju powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich hoteli, domów i miejsc pracy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca w szczególności unikanie miejsc publicznych: bazarów, muzeów, centrów handlowych.

Osobom przebywającym w kurortach MSZ ponownie kategorycznie odradza wszelkie wyjazdy indywidualne i grupowe poza ośrodki turystyczne na terenie Egiptu.

Na obszarze całego kraju na okres jednego miesiąca wprowadzono stan wyjątkowy. W tej sytuacji wszystkie firmy organizujące w Egipcie różnego rodzaju wycieczki zostały uprzedzone, iż nie otrzymają od władz porządkowych żadnych pozwoleń na ich przeprowadzenie w najbliższym czasie. Tym samym oznacza to, że turyści zobowiązani są do przebywania jedynie w miejscowościach turystycznych w których zamieszkują. MSZ zwraca się z apelem o neutralne zachowanie w stosunku do sytuacji wewnętrznej w Egipcie, odpowiedzialność i bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb porządkowych, a zwłaszcza przestrzegania godziny policyjnej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca także śledzenie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej MSZ oraz Ambasady RP w Kairze i informacji w mediach lokalnych. Wszystkie osoby przebywające w Egipcie powinny zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktować się bezpośrednio z ambasadą RP w Kairze po numerami telefonów: +201024626010 lub +201005485500.

Źródło informacji:
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/egipt___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych__1
IP: 83.30.243.183
Administrator
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała, Polska
KOMUNIKAT DLA KLIENTÓW SUN & FUN HOLIDAYS Z DN. 18.08.2013 z godz. 10:00
W SPRAWIE AKTUALNEJ SYTUACJI W EGIPCIE


Cytuj
W związku ze stanowiskiem MSZ z dn. 16.08.2013 Sun & Fun Holidays informuję, iż na dzień dzisiejszy podjął decyzję o kontynuacji realizacji wylotów do Egiptu zgodnie z wcześniej przyjętym programem.
Pragniemy poinformować, iż nasi Klienci pozostają pod stałą opieką naszego egipskiego kontrahenta oraz naszych polskojęzycznych rezydentów a ich wypoczynku nic nie zakłóca.
Z informacji uzyskanych dotychczas kurorty turystyczne, tj. HURGHADA, SHARM EL SHEIKH, MARSA ALAM, w których przebywają nasi turyści niezmiennie pozostają bezpieczne.
Jednocześnie informujemy, iż w związku z zapytaniami ze strony Klientów o możliwość dokonania zmiany kierunku wylotu, zarząd Sun & Fun Holidays zdecydował o możliwości bezkosztowej zmiany na dowolnie wybrany kierunek z oferty Sun & Fun Holidays Klientom wylatującym w najbliższym czasie do Egiptu, tj. wylot: 18/08, 20/08, 22/08, 23/08, 24/08, 25/08. Warunkiem bezkosztowej zamiany rezerwacji jest realizacja nowej imprezy turystycznej z dostępnej oferty Sun & Fun Holidays według aktualnie obowiązujących cen z wylotami w terminie maksymalnie do dnia 08/09/2013.
W tym celu Klienci proszeni są o udanie się do biura, w którym dokonali rezerwacji celem założenia nowej rezerwacji oraz dokonania anulacji poprzedniej.
Śledzimy i monitorujemy bezpieczeństwo naszych Klientów w Egipcie. Będziemy informować Państwa na bieżąco w sprawie decyzji co do późniejszych wylotów do Egiptu, które to będą uzależnione od rozwoju wydarzeń w tym kraju, zwłaszcza w kurortach turystycznych.


Źródło informacji:
http://www.sunfun.pl/aktualnosci?news=1
IP: 83.30.243.183
Administrator
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała, Polska
KOMUNIKAT DLA KLIENTÓW VIVA CLUB by FLASH TOUR POLAND w sprawie klientów wyjeżdżających do Egiptu

Cytuj
W związku z komunikatem wydanym przez MSZ, informujemy że wyloty do egipskich kurortów takich jak Hurghada czy Sharm El Sheikh realizowane są zgodnie z planowanym rozkładem. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi kontrahentami oraz rezydentami, którzy opiekują się Klientami przebywającymi w kurortach. Z informacji jakie otrzymujemy wynika, że Klienci przebywający w kurortach są bezpieczni.

Mając jednak na uwadze zapytania Klientów o możliwość zamiany miejsca wakacji z Egiptu na inny kraj informujemy, że umożliwiamy bezkosztową zmianę wczasów na każdy inny kierunek z naszej oferty. W związku z tym uruchomiliśmy dodatkowo niedzielny charter do Turcji, tak aby zapewnić więcej miejsc dla naszych Klientów, również Tunezja i Bułgaria są dostępne w miarę możliwości.

Bezkosztowa zmiana na inny kierunek dotyczy Klientów, których wylot do Egiptu miał nastąpić do dn. 15 września 2013, ważna jest w momencie zawarcia nowej umowy. Obowiązują aktualne ceny dostępne w systemach rezerwacyjnych na dzień dokonania zmiany na nową ofertę. Rezygnacje Klientów przyjmowane są zgodnie z warunkami uczestnictwa.

W celu dokonania zmiany prosimy Klientów o kontakt z biurami agencyjnym, gdzie dokonano rezerwacji wycieczki.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji, a w zależności od tego jaka sytuacja i rozwój wydarzeń nastąpią w Egipcie, na bieżąco będziemy informować co do decyzji o wylotach po 15 września.

Zarząd Viva Club by Flash Tour Poland
IP: 83.30.243.183
Administrator
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała, Polska
KOMUNIKAT DLA KLIENTÓW EXIM TOURS z dnia 16.08.2013, w sprawie aktualnej sytuacji w Egipcie oraz dalszych decyzji operacyjnych.

Cytuj
Biuro Podróży Exim Tours informuje, że w związku z aktualnym komunikatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczącym sytuacji w Egipcie, na dzień dzisiejszy postanawia w dalszym ciągu realizować wyjazdy czarterowe do Egiptu. Pozostajemy w stałym kontakcie z kontrahentem oraz naszymi rezydentami, którzy na bieżąco informują nas o aktualnej sytuacji panującej w kurortach turystycznych. Z ich doniesień wynika, że na chwilę obecną kurorty nie są dotknięte żadnymi manifestacjami. Klienci przebywający w Egipcie są pod stałą opieką naszych rezydentów.

W związku z zapytaniami ze strony naszych Klientów, informujemy, że na imprezy z wylotami do Egiptu w dniach 17.08, 18.08. oraz 20.08.2013 istnieje możliwość bezkosztowej zmiany rezerwacji na inne kierunki (w ramach dostępności miejsc), przy zachowaniu aktualnie obowiązujących cen w systemie rezerwacyjnym. Wylot musi odbyć się w przeciągu 14 dni od daty pierwotnego wyjazdu. Koszty operacji zmiany destynacji ponosi Exim Tours Polska (brak kosztów manipulacyjnych). W przypadku zakupu droższej imprezy należy dopłacić różnicę. Klienci zainteresowani zmianą kierunku proszeni są o pilny kontakt z biurem agencyjnym, w którym dokonano zakupu wycieczki. Wszelkie zmiany będą odbywać się za pośrednictwem Call Center, które jest dostępne do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach 08:00-20:00 pod nr telefonów: 801-44-60-60 lub 32 349-27-00.

Informacje na temat kolejnych wylotów zostaną Państwu przekazane w poniedziałek 19.08.2013.
IP: 83.30.243.183
Administrator
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała, Polska
KOMUNIKAT DLA KLIENTÓW BP ITAKA

Cytuj
Biuro Podróży ITAKA informuje, że w związku z komunikatem MSZ z dnia 16.08.2013 dotyczącym sytuacji, jaka ma miejsce w Egipcie wyloty do egipskich kurortów turystycznych: Sharm El Sheikh, Hurghady, Marsa El Alam i Taby są nadal realizowane zgodnie planem. W przypadku rezerwacji imprezy do Egiptu B.P. Itaka umożliwia bezkosztową zmianę zakupionych wczasów na każdy inny kierunek z naszej oferty dostępnej w systemie rezerwacyjnym. Klientów obowiązuje cena z dnia zawarcia umowy.
Rezygnacje z wyjazdów do Egiptu będą przyjmowane zgodnie z Warunkami Uczestnictwa.

B.P. Itaka


Źródło informacji:
http://www.itaka.pl/strony/2/i/4687.php
IP: 83.30.243.183
Administrator
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała, Polska
KOMUNIKAT TUI Poland w sprawie aktualnej sytuacji w Egipcie i odwołaniu imprez turystycznych do końca sezonu lato 2013.

Cytuj
W związku z aktualną sytuacją w Egipcie oraz ostatnim zaostrzonym komunikatem polskiego MSZ.TUI Poland podjęło decyzję o odwołaniu wszystkich imprez turystycznych do Egiptu do końca sezonu Lato 2013.
Wszyscy Klienci TUI, którzy zarezerwowali wycieczki do Egiptu z terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej do 31.10.2013 r. zostaną poinformowani przez TUI Poland o ich odwołaniu.
Klienci będą mogli skorzystać z wyjazdów do innych miejsc w ramach dostępności i cen w systemie rezerwacyjnym TUI Poland. W poniedziałek TUI Poland uruchamia procedurę anulacji i zwrotu pieniędzy za odwołaną imprezę, w wysokości 100%.
TUI Poland jednocześnie informuje, że nadal utrzymujemy sprzedaż Egiptu w ofercie na sezon Zima 2013/2014. Klienci, którzy zarezerwowali wyjazdy w sezonie zimowym (tj. z terminie rozpoczęcia imprezy turystycznej od 01.11.2013) i chcą zmienić kierunek wyjazdu mogą to zrobić w ramach dostępności i cen w systemie rezerwacyjnym TUI Poland.


Źródło informacji:
TUI.pl
IP: 83.30.243.183
Administrator
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała, Polska
KOMUNIKAT DLA KLIENTÓW RAINBOW TOURS

Cytuj
Uprzejmie informujemy, że w związku z komunikatem wydanym przez MSZ w dniu 16.08.2013, odnoszącym sie do aktualnej sytuacji w Egipcie, umożliwiamy naszym klientom bezkosztową zmianę rezerwacji. Powyższa zmiana jest możliwa dla osób, które wykupiły imprezy rozpoczynające się 17.08.2013 (wyloty do Marsa Alam) oraz 20.08.2013 (wyloty do Sharm el Sheikh). Klienci mogą wybrać inną imprezę z oferty Rainbow Tours, której rozpoczęcie jest planowane na 7 dni od daty rozpoczęcia pierwotnej imprezy. Anulacje rezerwacji są przyjmowane zgodnie z OWU.

Komunikaty dotyczące kolejnych wylotów zostaną przedstawione w poniedziałek 19.08.2013. Tego dnia zostanie również wydane kolejne oświadczenie przez MSZ dotyczące rekomendacji na wyjazdy do Egiptu.


Źródło informacji:
http://media.rainbowtours.pl/pr/251233/oswiadczenie-w-sprawie-wylotow-do-egiptu
IP: 83.30.243.183
Administrator
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała, Polska
KOMUNIKAT DLA KLIENTÓW WEZYR HOLIDAYS z dnia 21.08.2013

Cytuj
W związku z aktualną sytuacją w Egipcie i trudnym do przewidzenia rozwojem konfliktu powodującym możliwość wystąpienia realnych zagrożeń dla bezpieczeństwa obywateli polskich oraz zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które kategorycznie odradza podróże do Egiptu informujemy, że od dnia 21.08.13 od godz. 12.00 do dnia 31.10.13 zawiesiliśmy realizację wylotów z imprezami pobytowymi do Hurghady i Sharm El Sheikh.
Klienci przebywający na terenie Egiptu są pod stałą opieką polskojęzycznych rezydentów Wezyr Holidays oraz naszego lokalnego kontrahenta Odeon Tours. Powroty Klientów odbywają się zgodnie z planem.
Jednocześnie informujemy, że Klienci Wezyr Holidays, którzy zarezerwowali wyjazd
do Egiptu z wylotem od godz. 12.00 dnia 21.08.13 do 31.10.13 mogą dokonać bezkosztowej zmiany kierunku na inny z oferty Wezyr Holidays lato 2013 w ramach dostępności miejsc i po aktualnych cenach w systemie rezerwacyjnym. Klient może również bezkosztowo anulować rezerwację i otrzyma zwrot pieniędzy za odwołaną imprezę, w wysokości 100%.
W tym celu prosimy Klientów o kontakt z biurem podróży, w którym dokonywali zakupu.
W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją monitorujemy stanowisko MSZ
oraz bezpieczeństwo naszych Klientów w Egipcie i na bieżąco będziemy podejmować
dalsze decyzje.


Źródło informacji:
http://wezyrholidays.pl/docs/komunikat_egipt_2013_21082013.pdf
IP: 83.22.201.183
Użytkownik
Posty: 16
Ja tego nie rozumiem, przecież jak się leci do Egiptu do Hurghady czy Sharm to się jest jakieś 500 km od tych zamieszek w Kairze... to tak jakby do Gdańska ktoś nie chciał przyjechać na wczasy bo w Warszawie (odpukać) coś by się działo... mnóstwo moich znajomych poleciało i wrócili opaleni i zadowoleni z wypoczynku, moim zdaniem media jak zawsze to nakręcają.
IP: 109.241.32.67
bilbao
Gość
isia napisał
Ja tego nie rozumiem, przecież jak się leci do Egiptu do Hurghady czy Sharm to się jest jakieś 500 km od tych zamieszek w Kairze... to tak jakby do Gdańska ktoś nie chciał przyjechać na wczasy bo w Warszawie (odpukać) coś by się działo... mnóstwo moich znajomych poleciało i wrócili opaleni i zadowoleni z wypoczynku, moim zdaniem media jak zawsze to nakręcają.


Nikt ci nie każe rozumieć! Myślenie to bardzo skomplikowana czynność :)
Przypomnijmy sobie wpis isi z przed kilku dni w innym wątku i pod innym ip :)

User posted image

Czyżby Alfa Star wysyłała w dalszym ciągu na siłę ludzi do Egiptu??
pod tym linkiem cała plejada zadowolonych
http://forum.gazeta.pl/forum/w,622,146492133,,Alfa_star_nadal_wysyla_ludzi.html?v=2
IP: 77.254.35.48
Użytkownik
Posty: 8
No cieżko wziąć firmę ochronią z Warszawy jak http://awsb-hektor.pl/ ze sobą na wczasy. Aczkolwiek wiesz w Egipicie wspomnianym to masz typowe kurorty turystyczne, gdzie nic Ci tak nie zagrozi, bo kto zaatakuje kurę znoszącą mu złote jajka.
IP: 83.20.79.205

Strona: 1

Forum turystyczne » Egipt » sytuacja w Egipcie - komunikaty MSZ i organizatorów

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij