» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Włochy » Mediolan

Mediolan

Strona: 1

Autor Treść
wisnia1481
Gość
Cześć,

Pod koniec listopada wybieram się z dziewczyną do Mediolanu na trzy dni. Czy możecie polecić jakieś ciekawe miejsca godne uwagi? Coś co naprawdę warto zobaczyć? Ciekawą, romantyczną restaurację na wieczór? Coś wyjątkowego? Do którego z setki kościołów wejść? :) Jakiś fascynujący park? Będę wdzięczny za każdą propozycję, opinie, informację.

Pozdrawiam serdecznie
IP: 5.173.189.72
Albana
Gość
Hej, ja się wybieram w grudniu i mam podobny problem. Nie do końca wiem na co najbardziej zwrócić uwagę. Mam też problem z ubezpieczeniem turystycznym, bo się nie znam. Może ktoś coś polecić? Wiem, że jest fajna porównywarka Inseco, ale może ktoś coś doradzi
IP: 46.205.190.73
Użytkownik
Posty: 3
Albana napisał
Hej, ja się wybieram w grudniu i mam podobny problem. Nie do końca wiem na co najbardziej zwrócić uwagę. Mam też problem z ubezpieczeniem turystycznym, bo się nie znam. Może ktoś coś polecić? Wiem, że jest fajna porównywarka Inseco, ale może ktoś coś doradzi


Widocznie kiepska ta porównywarka skoro nadal masz problem.
IP: 83.27.212.228
Użytkownik
Posty: 3
Kościoły, bazyliki, zamek - jak lubisz - ciekawa architektura. A reszta zależy ile czasu chcesz spędzić na miejscu i ile zedrzeć cholewek ;)
IP: 46.134.108.122
Użytkownik
Posty: 46
Powyżej macie wymieniony szereg zabytków jakie można zwiedzić w Mediolanie,jest to też stolica mody i warto zwrócić na to uwagę w pierwszej kolejności. A gdzie się zatrzymujecie,macie już jakiś hotel?
IP: 79.185.53.71
Użytkownik
Posty: 20
W Mediolanie byłam i znam go od standardowej strony. Też jestem ciekawa jakie mielibyście inne propozycje
IP: 5.184.135.8
Użytkownik
Posty: 59
W Mediolanie znajduje się bardzo wiele, niezwykle różnorodnych atrakcji turystycznych: piękne kościoły, stare pałace, znakomite muzea, teatry i opery na światowym poziomie, klejnoty kultury, olśniewające budynki, eleganckie dzieła nowoczesnej architektury i cudowne ulice czy place. Nie wszystkie znajdują się w samym centrum: niektóre perełki leżą na obrzeżach, a nawet już poza miastem. Polecam: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/wlochy/miejscowosci/mediolan/65
IP: 83.8.64.2
Użytkownik
Posty: 10
Watro wejść na dach katedry duomo (na pewno przy niej będziecie), bo jest stamtąd piękny widok na panoramę Mediolanu. Trzeba zapłacić parę euro, ale naprawdę warto.
IP: 31.61.129.38
Użytkownik
Posty: 59
Popieram. Wejście na tarasy widokowe (codziennie, od 9-ej rano do 19-stej) jest płatne i można się tam dostać po schodach, na piechotę lub windą. Bilet zwykły z opcją wspinaczki po 250-ciu stopniach kosztuje 7 EUR, ze zniżką (dzieci w wieku 6-12 lat, seniorzy powyżej 65 roku życia i zorganizowane grupy) -- 3,50 euro. Wjazd na platformie jest droższy: 12 euro od dorosłego, połowę tej sumy ulgowo. Nieletni do lat sześciu, niepełnosprawni z opiekunami, wycieczki z przewodnikiem oraz umundurowani żołnierze wchodzą gratis. Więcej: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/wlochy/atrakcje/duomo/71
IP: 83.11.249.177

Strona: 1

Forum turystyczne » Włochy » Mediolan

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij