» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » John&Eve / Paralia

John&Eve / Paralia

Strona: 1

Autor Treść
Funi
Gość
Witam,

Mam zamiar wybrac sie do Grecji, konkretnie do Paralii do villi JohnUEve(21.08-01.09). Czy warto? Co możecie powiedzieć o Paralii i o villi, moze polecacie jakas inna? Czy jedzenie wykupic sobie w grecji, czy samemu sobie robic np. zaopatrujac sie w lidlu, obiadki na miescie? Euro czy rozmienic u nas czy w Gecji? Jeżeli chodzi o wycieczki fakultatywne, gdzie mozna tam je wykupic najtaniej? Jakies ciekaostki i porady na temat Paralii? z góry dziękuje i pozdrawiam
IP: 88.156.70.22
edyta317
Gość
do Funi:
Paralia jest jednym z większych kurortów na Riwierze Olimpijskiej. To typowa miejscowość zbudowana pod turystów. Ulice w kratkę, jedne równolegle, a drugie prostopadle do plaży. Plaża ciągnie się przez całą miejscowość i jest piaszczysta. Mnóstwo sklepow, knajpek, szczególnie w centrum, które tętni życiem do późna.
John&Eve jest na uboczu Paralii, od strony Korinos, więc tam jest wieczorami cisza i spokój. Jeżeli chcesz poimprezować, to musisz się przejść kilkanaście minut do centrum. Ja w tej villi nie mieszkałam, ale mieszkały inne osoby z mojego autokaru i byli zadowoleni. Niektórzy jechali do niej po raz kolejny, więc z pewnością im się podobało, bo inaczej wybraliby coś innego.
Jeżeli chodzi o jedzenie, to z tego, co do tej pory czytałam albo rozmawiałam z ludźmi, mało osób , które wykupiło z góry posiłki, było potem zadowolonych. Przeważnie skarżyli się, że to
jedzenie jest robione po najniższych kosztach, mało, zimne, niedoprawione, zupy w smaku jak z torebki. Oczywiście jak wszędzie na pewno są wyjątki i są osoby zadowolone, ja piszę to, co ja słyszałam. W Grecji jedzenie w tawernach jest bardzo dobre,a porcje są duże, a przynajmniej zamawia się to, co się chce zjeść, a nie płaci się w ciemno nie wiadomo za co. Oczywiście jeżeli chce Ci się gotować samemu, to też zrobisz sobie to, co lubisz. Poza tym żywiąc się na własna rękę nie musisz chodzić na posiłki o określonych przez kogoś porach, tylko jesz kiedy chcesz. Ja w każdym razie nie wykupywałabym w ciemno jedzenia.
Nie rozumiem natomiast Twojego pytania dotyczącego Euro. Co masz na myśli pisząc, czy rozmieniać u nas, czy w Grecji? Jeżeli chodzi Ci o to gdzie je kupić, to u nas, bo w Grecji złotówek mogą nie skupować w kantorze.
IP: 37.190.224.151
Funi
Gość
A jezeli chodzi o wycieczki fakultatywne, to wykupywac u swojej rezydentki czy lepiej isc w miasto poszukac tanszych opcji? Czy ceny sa takie same i nie warto szukac? interesuja mnie Skaitos, meteory, olimp, ateny
IP: 88.156.70.22
Funi
Gość
Gdzie i tanio można tam zjeść, zna ktoś jakieś restauracje godne polecenia? pozdrawiam !
IP: 88.156.70.22
edyta317
Gość
Funi napisał
A jezeli chodzi o wycieczki fakultatywne, to wykupywac u swojej rezydentki czy lepiej isc w miasto poszukac tanszych opcji? Czy ceny sa takie same i nie warto szukac? interesuja mnie Skaitos, meteory, olimp, ateny


Akurat będąc w Paralii nie korzystałam z wycieczek, bo już wcześniej na nich byłam, ale przeważnie w miejscowych biurach jest taniej, więc warto przed zapisaniem się u rezydentki najpierw pochodzić po mieście i popytać. Ważne też, czy na tych wycieczkach jest przewodnik mówiący po polsku, albo czy Ty znasz angielski, bo np rejs na Skiathos jest typowo relaksacyjną wycieczką i przewodnika tam za bardzo nie potrzeba, ale już na wycieczce do Aten przydałoby się coś rozumieć .
IP: 37.190.224.151
joa
Gość
Mieliśmy wielką przyjemność mieszkać w tym miejscu 2 lata temu,byliśmy bardzo zadowoleni. Przemiła właścicielka Maria,dbająca o idealny porządek na terenie posesji,pokoje wygodne,wszystko ok,do dyspozycji gości duży grill,można grillować greckie warzywka i mięso ;) Jeżeli chodzi o jedzenie na mieście ,nie polecam zatłoczonych typowo dla turystów knajpek w centrum,w tej samej cenie o wiele pyszniejsze prawdziwie greckie jedzenie można zjeść w tawernach w pobliżu portu,czyli dokładnie na drugim końcu Paralii-tam gdzie chodzą jadać Grecy 8) nie pamiętam dokładnych nazw ,ale były to Psarotawerny,czyli typowo rybne,chociaż w menu dużo dań mięsnych :)
IP: 83.22.122.116
gaga
Gość
Był ktoś z biurem greckie wakacje?
IP: 78.131.216.130
marta
Gość
Greckie wakacje to dawny Tramp travel,póżniej Ok services i Aquamaris które splajtowało a właścicielką jest ta sama pani,byłam z ok servises w Paralii -nam się udało ,inni nie mieli tyle szczęścia
IP: 83.22.211.187
ela
Gość
Czy ktos mial przyjemnosc jechac w te wakacje z burem podrozy GTMT " Greckie wakacje" do grecji - paralia? Bo maja calkiem fajna oferte tylko nie mam pewnosci co do tego biura? czy ktos moze mi pomoc, bo nie wiem czy im zaufac.
IP: 88.199.131.187

Strona: 1

Forum turystyczne » Grecja » John&Eve / Paralia

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij