» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Egipt » Hurghada czy Sharm el Sheikh?

Hurghada czy Sharm el Sheikh?

Strona: 1 2 >

Autor Treść
Użytkownik
Posty: 2
Wyjazd z 8 letnią córą do Egiptu (pierwszy raz) - który hotel polecacie?

Planujemy rodzinny(2+1)wyjazd do Egiptu ok.11.09.2007. na tydzień. Wersja ALL + ładna piaszczysta plaża przy hotelu (z możliwością wejścia bezpośrednio z plaży do moża - dziecko!), koniecznie przyzwoita rafa koralowa. Plaża urozmaicona - skałki, klify. Mile widziana choć jedna zjeżdżalnia przy basenie. Reszta (obsługa,zakwaterowanie,posiłki itp.) to moim zdaniem kwestia bakszyszu, uśmiechu, pogodnego usposobienia. Czy w Hurghadzie są ładne rafy, plaże z klifem ? Czy w Sharm el Sheikh jest dostęp do moża dla dziecka ? Pomóżcie proszę. Co wybrać?
Zastanawiamy sie nad dwiema opcjami :
1. Club Faraana / SHARM EL SHEIKH
2. Aqua Blue / HURGHADA
Proszę o radę, opinie. Może znacie jakiś hotel który spełniał by nasze oczekiwania?
IP: 83.18.29.2
Monic
Gość
Hej, ja byłam w hotelu Club Faraana, a moi rodzice jeżdżą tam co roku od 3 lat (tak im się podoba). Zamieszczam poniżej mojego wcześniejszego posta o tym hotelu:
"Byliśmy w tym hoteliku w tym roku w listopadzie. Jeśli chodzi o pokoje to są one z łazienkami, każdy z wyjściem na balkon lub na taras. W pokojach są ręczniki, na plaże też się dostaje karty na ręczniki, więc nie trzeba brać ze sobą. Pokoje są bardzo fajnie urządzone.
Wyżywienie jest w rodzaju szwedzkiego stołu, jedzenie jest robione pod Włochów, bo tam są prawie sami Włosi w hotelu (przynajmniej jak myśmy byli to tak było).
Na plaży były jakieś remonty, robili jakieś zejścia do plaży, czy coś takiego, ale zupełnie w niczym to nam nie przeszkadzało, bo to było tak na uboczu robione.
Ogólnie z hotelu byliśmy bardzo zadowoleni, także szczerze polecam. Ja tam byłam w tym roku dopiero pierwszy raz, ale moi rodzice od 3 lat jeżdżą tylko do tego hotelu, tak im się podoba."
IP: 83.22.255.169
Użytkownik
Posty: 2
Dzięki. Czytałem także wcześniej Twoją opinię. Proszę odpowiedz mi na pytanie czy możliwe jest wejście do morza bezposrednio z plaży czy tylko z pomostu (córa ma 8 lat)? Czy jest jakaś zjężdżalnia przy basenie?Plaża jest piaszczysta czy piaszczysto-żwirowa? Pozdrawiam.
IP: 83.18.29.2
Monic
Gość
Wejscie do morza jest z plaży nie z pomostu i jest na plaży piasek, a przy basenie nie ma zjeżdżalni, przynajmniej nie było jak ja byłam.
IP: 83.22.231.175
goozick@onet.eu
Gość
Ja byłem w Sharm i w Hurghadzie... Ody dwa resorty sa porownywalne... no może Sharm minimalnie lepszy. W razie pytań pisz na maila.
IP: 83.30.212.24
sonia
Gość
Ja polecam sharm el sheikh , jest super wydaje mi sie że lepiej jeszcze niz w hurghadzie ( też byłam), a jeśli chodzi o hurghade to polecam el goune niedaleko hurghady - kurort. Mozna się poczuć bardzo bezpiecznie i komfortowo - nie zaczepiaja tak jak w samej hurghadzie. W Sharm el sheikh polecam hotel Regenzy Plaza Resort albo Royal moderna.Pozdrawiam
IP: 83.22.227.218
queen
Gość
czy wycieczka fakultatywna do kairu z hurghady jest 1 czy 2 dniowa? scan holiday organizuje 2 dniowy wyjazd a na nasze 7 dni pobytu to troche za dlugo. wiem ze niektore biura organizuja 1 dniowe wycieczkifakultatywne. prosze o odpowiedz
IP: 78.16.18.251
Magda
Gość
scan holiday rowniez organizuje jednodniowy wypad do Kairu!polecam...ale nie z polskim przewodnikiem:( niestety...egipcajnie lepiej opowiadaja i zajmuja sie turystami,moze nie wszyscy polacy tacy sa ale u mnie tak bylo.
IP: 213.112.84.85
Użytkownik
Posty: 4
Hej ja lece w czerwcu do Aqua Blue więc zdam Ci relację jak było.Napewno jest to bardzo dobry hotel dla rodzin z dziecmi również go wybrałam ze względu na córke ( animacje bardzo dużo atrakcji itp) .Z tego co słyszałam na temat Sharm El Sheikh to zdecydowanie godniejsza polecenia jest Hurghada ( Sharm El Sheikh jest '' nowo '' wybudowanym ''miastem '' dla tureystów ~~wiesz co mam na myśli ,ceny droższe,mniej przyjażni mieszkancy,obsługa itp)
IP: 83.23.172.203
cevriye
Gość
jeśli chcesz poznać prawdziwy Egipt, wybierz Hurghadę-zwiedzisz Luksor,Asuan itd.Jeśli chcesz zobaczyć Jordanię czy Izrael, wybierz Sharm.Wprawdzie z Sharm organizują wycieczki do Luksoru samolotem, ale tylko teoretycznie ponieważ nie ma chętnych ze względu na cenę. Ze Sky Club tylko my z mężem byliśmy chętni w czerwcu b.r. na samolotową wycieczkę do Luksoru, niestety wycieczka się nie odbyła/musi być min 10 osób/. Wbrew pozorom Polacy wcale nie są chętni płacić za wycieczki,najczęściej wykupują te tanie typu safari,quady,nurkowanie.Ewentualnie Kair za 70 $.Z naszego hotelu do Jordanii jechały 3 osoby/potężny ***** hotel/tzn ja,mąż i moja siostra.Sharm jest nowoczesnym kurortem,pachnie zachodem/oprócz stert śmieci i wszechobecnego bródu/ i nie ma nic wspólnego z Afryką, natomiast Hurghada leży w prawdziwej Afryce.Więc jeśli chcesz zwiedzić Egipt i jego zabytki-wybierz Hurghadę.Z Sharm jest wszędzie daleko, a na wycieczki samolotowe nie masz co liczyć ,chyba że sama polecisz.Byłam tu i tu,teraz ponownie lecę do Hurghady gdyż nie zdążyłam jeszcze zwiedzić Asuanu i Kom Ombo.Życzę udanego wypoczynku
IP: 83.19.61.66
bilbao
Gość
Brawo za refleks !!! Człowiek pytał w marcu :))))
IP: 77.253.106.237
bilbao
Gość
Parę słów o wpisie cevriye.
Następny eXpert!! Prawdziwy Egipt poznacie już tylko w części środkowej w okolicach miasta AL MINJA. Tam jeszcze dociera mało turystów. Trochę :prawdziwego” liźniecie płynąć statkiem po Nilu. Luksor i Asuan fakultatywnie to lizanie lizaka przez papierek
Jeśli chcesz zobaczyć Jordanię czy Izrael, wybierz TABĘ ( 250 km bliżej). Polacy wbrew pozorom są mądrzy i Luksoru nie zwiedzają będąc w Scharm, podobnie jak Marakeszu czy Tripolisu. Scharm to świetne miejsce na wypady na Synaj i do Kairu. Jeśli chcesz zwiedzać fakultatywnie południe Egiptu wybierz Safagę lub Marsa Alam. A na koniec nie polecam ani Hurghady ani Sharm ani tym bardziej Safagi. Dziwne zadeptane molochy bez wyrazu i charakteru. Pogrodzona płotami wielka niedokończona budowa. W Egipcie są jeszcze inne , naprawdę ładne miejsca. Taba – spokój i snurki . El Gouna – komfort. Makadi Bay kurort. Marsa Alam i Dahab nurkowanie.
Jeśli chcecie zobaczyć Egipt zdecydujcie się na objazdówkę, jest to zdecydowanie najlepszy sposób na poznanie Egiptu
IP: 77.253.124.248
lulus
Gość
Ja byłam i w Sharm i w Hurghadzie i Ci powiem ze mimo ze nie znam tego hotelu z Sharm to bym wybrała Hurghade. Ja bylam w Beach Albatros Gardem wiec hotel połączony z Aqua Blu i sądze ze takiej rozrywki nie miałam jak żyje. Miasto może lepsze w Sharm ale droższe wszystko w sklepach ale sam klimat hotelu nie do opisania przynajmniej w Beach A.G no ale tam trzy hotele są połączone. Tak się zauroczyłam że w tym roku lece kilkanaście metrów dalej co prawda do innego hotelu ale napewno do Beach Albatros zajrze :)
IP: 194.187.72.254
Marta
Gość
Ja bym z pewnoscia polecała Sharm. Gdyz w moim mniemaniu Hurghada jest taka "rosyjska" i bardziej tandetna niz Sharm. Poza tym Sharm oferuje o wiele wiecej atrakcji oraz mozliwosci spedzania wolnego czasu.

Jezeli poszukujecie ciekawych wycieczek fakultatywnych zachęcam do kontaktu pod adresem e-mailowym : prusikmarta@gmail.com , znam wiele mozliwosci tanich wycieczek po bardzo konkurencyjnych cenach i pomogę nakierować na właściwe osoby.

Pozdrawiam
IP: 41.206.146.109
Agata
Gość
Bzdura, Hurghada rosyjska? Ja byłam w 2010 roku w Hurghadzie i mieszkałam w samym centum i nie moge potwierdzic tych informacji. Owszem, rosjanie sa, ale nie przesadzajmy z ich iloscia. W moim hotelu bylo ich kilkoro.
IP: 31.63.194.154
isabel
Gość
Własnie wróciłam z Hurgady i nie polecam tego miejsca do spędzenia odpoczynku. Mam małe porównanie, gdyż dwa lata temu byłam w Sharmie. Hurgada jest dobra tylko w wypadku jeśli chcesz zwiedzic Kair lub Luksor, oraz jeśli zależy Ci aby poczuć typowy foklor arabski, który jest dobry na jeden dzień, a pózniej po prostu męczy. Syf na ulicach, ludzie śpiący w nocy na plaży, natrętne zaczepki Arabów, łącznie z chamskim proponowaniem seksu mimo iż byłam w towarzystwie mojego męża (!) Takich atrakcji nie uroczysz w Sharmie który jest luksusowym i spokojnym kurortem, gdzie każdy turysta może spokojnie wyjść w nocy po za obszar hotelu. Do Hurgardy raczej więcej nie wrócę, bo zmęczyło mnie już trąbienie na mnie klaksonem kiedy ubrana w długą (!) spódnicę szłam przez ulicę. Po prostu szkoda nerwów, zwłaszcza iż hotele są cenowo porównywalne!
IP: 88.156.82.124
Tomasz
Gość
Sharm polecam! Morze jest czystsze, przynajmniej w moim przypadku tak było, no i w sharm są rafy koralowe ;)
IP: 78.88.55.180
Marta
Gość
witam,
czy ktoś wybiera sie do sharm 09.08.2011 z Wrocławia?
IP: 46.112.70.71
monika
Gość
ja się wybieram z Warszawy 06.08.2011
ale wciąż nie wybrałam - hurgada czy sharm
IP: 83.18.198.97
Marta
Gość
jasne , że sharm!!!
IP: 109.243.61.192
lora
Gość
Jak dla mnie Sharm jest o wiele fajniejsze. Byłam tam już kilka razy i muszę przyznać, że za każdym razem było tak samo fajnie. W tym roku też się chyba tam wybiorę. Czekam teraz na jakiegoś fajnego hot lasta i lecę ;)
IP: 195.150.165.6
wakacyjna
Gość
A ja byłam w Hugrhadzie i jestem bardzo zadowolona :) byłam w hotleu Megawish i moge go polecić , świetna piaszczysta plaża i cudowne widoki,domki zamiast pokoi hotelowych, przestrzenie, aaaaach!
Ale uważam, że trzeba jak najwiecej zobaczyć i nie będę tam wracać, tylko własnie Sharm wybrałam w tym sezonie i lecę już za niedługo, z beefree na całkiem fajnie-zapowiadajaca-sie wycieczke :)
IP: 212.244.89.194
:) La
Gość
W Hurghadzie jest bosko! Panuje tam świetny wakacyjny klimat i strasznie fajna atmosfera. Byłam i widziałam! Dużo imprez, kawiarni, klubów, restauracji. Wszystkiego pod dostatkiem i dobra zabawa absolutnie gwarantowana. Moja rezydentka pokazała mi bazar na którym bardzo tanio kupowałam pamiątki i najróżniejsze "szpargały". Sama Hurghada moim zdaniem jest czarująca, plaże są czyste, a ludzie życzliwi. Na pewno jeszcze kiedyś będę chciała tam wrócić!
IP: 95.160.122.226
wakacyjna
Gość
Też odkryłam ten bazarek :) w ogóle przepiękne rzeczy tam były, oczu nie mozna oderwać! Bajkowo! Aha, no i z Hurghady są organizowane wycieczki - mozna np. zobaczyć delfinarium, jechać do Kairu, lecieć do Jerozolimy czy podrózowac po pustyni :) niezapomniane wrażenia.
IP: 212.244.89.194
:) La
Gość
Zewsząd można jeździć na wycieczki, ale fakt z Hurghady jest w niektóre miejsca bliżej. Ja polecam jeszcze nurkowanie. Pojechałam z biurem na taką "wycieczke" z profesjonalnym instruktorem itd. Było jak w bajce... podwodny świat zachwyca kolorami i różnorodnością roślin i zwierząt. Jeżeli ktoś jedzie do Egiptu to moim zdaniem nurkowanie jest obowiązkowe!
IP: 95.160.122.226

Strona: 1 2 >

Forum turystyczne » Egipt » Hurghada czy Sharm el Sheikh?

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij