» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Gruzja » wyjazd do Gruzji

wyjazd do Gruzji

Strona: 1

Autor Treść
uczestniczka
Gość
Na przełomie kwietnia i maja tego roku razem z Czajką wybrałam się do Gruzji. Był to najlepszy mój wyjazd jak do tej pory. Zacznijmy od samego przylotu do Tbilisi, gdzie na lotnisku czekała na nas nasza pilotka Maria razem z Dato, naszym kierowcą. Niedługo trzeba było czekać, żeby przekonać się, że jest to najlepszy tandem. Cały nasz pobyt obydwoje dbali o nas na najwyższym poziomie. Tym bardziej, że w gruzińskich warunkach nie jest to łatwe. Gruzja jest przepiękna. Widoki i krajobrazy, które jeszcze nie zostały zadeptane przez miliony turystów, zachwycają nieustannie. Sami Gruzini, to ludzie ogromnie życzliwi i przyjaźnie nastawieni, a w szczególności do Polaków. Na każdym kroku można było spotkać się z ich wielką sympatią. Kuchnia gruzińska jest wyśmienita. Nie można sobie tam niczego odmówić. Ale posiłki są tak komponowane, że nawet dbający o sylwetkę przez parę dni mogą sobie pozwolić na gastronomiczne szaleństwa. Każdy wieczorny posiłek zamieniał się w prawdziwą ucztę z toastami, śpiewami i koniecznie z tańcami w rytmach wspaniałej gruzińskiej muzyki. Maria i Dato codziennie przybliżali nas do kultury, historii i obyczajów gruzińskich. Biorąc pod uwagę fakt, iż Gruzja dopiero podnosi głowę po starych, ciężkich dla nich czasach, nieustannie ocieraliśmy się o relikty starej epoki, tak jakby czas zatrzymał się tam lata wstecz. Ale to tylko dodaje uroku Gruzji, która powoli otwiera się na turystów. Nie można oczekiwać luksusów na miarę gwiazdkowych hoteli. Ale dla osób, które pragną przeżyć coś nowego, niezwykłego i magicznego - nie stanowi to problemu. Okazało si, że po 10-ciu dniach spędzonych w Gruzji razem z wspaniałymi towarzyszami podróży, razem z Marią i Dato, zakochałam się w tym miejscu. Wiem, że uczucie to towarzyszyło również moim kompanom. Dzięki Czajce Travel i magii Gruzji pozostały mi wspaniałe znajomości i przepiękne wspomnienia. Polecam wszystkim!!!
IP: 213.238.122.191
Użytkownik
Posty: 1
Byłam w tym samym czasie z Czajką na wycieczce w Gruzji. Generalnie podpisuję się pod wszystkim co zostało tutaj powiedziane :)))) Pokrótce dodam tylko, że na lotnisku przywitała nas bardzo sympatyczna Pani – pracownik Czajki, która przekazała nam wszelkie niezbędne informacje potrzebne do podróży do Tibilisi. Na lotnisku czekała na nas pilotka - nasza Maria oraz Dato kierowca busa, którym podróżowaliśmy po Gruzji. Napisałam nasza Maria, bo szybko załapaliśmy z nią bardzo dobry kontakt i tak już pozostało do końca wyjazdu (a nawet trwa dalej :) Tandem Maria i Dato sprawdził się w 100%. O nic nie musieliśmy się martwić ;) Maria sprawdziła się jako doskonały organizator, a Dato traktował nas jak swoich osobistych gości! Dzięki nim mogliśmy zasmakować dosłownie i w przenośni prawdziwej Gruzji z jej wspaniałą kuchnią , krajobrazami i zabytkami. Spotykaliśmy na swojej drodze niezwykle sympatycznych ludzi, którzy na niemal każdym kroku okazywali nam niezwykłą życzliwość. Fakt, że nie nocowaliśmy w iluś tam gwiazdkowych hotelach nadawał temu wyjazdowi uroku i jednym słowem jest co wspominać!!! Mieliśmy szczęście, że cała grupa bardzo szybko zintegrowała się ze sobą. Wspólnie spędzaliśmy nawet wolny czas po zwiedzaniu. Codziennie była biesiada z Dato jako Tamadą w roli głównej. Jego toastów chyba nigdy nie zapomnę :) Wróciłam zachwycona tym krajem oraz ludźmi tam mieszkającymi i z pewnością jeszcze kiedyś tam wrócę. Polecam wszystkim, którzy chcieliby przeżyć coś unikalnego oraz zobaczyć kraj, który nam turystom ma tak wiele do zaoferowania! :P
IP: 150.254.216.253
neletop
Gość
Ja jestem wlasnie na wycieczce (lipiec/sierpien 2012)
Nic tylko polecac to biuro podrozy, cel wycieczki czyli Gruzje.
Wszystko jest doskonale zorganizowane.
Noclegi jak narazie super. Minibus - nowiutki Mercedes. Jedzenie ...."niestety" pare kilo wiecej (jak ja to zrzuce?) - czyli wspaniale.
Widoki super, Gruzini szalenie sympatyczni, pomocni.
Mozna sie porozumiec po angielsku i rosyjsku.
Ewelina to kopalnia wiedzy o Gruzji, a Awto-szalenie sympatyczny kierowca Gruzin, ktory staje na glowie zebysmy mieli udana wycieczke. Ewelina mu w tym pomaga, wiec nie moze byc lepiej.

Napisze wiecej po powrocie.
Ale jeszcze raz polecam :D
IP: 178.134.206.20

Strona: 1

Forum turystyczne » Gruzja » wyjazd do Gruzji

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij