Wróciłam z wycieczki z Lloret i chciałabym wszystkich poinformować, że najgorsze wrażenie i atmosferę robią ludzie, którzy wiecznie narzekają na wszystko- że autokar nie jest klasy lux (może i nie jest, ale był sprawny, klimatyzacja działała, było czysto, a kierowcy bardzo odpowiedzialni- czego chcieć więcej- młodszego rocznika??). Autokar stał się problemem, z którego powodu były zwoływane komisje d/s technicznych... Ludzie, opanujcie się! Sami sobie stwarzacie problemy i zamiast cieszyć się urokami Hiszpanii i piękną pogodą, ciągle narzekacie. Słuchać się nie chce!! I jeszcze jedna uwaga co do przejazdów- Hiszpania, to nie Warszawa, że dojazd trwa kilka godzin i jeśli ktoś oczekuje, że dojedzie w ciągu jednego dnia, niech w ogóle nie wybiera się w podróż... a ciągłe przystanki też nie są możliwe, bo zapewne jechalibyśmy tydzień czasu, gdyby kierowca reagował na każde "żądanie" zatrzymania się na autostradzie. Generalnie polecam, jeśli ktoś chce zwiedzić sporo za (w sumie) nieduże pieniądze. Są niedociągnięcia jeśli chodzi o organizację, bo uważam, że zwiedzanie Wenecji o 6 rano nie jest najlepszym pomysłem, ale to także rzecz gustu (i wiedziałam na co się piszę). Trzeba sobie umieć organizować czas i spędzać go tak, jak się najbardziej lubi, nie słuchać narzekań i mieć trochę dystansu do programu wycieczki.
Jeśli chodzi o hotel Montevista, to jest ok- przede wszystkim czysto. Jedzenie jest stołówkowe i dostosowane do wszystkich (czyli trochę bez smaku), ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie chodził głodny (poza tym myślę, że hotel i autokar nie definiują wartości wycieczki- przynajmniej dla mnie).
Polecam tym osobą, które średnio czują się na siłach, żeby podróżować po Europie i organizować sobie czas w wielkich miastach. Odradzam tym, którzy nie lubią zgiełku i zatłoczonych miast oraz komercyjnych miejsc.
Pozdrawiam
IP: 78.88.182.192