» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Francja » Paryż z PAI

Paryż z PAI

Strona: 1

Autor Treść
evela82
Gość
Plusy :

Przy zamawianiu ( potwierdzaniu ) rezerwacji wszystko jest ok - Pani o ile dobrze pamiętam Ela - bardzo miła i wydaje się kompetentna.
Autokar wyglądał nieźle, w miarę wygodny o ile 24h podróż autokarem jest dla was do zniesienia ;-)
Dwóch kierowców, którzy wieźli nas z Warszawy do Poznania - bardzo fajni i zabawni - pozdrawiamy !!

Ogólne :

Hotel oddalony od Paryża ok 30km - bardzo blisko lotniska
Pokoje hotelowe są tak małe, że ciężko jest przejść obok łóżka, łazienka również wielkości min.
Śniadania - bułeczki, tosty, masełko, placek, dżemy, nutella, kawa + sok i to by było na tyle :-)

Minusy :

Jeden wielki minus to pilotka Pani Małgorzata. Totalna dezorganizacja i dezinformacja, nie raz zgubiła część grupy w centrum o ile dobrze pamiętam kogoś w metrze. Język angielski zna na poziomie - 1 o francuskim nie wspominam.

totalny brak planu na drugą częśc dnia 2-ego.

o godz 15-tej skończyliśmy zwiedzanie Paryża z przewodnikiem.
Rejs po Sekwanie, mimo prośby grupy o przełożenie godziny na wcześniejszą- umówiony został na 21:30

wobec tego mieliśmy 6,5h czasu wolnego,

3 h na zakupy, jedzenie, itp.
2,5 h pilotka prowadziła nas na stację metra oczywiście z przymusowym zwiedzaniem - niestety jej wiedza pozostawia wiele do życzenia

Gdy dotarliśmy pod wieżę Eiffla okazało się, że część grupy nie chce płynąć po Sekwanie, wobec tego mieli znowu 1,5h wolnego po raz kolejny przy wieży Eiffla ( dzień wcześniej wieczorem ją "zwiedzaliśmy" )

Powrót - totalna porażka

Każdy postój z 10 min płynnie przechodził do 30 min - 40 min
oczywiście pilotka + kierowca stwierdzili, że to wina pasażerów, którzy nie przychodzili na czas do autokaru ( w/g mnie organizacją zajmuje się pilotka )

w Polsce ok 15-tej nastąpiła zmiana kierowców co trwało następne 50 min,
dostaliśmy 1 kierowcę, który po przejechaniu odcinka drogi musiał mieć przerwę

Dotarliśmy do Warszawy po 22 -giej i to chyba tylko dzięki kierowcy , który dosyć mocno cisną, bo dwie pary miałyby kłopoty z dojazdem do domów


Weźcie ze sobą :

bilon 1 euro i 0,50 e ponieważ w autobusie nie korzysta się z toalety, jedynie na postojach a tam trzeba płacić.
kocyk i podusię na podróż,
wygodne buty na 2 dzień ( zwiedzanie na piechotkę + powrót drogą okrężną do metra )


Podsumowanie :
Jeżeli chcecie zwiedzić Paryż z mocno podniesionym ciśnieniem - polecam !
IP: 77.252.157.110
Ala
Gość
Trochę sie dziwię tym zarzutom,bo są wyssane z palca:):)Wycieczka zakupiona przez Ciebie na gruponie za 299 zł na cztery dni z dojazdem ,przewodnikiem,dwoma noclegami i śniadaniem/cóż francuskie śniadanie,bo byliśmy we Francji?/ i jakie zarzuty......Smieszne,pokoiki standart,bo to nie hotele pieciogwazdkowe,ale wersja turystyczna i taa dla nas była przewidziana.To dobrze,że była łazienka w pokoju,bo w hostelach są łazienki na korytarzach i też nikt nie narzeka.tylko cena jst wyższa.Wiem,bo bylam w Gdańsku,pokoik4-osobowy w hostelu,to kwota 50 zł ze snaidaniem i lokatorem losowo wybranym przez recepcjonistę,raz to kobieta 60-tak,a rz młodzi mężczyzni........Widać mało podróżujesz,i za 50% ceny normalnej wymagasz Bóg wie jakich warunków....A i PaniMałgosia była ok:):):)Bardzo sympatyczna i kompetentna.To wszystko ,co byłoo w programie,było zwiedzone,a z tego ,co wiem,rezerwacją rejsu po sekwanie zajmował się kto z biura:)):)Za to rejs o tej porze,był bajecznie romantyczny.........
Nie rób złej opinii i nie szukaj dziury w całym,bo najłatwiej krytykoać,gdy si siedzi bez twarzy za komputerem:)
Ja tam jadę na następną wycieczke z nimi,bo warto...
IP: 83.24.118.55
Basia
Gość
Czy ktoś się wybiera do Paryża w dniach 2013.08.14-18?

Już kupiłam wycieczkę na okazik i liczę, że jednak bedę zadowolona.
IP: 194.251.119.196
Użytkownik
Posty: 18
Ja się wybieram... jutro :D
IP: 89.71.212.98
Basia
Gość
juppi

Wróciłam z Paryża, z wycieczki organizowanej przez biuro podróży PAI. Było cudownie. Pogoda dopisała. Grupa się zgrała i była sympatyczna atmosfera. Autokar wygodny, klimatyzacja, siedzenia rozsuwane i regulowane. Z WC można było spokojnie korzystać. Pani przewodnik z 'charakterkiem' w pozytywnym tego słowa znaczeniu, pieknie opowiadała nam 'ploteczki' historyczne :-) Było ciekawie, zero nudy. Wyjazd z Bolesławca, wsiadało ok. 45 osób, czyli prawie cały autokar.

Dzień pierwszy: Wieża Eiffla, rejs statkiem po Sekwanie, Wyspa La Cite z Katedrą Notre Dame, Dzielnica Łacińska z Sorboną, Muzeum Perfum

Dzień drugi: Wersal, Cmentarz Pere Lachaise, Wzgórze Montmartre z Bazyliką Sacre Coeur, Plac Pigalle, Moulin Rouge, Lasek Buloński

Dzień trzeci: Luwr, muzeum d'Orsay, Plac Concorde z Polami Elizejskimi i Łukiem Triumfalnym


Czas na obiekty: Muzeum Orsay - 2h; Luwr - 2h; ...

Pokoje w hotelu były małe i porcie na śniadanie były wydzielone, nie było szwedzkiego stołu, ale kawę czy herbatę mozna było sobie dolewać.

Ogólnie polecam to biuro podróży :-) i wycieczkę do Paryża
IP: 91.231.124.119

Strona: 1

Forum turystyczne » Francja » Paryż z PAI

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij