» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Wenezuela » Happy Travel Zielonka

Happy Travel Zielonka

Strona: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Treść
niedoszła klientka
Gość
Szanowna Pani Magdo!
Najlepsza obrona to atak i Pani w ten sposób próbuje zatuszować swoja winę. Prosze nie wzudzac w nikim poczucia winy, że przez działania jakiegokolwiek z klientów jest Pani chora. Kazdy klient ma swoje prawa i Pani doskonale o tym wie. Pani biuro nie wywiązało się z zobowiazań wobec nas i nie dziwi chyba fakt, że wszyscy sa zdenerwowani. Nie ma wycieczki i nie ma pieniędzy. Gdyby był normalny przepływ informacji, gdyby udzielała Pani informacji, wydała wczesniej oswiadczenie a nie zastosowała taktykę nie odbierania telefonów, nie odpisywania na maile, nie powstałaby sytuacja, która ma miejsce. Powinna być odpowiednia komunikacja miedzy Pania (lub przynajmniej pracownikiem, który zastepuję Panią podczas choroby)a klientami biura. Czyż nie tak postepuje ucziwe, rzetelne biuro podrózy? Brak jakichkolwiek informacji zmusza nas do myslenia, ze ma Pani cos na sumieniu. Planowałam ten wyjazd od 1/2 roku, moje pieniadze sa zamrozone od 1/2 roku. Moze Pani postawiłaby sie w naszej sytuacji.
Prosze o podanie konkretnego terminu zwrotu pieniedzy.

Niedoszła klientka biura
IP: 83.24.130.223
jaja
Gość
KPINA - telefony i emaile sa czynne - czyli rozumiem, ze moje maile wyslane na adresy:
- magda@happy-travel.pl
- biuro@happy-travel.pl
- rezerwacja@happy-travel.pl
dnia 19 i 21 pazdziernika i pozostajace do dzisiaj bez odpowiedzi to zwykly przypadek i zaniedbanie ?

"Chciałabym uprzedzić wszystkie osoby które powielają i dodają nieprawdziwe wpisy, iż zamierzam ustalić wszystkie osoby, które dokonują oszczerczych wpisów i dochodzić od tych osób naprawienia szkody."

Chcialbym zaznaczyc, ze na ta chwile jedynymi osobami, ktore maja prawo czegokolwiek dochodzic jestesmy MY.
Pragne przypomniec:

USTAWA
z dnia 29 sierpnia 1997 r.
o usługach turystycznych (1)
(tekst jednolity - Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 223, poz. 2268)

Art. 5.
2. Przedsiębiorca będący organizatorem turystyki lub pośrednikiem turystycznym, który w ramach wykonywanej działalności jednocześnie działa jako agent turystyczny, jest obowiązany:
1. wykonywać działalność tylko na rzecz organizatorów turystyki wpisanych do rejestru;
2. w umowie zawieranej z klientem wskazywać jednoznacznie właściwego organizatora turystyki, którego reprezentuje;
3. działać na podstawie ważnej umowy agencyjnej.

Art. 10a.
Rażącym naruszeniem warunków wykonywania działalności jest:
zawieranie umów z klientami bez uprzedniego zawarcia umowy, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2;

Art. 10b.
Przedsiębiorcę występującego wobec klientów jako agent turystyczny, który:
w umowach zawieranych z klientami nie wskazuje jednoznacznie właściwego organizatora turystyki, którego reprezentuje, lub
działa jako agent organizatora turystyki, który nie jest uprawniony do zawierania umów z klientami na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, lub
działa bez ważnej umowy agencyjnej lub przekracza jej zakres
- uznaje się za organizatora turystyki wykonującego działalność bez wymaganego wpisu do rejestru działalności organizatorów turystyki i pośredników turystycznych.

Art. 14.
2a. Osoba, która zawarła z klientem umowę o świadczenie usług turystycznych, jest obowiązana niezwłocznie dostarczyć klientowi jeden egzemplarz tej umowy.


Podsumowujac jezeli dojdzie do konfrontacji to bedzie P.Zmuszona przedstawic umowy podpisane z kontrahentem, ktore swoja droga miala pani obowiazek nam przekazac.

Co do terminu zwrotu pieniedzy - zastanawiajacym zbiegiem okolicznosci jest, ze 4/11-tego kończy się promocyjna lokata jednodniowa, która trwała od wiosny
a narazie każdy kolejny dzień to zysk w wysokości 4%. Obecnie termin został przedłużony do 8.11
Bez powazania
Wojciech Panek
« Ostatnio edytowane przez Travelway_Support, 16:28, 04.12.2018. »
IP: 89.74.170.177
jjj
Gość
Możemy zapomnieć raczej nawet o "14 dniowy terminie zwrotu" - przed chwilą połączyłem się z M. i dowiedziałem się, że "pieniądze zostaną zwrócone kiedy będzie to możliwe" a jak uważam że coś jest nie tak to "mogę zgłosić to odpowiednim organom". Po czym oznajmiła mi "zakończyłam już z panem rozmowę" i rzuciła słuchawką.
IP: 77.114.226.108
adin.
Gość
Sądzę że w interesie Pani Magdy jest jednak natychmiastowy zwrot NASZYCH pieniędzy.
W przypadku złożenia przygotowanego już wniosku do sądu oraz dalszych skarg do UOKIK, po pierwsze dojdą dodatkowe koszty którymi Biuro zostanie obarczone, a po drugie PR który już jest marny, nadal rośnie w siłę.
IP: 195.187.14.118
jjj
Gość
Chyba nie ma co mówić o PR, IMO to koniec tego biura i M. w turystyce. Tylko to marnie wróży zwrotowi naszych pieniędzy...
IP: 77.114.226.108
Artur Karaś
Gość
Proponuję w takim razie wybrać się do Wesołego Biura w gronie osób zainteresowanych. Niestety najbliższa sobota jest częścią długiego weekendu co może ograniczyć potencjał liczebny ale może to i dobrze...dajmy Pani M. te 10 dni na przelewy, a jak nic nie wpłynie na konta proponuję odwiedziny w obecności mediów (może być nawet TVN Turbo czy Religia TV) w następną sobotę. Wszelkie race dymne i inne gadżety prawdziwego kibica (czyt. fana Happy Travel Zielonka) mile widziane. ;)
IP: 77.73.8.100
Bogda
Gość
Czy ktoś z grupy Malediwy zna odpowiedż na pytanie, jaka firma jest oficjalnym organizatorem wycieczek na Malediwy
IP: 83.31.52.100
jaja
Gość
Bogda napisał
Czy ktoś z grupy Malediwy zna odpowiedż na pytanie, jaka firma jest oficjalnym organizatorem wycieczek na Malediwy


mBank
IP: 89.74.170.177
jaja
Gość
oczywiscie powyzsze prosze traktowac jako zart ;)
IP: 89.74.170.177
Artur Karaś
Gość
dla mnie Happy Travel cytat z umowy: "ZLECENIOBIORCA przyjmuje do realizacji organizację imprezy(...)" ale mBank tak samo jest realny ;)
IP: 77.73.8.100
T.Kopczyk
Gość
Pani Magda gra na zwłokę, uważam, że jak najszybciej należy zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli i właścicieli biura Happy Travel. Jeżeli się tego nie zrobi pisząc grupowe zawiadomienie o przestępstwie, to niektórzy z nas mogą nie dożyć zwrotu pieniędzy, bo nie sądzę, że nasze pieniądze są gdzieś zdeponowane. Pani Magda powinna być albo zatrzymana, albo powinien być jej zatrzymany paszport. Jeżeli pani, pani Magdo, nie zgadza się z tym co napisałem, proszę wyznaczyć termin spotkania się z uczestnikami grup i osobiste wytłumaczenie dlaczego wyjazd nie doszedł do skutku.
Jeżeli chodzi o zdrowie, to raczej my, niedoszli uczestnicy wycieczek jesteśmy w stanie przedzawałowym, a pani może tylko pękać ze śmiechu z nas - a śmiech to samo zdrowie.
Pozdrawiam Panią Magdę i życzę kolejnego świetnego pomysłu na przekręcenie naiwnych.
Tomasz Kopczyk
IP: 193.106.79.179
biuro
Gość
Jesteśmy biurem podróży działającym od 17 lat w Warszawie. Organizujemy wyjazdy zagraniczne dla grup i klientów idywidualnych, jesteśmy również agentem innych turoperatorów oraz IATA. Zasady są takie: jako organizator Happy Travel powinno posiadać zezwolenie wydane przez wojewodę oraz opłaconą gwarancję i wówczas umowy z klientem spisuje sie na własnym druku, natomisat jeśli jest się agentem to umowy takie są spisywane na druku organizatora. Innej opcji nie ma. Szanowni klienci bardzo niskie ceny, w szczególności na wyjazdy egzotyczne i wspomniamy Dubaj, który jest jednym z najdroższych kierunków powinny wzbudzić Wasz niepokój.
IP: 95.49.75.174
jaja
Gość
T.Kopczyk napisał
...Pani Magda powinna być albo zatrzymana, albo powinien być jej zatrzymany paszport....

Kolezanka zwrocila mi uwage, ze p.Magdalena W. najprawdopodobniej dysponuje dwoma paszportami.
IP: 89.74.170.177
Użytkownik
Posty: 2
w tej sprawie należy złożyć doniesienie do Prokuratury
IP: 95.50.98.50
Margaret Kaminski
Gość
Niestety ale ja i moja rodzina tez miala byc uczestnikiem tej przekletej wycieczki na Malediwy organizowanej przez Happy Travel.
Chcialam panstwu przedstawic jeden z faktow, ktory w tym momencie zaczyna byc bardzo powazny. Nie znam prawa polskiego, ale ok. 2 tygodni temu otrzymalam info, ze dla potrzeb kataryjskich lini lotniczych konieczna jest kopia naszych paszportow ( w kolorach orginalnych, czyli NIE bialo czarnych ), i my oczywiscie to przekazalismy.
Zastanawiam sie teraz kto dokladnie w tym momencie dysponuje tymi dokumentami, kopiami naszych paszportow ze wszystkimi danymi, numerami itp.
Niepokojace, bardzo niepokojace
IP: 174.95.202.178
jaja
Gość
ja takiej informacji nie dostalem - zostalem poproszony o kopie ale zwykla czarno-biala. W jakim terminie mial sie odbyc Panstwa wyjazd ? poniewaz loty na wyjazd 5.11.2010 mialy sie odbyc lotem oraz air emirates
IP: 89.74.170.177
Margaret Kaminski
Gość
wylot mial byc 7.11, przez wieden, kair, male
IP: 174.95.202.178
jaja
Gość
kolorowy skan paszportu zazwyczaj spowodowany jest warunkami wizowymi - nie wydaje mi sie aby wiza byla potrzebna przy miedzylondowaniu - faktycznie lecac qatar airlines do arabi saudyjskiej potrzebny jest taki skan - moze warto dokladniej sprawdzic jak jest w Panskim przypadku.
IP: 89.74.170.177
Boguslaw
Gość
Rozmawiałem z Pania Magdaleną tydzień temu 20 pażdziernika i potwierdziła stanowczo ,że impreza się odbędzie ,lot z Poznania przez Warszawe i Katar do Male. Oświadczyła ,że w dniu dzisiejszym wyśle do uczestników bilety lotnicze .
Rozumiem ( po przeczytaniu oświadczeniu Pani W. ) ,że dzisiaj wszyscy zainteresowani otrzymali te bilety z napisem " Teraz WY macie problem jak odzyskacie swoją kasę" .Przypominam ,że 2 miesiace temu napisałem na Forum swoje wątpliwości co do solidności biura i wówczas właściciele ustalili moje dane IP grożąc wykreśleniem mojej osoby z listy uczestników . Popieram pomysł zgłoszenia tego faktu do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestepstwa a wówczas to Prokuratura ustali czy takie przestepstwo zostało popełnione czy odwołanie jest skutkiem innych przyczyn . Brak takiego zgłoszenia bedzie skutkowało działań w tym zakresie przez organy do tego upoważnione .
IP: 83.14.39.58
Boguslaw
Gość
Brak takiego zgłoszenia bedzie skutkowało brakiem działań w tym zakresie przez organy do tego upoważnione .
IP: 83.14.39.58
jjmm
Gość
Z deklaracji P Magdy wynika,ze wysłała do wszystkich wczoraj pisemną informację o odwołanym locie ja do tej pory nie dostałam, dzisiaj miała wysłac e-mail albo dzwonić i nic widocznie nie ma zasięgu.
IP: 80.54.68.125
Boguslaw
Gość
Pani Magdo -podpisuje się bez żadnych obaw : Bogusław Pawlak . Chyba mnie Pani sobie przypomina ,bowiem sporo czasu rozmawialismy na temat tego wyjazdu. I chyba juz wówczas wiedziała Pani ,że impreza sie nie odbedzie ???
IP: 83.14.39.58
Boguslaw
Gość
Miałem także dostać dzisiaj bilety lotnicze . Nic nie otrzymałem a tel Pani W. jest obecnie już wyłączony .
Jesli Pani chce aby wizerunek Pani biura nie był narazony szwank to proszę -tak jak proponował Tomasz Kopczyk -wyznaczyć termin spotkania z uczestnikami i podanie terminów zwrotu naszych pieniedzy którymi Pani obracała przez te kilka miesiecy !!! Śmiało im szybciej to Pani zrobi tym dla Pani lepiej ....
IP: 83.14.39.58
jjmm
Gość
Drodzy Państwo!
Szkoda naszych nerwów,czasu i pieniędzy na telefony.Jutro zawiadamiam prokuraturę,skoro P.Magda nie ma ochoty z nami rozmawiac,porozmawia z prokuratorem.
IP: 80.54.68.125
Anna
Gość
Proszę Państwa,
Myślę, że nie mamy na co czekać. Sprawa jest poważna. Chodzi o nasze pieniądze. Proponuję żebysmy się spotkali w celu ustalenia jak najwiekszej liczby faktów i podjęcia decyzji co dalej. Czekając, dajemy Pani Magdzie czas na dalsze działanie. Może będzie chciała wyjechać z kraju, może juz to zrobiła? Ze wzgledu na zblizajace się świeta rozumiem, iż najblizszy termin spotkania to 2.11.
Proszę o opinie. Anna Maciukiewicz
IP: 83.24.155.103

Strona: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Forum turystyczne » Wenezuela » Happy Travel Zielonka

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij