» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Egipt » Egipt Hurgada

Egipt Hurgada

Strona: 1

Autor Treść
KRISU
Gość
CZY LECI KTOŚ DO EGIPTU 31/08/2012 Z WARSZAWY DO HOTELU AMWAY BLUE BEACH RESORT Z BIURA AQUAMARIS ? A MOŻE KTOŚ WRÓCIŁ Z TEGO HOTELU I PODZIELI SIĘ INFORMACJAMI DZIĘKI I POZDRAWIAM
IP: 195.13.38.145
Użytkownik
Posty: 9
Hotel bardzo duży, pokoje przestronne i regularnie sprzątane, tak więc
czystość bez zastrzeżeń. Byliśmy w opcji All Inc. i jeżeli chodzi o
jedzenie również nie mam zastrzeżeń. Narodowość gości: w
większości Polacy, na 2 miejscu Egipcjanie (co mnie zdziwiło, bo 3 raz
byłam w Egipcie i jeszcze w żadnym z hoteli, w których dane mi było
mieszkać nie spotkałam wśród gości tubylców, ogólnie mili ludzie),
Brytyjczycy, Rosjanie, Niemcy. Generalnie wiekowo różnie, ale
większość to ludzie 20 - 40 lat.

Hotel ma własną plażę, zadbaną i dla mnie morze, jego piękno i
dostępność oraz bliska odległość przepięknych raf były największym
atutem tego miejsca. Sklepy dostępne były tylko w hotelu. W okolicy
niestety nie było sklepów ani niczego innego. Jednak my dość dużo jeździliśmy i zwiedzaliśmy, więc większość zakupów zrobiliśmy na wycieczkach a
kilka pamiątek kupiliśmy w sklepach hotelowych. Dość daleka
odległość od Hurghady (40 min jazdy busem) zbytnio nam nie
przeszkadzała, bo dużo zwiedzaliśmy a dni, które spędziliśmy w hotelu
były bardzo aktywne (snurkowanie, animacje, korzystanie z wielu
oferowanych przez hotel aktywności). Wycieczki i dojazdy do innych miast
bez problemu można załatwić u rezydentów lub w hotelu. Są pod tym
względem dobrze przygotowani.

Personel miły i profesjonalny. Oczywiście nie miałam żadnych problemów z załatwieniem czegokolwiek ;))). Mega plusem jest fakt, że obsługa nie była nachalna co zdarzało się regularnie w innych hotelach, oczywiście animatorzy próbowali skutecznie zajmować nasz czas, ale było to w granicach dobrego smaku i nikomu to nie przeszkadzało wprost przeciwnie, po powrocie do kraju brakowało nam tych pozytywnych wariatów. Najbardziej pozytywni i profesjonalni byli DEBBY i MOMO. Debby urocza Włoszka, która swoim głosem oraz pozytywną energią i dużymi zdolnościami aktorskimi rozbrajała nas na łopatki, buźki cieszyły nam się na jej widok i świetnie uczyła tańca brzucha... :) MOMO z kolei, chyba najmłodszy a zarazem najlepszy z całej ekipy animacyjnej. Najlepiej dogadywał się z ludźmi i zawsze nas zajmował różnymi aktywnościami (siatkówka, piłka wodna, wodny aerobik, imprezy taneczne itp), świetny tancerz, odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, pełen pozytywnej energii i uśmiechu. Cała ekipa Polskich turystów polubiła tą dwójkę.

Restauracja generalnie była ok. Czystość bez zarzutów. Posiłki różnorodne i smaczne, każdy znajdzie w menu coś dla siebie. Ja osobiście upodobałam sobie ich pieczywo ciemne, które było po prostu świetne, sałatki i nabiał. W sezonie wakacyjnym jest tam masa ludzi i trochę wkurzają kolejki do wszystkiego, ale da się to wytrzymać. Atmosfera w porządku. Jedyne "ale" to zdarzające się czasem kubki plastikowe do napojów, generalnie były szklanki, ale zdarzały się też plastiki (pewnie nie nadążali z myciem naczyń przy dużym obłożeniu gośćmi). W tej kategorii hotelu napoje powinny być już podawane w szkle. Generalnie wszystko ok. Aha i jeszcze jedno ale to mały wybór alkoholi, jednak mi to jakoś specjalnie nie przeszkadzało. :) Panowie zaopatrzyli się w polskie trunki w sklepie wolnocłowym :).

W hotelu nie da się nudzić. Animatorzy na to nie pozwalają, hotel z racji dużej odległości do większych miast musi zapewniać atrakcje ;). Piłka wodna, aerobik, siatkówka, dart, taniec brzucha, joga, siłownia, shisha, dancingi i dyskoteki oraz codzienne animacje wieczorne to najważniejsze rozrywki w hotelu. Raz w tygodniu bądź raz na 2 tyg. organizowane są większe imprezy na plaży lub molo, otwarte nie tylko dla gości hotelu. Poza tym najważniejszą atrakcją tego hotelu, przynajmniej dla mnie było morze i położone blisko końca molo piękne rafy koralowe. Dla miłośników nurkowania i snurkowania to na prawdę świetna miejscówka. Baseny czyste, leżaki i parasole też po lekkim poszukiwaniu wolnych miejsc zawsze udawało nam się jakoś wynaleźć. :)

Pokój przestronny, wyposażony we wszystko co potrzeba (meble, klima, tv, telefon, żelazko, lodówka, łazienka, suszarka, sejf, balkon). Codziennie sprzątany, schludny.

Bez problemu korzystałam z komórki a obsługa była na tyle miła, że pomagała mi w ładowaniu baterii bo zapomniałam swojej ładowarki ;) Najlepiej chyba pojechać we wrześniu, bo wtedy kończy się okres wakacyjny i jest ciut mniej ludzi, a jak już są to w większości młodzi, czyli nasz przedział.
IP: 80.53.109.109
KRISU
Gość
DZIĘKI ZA OPINIE O HOTELU MAM JESZCZE PARĘ PYTAŃ JEŚLI CHODZI O KOMARY TO SĄ CZY NIE I ILE KOSZTUJE WIZA I CZY COŚ TRZEBA WYPEŁNIAĆ NA LOTNISKU I JEŚLI CHODZI O CENY TO JEST DROGO CZY TAK JAK PISZĄ ŻE TANIEJ NIŻ W POLSCE Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ A BYM ZAPOMNIAŁ CO WARTO ZWIEDZIĆ? POZDRAWIAM
IP: 195.13.38.145

Strona: 1

Forum turystyczne » Egipt » Egipt Hurgada

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij