wlasnie dopiero co wróciłam z Wyjazdu z OIS do Jałty na Ukrainie. Muszę powiedzieć że było ok. Oczywiście że każdy ma swoje zdanie na ten temat i jest ono subiektywne,nie mniej mój odbiór był jak najbardziej pozytywny. :)
na samym początku okazało się że autkar sie spooźni wiec otrzymałam w tej sprawie wcześniej telefon od organizatora. Prawda że miłe?
Mogłam dopasować wyjście z domu wiedząc to.
Sama podróż trochę męcząca, :? bo sam pociąg jedzie 24 godziny a autokar też trochę długo w zależności od miejsca gdzie się wsiada. ALe da sie przeżyć. :lol:
Mielismy fajną pilotkę Beatę z Krakowa (cieplo pozdrawiam :) ), zawsze chętnie udzielała praktycznych informacji i wskazówek, sporo wycieczek fakultatywnych.nie było kiedy się nudzić.
Ogólenie duży plus. :P
Mała sugestia:
studentom doradzam wzięcie legitymacji, Moze sie przydać jeśli chodzi o zniżki przy zakupie biletów na wycieczki. Raczej żądają i sprawdzają kasjerki przy sprzedaży biletu. A 50 procent zniżki to trochę jest. OIS nie informuje o tym na stronie, a warto pamiętać zapakowaniu legitymacji.
Sam hotel-tak średnio oceniam, :roll: ale za tę cenę nie ma co wybrzydzać. mozna spkojnie przeżyć te około 10 nocy.
Żarcie- polecam stołowanie we własnym zakresie, porcje bardzo skromne.I tak trzeba potem się dożywiać we własnym zakresie.
Z miejsc na Krym polecam Jałtę, :D kurort odpowiadający Międzyzdrojom lub Zakopanemu,duzo lokali, pubów,ludzi,sklepów ładna promenada, ale morze troche tu brudniejsze,
odradzam Saki-we wrzesniu większość miejsc już pozamykana a wszędzie na wycieczki jest dalej drożej, z uwagi na większe oddalenie. osobiscie gadałam z ludźmi, większość przez nudy piła przez czas pobytu ;)
Sama Ukraina :) jest ciekawa: tani alokohol :D ,papierosy :mrgreen: i dobre wina :mrgreen: . limity sa na wywóz,ale przemyt jest był popularny :twisted: wśrod naszych ludzi. osobiście sama przewiozłam trochę ponad normę alokoholu. Jak nie skusić sie na Nemiroffa 40% za 10 zeta lub Medofa za 8 zeta? a Marlboro czerwone w granicach 3 zł za paczke. Taka okazja sie nie zdarza często. chyba ze się wyjedzie w to miejsce. ;)
Ogolnie polecam i pozdrawiam organizatorów OIS-u Wrocław :)
IP: 77.112.116.202