» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » NEI PORI - BIURO TĘCZA

NEI PORI - BIURO TĘCZA

Strona: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Treść
Jola M
Gość
Juz podpisałam umowe na wyjazd do willa Maria od 31.07. Koleżanka byla tam w 2010 roku i bardzo sobie to miejsce chwaliła. jeżeli ktoś jedzie w tym terminie to może by napisał? jolmaz16@wp.pl :)
IP: 62.180.140.217
Beata
Gość
ja się wybieram na początku sierpnia ;) tylko nie mogę się zdecydować czy Maria -Nei Pori, czy Leptokaria :)
IP: 46.113.138.253
tomex
Gość
bardzo polecam:) ja się wybieram 30,06
jeśli ktoś jedzie w tym samym terminie to pisać na gg 9888901
IP: 109.95.144.37
Beata
Gość
tomex napisał
bardzo polecam:) ja się wybieram 30,06
jeśli ktoś jedzie w tym samym terminie to pisać na gg 9888901

byłeś już tam? Możesz napisać coś więcej? :) klimatyzacja jest płatna osobno?
IP: 188.33.60.130
tomex
Gość
tak byłem i jestem zadowolony jest miejsce gdzie młodzi się mogą świetnie bawić i nikomu to nie przeszkadza:)
willa też ok jak na taki kosz to moim zdaniem całkiem OK klimatyzacja płatna osobno ale nie jest wcale potrzebna bo w pokojach jest chłodno przynajmniej w williFfilio
IP: 109.95.144.37
Beata
Gość
tomex napisał
tak byłem i jestem zadowolony jest miejsce gdzie młodzi się mogą świetnie bawić i nikomu to nie przeszkadza:)
willa też ok jak na taki kosz to moim zdaniem całkiem OK klimatyzacja płatna osobno ale nie jest wcale potrzebna bo w pokojach jest chłodno przynajmniej w williFfilio


aha, ja zrozumiałam że byłeś w Marii ;)
ja się wybieram do willi Maria 31.07-12.08
IP: 188.33.139.80
pommesS
Gość
Z czystym sumieniem polecam wille Maria! Za naprawdę niewielkie pieniądze można super wypocząć. Warunki skromne, no ale nie oszukujmy się - za niecały tysiak za osobę łącznie z przejazdem nie ma co oczekiwać trzech gwiazdek. Jednakowoż powtarzam, że naprawdę warto pojechać. Byłem w zeszłym roku w lipcu wraz z żoną i jesteśmy zachwyceni miejscowością na tyle, że w tym roku też wybieramy się do Nei Pori. Tym razem wybraliśmy jednak ofertę z przelotem, ale to głównie dlatego, aby na miejscu zostać całe 14 dni zamiast 10. Przejazd tam zajął nam autokarem 26h, z powrotem ok 23h. Jedzenie w tawernach smaczne, pyszne owoce w marketach. Ceny generalnie nieco wyższe niż u nas. Polecam zabrać zapas gotówki, bo jest gdzie i na co wydawać :) My na wyżywienie wydaliśmy ok 500E, ale codziennie jedliśmy główny posiłek w tawernach (obiad lub obiadokolację). Na śniadanie kupowaliśmy w piekarni pyszne rogaliki z czekoladą - chipicao to przy tym nawet nigdy nie stało :) pyyyyyyszne. Polecam również zakup tzw memerete - to takie prostokątne drożdżówki z dużą ilością pysznego nadzienia (czekolada albo marmolada) które sprzedają na plaży sympatyczni Grecy. Cena 2E. Nocne życie raczej "takie se". Dyskotek z prawdziwego zdarzenia nie ma, ale ludzie w tawernach siedzą do późnych godzin, generalnie muzyka i gwar do ok 1 w nocy. Bardzo sympatyczna atmosfera. Polecam "ichniejsze" wino RETSINA. W marketach za ok 2E można dostać 1,5L butelkę. Cudowne w smaku, zwłaszcza schłodzone w ciepłe dni. A że jest ciepło to wiadomo :) Trochę przeszkadzają komary, dlatego dobrze wziąć z Polski jakieś urządzenie na komary do prądu + spray na wieczorne wypady na miasto. KONIECZNIE zabrać ze sobą olejki/kremy do opalania, gdyż na miejscu w cenie jednego takiego kremu można zjeść w tawernie dobry obiad + wino dla dwóch osób! Plaża szeroka i piaszczysta, woda ciepła i również czysta, można zabrać maskę - dość ubogie życie podwodne no ale woda przeźroczysta, kilka rybek i stworzonek można spotkać , więc frajda na pewno jest. Dalej od brzegu sporadycznie można spotkać meduzę - uwaga, parzy :) Fajna wycieczka do Aten - dużo można zobaczyć w krótkim czasie :D oraz na Skiathos, gdzie jak ma się szczęście to podczas rejsu spotyka się delfiny.My akurat to szczęście mieliśmy. Z Nei Pori za 3E/os można ciuchcią pojechać do Platamonas. Fajnie wybrać się wieczorem i przy zachodzie słońca spoglądać ze wzgórza zamkowego w kierunku Nai Pori. Gwarancja niezapomnianych widoków! Na wzgórzu spotkaliśmy dużego żółwia :) - taka mała atrakcja (w Atenach też kilka można spotkać na Agorze). Dobra, z grubsza to tyle. Nieco chaotycznie ale zawsze kilka informacji. Aha, w Serbii będzie postój i możliwość zakupienia domowej roboty bimbru (to się chyba rakija nazywa). Dość duży wybór smaków, koszt coś między 5 a 10E. KONIEC
IP: 83.16.125.90
pommesS
Gość
Do wczorajszych wypocin dodam jeszcze kilka cennych uwag.
Nie kupujcie wycieczek fakultatywnych zaraz po przyjeździe! Będziecie zmęczeni po dalekiej podróży a rezydenci dając Wam "powitalnego drinka" będą chcieli sprzedać jak największą ilość wycieczek. Lepiej nie kupować od razu, tylko przejść się na miasto i porównać ceny w różnych biurach, a jest ich kilka. Dla przykładu ja za rejs na Skiathos zapłaciłem chyba 40E/os, a na mieście można było kupić tą wycieczkę za bodaj 18E! W dodatku z polskim przewodnikiem.
Przykładowe ceny:
- piwo 0,33 od 0,8 do 1,3E, 0,5 L ok 1,8 - 2E, w tawernach od 2,5E w górę
- coca-cola od 0,90 za puszke, butelka 2L coś w okolicach 3E
- pieczywa nie kupowałem, ale codziennie w piekarni na śniadanie dla 2os wydawałem ok 6E (pączki, rogaliki, drożdżówki)
- woda 1,5L od 0,6E, ale nie trzeba kupować bo ta z kranu jest świetnej jakości (z gór Olimpu)
- gyros ok 2,5E
- owoce w porównywalnych cenach jak w Polsce, ale o wiele smaczniejsze (arbuzy i melony poniżej 1E za kg)
- obiad w tawernach można zjeść za 20E z napojami i napiwkiem
Generalnie ceny zbliżone do tych w zł nad naszym morzem. Na cały pobyt miałem do dyspozycji 900E na 2 os i spokojnie starczyło (wyżywienie, wycieczki, pamiątki, wydatki w drodze "do" i "z powrotem"). Oczywiście wziąłem z Polski kilka gorących kubków i mielonek, ale to był naprawdę skromny zapas. Jednak jak się jedzie gdzieś dalej na wakacje to chyba lepiej skosztować miejscowych specjałów niż żreć te mielonki z Lidla :)
Jak będziecie potrzebować więcej info to służę pomocą. Będę wpadać co jakiś czas.
Pozdrawiam
IP: 95.160.136.24
asia
Gość
wybieram się w tym roku do willi Marii :P -w wyborze oferty wczasowej b. były mi pomocne mi.in. pana opinie;proszę napisać więcej o wycieczkach fakultatywnych z polskim przewodnikiem kupowanymi na miejscu w Nei Pori--gdzie znaleźć to biuro;dzięki! :P
IP: 178.19.101.74
Beata
Gość
asia napisał
wybieram się w tym roku do willi Marii :P -w wyborze oferty wczasowej b. były mi pomocne mi.in. pana opinie;proszę napisać więcej o wycieczkach fakultatywnych z polskim przewodnikiem kupowanymi na miejscu w Nei Pori--gdzie znaleźć to biuro;dzięki! :P


w jakim terminie jedziesz, mozna wiedziec? :)
IP: 188.33.201.230
barbara@interia.pl
Gość
Witam ,wybieram się w Lipcu z Tęczą do Nei-Pori po raz drugi ,tym razem do Willi Filio,mam nadzieję że obiekt jest faktycznie po remoncie i ma moskitiery ...bo będąc dwa lata temu w Willi Litsa moskitier nie było i to był prawdziwy koszmar !!!
IP: 89.74.60.116
Barbara
Gość
Witam-tak w Willi Filia sa siatki na oknach, ale same okna sa zle wykonczone(szczeliny)wiec komary sie przedostaja :'( . Prosze zabrac ze soba tasme klejaca to moze da sie te miejsca zakleic. Pozdrowionka Barbara. :)
IP: 178.37.40.236
pommesS
Gość
asia napisał
wybieram się w tym roku do willi Marii :P -w wyborze oferty wczasowej b. były mi pomocne mi.in. pana opinie;proszę napisać więcej o wycieczkach fakultatywnych z polskim przewodnikiem kupowanymi na miejscu w Nei Pori--gdzie znaleźć to biuro;dzięki! :P


Biura są na każdym kroku w centrum. Ja naliczyłem ich przynajmniej 6, więc na pewno je znajdziesz. Cała zabawa polega na tym, że czy wykupisz wycieczkę u rezydenta za 40 E czy w biurze podróży za 18E, to i tak WSZYSCY wyjeżdżają jednym autokarem z Nei Pori. W autokarze jest zawsze kilka przewodniczek. Z nami na wycieczki jeździły jeszcze przewodniczki z Serbii i Węgier. Także w tym roku nie dam się wkręcić i wycieczki kupię sobie na mieście, a zaoszczędzone pieniądze jest gdzie miło spożytkować ;)
Wycieczki to mimo wszystko jedna wielka gonitwa - ale tak jest zawsze, gdzie i z kim by się nie wyjechało. Po prostu przewodnicy chcą nam pokazać jak najwięcej, co mocno ogranicza czas na zwiedzanie poszczególnych miejsc. Ale na pewno warto jechać i zobaczyć te wszystkie słynne miejsca. My mamy już za sobą Skhiatos i Ateny i polecamy w 110%! W tym roku zaliczymy Olimp, Meteory, Delfy, Saloniki, może Athos i Waterland.

Żeby rozwiać wątpliwości - w Marii są moskitiery, ale i tak zawsze jakiś komar wleci. Jak pisałem wcześniej, zabierzcie ze sobą urządzenie do prądu na komary. Jeśli zapomnicie to nie ma obaw, na miejscu też można kupić niemal w każdym markecie, a cena jakoś też mnie nie poraziła, choć dokładnie już jej nie pamiętam.

P.S. do lipca już tylko 4 miesiące :D :D
IP: 95.160.136.24
Majka
Gość
Ile kosztuje mniej więcej wycieczka do Aten z Nei Pori ? Która wycieczka jest najbardziej atrakcyjna dla osoby, która jedzie do Grecji pierwszy raz ? I wiadomo musi się liczyc z kasą...;)
IP: 217.153.211.226
pommesS
Gość
Majka napisał
Ile kosztuje mniej więcej wycieczka do Aten z Nei Pori ? Która wycieczka jest najbardziej atrakcyjna dla osoby, która jedzie do Grecji pierwszy raz ? I wiadomo musi się liczyc z kasą...;)

Dokładnie nie pamiętam, ale zdaje się że 45E/os + wstęp na Akropol (coś między 20 a 30E/2os, ale była w tym jedna zniżka na legitymację studencką).
Ocena atrakcyjności wycieczki to mocno subiektywna sprawa, każdy napisze co innego.
Ja z kierunków Skiathos/Ateny wybrałbym Ateny.
Pierwsza wycieczka - rejs na piękną wyspę, pobyt na jednej z najładniejszych plaż Grecji (koukounaries). Ładnie i nic więcej.
Druga - długa podróż autokarem (ok 6h w jedną stronę) ale duuuuużo więcej do zwiedzania, obcowanie z kolebką kultury europejskiej, możliwość zobaczenia na żywo tego wszystkiego, o czym się uczyło w szkole i oglądało w TV w ciekawych programach, z dubbingiem Pani Krystyny Czubówny :)
IP: 95.160.136.24
Majka
Gość
:roll: Dziękuję za odpowiedź, a jeśli chodzi o apartamenty i przejazd, czy był Pan zadowolony z przejazdu i zakwaterowania ? Bo w opiniach o innych biurach czytałam, że często zakwaterowanie jest w innym miejscu niż się wczesniej rezerwowało, a i co do autokaru było wiele uwag, że zwyczajnie się psuły po drodze. Odnośnie Biura Tęcza czytałam najwięcej pozytywnych opinii, ale jak to naprawdę wygląda... (?)
IP: 217.153.211.226
pommesS
Gość
Wiadomo że nie jest to autokar klasy LUX, ale znów nie jakiś stary trup. W obie strony jechaliśmy kilkuletnim autokarem, technicznie nic nie można było zarzucić. Oczywiście klima, rozkładane fotele, TV, możliwość zakupienia ciepłej kawy, herbaty...jednym słowem standard na takich trasach.
Co do zakwaterowania to osobiście nie spotkałem się, aby Tęcza praktykowała zmianę apartamentów. Może podczas wycieczek objazdowych, natomiast w Grecji nic takiego nie miało miejsca. Każdy pojechał tam, gdzie sobie wykupił.
Oczywiście że byłem zadowolony. Wakacje kosztowały niewiele, więc nie spodziewałem się fajerwerków. Ale z czystym sumieniem mogę przyznać, że wakacje wspominam miło. W końcu i tak najważniejsza jest pogoda i dobre jedzenie :)
IP: 46.205.39.218
babu
Gość
witam, a ja mam takie pytanie jak z językiem czy trzeba perfekcyjnie mówić po angielsku czy jak się coś wyduka poskleja ze słówek to też ujdzie:P???
Może wiecie tez czy na 12dni 300euro mi starczy żeby kupić jakieś pamiątki zjeść coś na mieście?
jeżeli chodzi o autokar to ja wytrzymaliście 24h jazdy powiem Wam szczerze że najbardziej się tego obawiam czy po tem plecy badzo bolą?
A jak jest z wypożyczeniem skuterów?
A tak na marginesie ja jadę 26 czerwca do Zorbas
może ktoś z was tam był i wie jak wyglądają pokoje czy daleko od plaży itp
byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedz i już się nie mogę doczekać to moj pierwszy wyjazd do grecji :)
IP: 195.205.22.186
xxx
Gość
biuro tecza czy po wplacie przed wyjazdem kontaktuja sie jeszcze z klientami? ;)
IP: 95.160.151.154
JA_
Gość
xxx napisał
biuro tecza czy po wplacie przed wyjazdem kontaktuja sie jeszcze z klientami? ;)


O co Ci chodzi...
IP: 89.25.132.241
xxx
Gość
czy biuro przed wyjazdem juz po wplacie calych pieniedzy kontaktuje sie jeszcze dzwonia albo pisza albo cos?
IP: 95.160.151.154
ARO
Gość
Norma
xxx napisał
czy biuro przed wyjazdem juz po wplacie calych pieniedzy kontaktuje sie jeszcze dzwonia albo pisza albo cos?
IP: 89.25.132.241
B...
Gość
xxx napisał
czy biuro przed wyjazdem juz po wplacie calych pieniedzy kontaktuje sie jeszcze dzwonia albo pisza albo cos?


raczej nie :) chyba że zajdą jakieś zmiany, to wtedy będą dzwonić do Ciebie
IP: 83.5.213.69
B...
Gość
babu napisał
witam, a ja mam takie pytanie jak z językiem czy trzeba perfekcyjnie mówić po angielsku czy jak się coś wyduka poskleja ze słówek to też ujdzie:P???
Może wiecie tez czy na 12dni 300euro mi starczy żeby kupić jakieś pamiątki zjeść coś na mieście?
jeżeli chodzi o autokar to ja wytrzymaliście 24h jazdy powiem Wam szczerze że najbardziej się tego obawiam czy po tem plecy badzo bolą?
A jak jest z wypożyczeniem skuterów?
A tak na marginesie ja jadę 26 czerwca do Zorbas
może ktoś z was tam był i wie jak wyglądają pokoje czy daleko od plaży itp
byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedz i już się nie mogę doczekać to moj pierwszy wyjazd do grecji :)


z jezykiem spoko, sporo Greków mówi w miarę ok po polsku, po angielsku jak znasz choć podstawy to też się porozumiesz.

Podróż myślę, że zniesiesz, nie tyle bolą plecy co dupcia :D pod kark sobie wez jakąś poduszeczkę albo są w sprzedaży takie jakby "rogale" na kark podobno też są ok. Ja do Hiszpanii wytrzymałam w autokarze 28 godz. także da się znieść :) gorzej z podrożą do PL bo im bliżej Polski tym krajobraz brzydszy, nudniejsze widoki za oknem, a jadąc tam- do Grecji podróż jest bardziej interesująca.
Co do apartamentów to 3 minutki do plaży, Nei Pori nie jest duże i tam prawie wszystkie apartamenty są blisko morza

na resztę pytań nie odp bo nie wiem ;)
IP: 83.5.213.69
babu
Gość
ooo Dzięki za pomoc każda rada się przyda:) myślę że już po 5 godzinach będę miała robaki w dupie i obok siedząca osoba nie wytrzyma ze mną:P
co do jezyka znam podstawy ale wiesz jak większość Polaków mam blokadę w sobie:P ale to będzie czas na przełamanie go:))
IP: 195.205.22.186

Strona: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Forum turystyczne » Grecja » NEI PORI - BIURO TĘCZA

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij