» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Polska » www.czajkatravel.pl

www.czajkatravel.pl

Strona: < 1 2

Autor Treść
gekkon
Gość
Gruzja to jedno, Czajka - drugie. Czajka jest beznadziejnym biurem, przez które Gruzja bardzo wiele traci w oczach turystów. Program objazdu monotonny - niby bogaty, ale w praktyce wychodzi na jaw, że są to prawie same monastery, za to bardzo mało przyrody, która przecież jest wielkim skarbem tego kraju). Reklamowane przez biuro supry to jakiś kit - nikt nie śpiewa, a jak czymś częstuje, to tylko po to by za chwilę zaoferować ową rzecz (np. alkohol) do sprzedania. Do tego brak klimy i smrodek spalin w busie oraz pilotka Elena S. (nie mylić z Eweliną), która sama niewiele opowiada, zaś odpowiedzi na każde pytanie grupy szuka w internecie, a jak znaleźć nie może, to udaje chorą. Zakwaterowanie różne, czasem OK, czasem dno - jak np. w "willi" w Tbilisi albo "na kwaterach prywatnych" w Mestii. Gdyby nie fajna grupa, wakacje byłyby zmarnowane. Co z tego, że w Czajce względnie tanio, skoro wyjazd kiepski. Myślę, że na wyjazd "pilotowy" lepiej udać się z jakimś renomowanym, silnym biurem (np. Rainbow albo Itaka), a potem zorganizować sobie wyjazd samemu. Wtedy pieniądze nie będą wyrzucone w błoto. Mówiąc krótko: nie jedźcie z Czajką!
IP: 31.11.181.58
Użytkownik
Posty: 19
Skąd: Kraków
Na 98% jesteśmy pewni, że powyższy wpis i kilka innych to działanie konkurencji lub osoby, która świadomie działa na szkodę naszej firmy i próbuje zniszczyć dobrą opinię o naszym biurze. Bardzo podobne wpisy zaobserwowaliśmy na różnych forach i pod różnymi wątkami. Wszystkie one próbują zniszczyć reputację pilotki Eleny S. oraz dobrą opinię o wyjazdach przez nas organizowanych.

Wierzymy w Państwa rozwagę, i wierzymy, że potraficie Państwo rozpoznać serię wpisów, których celem jest systematyczne pogarszanie naszego wizerunku. Widocznie ktoś pozazdrościł nam tylu zadowolonych turystów. Ocenę wpisu pozostawiamy Państwu.
IP: 46.171.241.113
ewa
Gość
Wyprawa do Gruzji we wrześniu 2013 była super. Pilotka Ania ma ogromną wiedzę na temat tego kraju. Gijo , kierowca przeuroczy. Atmosfera fajna. Polecam taką wyprawę. Ewa
IP: 89.74.160.91
czacza
Gość
W Gruzji byłam z Czajka Travel na majówce 2013 r. Walory kraju są obiektywne, więc nie będę ich zachwalać - kto tu zagląda pewnie podjął już decyzję o odwiedzeniu Gruzji, pozostała ta dotycząca wyboru biura. Śmiało mogę polecić wyjazd z Czajka Travel osobom, które są nastawione na aktywny wypoczynek z bogatym programem (chwile na odsapnięcie też na szczęście zostały przewidziane, więc nie jest to bieganina od zabytku do zabytku, z której - poza bólem nóg - nic się nie wynosi) Stosunek ceny do jakości wycieczki bardzo korzystny. Tylko dobrze uwzględnić w budżecie, że ciężko powstrzymać się od dużych ilości pysznego jedzenia:) Mimo niższej niż w porównywalnych ofertach ceny, standard zakwaterowania jest bardzo przyzwoity. W części miejsc - taki, jakiego się spodziewałam po charakterze wyjazdu, w części - zdecydowanie przekraczający moje oczekiwania, czyli wyższy niż to wynika o opisu w ofercie. Pilotką naszej grupy była Maria - profesjonalistka w swoim fachu, a jednocześnie świetna osoba z niezbędnym w jej pracy dystansem i poczuciem humoru.O komfort podróży nie mniej dbał kierowca - Boria, zawsze bardzo pomocny. A to tylko jeden z gościnnych, ciepłych Gruzinów, jakich spotkacie na swojej drodze. Poważny minus - ten kraj uzależnia, odwyk po powrocie nieunikniony...
IP: 195.150.224.154
Obieżyświatka
Gość
Wzięłam udział w tegorocznej, sierpniowej wycieczce objazdowej do Gruzji - wariant klasyczny - z biurem podróży Czajka Travel z Krakowa. Zdecydowałam się na wyjazd z tym biurem głównie ze względu na pozytywne wspomnienia z zeszłorocznego organizowanego przez nich Krymu. Poza tym Czajka Travel wydała ona mi się jednym z nielicznych biur specjalizujących się w wyjazdach właśnie na Kaukaz.

Wyboru nie żaluję, a wręcz polecam go także i innym!

A że wspomnienia są ulotne, zostawiam krótki opis swoich wrażeń, który być może pomoże komuś podjąć ostateczną decyzję i wybrać się do Gruzji już w nadchodzące wakacje :)

Warto tu przyjechać jak najszybciej - Gruzja to piękny kraj wciąż jeszcze niezadeptany przez masowa turystykę, ale z zobaczeniem go trzeba się spieszyć - za kilka lat dotrą pewnie tu większe biura podróży i wszystko się skomercjalizuje.

Spodoba się tu na pewno większości podróżników: zarówno miłośnikom prawdziwej przygody (tunele w skalnych miastach tylko dla osób o mocnych nerwach :), fanom gór (ach, Swanetia...) i morza (Batumi, ech Batumi), jak i osobom lubiącym zabytki (Tbilisi jest PRZEPIĘKNE!!!). Nad wyjazdem powinny natomiast dwa razy zastanowić się osoby, które przywykły do 5-gwiazdkowych hoteli z basenami, All Inclusive i wakacji przewidywalnych pod każdym względem (w Gruzji zawsze może wydarzyć się coś zupełnie niespodziewanego). Choć byc może i takim osobom Gruzja się spodoba... kto wie?

Największe zalety wyjazdu z Czajka Travel:

- mała liczebność grupy, co pozwoliło nam na większą integrację zarówno z innymi uczestnikami, jak i pilotem oraz kierowcą

- wyjazd, nawet w wersji "Gruzja klasyczna", naprawdę pozwala zobaczyć większość gruzińskich "must see" - obawiałam się nieco, że wybierając ten wariant zamiast "Gruzji kompleksowej" będę mieć poczucie niedosytu, ale po powrocie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że zobaczyłam w Gruzji to, co najbardziej chciałam zobaczyć

- forma wycieczki - miałam wiele razy okazję brać udział w najróżniejszego rodzaju wczasach i objazdówkach. Najgorzej wspominam wyprawę do Turcji, gdzie na porządku dziennym były wyjazy z hotelu o 4:00 czy 5:00 rano i przyjazdy w środku nocy... po takich wakacjach człowiek wraca bardziej zmęczony niż zanim wyjechał :)
W przypadku Gruzji program wydał mi się doskonale wyważony - mimo że dość intensywny, w trakcie samego wyjazdu zawsze znalazł się czas, żeby posiedzieć wieczorem, porozmawiać, napić się wspólnie wina... Wyjeżdżaliśmy w godzinach rannych, ale rzadko kiedy "bladym świtem". Przejazdów jest sporo, busiki - sprinterki są wygodne, choć sposób jazdy gruzińskich kierowców przypomina nieco Formułę 1 :) (na szczęście nasz kierowca jeździł bardzo bezpiecznie) Zawsze po drodze mieliśmy jakiś ciekawy przystanek na zdjęcia (nazywany przez naszego kierowcę "fotostopem") czy dobry lokalny posiłek. Nawet najdłuższa trasa, z Tbilisi do Swanetii, zupełnie się nie dłużyła dzięki przepięknym widokom.

- możliwość zasmakowania "prawdziwej" Gruzji - przede wszystkim dzięki licznym gruzińskim biesiadom i toastom.

Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Gruzji!!! :D
IP: 164.126.145.54
Beata
Gość
Wyjazd z Czajką Travel do Gruzji (i to koniecznie z duetem Ewelina- Avto) polecili mi zadowoleni znajomi, którzy wrócili z objazdu "Gruzja kompleksowo". Nie zawiodłam się. Warunki w hotelach i pensjonatach były dobre (w jednym nawet luksusowe), przejazdy busem komfortowe (mała grupa), wszystkie wycieczki fakultatywne doszły do skutku (w biurze zapewniono mnie, że z Eweliną nie może być inaczej), towarzystwo zgrane, czas wypełniony w 100%. Ewelina = wiedza i godne podziwu pokłady cierpliwości. Avto -jeszcze nie spotkałam tak życzliwego turystom kierowcy. Oboje starali się pokazać nam Gruzję z jak najlepszej strony i zachęcić nas do powrotu (w sumie to na lotnisku nakłaniali nas do pozostania na następny turnus). Zresztą trudno mówić o podziale na turystów i pracowników biura po prostu byliśmy jak grupa znajomych podróżująca po kraju. Lubię takie nieformalne klimaty. Dzięki Ewelina :), dzięki Avto :) (Opinia dotyczy wyjazdu z 2014 r.)
IP: 94.246.138.87
Asia
Gość
Tegoroczny wyjazd z biurem Czajka Travel do Gruzji i Armenii na przełomie sierpnia i września był bardzo udany, a biuro polecam. Program ciekawy, baza noclegowa bez zastrzeżeń.
Szczególne słowa uznania i podziękowania kieruję do bezpośrednich opiekunów naszej wycieczki Ani Kuli i współpracującego z nią Borysa za ogromny profesjonalizm i zaangażowanie w ich pracy, a towarzyszące im uśmiech i poczucie humoru (pomimo niewątpliwie rosnącego z każdym turnusem zmęczenia) było dodatkowym atutem, umilało biesiady i trudy podróżowania.
Ania osoba o dużej wiedzy , kompetencjach , ogromnym wdzięku i temperamencie, troszcząca się o komfort i potrzeby uczestników, program zrealizowała w 110% super(!).
Borys- świetny i odpowiedzialny kierowca, jeżdżący bardzo bezpiecznie ( co jest dodatkowym atutem, zważywszy na powszechne opinie kierowców gruzińskich podawane w przewodnikach ), służący pomocą w każdej sytuacji, poza tym wspaniały Tamada przybliżający gruzińskie zwyczaje i tradycję.
Dziękuję za zorganizowanie i umożliwienie miłego wypoczynku. Pozdrawiam
IP: 37.152.18.70
Maria i Waldek
Gość
Byliśmy w Gruzji w pierwszej połowie sierpnia 2014. Zachęcili nas do tego znajomi zauroczeni ich wcześniejszą wyprawą. Te kilkanaście dni było "wyprawą naszego życia". Na to złożyło się kilka elementów:
- sama Gruzja, piękna, czasami dzika, tajemnicza
- uczestnicy wycieczki działający, od chwili spotkania na lotnisku w Warszawie, "na jednych falach", przyjaźni, pełni humoru
- biuro "Czajka Travel", a właściwie Ania Kula i Borys potrafiący z wdziękiem, profesjonalizmem, temperamentem (Ania) pokierować bezkonfliktowo nastawionymi na wypoczynek i zabawę uczestnikami.
Niewielka grupa wycieczkowiczów - to olbrzymi atut tego rodzaju wypraw organizowanych przez Czajkę. Turyści z innych biur podróży (RainBow) zwiedzający Gruzję w dużych grupach autobusami z zazdrością patrzyli na nasz mały, komfortowy mikrobus podążający w Górny Kaukaz.
Program wycieczki "Gruzja klasyczna" był wyważony (przyroda, góry, zabytki, morze, muzea) a Ania stopniowo umiejętnie nas wprowadzała w Gruzję (którą chyba kocha). Zapamiętaliśmy Borysa jako odpowiedzialnego kierowcę, niezastąpionego przewodnika po gruźińskich zwyczajach biesiadnych a jednocześnie przyjaciela Polski i Polaków.
Wrażenia z wieczornych i nocnych spotkań pozostaną na pewno na długo w pamięci wszystkich uczestników. Jak i ranne spotkania i wyznania przy śniadaniu po kilku dniach wyprawy ("Jestem Jasiu, jestem alkoholikiem").
Zaraz po powrocie do domu zaczęliśmy projektować następną wyprawę z "Czajka Travel". Kierunek: Kuba (grupa siedmiosobowa !!!)
Pozdrawiamy: Anię, Borysa oraz wszystkich współwycieczkowiczów. Zamieszczajcie zdjęcia z wycieczki zgodnie z adresem zamieszczonym w e-mailu przesłanym przez Anię. Wielkie dzięki Aniu za adresy na YouTubie na których znajdują się przeboje wyprawy (m.in. Magnolia). Osobne pozdrowienia dla Arniego, za talent i wytrwałość w śpiewie.
P.S. Aniu, "Czajka Travel" ma szczęście, że pracujesz u nich.
IP: 83.25.151.76
Bliżej Ormian
Gość
Cześć!

Dziękujemy ekipie z biura podróży Czajka Travel z Krakowa, ul. Basztowa za wsparcie w realizacji reportażu "Bliżej Ormian" . To nie tylko prawdziwi znawcy tego regionu, ale i wspaniali ludzie w pełnym tego słowa znaczeniu! Nie tylko wsparli finansowo nasz projekt, ale także udzielili nam wielu cennych rad. Polecamy ich z czystym sumieniem i nieukrywaną radością.

Przy okazji chcielibyśmy podzielić się z Wami naszym sukcesem, który osiągnęliśmy dzięki pomocy wielu życzliwych osób. Poprzez crowdfunding w serwisie PolakPotrafi udało nam się zebrać środki na realizację reportażu "Bliżej Ormian". Dzięki zebranym funduszom, będziemy mogli zrealizować nasze marzenie, aby przybliżyć Ormian naszym rodakom.
Większość wsparcia uzyskaliśmy od osób prywatnych, jednak są też firmy, które działają z prawdziwą pasją i mają otwarte serce dla ciekawych inicjatyw.

Wszystkich zainteresowanych realizacją naszego projektu zapraszamy do jego śledzenia na Fanpage'u: www.facebook.com/blizejormian

Pozdrowienia z zaśnieżonego Goris w Armenii!
Marta i Darek
IP: 46.241.212.91
Użytkownik
Posty: 1
Dziękujemy za wspaniałą imprezę. To były niesamowite 2 tygodnie – moc emocji, cudownych wrażeń – wzrokowych, smakowych, słuchowych. Ech – nie mam talentu literackiego to i rozpisywać się za bardzo nie będę. Dziękujemy Ewelinie, Gudży i Kobie – i wszystkim, którzy mają swój wkład w tej fantastycznej wycieczce. Fotki teraz trzeba uporządkować, a jak jus swoja własną relację zamieszczę - nie omieszkam się nią podzielić.
Pozdrawiamy.
Jadzia i Mariusz
P.S. - zapraszam na relację:
http://mojepstrykanie.blogspot.com/2015/09/gruzja-wstep.html
IP: 91.193.87.247
Aga
Gość
Bardzo dziękuję za zorganizowanie wycieczki "Gruzja kompleksowo", uważam, że była bardzo udana w sensie programowym, organizacyjnym, chciałabym też pochwalić obie pilotki Anię i Ewelinę. Będę polecać zarówno ten piękny kraj na wakacje jak i Wasze biuro. Myślę też o kolejnych wyjazdach z Czajka Travel.
Agnieszka G.
IP: 195.78.239.61
michal
Gość
Właśnie wróciliśmy z 8 dniowego pobytu w Armenii i Gruzji zorganizowanego przez Czajka Travel. Wszystko zgodnie z ustaleniami, czasem nawet lepiej. Założeniem wyjazdu było podążanie przed siebie i dobra zabawa i tak też było. Wiele ciekawych zapierających dech w piersiach miejsc. Opieka pilotki Ani na najwyższym poziomie. Jedyny minus to "Zemsta Gruzina" która dopadła kilka osób... ;)...

W skrócie:
trochę busem, trochę terenówkami
noclegi w urokliwych Gruzińskich pensjonatach + hotel w Tbilisi
podróż w czasie o jakieś 50 lat - Organizator zainteresowanym wyjaśni o co chodzi
opieka pilotki 24h - co bardzo pozytywnie nas zaskoczyło
na koniec gwóźdź programu - Gruzińskie Wesele - tego nie było w planie.

Pozdrawiam, Michał
IP: 46.21.215.142
Asia i Adam
Gość
30 listopada wróciliśmy z kolejnego wyjazdu z www.czajkatravel.pl i kolejny raz z czystym sumieniem możemy polecić to biuro. W duże mierze za sprawą ponownego trafienia na świetnego pilota Przemka :) oraz świetnej organizacji wyjazdu. Spędziliśmy na Kubie 17 dni, przejechaliśmy łącznie ponad 3 tysiące kilometrów od Vinales przez Havanę, Zatokę Świń, Trynidad po Baracoa i na koniec Varadero. Przez 4 dni powrotnej drogi z Baracoa odpoczywaliśmy na pięknych plażach na północy wyspy. Dużym plusem okazały się noclegi w tzw. casa particurales czyli w pokojach wynajmowanych turystom w prywatnych mieszkaniach. Zdecydowanie lepiej to oddaje klimat wyspy i umożliwia bliższe zetknięcie się Kubańczykami. Warunki są podobne do hotelowych, a frajda nieporównywalnie większa. Pokoje czyste i z łazienką. Gołym okiem widać zmiany na wyspie, więc wydaje się, że to ostatni dzwonek by poczuć prawdziwą Kubę. Kraj robi ogromne wrażenie. Obawialiśmy się, że Kuba może być przereklamowana. Jednakże byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Chyba żadne słowa nie dadzą rady przereklamować Kuby

Pozdrawiamy!
Asia i Adam
IP: 212.122.206.18
Sławek
Gość
Iran - spełnienie marzeń. Piękny kraj, orientalne zabytki. Wspaniali ludzie, dumni Persowie, otwarci, komunikatywni, zainteresowani, chętni do bezinteresownej pomocy. Piękne kobiety. Znakomita orientalna kuchnia. Jedynym zagrożeniem są motocykliści na ulicach miast. Są wszędzie. Wymagana koncentracja i oczy dookoła głowy. Przeżyliśmy. Wycieczkę zorganizowała www.czajkatravel.pl. Jeździmy z nimi od kilku lat. Jak na razie nie zawodzą.
Sławek i Ewa.
IP: 83.29.170.25
anonimek
Gość
Jedziemy z nimi we wrześniu do Gruzji. Wrócimy, to okaże się, czy faktycznie wszystko jest tak super, jak inni piszą
IP: 81.18.214.174
Beata
Gość
Niedawno wróciłam z Gruzji, gdzie wycieczkę zorganizowało b.p. "Czajka Travel" i nie będę wyjątkiem jeżeli napiszę że było naprawdę świetnie. Uroki Gruzji nie są co prawda zasługą biura, ale już organizacja wyjazdu i dobór pilotów i kierowców, na pewno tak. Naszą pilotka była Anna Kula, która od pierwszej chwili dała się poznać, jako osoba lubiąca to co robi, nie było nawet momentu, żeby nie chciała służyć pomocą, a jej fascynacja Gruzją udzieliła się wszystkim na wycieczce. Dzięki Pani Ani czas spędzony na wyjeździe był świetnie zorganizowany, nawet podczas przejazdów nie mogliśmy się nudzić, podczas opowieści, filmów, czy gruzińskiej muzyki. Od powrotu z wyjazdu ciągle wracam do Gruzji - słucham piosnek, oglądam zdjęcia, filmiki i wiem, że nie tylko ja z naszej grupy tak roibię. naprawdę polecam ten wyjazd serdecznie, ja też chcę jeszcze tam jechać.
Pozdrawiam, Beata :P
IP: 31.1.140.43
Elżbieta
Gość
W tym roku troche przypadkiem trafiłam na organizowany przez biuro Czajka wyjazd do Gruzji. I to był bardzo dobry wybór.
Sam program wyjazdu jest bardzo ciekawy i bogaty - pozwala zobaczyć najważniejsze atrakcje kraju. Gruzja sama w sobie jest interesująca i insprująca. A dobrze '"podana" jest tym bardziej atrakcyjna. Dobrze przemyślany program nie byłby jednak tak ciekawy gdyby nie ludzie - nasza przewodniczka Ania Kula i kierowca Borys. Dzięki zaangażowaniu, wiedzy i pasji Ani mam poczucie, że nie tylko trochę poznałam ten kraj, ale uległam fascynacji historią, geografią, kulturą, sztuką i atmosferą tego miejsca. Borys jest perfekcyjnym kierowcą i uroczym tamadą. Dzięki nim mam absolutną potrzebę powrotu do Gruzji.
Jeszcze raz dziękuję za niezapomniane wakacje. Elżbieta
IP: 188.146.4.36

Strona: < 1 2

Forum turystyczne » Polska » www.czajkatravel.pl

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij