» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » grecja parga

grecja parga

Strona: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Treść
Rafał
Gość
Witam wszystkich forumowiczów. Nadszedł rok 2010 wiec zacząłem planować wczasy :) W zeszłym roku byłem juz z Oskarem w Czarnogórze i było świetnie. W tym roku chciałbym wybrać się do Grecji i najbardziej (ze zdjęć) podoba mi się Parga (przypomina mi trochę Chorwację). Dlatego chciałbym uzyskać parę konkretnych informacji a mianowicie:
1. Co warto skosztować w restauracjach i jakie są ceny konkretnych potraw (np. owoce morza: kalmary, małże, itp. mięsa, oraz sałatki np. Szopska jeżeli taką sprzedają :) )
2. Jak wygląda życie nocne, czy można gdzieś potańczyć oraz jakie ceny występują w dyskotekach, pubach (alkochol, papierosy )
3. Czy znajduje się tam jakaś mała kamienista plaża, gdzie można trochę amatorsko ponurkować i podziwiać podwodny świat?
4. Czy w sierpniu jest tam bardzo tłoczno, i jakie wybrać zakwaterowanie proponowane przez Oskara ** czy lepiej dopłacić za ***.
IP: 85.221.156.9
Rafał
Gość
Witam wszystkich forumowiczów. Nadszedł rok 2010 wiec zacząłem planować wczasy :) W zeszłym roku byłem juz z Oskarem w Czarnogórze i było świetnie. W tym roku chciałbym wybrać się do Grecji i najbardziej (ze zdjęć) podoba mi się Parga (przypomina mi trochę Chorwację). Dlatego chciałbym uzyskać parę konkretnych informacji a mianowicie:
1. Co warto skosztować w restauracjach i jakie są ceny konkretnych potraw (np. owoce morza: kalmary, małże, itp. mięsa, oraz sałatki np. Szopska jeżeli taką sprzedają :) )
2. Jak wygląda życie nocne, czy można gdzieś potańczyć oraz jakie ceny występują w dyskotekach, pubach (alkochol, papierosy )
3. Czy znajduje się tam jakaś mała kamienista plaża, gdzie można trochę amatorsko ponurkować i podziwiać podwodny świat?
4. Czy w sierpniu jest tam bardzo tłoczno, i jakie wybrać zakwaterowanie proponowane przez Oskara ** czy lepiej dopłacić za ***.
Trochę dużo tych pytań :) Z góry dziękuję za odpowiedź
IP: 85.221.156.9
Magda
Gość
Witam, dołączam się do powyższych pytań i mam nadzieję,że ktoś jeszcze czyta to forum:)Poszukuję z kolei czegoś cichego i spokojnego.Czy jest szansa na takie apartamenty w Pardze oraz czy na plaży jest bardzo tłoczno? ( mogę iść nawet 1,5 km ale żebym na plaży nie miała tuż obok siebie tłumu ludzi) ależ mam wymagania...:))
IP: 95.48.80.34
Gosia
Gość
Ja tez w tym roku wybieram się do Pargi, ale wczesniej zastanawiałam się nad Kokkino Nero. Z tego co sie dowiedziałam to właśnie ta druga miejscowość jest spokojna, z tym, że plaże sa raczej kamieniste.
IP: 83.29.112.38
Magda
Gość
Do Gosi- byłam parę lat temu w K.N najbliższ plaża faktycznie kamienista,ale jak ktoś lubi chodzić to do 15min drogi jest piękna, super spokojna piaszczysta plaża. Do Gr jeżdżę od 10 lat zawsze gdzie indziej więc mam porównanie i samo miasteczko oceniam jako średnie ( bez klimatu), ale nie jest kurortem, a to zaleta ( dla mnie).
IP: 95.48.80.34
Gosia
Gość
Dziękuję za cenne informacje. Ja do Grecji jadę pierwszy raz, ale czuję, ze nie jedyny. Zawsze o niej marzyłam i mam nadzieję, ze w tym roku moje marzenie się spełni. Zaliczkę juz wpłaciłam, jadę do Pargi pod koniec czerwca. Zastanawiam się tylko jaką temperature będzie miało wtedy morze? Jeżeli ktos był kiedyś na przełomie czerwca i lipca to byłabym wdzieczna za jakiekolwiek informacje :D
IP: 84.10.204.219
Do madzi
Gość
Madziu!pokoje z oskara w pardze sa usytuowane dosc blisko od plazy. ja na plaze krioneri mialam 3 minutki spacerku.chyba nawt mniej. pokoj byl cichy o ile niemcy z domku obok nie wypili zbyt wiele...a na palzach jest sporo ludzi jak to w cieplych krajach...ale nie bez przesady. swobodnie mozna sie rozlozyc i nawet sie nie wydzieraja.sa tam 4 plaze. 3 sa w centrum a jedna na uboczu gdzie trrzeba dosc samemu albo dotrezc taksopwka wodna.nazywa sie lixnos(lichnos)ale tam tez nie bedziesz sama...nie ma tam dzikich plaz jesli o to ci hcodzilo. ale te 3 w centrum to swietna rzecz. piso krioneri ta najmniejsza jest bardzo akmienista...skalista akamienie sa na niej okragłe niektore dosc duze...piekna i jak wcezsniej pislam mozna sobie w nich wymoscicc fajny doleczek i sie w nim ulozyc..dopasowac do ksztaltu ciala i niezly z tego masazyk wychodzi. polecam. ta plaza kolo portu jest najtloczniejsza chyba ale i najbardziej widowiskowa...widac z niej wlasnie wysepke panagias a wieczorem to juz istna bajka bo wysepka tzn kosciołki s ana niej podswietlone i jest na co popatrzec...polecam tez zobaczyc ksiezyc nad wyspa ok 5 ranoz anim wzejdzie sloneczko.swiatla na wyspie juz o tej porze nie ma i jest bardzo cichutko bo Parga spi....ja mialam wrazenie ze czas sie cofnął i nie ma elektrycznosci tylko sma antura i ja...a plaza valtos zaraz za wzgorzem z kastro jest najdluzsza i njabardzioej plazowa. najmieksze podłożei najszersza chyba ...wszytkie blisko.
IP: 85.89.173.178
Do Gogosi
Gość
Gosiu!Woda jest arczej zimna nie nagrzewa sie do temperatury zupy ale sa miesjca plytsze gdzie ejst cieplej. moim zdaniem najcieplejsza woda byla na plazy valtos ale ja bylam na przelowmie lipca i sierpnia. tak jak ty marzylam o grecji...i tez jade jzu drugi raz bo czuje niedosyt. jesli naparwde kochasz ten kraj to bedziesz Pargą zachwycona!jest bardzo bałkanska...nei ma tams traozytnbych ruini roslinnosc etz in aniz na poludniu grecji ale ogolnie powiem tak....przepłakałam poł drogi powrotnej i płacząc wiedział ze tam wróce.chciałabym tam zamieszkac...bez turystow misu tam byc wrecz sielsko cicho i spokojnie....taka idylla i nuda swoja droga ale za to w jakim miejscu...udanego pobytu i prosze sie nie przejmowac droga z oskarem. moja byla rewelacyjna ale zawsze znajdzie sie ktos kto narzeka i wyolbrzymia. Czasem ejsdnak organizacja pada i luidzie maja pretensje do organizatora ale logika nakazuje mi domniemacz e zaden organizator nie wpedzi sei swiadomie w biede wiedzac ze jadac zepsutym autokarem ludzie beda skladali reklamacje itd...jaks ie na rasie dzieje zle to ze zlosliwosci losu chyba i trzeba zrozumiecz e jak autokar anwala(tak jak prywatny samochod)to na odludziu trudno natychmiast wynajac nastepny autokar...trzeba poczekac a z dojedzie i na takei ewnetualnosci trzeba sie przygotowac a klimatyzacja w autokarze?|jak nawalila to w drodze. nie sadzez eby ktos z turystow na poczatku trasy gdzies w poznaniu czywqarszawei nei zarzyczyl sobvie udokumentowania ze pojazd jest po prezgladzie i w pelni sparwny...zawsze mzona wezwac policje by sparwdizla co i jak ale to pewnie opozni wyjazd i to sporo....a trasa jest przepiekna szcegowlnie za salonikami.. jak sei juz skreci w preawo na zacgod...marzenie. jak aj ejchalam to kierwca znal trase bez nawigacji elektronicznej i akzal pilotce przebudzic zmiennika by ten zobaczyl te pejzaze poniwaz mial wracac ta trasa dopiero po zmroku i raczej nic by nei zobaczyl...wiem z episze jak fanatyczka ale bedac kobieta i romantyczka nie sposob nie wyrazic w samych superlatywach tego cioe sie po drodze i na miejscu widzialo...polecam rejs po wyspach jonskich jesli chodzi o wycieczki...pozdrawiam.
IP: 85.89.173.178
do rafala
Gość
nei wiem jak z cenami ale co do pokoi to ja mialam 2 gwiazdki i zopisu turystow ktorzy mieli 3 gwiazdki roznica polegala na wyposarzeniu. w dwoch gwiazdkach nie bylo tv i klimy a w 3* byla. aha. i w 2 gwiazdkach nie bylo dywanikow i zbednych serwtek an meblach gzdie rozwiajaj sie grzybica i inne takie. tv na wakacjach chyab nie potrezbna a klima mnei akurat etz byal zbedna bo mialam cienisty pokoik i mily chlodek w apartamentowcu yannis.wzielam nawt swoj wentylatorek ale ani razu go nei uzylam a na droge wzielam przezornie wachlaż...na wycieczki etz z abieralam i przydal sie.wezcie na droge wsoj papier toaletowy. postoje sa co 3-4 h i czasem trezba sie anczekac w kolejce bo caly autokar ustawia sei do wc w jakims sklepie np w serbii.niesttey toy toy w autokarze szybko sie przepelnia i na tarsie z warszawy do katowic w zasadzie jzu cyhyba nei andaje sie do urzytku.dlatego pilotka prosi by kozrystac anparwede w ekstremalnej sytuacji. ja bylam raz w drtodze powroten gdy mnie zmulilo...nikt nie mial nic przeciwko bo by;la top sytuacja awaryjna ale nei ejsatesmy dziecmi i nie musimi co godzina latac do kibelka. tak sadze. dzieci to co innegoa le moj syn tez sobei swietnie radzil chila do vc aja mpiwlamz e za pol ha bedzie postoj. skoro uznal ze wytrzyma to wytrzymywal i zyje.nie taki oskar straszny jak go maluja.wystarczy odrobina wyobrazni. y tu apel do wygodnickich. to autokar lux a nie hotel z 7 gwiaskami gdzie bedzie kabina prysznicowa indyvwidualne wc iciepla woda...moze lepiej doplacic 1500 zl i poleciec samolotem. pozdrawiam!
IP: 85.89.173.178
Gosia
Gość
Wandziu, bardzo dziekuje za tak wiele informacji. Zastanawia mnie tylko temperatura morza, bo róznie odczuwa sie zimno. Jestem przyzwyczajona do Bałtyku i tam 19 st to duzo, ale wiadomo ze na południu Europy chcialoby sie by woda była znacznie cieplejsza :)
Mam jeszcze jedno pytanko. Jedziemy czteroosobowa rodziną. Czy w takim przypadku Oskar przydziela np apartament dwupokojowy, czy jest to pokój z czterema łózkami? Moze ktos z Waszych znajomych był w podobnej sytuacji?
IP: 84.10.204.219
do Gosi
Gość
oskar ma w ofercie 2 i 3 osobowe pokoje ale wyczytalam na stronie oskara ze jest mozliwosc dostawki...nie wiem czy nie dodatkowo -latenbj. polecam zadzownic do biura. tam sie dowiesz wszytkiego dokladnie.powiesze wykupilas lub chcesz wykupis wczasy w pardze dla 4 osob(domniemam ze jedzisz z mezem i 2 dzieci) i ze nie widzisz w ofercie pokoi 4-osobowych i co w zwizku z tym sa w stanie Ci zaoferowac....na 100% udziela informacji. ja tam dzownie z kazda pierdola jaka mi przyjdzie do glowy i nigdy mnei nie zbyli...czasem tylko nie ppotrafia przewidziec co bnedzie z apare meisiecy ale ogolnie raczej sa bardzo konkretni. zadzown tam a co do wody w morzu to jak dlamnie byla zimnba choc miejscami gdzie plyciej byla cieplutka ale etz nie bardzo.ale anwt gdyby miala byc lodowata to piasek jest tak goracy ze jak sie lezy na plazy z7-8 metrow od brezgu i chce sie przejs do morza bez czegos na stopach to....biegiem biegiem bo mam sie wrazenie ze to istny zar.w drodze z mozra na reczniczek jets juz lepiej bo sie nogi ochlodzily...ogolnie ejst bosko.nie wiem w jakim wieku sa dzieci ale mysle ze nawt bawiac sie w plytszej partii morza beda mialy sporo do roboty i sie neizanudza. a z wody i tak pewnie nie beda chcialy wychodzic...jak wieczorami tzn po zmroku jak an palzacgh ejst juz pustoi idzie sie plaza tzn samym brezgiem mozra po kostkiw wodzie to pod swiatlo widac jakby...hmmm jakby skakaly jakies cmy po tafli wody,jakby uciekaly przed naszymi nogami...takie srebrzesyte coś co zyje al nei iem czy to jakies owady czy mzoe mini rybki ale cos tam ejst...trzeba sie tylko przyjrezc a przy porcie sa takie kamienie w wodzie,przy molo i siedza na nich krabiki mlodzoiutkie...tez trezba sie przyjrzec bo maja kolor kamieni. moj syn je wypatrzyl chyba juz po tygodniu pobytu i zrobil sensacje. wszycy stali ppotem tam gdzie my i pstrykali fptki zaciekawini wczesniej tym co tez ten chlopaczek tam ujżał...warto jechac. pozdrawiam!
IP: 85.89.173.178
do Gosi
Gość
aha...a jesli dzieci sa male to warto zabrac dla nich jakies buciki plastikowe do wody bo tam ejst sporo kamieni...dlatego woda taka [przejzysta bo jak sie ja zmoaci to tyen zwir natychmiast opada i nie zabrudza nie mąci wody...a zcasem sie idzie i napotyka glaz na swej drodze. widac go z daleka bo woda klarowna ale sa takie miesjca na plazy piso krioneri -tej najmniejszej ze mozna sie nizle nadziac ale to jak sie juz wejdzie po szyj.e w polsce tego nie ma y to etz warto przezyc a grecja jest najpiekniejsza na swiecie---oprocz ameryki poludniowej oczywiscie ehhehe, i aj sie tam przeprowazde-na ameryturze jak mnei ebdzie stac. heheh, zartuje i milego wypoczynku.
IP: 85.89.173.178
Gosia
Gość
Dzieci to juz własciwie nastolatki :) I dlatego zalezy mi na dwóch pokojach dwuosobowych. Rezewrwujac zaznaczyłam, ze takie był wlasnie chciala, ale jeszcze zadzwonie do biura, zeby sie upewnic czy maja takie studio w swojej ofercie. Mam nadzieje że nie będzie z tym problemu
IP: 84.10.204.219
do gosi
Gość
aha teraz rozumiem ..hcodzi o odzielne pokoje ...jesli maja duosobowe to chyab nie bedzie probelmuz eby zakwatreowac 4 osobowa rodzine w odzielnych pokojcah. tez mi sie zdaje ze to nie porblem.gorzej gdybyscie chcieli jedynki...nie wiem tylko cyz bedziecie blisko po sasiedzku tzn w tym samym budynku lub przynajmnej w blisko połozonym...musicie sie konkretnie dopytac w biurze.dzwonce ile wlezie i zasypujcie szcezgolowymi pytaiami. tylko w tehn sposob uniekniecie przykrych niespodzianek. kto pyta -nie bładzi. pozdrawaiam.
IP: 85.89.173.178
Gosia
Gość
Zapytałam i mam obiecane studio 2+2, a w najgorszym przypadku dwa pokoje obok siebie :) Po powrocie napiszę czy OSKAR dotrzymał słowa :)
IP: 84.10.204.219
AMM..
Gość
Pani Gosiu... Ja z kolei prosiłam o 2 osobne pokoje obok siebie i dostałam odpowiedź, że w umowie może to być ujęte jako prośba i oczywiście postarają się spełnić moją prośbę, ale na tej umowie jest też wzmianka, ze "Prośby" nie stanowią integralnej części umowy, czyli normalna interpretacja brzmi, że nie muszą być spełnione. No i usłyszałam jeszcze zapewnienie, ze skoro tak wcześnie rezerwuję (początek stycznia) to mam prawo pierwszeństwa. No i ciekawa jestem teraz jak to było w tamtym roku z tym "pierwszeństwem"...
IP: 83.22.136.58
Gosia
Gość
Tez jestem ciekawa jak to było w tamtym roku, no i oczywiscie jak będzie teraz. Podchodząc do tego logicznie rezerwujący wczesniej powinni miec pierwszeństwo, jeśli chodzi o zakwaterowanie, niestety realia czasem okazuja sie zupełnie inne. Jesli chodzi o mnie, ja nawet nie biore pod uwagę sytuacji, ze naszą 4-osobowa rodzine zakawaterują w innych miejscach. Przecież to nie moja wina, że nie ma w ofercie pokoi czteroosobowych, a maksymalnie 3-osobowe. Myślę ze wezma to pod uwagę. :)
IP: 84.10.204.219
wanzda
Gość
AMM ma racje. To byla prosba do organizatora ktoryz apewnia iz on sam lub ewentualnie rezydent na miesjcu poczyni wszelkie strania by ja spelnic choc nie mzoan od neigo tego wymagac bo nei ejst to integralna czescia umowy, zreszta zdaje mi sie ze oskar ma sporo pokojow w pardze(zainteresowanie wakacjami w tej miescowowsci jak widze bardzo zwroslo w ciagu ostatnich miesiecy) i liczą sie chyab z tym ze majac w ofercie nie wiecej jak trzyosobowki moga pojawic sie 4-osobowe rodziny i jakso mi tak intuiacja podpowiada ze jesli zgalsza sie do nich 4 osobowa rodzina nawt jako jedna z ostatnich to prztypuszczam ze przydzielajac pokoje wczesniej rezerwujacym turystom starali sie tak rozstawic polozenie pokoi by te ktore pozostaja dla nastepnych chetnych byly jak najblizej siebie. przynajmniej ja bym tak zrobila na ich miesjcu.mzona tez porpsic o pokoj z widowkiem na moze. to prosba i niekoniecznie musi zostac spelniona i pod zadnym pozorem nie mozna roscic pozniej pretensji o niedotzrymanie slowa poniewaz w umowei nie ma o wodoku na mozre najmniejeszej wzmianki.wszystko w maire mozliwosci. warto przeczytac ichni regulamin. ja dzieki temu na wile bylam przygotowana podzcas podrozy na miejscu itd...co by nie bylo to i tak warto. parga jest wspaniala! nie wiem jak faceci ja opdbiora ale Wy kobiety jesli amcie w sobie umlowanie do piekna przyrody i odrobien romantyzmu w soboe bedziecie zachwycone ! i to cykanie cykad....juz tam jestem myslami...pozdrawiam!
IP: 85.89.173.178
Thumbelina
Gość
Witam!:)
Również planujemy wybrać się w tym roku do Pargi, końcem sierpnia. W tamtym roku byliśmy w Paralii z biurem Inter Holidays, było cudownie! Nie zdąrzyliśmy jednak zwiedzić Aten (z winy rezydentki, która bezmyślnie zarezerwowała dla nas termin wycieczki w dzień wyjazdu). W związku z tym mam pytanie do tych, którzy byli juz w Pardze- jak ma się sprawa zorganizowania wycieczki do Aten? Podobno jesli zbierze się większa grupa, jest to możliwe? Ile kosztuje taka wycieczka?
IP: 91.192.165.124
AMM..
Gość
Ja uzyskałam informację od pracownika biura OSKAR, że wycieczki do Aten z Pargi nie ma!
IP: 83.22.136.58
Thumbelina
Gość
Tak, teoretycznie nie ma. Uzyskałam jednak informację, że jeśli zbierze się większa grupa osób zainteresowanych to ją zorganizują.
Ciekawa więc jestem czy rzeczywiście to prawda czy tylko takie gadanie..
IP: 91.192.165.124
Thumbelina
Gość
Aha i jeszcze jedno pytanko:) Odnośnie plaż. Ponoć są 3? Gdzie się znajdują? Jedna mała jest ponoć w centrum, Valtos gdzieś dalej.. A trzecia? Czym się w ogóle różnią? Którą polecacie? Wszystkie są piaszczyste?
IP: 91.192.165.124
AMM..
Gość
Witam! Kolejne pytanie dotyczy opłaty klimatycznej. Jak to było w poprzednim roku? Uzyskałam info od pracownika biura, że jeśli nie ma informacji na stronie to opłata klimatyczna najprawdopodobniej wliczona jest już w cenę wycieczki. Nie podoba mi się to "najprawdopodobniej", bo nie chciałabym na miejscu np. dowiedzieć się, że musimy zapłacić po 25E klimatycznej. Inne biura maja taką opłatę wyszczególnioną. Wiem, że jest 20E kaucji zwrotnej ale to co innego. Ktoś się może orientuje w tym temacie??
IP: 195.116.40.112
grego15
Gość
Mam prośbę o informację na temat sprawdzonych biur podróży mających w ofercie niedrogo Grecję. Ostatnio mieliśmy ofertę liatsastours.net ale ludzie co chwilę podnosili cenę . Tragedia. Dzięki za info.Pozdrawiam
IP: 85.89.190.51
do AMM
Gość
Witaj. na stronie nie ma nic o oplacie klimatyzacytjnej. jak ja bylam to nikt nic na ten temat nie wspominal i nikt nie chcial pieniedzy za nic. trzeba niby bylo wplacici kaucje 20 euro a przy wyjezdzie ja zwracac mieli jesli nic nie znisczono....ale nikt nie wzial zadnych pieniedzy. nikomu nie placilamnz adnych 20 euro. natomiast na str oskara jest napisane co zawiera cena za dana impreze. nie am slowa o oplacie klimatycznej. nie ma jej widzocznie w cene bo musialaby zostac uwzgledniona a gdyby byla dodatkowo platna to musza uprzedzic ...inaczej mozna zlozyc reklamacje itd ...nikt nie ma prawa powiedziec ci an dzien dobry w pardze : ateraz drogi panie dropga pani placimi jeszcze tyle a tyle w ramach oplaty klimatyzacyjnej..zreszta ona jest chyba nie we weszystkich regionach. nie am sie czym przejmowac moim zdaniem. pozdrawiam.
IP: 85.89.173.178

Strona: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Forum turystyczne » Grecja » grecja parga

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij