» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Turcja » hotel sea sight - Alanya

hotel sea sight - Alanya

Dodaj opinię Opinie o hotelu Sea Sight

Strona: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Autor Treść
misia
Gość
nie ma znaczenia, czy weźmiesz dolary czy euro - Turcy dokładnie przeliczają. my mieliśmy głównie euro + parę dolców na napiwki dla obsługi. chyba, że zamierzasz wykupić wycieczki fakultatywne w którymś z miejscowych biur podróży - nie wiem dlaczego, ale taniej wychodzi jak się płaci w dolarach.
co do ubezpieczenia, to na szczęście nie mieliśmy okazji z niego korzystać, ale z tego co wiem od znajomych te oferowane przez biuro jest wystarczające.
IP: 109.243.118.82
Barpik
Gość
Dzięki za info. A jeszcze małe pytanko - w wersji all incl. serwują takie napoje jako Coca-Cola, Sprite czy ograniczają się do wody :) ?
IP: 77.114.153.128
Elka
Gość
Wodę i różnego rodzaju soki nalewasz sam z dustrybutora - pepsi sprite mirinda serwują juz barmani na życzenie- ale nie ma żadnych ograniczeń
IP: 87.205.28.127
misia
Gość
tak jest :D
IP: 109.243.45.64
Barpik
Gość
Wielkie dzięki za informacje! Pozdrawiam cieplutko.
IP: 77.115.173.131
Aleksandra
Gość
Dopiero co wróciliśmy z Turcji z hotelu Sea Sight i mogę potwierdzić to, co czytałam na jego temat na tym forum i na innych - hotel jest naprawdę fajny. Ma jakieś tam wady, ale generalnie jest w porządku i uważam, że warto tam jechać. Polecam.

Na początku przy rezerwacji w lutym mieliśmy pewien problem, bo nasze starsze dziecko w czasie wyjazdu miało już mieć skończone 13 lat, więc wiedzieliśmy, że nie będzie miało zniżki dla dziecka. Niestety nie dało się go zakwaterowac z nami i młodszym dzieckiem w pokoju rodzinnym. Nie wiem, czy to sprawa hotelu czy Alfa Star, w każdym razie po moich telefonach stwierdzono, że mogę ewentualnie drugie dziecko (kilkuletnie) potraktowac też jako dorosłego i wziąć dwie dwójki, płacąc znacznie więcej. Trochę to było bez sensu i wzięliśmy dla starszego dziecka jedynkę, oczywiście płacąc za niego więcej niż normalnie za osobę dorosłą, to i tak wyszło taniej niż te dwie dwójki. W końcu zapłacilismy 9 tysięcy za dwa tygodnie przy dosyć wczesnej rezerwacji. Ale hotel jest na tyle fajny, że warto było, inne hotele oferujące zniżki dla dzieci do lat 14 miały czasami gorsze opinie i taką cenę dla dorosłego, że ceny zaczynały się od 10 tysięcy. Co ciekawe, już w hotelu na naszą prośbę (jedynka była na innym piętrze) dostaliśmy fajny i bardzo duży pokój z 3 normalnymi łóżkami i jedną dostawką, a po kilku dniach jeszcze większy, także z dwoma balkonami i czterema normalnymi łóżkami. Pokoje są fajne, sprzątane codziennie. Łazienki mogłyby być trochę czystrze, bo hotel ma dopiero parę lat, ale tam sie raczej nikt aż tak nie przejmuje sprzątaniem brodzika i prysznica i wychodzi w wielu miejscach grzyb. Poza tym łazienka i pokój są fajne i czyste, ręczniki wymieniane co 2 dzień, na holach czysto, w restauracji także, od razu jak coś sie wyleje, biegną i sprzątają. Obrusy rzadko wymieniane, bywały brudne. Jedzenie takie sobie, ale każdy coś dla siebie znajdzie. Basen niewielki ale OK. Obsługa naprawdę fajna i miła, bardzo sie starają aby turyści byli zadowoleni.
Jak macie pytania, chętnie odpowiem.
IP: 188.33.164.147
Aleksandra
Gość
W obu pokojach mieliśmy przepiękny widok na morze i góry.
IP: 188.33.164.147
Domin
Gość
Aleksandra napisał
Dopiero co wróciliśmy z Turcji z hotelu Sea Sight i mogę potwierdzić to, co czytałam na jego temat na tym forum i na innych - hotel jest naprawdę fajny. Ma jakieś tam wady, ale generalnie jest w porządku i uważam, że warto tam jechać. Polecam.

Na początku przy rezerwacji w lutym mieliśmy pewien problem, bo nasze starsze dziecko w czasie wyjazdu miało już mieć skończone 13 lat, więc wiedzieliśmy, że nie będzie miało zniżki dla dziecka. Niestety nie dało się go zakwaterowac z nami i młodszym dzieckiem w pokoju rodzinnym. Nie wiem, czy to sprawa hotelu czy Alfa Star, w każdym razie po moich telefonach stwierdzono, że mogę ewentualnie drugie dziecko (kilkuletnie) potraktowac też jako dorosłego i wziąć dwie dwójki, płacąc znacznie więcej. Trochę to było bez sensu i wzięliśmy dla starszego dziecka jedynkę, oczywiście płacąc za niego więcej niż normalnie za osobę dorosłą, to i tak wyszło taniej niż te dwie dwójki. W końcu zapłacilismy 9 tysięcy za dwa tygodnie przy dosyć wczesnej rezerwacji. Ale hotel jest na tyle fajny, że warto było, inne hotele oferujące zniżki dla dzieci do lat 14 miały czasami gorsze opinie i taką cenę dla dorosłego, że ceny zaczynały się od 10 tysięcy. Co ciekawe, już w hotelu na naszą prośbę (jedynka była na innym piętrze) dostaliśmy fajny i bardzo duży pokój z 3 normalnymi łóżkami i jedną dostawką, a po kilku dniach jeszcze większy, także z dwoma balkonami i czterema normalnymi łóżkami. Pokoje są fajne, sprzątane codziennie. Łazienki mogłyby być trochę czystrze, bo hotel ma dopiero parę lat, ale tam sie raczej nikt aż tak nie przejmuje sprzątaniem brodzika i prysznica i wychodzi w wielu miejscach grzyb. Poza tym łazienka i pokój są fajne i czyste, ręczniki wymieniane co 2 dzień, na holach czysto, w restauracji także, od razu jak coś sie wyleje, biegną i sprzątają. Obrusy rzadko wymieniane, bywały brudne. Jedzenie takie sobie, ale każdy coś dla siebie znajdzie. Basen niewielki ale OK. Obsługa naprawdę fajna i miła, bardzo sie starają aby turyści byli zadowoleni.
Jak macie pytania, chętnie odpowiem.


Ja mam pytanie odnośnie jakiś wycieczek. Co warto zobaczyć i gdzie wykupić te wycieczki
IP: 77.237.7.153
Aleksandra
Gość
No więc tak. Chyba za dużo ci nie pomogę, bo my byliśmy tylko na 3 wycieczkach. Jechaliśmy z dziećmi i stwierdziliśmy, że kiedyś pojedziemy na wycieczkę objazdową, a teraz nie będziemy jeżdzić na wycieczki typu że wyjazd jest o 3 rano. Przed wyjazdem szperałam w necie na temat biur w Obagol czy Alanyi. Ludzie pisali, że Minister Tour jest OK. W sumie racja. Byliśmy od nich na Alanya City Tour jeepem. To 3 godzinna popołudniowa wycieczka. Może lekka ściema (ogród pomarańczowy zobaczyliśmy w czasie jazdy, samochód tylko ledwo zwolnił) ale w sumie było fajnie. Od nich też byliśmy na KAS. To co było do zwiedzania czyli wodospady, miasto Side i starożytny teatr, moim zdaniem super, ale też zawieźli nas na pokaz skór i biżuterii, ale w sumie na krótko. Wszystko było OK, punktualnie, autokar w porządku, tylko przewodniczka Sylwia nie bardzo, ale różne sa gusta. Poza tym dzieci chciały jechać do delfinarium. Mogliśmy jechać sami, dolmuszem, ale sprawdziłam na stronie delfinarium ceny (18 euro) i stwierdzilismy, że na jedno wychodzi (biura mają zniżki) i wzięliśmy tą wycieczkę od Regesta Tour naprzeciwko hotelu. Wszystko było OK, ale innych wycieczek od nich nie chcieliśmy, dla mnie facet to cwaniak (super mówi po polsku), pisze na Forum Turcja z Turcji jako turysta zachwalający usługi Regesty. To nowe biuro, może jest OK, ale jakoś się zraziłam. Poza tym tych biur jest mnóstwo, wycieczek też, da się coś wybrać na miejscu, jest jeszcze kilka całodniowych. Tylko że tam jest taki upał, że my przez pierwsze 3 dni od 14.00 do 16.00 byliśmy spiący i padnięci i chowaliśmy sie w pokoju, potem się przyzwyczailiśmy. Sporo czasu spędziliśmy w basenie z dziećmi, nie za wiele nad morzem, bo plaża taka sobie, ale fajne fale, czysta, piękna woda.
IP: 188.33.161.203
Aleksandra
Gość
Poza tym byliśmy sami dolmuszem kilka razy w Alanyi, nawet jechaliśmy wieczorem po 20.00, wszystko jest fajnie oświetlone, bo po 21.00 tam jest już ciemno. W Alanyi jest piękny port, latarnia morska, można pospacerowac, są fajne widoki.

Na dolmuszu się pierwsze dwa razy nacięliśmy. Jechał taki prywatny i chciał 1 euro albo 2 liry od osoby, to daliśmy. Potem patrzymy, że jedzie jakiś City Bus i tam cena napisana 1,25 lira (w tym pierwszym nie było ceny). No to jak potem jechaliśmy tymi dolmuszami bez określonej ceny, to dawaliśmy 5 lirów za naszą czwórkę i oni, że jest OK.
IP: 188.33.161.203
Domin
Gość
A jak jest z cenami papierosów, alkoholi o ile kupowaliście. W zeszłym roku byłem w Egipcie to o wszystko trzeba było się targować. Kiedyś w markecie o godz 1 w nocy poszełem po fajki i dzieciak 11-12 lat obsługiwał. Na początku chciał 12 funtów egipskich za paczkę a kupiłem za 4. To samo było z przejazdami busami. Nie wsiadało się dopuki ceny się nie ustaliło. W Turcji też tak jest?
IP: 77.237.7.153
Aleksandra
Gość
No tu ci nie pomogę, nie kupowaliśmy.
IP: 188.33.161.203
Aleksandra
Gość
husky10 napisał
ewi napisał
ile wiza teraz kosztuje?


15 euro lub 20 dolarów :)


Można też zapłacić 10 funtów - my tak zapłaciliśmy.

A, lecieliśmy Sky Airlines - wszystko OK, śniadanie na pokładzie.
IP: 188.33.161.203
Aleksandra
Gość
misia napisał
niestety, nie znam kosztów korzystania z sejfu - jak już pisałam, nie korzystaliśmy z niego, bo nie było takiej potrzeby :)


My też nie, wszystko zostawialiśmy na wierzchu - nic nie zginęło.
IP: 188.33.161.203
Aleksandra
Gość
Barpik napisał
i jeszcze w kwestii ubezpieczenia - lecimy z Alfa Star - czy w razie jakiejś choroby itp. to ich ubezpieczenie jest wystarczające, żeby nie zbankrutować lecząc np. gardło :) czy wykupujecie jakieś dodatkowe polisy KL / NW itp.?


My korzystaliśmy z pomocy lekarza - zapalenie ucha u osoby dorosłej. Wszystko poszło super sprawnie, naprawdę bez problemu, mają nam zwrócić dużą część zapłaconej sumy (200 euro), w szpitalu była przedstawicielka ubezpieczyciela. Też byliśmy z Alfa Star, jak wszyscy.
IP: 188.33.161.203
Użytkownik
Posty: 13
Aleksandra napisał
Ludzie pisali, że Minister Tour jest OK. W sumie racja. Byliśmy od nich na Alanya City Tour jeepem. To 3 godzinna popołudniowa wycieczka. Może lekka ściema (ogród pomarańczowy zobaczyliśmy w czasie jazdy, samochód tylko ledwo zwolnił) ale w sumie było fajnie. Od nich też byliśmy na KAS. To co było do zwiedzania czyli wodospady, miasto Side i starożytny teatr, moim zdaniem super, ale też zawieźli nas na pokaz skór i biżuterii, ale w sumie na krótko. Wszystko było OK, punktualnie, autokar w porządku, tylko przewodniczka Sylwia nie bardzo, ale różne sa gusta.


Mogłabyś napisać gdzie jest to biuro turystyczne i czy robią wycieczki z polskim przewodnikiem ? :)
IP: 79.186.128.127
Aleksandra
Gość
Biuro jest 5 minut od hotelu. KAS jest z polskim przewodnikiem.
IP: 188.33.161.45
martasuw79
Gość
my mamy lot z warszawy o godz 10 .15 to o której będziemy w hotelu bo słyszałam że dopiero na wieczor i napiszcie jak jest z dniem powrotu mamy wylot o 8.20 czyli o której nas zerwą z rana i jak jest z jedzeniem na droge bo chodzi nam o dzieciaki jeżeli ktoś coś może napisać w tej sprawie to bardzo pproszę i dziekuję
IP: 88.220.107.247
ewi
Gość
podajcie mi proszę wagę bagaży.
IP: 83.22.25.101
Aleksandra
Gość
My mieliśmy lot około 11.00 i w samym hotelu bylismy około 19.30 tamtego czasu, za tydzień inna grupa z naszego miasta była o 20.30.
Bagaż do 20 kg.
Miałam przy sobie małe soki w kartonie.
Jedzenie i napoje są na pokładzie bezpłatnie (Sky Airlines).
IP: 94.254.133.36
Aleksandra
Gość
martasuw79 napisał
napiszcie jak jest z dniem powrotu mamy wylot o 8.20 czyli o której nas zerwą z rana i jak jest z jedzeniem na droge bo chodzi nam o dzieciaki jeżeli ktoś coś może napisać w tej sprawie to bardzo pproszę i dziekuję


Jedzenie na drogę dostaniecie.
Obstawiałabym 3.30 wyjazd z hotelu. Jedzie sie około 2,5 godziny a też 2,5 godziny przed odlotem trzeba być na lotnisku w Antalyi.
IP: 94.254.133.36
Alle
Gość
No my już w środę ... z Gdańska:)
IP: 95.160.56.182
ewi
Gość
Aleksandra, oczywiście po przylocie kolacja na was czekała?
IP: 83.22.35.155
:D Turcja
Gość
:)
IP: 178.235.39.57
Aleksandra
Gość
Kolacja czekała, pewnie :)
Kierownik sali znalazł nam wolny stolik przy basenie i w ogóle było super. Wróciłabym tam natychmiast, u nas teraz ciągle leje :(
IP: 109.243.237.43

Strona: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Forum turystyczne » Turcja » hotel sea sight - Alanya

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij