» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » INDEX KATOWICE

INDEX KATOWICE

Strona: « < ... 6 7 8 9 10 11 >

Autor Treść
Gość - PARYŻ
Gość
Jest rzeczą oczywistą że za małe pieniądze nie należy oczekiwać nie wiadomo jakich wygód, jednak poprawna organizacja i bezpieczeństwo uczestników powinny być najważniejsze dla organizatora wycieczki. Niedawno wróciłam z organizowanej przez Index wycieczki autokarowej do Paryża, która pod względem organizacjo okazała się prawdziwym horrorem! Pani przewodnik - nie nadająca sie zupełnie do prowadzenia wycieczek po tak ogromnym mieście jak Paryż - Pani Emilia nie umiała w żaden sposób zapanować nad grupa i wprowadzić jakąkolwiek organizację. Powodowało to kuriozalne sytuacje, pozwolę sobie wymienić niektóre: totalne przedłużania czasu zbiórek, pozostawiania turystów w tyle na czerwonym świetle na skrzyżowaniu (rozumiem ze w czasie wycieczki trzeba sie szybko poruszać ale nie do tego stopnia żeby się nie obejrzeć i zobaczyć czy cala grupa przeszła przez skrzyżowanie), brak orientacji w terenie i w (o zgrozo!) w metrze - dodam że Pani emilia deklarowała że bywa w Paryżu 4 razy do roku! Do tego dochodziło brak informacji o podstawowych obiektach w Paryżu - ile razy chciałam uzyskać dodatkowe informacje - słyszałam ze Pani Emilia tego nie wie. Tego typu Niespodziankom nie było końca, najlepsze czekało nas jednak drugiego wieczoru kiedy to po całej nocy w autokarze i całym dniu zwiedzania pani pilot "ciągała" cała grupę ( w tym starszych ludzi) po ulicach Paryża w poszukiwaniu autokaru który jak się okazało nie umiał przyjechać na miejsce wyznaczonej zbiórki!Wynikiem tego było około 1h "spacer" po ulicach Paryża - gdzie ewidentnie było widać jak wystraszona Pani Emilia z mapą w ręce próbuje się odnaleźć wśród zawiłych uliczek. I tak w poszukiwaniu autobusu kiedy zbliżała się już 21 zostaliśmy zostawieni na środku jakiegoś placu - pani pilot poszła szukać autokaru sama! W czasie oczekiwania dzwoniła do nas informując ze już go znalazła i zaraz po nas przyjadą, po czym za jakieś pol godziny widzimy Pani Emilie z kierowca którzy idą nas poinformować że musimy sami sobie dojść do autokaru bo oni nie potrafią dojechać w miejsce gdzie my stoimy. I zamiast byc w hotelu na 19.30 byliśmy na 23!!!Padnięci przed kolejnym dniem zwiedzania którego większości sie już odechciało... Koniec drugiego dnia zwiedzania też był fascynujący, podchodząc pod restauracje w której miała byc obiadokolacja okazało sie że jest zamknięta(jak sie później okazało - przez sanepid!). Po około 20 minutach znaleźliśmy druga (podobno nikt pani Emilii nie poformowali o zmianie ) jednak w tej podobno załatwionej w zamian restauracji tez nic nie wiedzieli o naszym przyjściu, dlatego zostaliśmy doliczeni do drugiej grupy - spowodowało to ze na jedzenie czekaliśmy prawie 2 godziny i dostaliśmy o polowe mniej bo musieliśmy sie podzielić z druga grupa!!Mogłabym jeszcze wymieniać wiele innych sytuacji ale szkoda moich nerwów. Dodam tylko że kierowcy z biura podróży Index poza brakiem kompetencji w poruszaniu sie po Paryżu, w drodze na miejsce zgubili bagaż a w drodze powrotnej obrysowali cały bok autokaru wjeżdżając na ścianę w tunelu!!Cieszę się że wróciłam do domu bo takiej żenującej organizacji wycieczki moje oczy jeszcze nigdy nie widziały . LUDZIE - WYCIECZKOM Z INDEX-em STANOWCZE NIE!!!!
IP: 83.15.31.236
Agnieszka
Gość
Witam byłam z tym biurem 1-05.05.2013 w Paryżu. Firma niekompetentna która zatrudnia przewodników którzy nie potrafią upilnować grupy, zorganizować powrotu do hotelu. Po 1,5 godzinnym marszobiegu po ulicach Paryża zostaliśmy zostawieni a pani pilot poszła szukać autokaru....żenada. Autokar szrot bez sprawnej klimatyzacji z zasypiającym kierowcą za kierownicą który rysuje w nocy cały bok autokaru. A na koniec 2 godz. czekania na autokar który miał jechać bezpośrednio do Warszawy ale tak się nie stało jechaliśmy przez Łódź. Na dodatek właściciel biura INDEX zachowywał się jak gówniarz który nawet nas nie przeprosił za kolejne oszustwo z ich strony!! SZCZERZE NIE POLECAM NIKOMU!!!!!!
IP: 31.175.161.121
Turysta
Gość
Nie polecam !
1. Autokar z zepsutą klimatyzacją !!!
2. Hotel przy lotnisku 60 km pod Paryżem. Samoloty 50 metrów na hotelem
3. Wieczne czekanie na kierowców, którzy pierwszy raz byli w Paryżu
4. Wszystko droższe w biurze niz na miejscu o ok 30 %

Generalnie prowizorka !!!
IP: 87.207.204.42
kasia wawa
Gość
A ja złego słowa nie powiem, może miałam lepszego przwodnika, więcej szczęscia,ale czy biuro sprawdza przewodników? cv i wynajmuje do pracy, nikt nie zakłada,ze ktos się nie sprawdzi, byłam w Wilnie, hotel *** na Starówce, co mnie na plus zaskoczyło, pokój czysty, program zrealizowany, z wawy podróz nie trwała długo, kierowcy ok, neutralni, do tego śniadania ,zwiedzanie, ok, za te pieniądze,to bym nawet hotelu na jedną noc nie wynajęła przyzwoitego, w cenie tez było zwiedzanie Zamku w Trokach na czym mi zależało, liczyłam podróz i jakbym kupila, dojazd + 2 noclegi w tym jeden w Trokach to by mi wyszło duzo wiecej,
Katarzyna Wende
IP: 178.182.207.12
albatros26
Gość
Ja również nie polecam biura index, ani pilotów tam zatrudnianych, bo jak mówi przysłowie " :? jaki Pan taki kram"
IP: 46.112.47.50
TOSIA
Gość
Byłam na majówce w Paryżu + Zamki nad Loarą 30.04-06.05 2013 z Indexu .Wycieczka fajna ale darujcie sobie zwiedzanie Luwru lepiej spędzić więcej czasu w Wersalu. Przewodniczka pani Ania super! bardzo fajnie i ciekawie opowiada o Paryżu . Noclegi dobre pokój czysty,mała łazienka, ciepła woda , tv tu było bez problemów bo obawy były. Jedyny minus to autobus siedzenia STRASZNIE NIE WYGODNE! jak na tak długą podróż a i nie polecam wykupienia obiadokolacji porażka .Czy wybiorę Index hmmm... raczej nie.
IP: 91.149.207.18
TOSIA
Gość
Jeszcze raz ja- co nie którzy tu piszą że oszuści hmmm ...być może ktoś źle trafił nasza przewodniczka ze wszystkiego się rozliczyła kasa została i zwróciła :)
IP: 91.149.207.18
obozowiczka
Gość
Nie rozumiem tych wszystkich negatywnych opinii ! Na obozie z indexem byłam już 3 razy, teraz jade 4 do Hiszpanii. Miałam okazje podróżować już z róznymi biurami poniewaz jest to moj 9 obóz. Biuro INDEX organizuje najlepsze obozy pod sloncem! Wychowawcy są cudowni!!! Dogadasz się z nimi zawsze, w każdej sprawie! Są przesympatycznie, tylko chwalić!!!! POLECAM GORĄCO OBOZY Z TEGO BIURA!!!!
IP: 89.70.70.65
marian
Gość
nikomu nie polecam-uważajcie.3 dni temu wpłaciłem pieniądze,po to żeby się dowiedzieć ,że impreza się nie odbędzie na 3 tyg przed jej rozpoczęciem.Oczywiście proponiuą wyjazd gdzie indziej.Ale jakbym chciał gdzie indziej to bym wykupił inną wycieczkę.Złodziejstwo i oszukaństwo.
IP: 89.68.209.41
mroczny
Gość
Hmmm nie wiem o co wam wszystkim chodzi, właśnie co wróciłem z Hiszpanii, oczywiście byłem tam za pośrednictwem Biura Podróży Index. Dojazd wszystko pięknie, na miejscu również niezłe widoki no i w miarę jak na tą cenę dobry hotel. Jedzenie bardzo mi smakowało, choć nie przepadam za tamtejszymi daniami. No, a rezydentka naprawdę klasa, cały czas coś załatwiała, by wszystko było jak najlepiej zgranie. Z wyjazdu jestem bardzo zadowolony i Index-owi daję 5/6 punktów. Teraz mam zamiar wybrać się na oferowaną przez nich wycieczkę gdzieś w Polsce, ponieważ jestem zadowolony z ich usług. Polecam bardo B.P. Index :)
IP: 83.29.112.187
xxxxxxxxxxxxx
Gość
jadę do Włoch na kolonie proszę o jakąś opinie z koloni/obozu .
IP: 77.253.249.214
Sławek Katowice
Gość
Przekonałem się na sobie, że biuro podróży INDEX TO ISTNA KLAPA!!! Niestety tak. Chodzi o kolonie na mazurach syna. Pierwsze rozczarowanie - katalog!!! Tak. Sugerując się katalogiem, przeszukując tysiące ofert innych firm ( co zajmowało co najmniej parę dni), w rzeczy samej pewna przystępna oferta z pakietem EXTRA (paintball, quady, segway 4 wycieczki) spodobała nam się. Telefonuję. Miła pani (a raczej młoda dziewczyna) opowiada nam o całej imprezie (miła pani przeczytała nam to co było w katalogu - czyli tak naprawdę nie dowiedzieliśmy się nic więcej niż już wiedzieliśmy). Gdy dochodzi do zadawanych jej przez nas pytań - zbliża się drugie rozczarowanie. Jedna oferta dotyczy ceny z noclegiem w ośrodku wypoczynkowym, a druga z noclegiem w namiocie. Cena ta sama - co od razu wydawało nam się podejrzane, ale miła pani dalej w zaparte że w podanej cenie mamy wybór noclegu. Ok. Następnego dnia więc przychodzimy osobiście do biura, miła pani wklepuje dane na komputer, czekamy niecierpliwie z synem (11 lat) i na koniec coś jej zaczyna nie pasować, hmmmm cena z katalogu nie odpowiada cenie wyświetlonej na komputerze,,,zdziwko, zerka na nas i przeprasza, ale okazuje się że upolowane przez nas kolonie zaczynają być droższe o 170 zł. baaaa za nocleg w ośrodku (nie w namiotach) trzeba jeszcze dopłacić następne 400 ZŁ!!!!!! PARANOJA. Więc my do kierownika....... No i jeden incydent w końcu nawet milusi. Co prawda syn będzie musiał nocować w namiocie (bez dopłaty 400zł) ale zamiast 170 zł dopłaty kierownik robi miły gest w naszą stronę i dopłacamy w końcu tylko 70zł i sprawa załatwiona. Zadowoleni wychodzimy z biura. W pacy zaczynamy sobie planować urlopy dostosowywując je oczywiście do wyjazdu syna.
Ale przecież to wszystko musiało być małoooo. Po miesiącu czasu dostajemy telefon od miłej pani - która niestety informuje nas o niezebraniu wystarczającej ilości osób potrzebnej do zorganizowania kolonii........Nic, cios.. odebrało mi mowę, zrobiłem się czerwony.... odpuściłem a po 2 dniach doszedłem do siebie. Jak by ta miła pani stała obok mnie - "zabiłbym". Tak, tak po prostu. No ale cóż miewało się gorsze chwile w życiu głowa do góry więc. Zaproponowano mi.... wyjazd z innego biura podróży. Mówię ok. Ale kolonie z innym pakietem fakultatywnym - bez wycieczek w cenie, bez jazdy na kładach bez aquaparku itp. Podsumowywując - cena ze wszystkimi dopłatami za te extra rzeczy wyniosła jeszcze raz tyle ile same kolonie!!! Reszty chyba już nie muszę dopisywać... każdy może się domyślać jakie mam zdanie o biurze podróży INDEX.
IP: 95.215.22.121
Iza - Wrocław
Gość
Witam,
Akurat fakt, że nie zebrało się wystarczająco dzieci jest rzeczą normalną, zwłaszcza na kolonie w Polsce. Co roku są kierunki, które są popularne albo nie i mówię to jako matka wysyłająca co roku dwie dziewczynki na kolonie więc myślę, że coś w tym temacie wiem. Z Biura Index w tym roku obie moje pociechy jechały do Poddąbia i wspominają ten wyjazd jako "najlepsza zabawa na świecie". Miały ciekawy program - Harry Potter, świetnych wychowawców i ogólnie nie mam nic do zarzucenia jeżeli chodzi o organizację. Kiedyś też były zapisane na kolonie z Indexu i był odwołany wyjazd z Wrocławia bo nie było chętnych ale mimo, ze musieliśmy dowieźć dziewczynki do Katowic, skąd był wyjazd, uważam, ze było warto bo wróciły zadowolone. Także ja osobiście uważam, że jest to biuro godne polecenia.
IP: 89.25.206.19
wermo97
Gość
Byłam w tym roku na obozie w Grecji i głównym organizatorem wyjazdu był INDEX. Z Katowic autokar wyjechal z ponad godzinnym opóźnieniem, ponadto obóz był podzielony na 2 autokary: 1 pełen obozowiczów, a w 2.było 20 obozowiczów i reszta wczasowiczów. Ja niestety jechałam 2. Towarzyszyła nam szanowna pani pilot, która w ogóle nas nie informowała o przekraczaniu granic, kontrolach paszportowych itp. Interesowała się tylko wczasowiczami, obóz był jej obojętny. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w pokojach nie możemy być tak jak chcemy, bo kierownik sam przydzielał kto z kim ma być i dopiero po ciężkich rozmowach z nim i po telefonach do rodziców byłam w pokoju z koleżankami. Oprócz tego miał być to obóz młodzieżowy ( przedział wiekowy w katalogach 12-18), a okazało się, że jechały dzieciaczki po 8, 9, 10 i 11 lat...na miasto wychodziliśmy ok.19.15, powrót 21.15, także czułam się jak na kolonii, a nie jak na obozie młodzieżowym..
W dzień powrotu do 9.00 mieliśmy wykwaterowanie z pokoi, a dopiero 19.00 wyjazd. Autokar z samymi obozowiczami wyjechał ok.15.00.
Organizacja fatalna, więcej razy nie pojadę z tego biura podróży..
IP: 178.37.42.18
tako
Gość
kilka lat temu mialem do czynienia z tym biurem i nigdy go nie polecalem widze panie Wojtku ze nic sie nie zmienilo kiche widac na tym forum jesli chodzi o pana biznes. ciekawe jak dlugo jeszcze klienci beda do was walic drzwiami i oknami.
IP: 37.225.113.216
enen
Gość
ja byłam w tym roku na obozie w Bułgari i jestem mega zadowolona. Przekochani wychowawcy do których można przyjść z każdą sprawą (pozdrowienia dla p.Igora i p.Ani! ;)), pogadać, pożartowac. Superprzygotowanie wycieczek, kiten beach cudo! Fajna grupa. Będę miło wspominać i mam nadzieję, że za rok znowu w podobnym gronie jakoś uda się nam zgrać i pojechać razem. :mrgreen:
IP: 80.53.192.153
mmm
Gość
Tak czytam, czytam i momentaami włos mi się na głowie jeży. Aż się wierzyć nie chce. Zanim wysłałam dziecko na obóz młodziezowy z Indexem nie trafiłam na to forum. Teraz myślę, że dobrze, bo chyba zrezygnowałabym z oferty, a jak się okazało obóz zwyczajnie, normalnie się udał i nie było żadnych problemów takich jak piszą Państwo powyżej. Córka bardzo sobie chwaliła miejsce, wycieczki, a już zwłaszcza wychowawwcę (bodajże Pani Agata). Z autokarem nie było żadnych przebojów. Poznała dużo nowych koleżanek, z którymi ztego co wiem nadal pisze w Internecie. Córka była w hiszpanii, lloret de mar. Cena nie była wygórowana, ale na szczęście jakość obsługi, realizacji nie byla w związku z tym niska. Na chwilę obecną mogę z czystym sumieniem polecić to biuro.
IP: 68.180.195.138
Użytkownik
Posty: 1
Zdecydowanie nie polecam wyjazdów z B.P. Index. Nikt nie raczył nas poinformować o zmianie godziny i miejsca wyjazdu (Kokkino Nero 14-25 sierpnia). Jeśli chodzi o drogę powrotną - rezydenci nie mogli skontaktować się z biurem podróży, by uzyskać informację o godzinie odjazdu. Na dodatek w drodze do Kokkino pani pilot była zainteresowana jedynie swoim chłopakiem-kierowcą. Pasażerowie byli dla niej upierdliwym bagażem, który nie wiadomo dlaczego domaga się podstawowych informacji.
Jeśli chodzi o sam pobyt w Grecji - wszystko, co NIE zostało zorganizowane przez Index, było doskonałe.
IP: 193.150.45.145
yami
Gość
Czyżby mnie się fuksnęło ;) tez byłam na wycieczce w Paryżu i całkiem inna historia. Organizator wywiązał się ze swoich zobowiązań, plan wycieczki wypełniony, pan pilot doskonale znający historie Francji, wplatał w swoje opowieści zabawne anegdotki, dzięki czemu nawet nudnawe informacje jakoś człowiek lekko przyswajal :) Dojazd i powrót bez tżadnych turbulencji. Wszystko w miarę terminowo. W miarę, bo niestety nad korkami się nie przeleci. Na szczęście grupa nie miała 80 osób (w ogóle wchodzi tyle do jedneggo autokaru? :p).
IP: 46.4.89.34
Nitka
Gość
Nie wiem jak z organizacją 'zwykłych' wycieczek, ale z obozem w Hiszpanii biuro podróży index spisało się na bdb+ ;)
Wychowawcy poświęcali nam sporo czasu, organizowali różne zajęcia, gdzie moglismy się wszyscy lepiej poznać, a i grupa okazała się na prawde fajna i zgrana. przez te kilkanaście dni trochę się ze soba zżyliśmy aż smutno było się potem rozstawać. Pogoda nam w miare dopisala, widoczki przepiękne, w hotelu czysto, moglismy sami zadecydowac z kim chcemy byc w pokoju. fajnie, bo jechałam z kumpela więc nas nie rozdzielili :)
IP: 118.97.95.182
Nicolll
Gość
Wystawiam ocenę pozytywną. Zeszłoroczny wyjazd do Francji udany, podobnie wakaxje w Hiszpanii. Teraz rozwazam opcję wybrania się na jarmark świąteczny do Salzburga w wersji express? Ktoś korzystał? Wczasy organizują w porządku, ale nie wiem jak wyglądają takie objazdy w wwersji przyśpieszonej. Jakieś doświadczenia / wrazenia?
IP: 62.173.37.202
Ann
Gość
Polecam! Polecam gorąco!
Właśnie wróciłam z wycieczki organizowanej przez INDEX. Świetna pilotka - Pani Basia -Paryż zna doskonale, z każdego miejsca, bez mapy jest w stanie dotrzeć wszędzie opowiadając po drodze o wszystkich mijanych obiektach różne ciekawostki. W ciągu trzech dni wycisnęła z tego miasta tak dużo, jak tylko się dało. Cała grupa, bez wyjątku była bardzo zadowolona, mając nadzieję, że trafi się kiedyś okazja do kolejnej wycieczki z Panią Basią :)
IP: 31.182.93.107
Dorota
Gość
Polecam z czystym sumieniem!
Ja także byłam na wycieczce w Paryżu z Panią Basią. Było świetnie, czas idealnie rozplanowany, miła atmosfera :)
IP: 91.228.8.128
Galewski
Gość
Sylwester zeszłoroczny spędzony w górkach na nartach, wolne wakacyjne spędzone w Grecji, a teraz krótka wycieczka do Wiednia. Każdy wyjazd dobrze obsłużony przez Biuro Index. Na jedzenie nie było co narzekać, dobre zwłaszcza greckie. Podróże wykonane zgodnie z rozkładem. Polecamy!
IP: 118.97.95.182
Damian22
Gość
Dobry organizator szybkich wycieczek, gdzie liczy się każda godzina :) Bez większych spóźnień i bez nieprzewidzianych sytuacji. Ekspresowa wycieczka do Lwowa wypadła znakomicie. Przyzwoita cena. Polecam,
IP: 85.11.80.100

Strona: « < ... 6 7 8 9 10 11 >

Forum turystyczne » INDEX KATOWICE

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij