» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Egipt » rejs po nilu - Egipt

rejs po nilu - Egipt

            Egipt wycieczki last minute Opinie o hotelach w Egipcie

Strona: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Treść
ska
Gość
witam. Ja przygotowania do wycieczki zaczęłam od przeglądnięcia katalogów biur podróży i wybrałam 3 gdzie program jest najbogatszy: Rainbow tours-Egipt wzdłóż Nilu (15 dni, gdzie 1,2,15 dzień spędza się na bagażach, ale zwiedza się Kair, Kanał Sueski i dużo można zobaczyć na wycieczkach fakultatywnych), Alfa Star- od A do Z (14 dni, gdzie tylko 7 dni się zwiedza, ale 15 dnia się wylatuje), i Scy club - rejs po nilu+ wypoczynek (14 dni, gdzie 3 dni na bagażach a tylko 6 dni się zwiedza.). Mam pytanie czy ktoś był na tych wycieczkach i może powiedzieć:jak naprawdę wygląda program i czy zwiedza się obiekty czy po prostu jak pershing przelatuje i czy wszędzie można robić zdjęcia.
IP: 212.122.223.78
ska
Gość
I jeszcze czym różnią się w Alfie wycieczki: Egipt od a do z, Egipt w przekroju i Egipt od A do Z III. Ile trzeba dodatkowo wziąść kasy ok. 1000 zł na osobę starczy??
IP: 212.122.223.78
Goska
Gość
Ja byłam dwa lata temu z Reibow Wzdłuz Nilu, było super. Pierwszy dzień w nocy z lotniska do Hurgardy na jeden dzien ,potem bardzo wczesniej wyjazd z bagazami do Luxoru i juz zwiedzanie. jest troche tego ale nie ma wielkiego pospiechu w obiektach. Mi sie bardzo podobało. Jeden dzień ten powrotny to faktycznie maraton , bo w asułanie rano wykwaterowanie z pokoi po sniadaniu, bagaże do jednego pokoju i jescze zwiedzanie wioski Nubijskiej, powrót obiad i wyjazd autobusem gdzies jeszcze zwiedzanie i na dworzec PKP i całanoc do Kairu a moja grupa jeszcze po przyjeżdzie rano bez odpoczynku dalej na zwiedzanie do obiadu to było, psioczylismy bo grupa wczesniejsza z naszej wycieczki zdarzyła do hoteku przed zwiedzanie, ale wiesz co było to jedna wielka przygoda, szczególnie podróż pociagiem, ubierz koniecznie ciemna odzież i zaopatrz sie w cos do jedzenia i picia.... Bardzo polecam ten rodzaj wycieczki. Dla mnie einbow spisał sie super. O ile wiem kierunku rozpoczecia i zakończenia zwiedzania sa rózne. A i jeszcze jedno na statku nie bierz kajuty na poziomie kuchni czym wyzej tym lepiej. Mi sie udało, ale z tego co słyszałam mozna sobie w biurze zaznaczyc że sie chce wyżej mieszkać, unikniesz zapchów i innych mozliwych atrakcji.
Pozdrawiam
IP: 213.77.29.66
ska
Gość
Dziękuje GOSKA ja rekomendację. Mnie też najbardziej się podoba program RT. Jeszcze raz dziękuję za odzew.
IP: 212.122.223.78
gattina
Gość
Własnie wrócilismy z rejsu po nilu z biurem podrózy Triada. Nie znajduje słów zeby opisac wszystkie wrażenia,rejs cos pieknego,polecam wszystkim tą opcje,wrażenia niezapomniane,widoki przepiękne a jak jeszcze trafi się na tak wspaniałego przewodnika jak Krzyś Dymkowski z Triady to nic juz lepszego nie może człowieka spotkać.
IP: 62.69.231.13
kika
Gość
Hej gattina jaki mileiście statek?Ale msz szczęście,że trafiłas na Krzyśka,to kopalnia wiedzy i do tego przesympatyczny facet.My z chłopakiem byliśwy w ubiegłym i w tym roku ale mieliśmy pecha i trafilismy do innych przewodników-choć też byli sympatyczni to jakby mozna było wybierać wybrałabym Krzyśka ,ale cóż samo zycie.Pozdrawiam.
IP: 62.21.38.155
combek
Gość
5 list chcemy wyruszyć z Rainbowem na " rejs po nilu dla wygodnych". wylot z Katowic 5 lis a powrót 19 listopada. Proszę o opinie i rady od tych którzy już uczestniczyli w takiej imprezie z RT
IP: 83.8.46.196
kris
Gość
Tez
IP: 91.208.55.16
gattina
Gość
Hej kika,trafił nam sie 5* l'aube du nil mimo że jako opcję mieliśmy wykupiony statek 4* i nie robiliśmy dopłaty do 5 a do tego jeszcze Krzysiek:) jak zobaczyłam na liście że jesteśmy w grupie Krzyśka to już wogóle stwierdziłam że mieliśmy cholerne szczęście. Na statku było nas około 100 osób i byliśmy podzieleni na 3 grupy po około 30 osób, każda grupa miała swojego przewodnika. Statek bardzo fajny,kabiny dośc przestronne, jedzonko pyszne tylko ze wzgledu na ograniczona powierzchnię jadalni posiłki trwały godzinę i robiły się przez to straszne kolejki do jedzenia,troszkę jak za komuny ;) bo jak tłumaczył Krzysiek oni muszą miec czas na sprzątnięcie tego wszystkiego i przygotowanie następnego posiłku. Napoje były płatne, niby nie można było niczego wnosić na pokład ale my i tak kupowaliśmy napoje czy to w luksorze,czy w Asuanie i w plecaku wnosiliśmy bez problemu,wiadomo że nie wchodziliśmy z nimi na stołówkę:) cola za puszke kosztowała 10LE a woda mała mineralna gazowana 15LE,stwierdziliśmy z chłopakiem że to u nich jakiś towar deficytowy bo woda gazowana generalnie wszędzie była droga,co z resztą potwierdził Krzysiek,tłumacząc to tym że w całym Egipcie jest tylko jedna wytwórnia wód gazowanych.Ten facet jest niesamowity,taką wiedzę praktyczną jaką posiada on na temat Egiptu nie ma chyba nikt, on już 14 lat tam siedzi:) wróciłam zauroczona mimo że w Egipcie byłam już 3 raz,ale wcześniej zwiedzaliśmy półwysep Synaj Izrael Jordania,dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na zwiedzanie po drugiej stronie morza Czerwonego:)Pobyt natomiast mieliśmy w Makadi Bay w Al Nabili,hotel jako kompleks super,jedzenia w bród,można było pęknąć z obżarstwa ;)tylko wiadomo Makadi jest dopiero cały czas rozbudowywana,same hotele i pustynia,praktycznie nie ma tam nic a do hurghady dość daleko okolo 35 kilometrów,byliśmy raz taxi ale nie podobała mi się Hurghada w porównaniu z Sharmem.Ah jakbym chciała tam wrócić :) zwłaszcza patrząc jak szaro i buro jest za oknem:(Pozdrawiam
IP: 62.69.231.13
kika
Gość
Hej gattina my z chłopakiem też chętnie byśmy wrócili do Egiptu a właściwie na rejs bo niema to jak opalać sie na pokłądzie statku podczas rejsu-a jaiego mieliście Egipskiego przewodnika?My z chłopakiem jak byliśmy w maju to z Krzyśkiem był Magdi-super gość był naszym Egipskim przewodnikiem w maju zeszłego roku teraz mieliśmy Maghdę i Walida.Pozdrawiam
IP: 62.21.38.155
ska
Gość
w Tradzie ten minus, ze jest bardzo dużo złych opinii o tym biurze podroży. Zmiana hoteli, godzin wylotu ja jednak obstaję przy Alfie i Rainbow. Chociaż może się przejdę się po biurach i popytam o dokładniejsze informacje. Może czegoś nowego i rozstrzygającego się dowiem :). Pozdrawiam wszystkich którzy byli i planują rejsowanie
IP: 95.48.232.106
EwelinaDD
Gość
Do naszeg wylotu coraz blizej, 22 pazdziernika, jakos podroz poslubna :) Czytam Was juz od kilku miesiescy :) WYbralismy 7+7 Sky club, Wykupilismy wylot z wawy ale zmienilismy na Gdansk, a co do hotelu do wybralismy see star beau rivage, byl ktos?
IP: 89.125.7.177
virtualia
Gość
Też z Triadą impreza 7+7 Rejs z tygodniowym pobytem w Hrg. hotel Empire. Jest podobno czysty i w centrum, a mnie to wystarcza. Lecę 8.10. z KRK. Wierzę, ze będzie o.k. :)
Ktoś też w tym terminie?? :)
IP: 80.50.54.34
inka
Gość
Byłam z Triadą we wrześniu na rejsie po Nilu i to była totalna porażka, nawet jeśli chodzi o pilota Krzysztofa Dymkowskiego. Trafiliśmy na inny statek inż była mowa, na "Rosettę", warunki fatalne, pokoje brudne, zagrzybione, ludzie byli pogryzieni przez pluskwy. Od jednej z pracownic biura na miejscu usłyszeliśmy, że statek jest po remoncie, od obsługi dowiedziałam się, że owszem remont by ale ok 4 lat temu i już się wszystko sypie. Nie mogę tu wstawi fotek, ale jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do kontaktu mailowego inesk@toya.net.pl.
Co do pilota, to Pan Krzysztof pozwalał sobie na bezczelne aluzje w stosunku do grupy, traktował ludzi jak uczniaków, mijając nas na statku czy na stołówce nigdy nie wymieniał powitań. To oczywiście drobiazgi, przebojem wyjazdu było wcześniejsze wyjście ze statku na wycieczkę, gdzie część osób zostawił na statku (mimo iż było przed czasem zbiórki)a potem wobec całej grupy stwierdził że zmienia zasady i nie sprawdza listy obecności i nie pilnuje czasu zbiorki. Na statku zostaliśmy my i kilka innych osób i mimo to, że na miejscu zbiorki byliśmy przed czasem, grupy już nie było. Na szczęście ktoś cofnął się bo czegoś zapomniał, bo tak nie wiedzielibyśmy co się stało. Pan Krzysztof nie raczył nas jednak ani przeprosić ani nawet nie zastanowił się przez chwilę, czy coś się nie stało w kajutach. Do końca rejsu nie usłyszeliśmy nawet słowa wyjaśnienia ani przeprosin, dopiero kiedy część grupy powiedziała mu co myśli na jego temat, łaskawie przeprosił, choć nadal nie bardzo wiedział za co.
Inna domena pilota, którego tak tu wychwalacie, to robienie wykładów z archeologii w ponad 40 stopniowym upale zamiast o zwiedzanych akurat zabytkach. Pilot ma dużą potrzebę bycia docenionym i słuchanym, być może chwalenie się wiedzą z dziedziny archeologii (którą na pewno ma) i podkreślanie swoich dokonań to jego sposób na walkę z kompleksami.
Co ciekawe nie tylko grupa ma takie odczucia ale także obsługa naszego statku. Nikt go tam nie lubi, za jego styl bycia i postępowania z ludźmi. Każdy pilot może dorabiać na boku ale niech to robi rozsądnie a nie przedkłada swoje biznesy nad interesami uczestników wycieczki, bo to on jest dla grupy a nie grupa dla niego.
Na koniec dodam, że był to mój drugi wyjazd z Triady i ostatni, mało tego w tym tygodniu składamy reklamację grupową, więc to też chyba już o czymś świadczy.
IP: 85.89.190.91
inka
Gość
virtualia napisał
Też z Triadą impreza 7+7 Rejs z tygodniowym pobytem w Hrg. hotel Empire. Jest podobno czysty i w centrum, a mnie to wystarcza. Lecę 8.10. z KRK. Wierzę, ze będzie o.k. :)
Ktoś też w tym terminie?? :)


też byłam w tym hotelu, owszem jest czysty ale i duży, powiedziałabym ze nawet bardzo. Niech świadczy o tym fakt, że hotel ma ponad 7000 pokoi w co trudno uwierzyć. To co jest na minus to kuchnia która podobno jest europejska a ma z nią niewiele wspólnego, kolejki na posiłkach mimo iz ich wydawanie trwa 3 godziny no i mała ilość animacji wieczornych w hotelu. Reszta jest ok, sympatyczna obsługa.
IP: 85.89.190.91
Użytkownik
Posty: 4
Skąd: Sopol
Ja widziałam, że Sopol ma na stronie w przygotowaniu ofertę rejsów po Nilu. To biuro z dużym doświadczeniem, ja i tak nie planuję wakacji wcześniej niż na przyszły rok, więc poczekam na ich ofertę i zobaczymy jakie atrakcje zawiera.
IP: 83.7.218.152
Wariatgdynia
Gość
EwelinaDD napisał
Do naszeg wylotu coraz blizej, 22 pazdziernika, jakos podroz poslubna :) Czytam Was juz od kilku miesiescy :) WYbralismy 7+7 Sky club, Wykupilismy wylot z wawy ale zmienilismy na Gdansk, a co do hotelu do wybralismy see star beau rivage, byl ktos?


Witam serdecznie ja ze swoja kobieta i kumpel z żona tez lecimy do egiptu w tym samym czasie i tez 7+7 ale z Alfy a zatrzymalismy sie w hotelu fantazja 1001 nocy. Moze umówimy sie na jakies piwko lub coś mocniejszego;) :twisted: :twisted: :twisted:
IP: 91.94.69.117
gattina
Gość
Do Kika, naszym egipskim przewodnikiem był Hussein, Magdi był prewodnikiem u Bożeny. Nie wiem czy czytałaś opinię inki, jestem w szoku, bo coś takiego nie miało u nas miejsca o czym ona pisze. Krzysiek był profesjonalistą w każdym calu, co do statku no cóz, może miała pecha że trafiła na gorszy statek, na jakąś Rossettę, ja się cieszę że byłam na l'aube du nil :) a że przewodnicy przedkładaja własne interesy nad interesy turystów to przecież normalne, dlatego ceny fakultetów nabywanych u przewodników są dużo wyższe.Dlatego my nie dajemy zarabiać rezydentom tylko fakultety kupujemy na mieście u lokalnych przewodników :D jak np. balony w luksorze :D za 50 euro a nie za 170 dolarów od triady. Wiadomo że zawsze tak było dlatego ja nie narzekam na to tylko najzwyczajniej w świecie nie daję zarabiać przewodnikom bo mi też nie przychodzi lekko. taki jest business.
IP: 62.69.231.13
EwelinaDD
Gość
Wariatgdynia napisał
EwelinaDD napisał
Do naszeg wylotu coraz blizej, 22 pazdziernika, jakos podroz poslubna :) Czytam Was juz od kilku miesiescy :) WYbralismy 7+7 Sky club, Wykupilismy wylot z wawy ale zmienilismy na Gdansk, a co do hotelu do wybralismy see star beau rivage, byl ktos?


Witam serdecznie ja ze swoja kobieta i kumpel z żona tez lecimy do egiptu w tym samym czasie i tez 7+7 ale z Alfy a zatrzymalismy sie w hotelu fantazja 1001 nocy. Moze umówimy sie na jakies piwko lub coś mocniejszego;) :twisted: :twisted: :twisted:



W takim razie bedziemy razem na statku :)
IP: 86.41.128.47
kika
Gość
Hej gattina czytałam i stwierdziłam,że szkoda nerwów na komentarz tego typu dlatego nic nienapisałam na temat tego postu my z chłopakiem bylismy 2 razy z rzędu na rejsie i 2 razy mega zadowoleni i niejest powiedziane,że na przyszły rok niepojedziemy po raz 3,ale póki co szukamy chętnych znajomych na resj pozdrawiam
IP: 62.21.38.155
Gość
Gość
właśnie wróciłam z rejsu po nilu z Rainbow Tours. organizacja super, naszym pilotem był Marcin a przewodnikami na rejscie Amr a w Kairze Rosita. program taki jak w katalogu, tempo zwiedzania bardzo przyjemne-wakacyjne. statek na rejsie to Etoil du Nil III (Le Scribe), czyściutki (sprzątają 2 razy dziennie), z super obsługą. jedyny minus całej wycieczki to hotel na pobycie-Empire. moloch z monotonnym jedzeniem i wieczorkami dla starszych urlopowiczów.
IP: 212.160.240.64
sylwia
Gość
zdecydowanie doradzam Wam alfę lub rainbow - bedziecie zadowoleni!!! Niestety triada=porażka!!! - opinie moich znajomych-fatalny statek, robaki i syf...
My na szczęście mieliśmy alfę, podróż bajka, ekskluzywny statek, czysty basen, coś pięknego:)
pozdrawiam i życzę udanych wakacji
IP: 79.189.199.122
Misia84
Gość
powiedzcie mi ile pieniędzy zabrac ze soba na 2 osoby na 2 tygodnie takiej wycieczki objazdowej nie liczac oplata za wize i zwiedznie???
IP: 109.107.6.221
kika
Gość
Hej Misia84 my z chłopakiem mieliśmy około 1500$ na dwie osobyi to nam zupełnie wystarczyło i trzeba dodać,że kupowaliśmy mnustwo wycieczek fakultatywnych dodatkowo płatnych(nielicząc obowiązkowego pakietu na rejsie),i niczego sobie nieodmawialiśmy jeśli chodzi o zakupy i inne zachcianki-pozdrawiam
IP: 62.21.38.155
kika
Gość
TO JUŻ PEWNE LECIMY 20 MAJA 2011 PONOWNIE NA RESJ PO NILU 4 OSOBY DOROSŁE+DZIECKO 11 LAT TYLKO NIEWIEMY JESZCZE JAKI HOTEL
IP: 62.21.38.155

Strona: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Forum turystyczne » Egipt » rejs po nilu - Egipt

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij