» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » Grecja, Olimpic Beach.

Grecja, Olimpic Beach.

Wakacje w Olimpic Beach Opinie Olimpic Beach

Strona: « < ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... > »

Autor Treść
Monika
Gość
Wróciłam 6 września w OB, hotel Rainbow. Wycieczki fakultatywne: Ateny, Meteory, Skiathos.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, proszę kierować je na maila: monia_k13@interia.pl
IP: 217.197.72.254
Monika 2308
Gość
Jeżeli chodzi o wycieczki to tak jak wcześniej pisałam Olimp oraz Saloniki ;) Do Grecji jedziemy już drugi raz.. wcześniej zwiedziliśmy w zasadzie wszystko. Jeżeli chodzi o Ateny..są piękne ale droga jest bardzo długa..
IP: 83.29.44.212
qbus
Gość
do stmn
proszę, opisz całą wycieczkę "na własną rękę" z OB do Salonik, co gdzie i jak się dostać, ceny biletów etc.
IP: 85.202.147.83
stmn
Gość
Tak jak pisałem w innym topicu:
W OB wsiadamy do "MPK" i jedziemy do Karerini. Cena biletu to 0,50 euro jeżeli pojedziemy bezpośrednio, lub 1,20 jeżeli przez Paralię. W Katerini będziemy przejeżdżać pod wiaduktem i zaraz za nim wysiadamy (ten wiadukt to są właśnie tory kolejowe). Wracamy do tych torów i idziemy w prawo do dworca. Bilet do Salonik w obie strony kosztuje 10 euro. My odjechaliśmy z peronu 5 licząc od dworca i tu uwaga - patrząc na tory pociąg powinien jechać w prawo (w lewo są Ateny :). W Salonikach wchodzimy w podziemia i w prawo w kierunku dworca. Wychodzimy na zewnątrz i znów w prawo szukając przystanku "MPK" linii nr 3. Jedziemy tą trójką aż do przystanku oznaczonego "muzeum" (w autobusie wyświetla się następny przystanek). Cena tego mpk to 0,60 (my taki bilet kupiliśmy, choć jedzie się chyba z 35 min i możliwe, że trzeba kupić droższy bilet). Muzea Archeologiczne i Bizantyjskie są obok siebie. Cena wejścia do obu to 8 euro. Potem, to jak wolisz ale najlepiej chyba do portu i pod wierzę i to wszystko :). Poczytaj w przewodnikach. Muzeum to podstawa w Salonikach, czynne jest
Monday: 12.30-19.00
Tuesday-Friday: 08.00-19.00
Saturday, Sunday: 08.30-15.00
pzdr
IP: 212.182.86.140
zuber
Gość
Bylem w OB 01-10 wrzesnia w apartamentach Panorama (z Antałkiem).

Apartamenty bardzo ladne, w pokojach aneks kuchenny i lazienka oraz zestaw talerzy i sztuccow dla dwoch osob.

Jedyne czego brakowalo, to ostrego noza.

No i moze dobrym pomyslem jest wziecie filtra do wody, bo woda w OB jest jakas wyjatkowo zakamieniona.


Nalezy natomiast uwazac, zeby niczego nie zniszczyc, bo potem obciaza kosztami.


Antałek proponuje wyzywienie w restauracji na przeciwko hotelu Panorama - za 7 euro dziennie sniadania + obiadokolacja. Niestety nie ma mozliwosci wyboru i trzeba jesc co akurat zrobia. Dlatego nie skorzystalem z tej propozcyji.

Stolowalem sie w restauracji Awierinios (na deptaku niedaleko petli autobusowej) - ceny niskie, potrawy bardzo dobre, obsluga mega sympatyczna i jeszcze mowia po polsku :)
Przykladowe ceny:
- dorsz z frytkami i surowka: 6 euro
- musaka: 4 euro
- owoce morza mix z frytkami: 6 euro
- piwo Mythos lane duze: 1,2 euro
oprocz tego kazdy dostaje kieliszek ouzo lub likieru a na koniec po lodzie - jest to gratis :)

Gyrosa to i za 1,5 euro mozna kupic.

w OB jest tez piekarnia, w ktorej pracuje polka - tylko to ich pieczywo to niestety nijak sie ma do polskiego. Takie bulkowate wszystko. Ale cena za bochenek: 0,7 euro.

zgrzewka wody w sklepach: 1,6 euro

piwo w sklepie: 0,6 euro


Na wycieczkach bylem w:
- Atenach
- Meteorach
- Skiathos

Jezdzilismy z MITA Travel - bo akurat ich terminy najbardziej pasowaly (szczegolnie Ateny w niedziele, a nie jak wiekszosc jezdzi w czwartek). Inne biura sa troche tansze (Tramp Travel, Stefanidis) - najlepiej sie rozeznac na miejscu co komu pasuje.


Obok jest miejscowosc Paralia a tam zatrzesienie sklepow z futrami i skorami :) A ceny 2 razy nizsze niz w Polsce.

Paralia jest duzo wieksza niz OB i duzo bardziej zatloczona i halasliwa. Ale maja tam Lidla.
IP: 20.142.116.36
stmn
Gość
zuber napisz, czy były różnice cenowe pomiędzy tymi wycieczkami proponowanymi przez Mita Travel i rezydentkę na spotkaniu. Jak wiadomo rezydentka Antałka pracuje w Mita (albo współpracuje). Interesuje mnie czy idąc do biura Mita w OB można kupić taniej wycieczkę niż przez rezydentkę Antałka....
IP: 83.17.40.42
zuber
Gość
No ceny w Mita sa takie same jak podaje rezydentka.
W biurze mieli wrecz wyzsze ceny, ale rezydentka mowila, ze ma promocyjne.

ceny sa takie:

MITA Stefan Tramp
meteory: 22 20 13
ateny: 40 35 35
skiathos: 30 30 13 (+bilet na statek - nie wiem ile)
saloniki: 15 12 10
olimp: 15 12 10

do tego trzeba doliczyc:
- w atenach 12 euro na wstep na Akropol
- w meteorach po 2 euro za wstep do kazdego klasztoru

Oprocz tego podczas wycieczek na Meteory i Ateny zatrzymuja sie w restauracjach przy autostradzie - i tam niestety jedzenie jest dosc drogie - wychodzi ponad 9 euro od osoby.

Na Skiathos tez proponuja jakas restracje w podobnej cenie, ale tam mozna bez problemu znalezc tani Fast Food.
IP: 83.175.179.37
qbus
Gość
Witam,
czy studenci mają jakieś benefity, jeśli chodzi o ceny wycieczek, wstępów do muzeów etc. ?
IP: 85.202.147.83
zuber
Gość
studenci maja wstep na Akropol za darmo

natomiast nie maja znizek na same wycieczki.
IP: 83.175.179.37
rafał
Gość
właśnie wróciłem z olimpic beach z Antałkiem Panorama wiec jeśli ktoś potrzebuje informacji to proszę na gg :) 22517053 siedzę na ukrytym często i to nie prawda z nie am internetu choć w samej panoramie nie ma to na przeciw jest hotel z otwartym hotspotem :) jak masz dobra antenkę w łapie albo zewnętrzna bez problemu złapiesz:)
IP: 78.8.80.36
tom
Gość
dla zainteresowanych przybliżone ceny z września w OB:

w tawernach
heineken 2,5
amstel 2,0
mythos 2,0
lokalne piwo 1,5

musaka 5,0
souvlaki 5,0
fyrtki 2,5
tzatziki 2,5
salatka grecka 5
ryba po grecku z grilla z full sałatkami 9,0E

w sklepach
heineken 0,5l - 1,25E
amstel 1E
mysthos 1E

chleb 0,7-0,8
bułki 0,3
winogrono 1-2
nektarynki 1,7
arbuz 0,2
brzoskwnie 1,4
cola 1,5l 1,1euro (jakas specjalna edycja)
pepsi, mirinda, fanta, cola, sprite 1,5 l - 1,65
gyros 1,5

szczególnie polecam restauracje przy hotelu partenon oraz jedną z końcowych idąc główną alejką w stronę paralii gdzie właściciel świetnie mówi po polsku i można otrzymać jakiś deser ekstra np. pomarańcze w syropie - poza tym wszytsko świeże i duże porcje;)
IP: 217.144.204.29
paolka
Gość
znowu sie przekonałam... o ludziach ktorzy sa wiecznie nie zadowoleni :) wakacje sie udały!!! oczywiscie były zmiany apartamentów (na których nie wyszlismy gorzej) były problemy w organizacji dojazdów ale dojechalismy i wrócilismy bezpiecznie!!! kierowcy naszego autokaru bardzo uprzejmi pilot Szymon super :) droga mineła nawet szybko ogladalismy duzo filmów, kabaretów itp. ;)piloci na miejscu rózniez okey :) wycieczka do aten naprawde warta, pozytywnie zaskoczyła mnie tez wycieczka na olimp takze polecam, meteory troszke roczarowały ale to pewnie kwestia gustu, saloniki na spokojnie i sympatycznie :) apartamet w miare zgodny z opisem w kazdym razie dało sie przemieszkac tym bardziej ze nie przyjechałam tam zeby w nim siedziec:)moze jedynie kuchnia mało wyposazona takze trzeba sobie cos tam swojego wziasc.. samo olimpic akti bardziej mi sie podobalo od parali ale to moze dlatego ze tam bylismy zakwaterowani i sie juz przyzwyczaiłam :) ceny jak pisze powyzej Tom i rozniez zgadzam sie co do restauracji :)
frape 1,5 - 2,5e
kukurydza z grila/ gotowana 1e
lody gałka duza 1-2e
sa jeszcze lody 3 małe gałki za 1e
wino czerwone 1-2e za kieliszek
ser feta w sklepiej od 2,5-6e
parówki 1,7 (Lidl) w miejscowych sklepach od 2,5 -4e
kartki pocztowe 0,20-0,30
znaczek 0,72
materac 5e
lezak na plazy na cały dzien z np. sokiem pomarańczowym 3e
jajko 0,15-0,30e

Zycze wszystkim udanych wakacji !:)
IP: 217.153.162.74
Axelpaw
Gość
Witam wszystkich, Byliśmy w Olimpic Beach (Olympiaki Akti) w dn. 18-29 Wrze. z biurem OK Services.
Wycieczka się udała, pilot Szymon - gość na fazie:P, byliśmy w ap. Eftimia, były też zmiany apartamentów, ale to akurat wyszło nam na dobre, bo w Smile było full małolatów i było bardzo głośno, wyczieczki to: meteory, ateny, skiathos, - polecam wszystkie 3!!! Ceny w tawernach jak i w sklepach przystępne. Na własną rękę byliśmy w Dion - wykopaliska archeologiczne z V wieku p.n.e. (Archeologico Horo) z Agą i Dominiką - spontanicznie (Pozdro dla was) Do Dionu można się dostać przez Katerini, z lekkim poślizgiem w rozkładzie, [czyt. greckim poślizgu] po drodze byliśmy na targu w Katerini, bilet komunikacji Katerini - Dion (ok. 15 km) kosztował 1,20 € (red), także również polecam wycieczkę do Dion, Same Olimpic beach dla mnie nadaje się na plażowanie oraz nocne ^tawernowanie, jeśli ktoś chce poznać prawdziwą Grecję musi się trochę ruszyć jak wyżej napisałem odnośnie miejsc. Pozdrawiamy też całą ekipę którą żeśmy poznali tj. Aga, Dominika, Monika, Wojtek:-))))))) Zdjęcia wkrótce wyśle do was
IP: 78.8.167.79
ANIA
Gość
Witam chciałbym się dowidziec czegoś na temat hotelu RACHONI BEACH w Skala Rachoni oraz hotelu JOANIS w Olipic Beach. Który lepszy , gdzie ciekawiej. Szcegolnie dla 5 -latka. Czy przy którymś z tych hoteli jest brodzik bo basemy wiem ,ze są.
dzieki za info
IP: 78.88.232.72
wlosz
Gość
Witam, planuje wraz ze znajomymi wyjazd do OB w przyszłym roku. Chcemy pojechać bez pośredników. Prosiłbym osoby, które już tam były o namiary na sprawdzone apartamenty. Może ma ktoś wizytówki z adresem e-mail, telefonem lub stroną www. Proszę o pomoc. mój mail wojtrom@o2.pl
IP: 89.78.186.72
Maniek
Gość
Witam i z zapytaniem się zwracam. Wybieram się do grecjio na urlop i chce trafić do dobrego hotelu najlepiej z basenem i w takiej miejscowości gdzie jest bardzo dużo dyskotem,imprez gdzie można poszaleć ???? co mi polecacie chętnie wysłucham
IP: 84.234.6.24
Aro
Gość
Witam.Mam zamiar w tym roku wybrać się z Tęczą do Marii w Nei Pori czy warto i jak tam jest...
IP: 89.25.132.241
kaja
Gość
Witam;)
Wbieram sie do OB na przelomie maja i czerwca. Orientuje sie ktos czy wode w tym okresie jest juz dośc ciepla?
IP: 89.228.194.166
dorota
Gość
JA również wybieram się w tym terminie do OB, po raz pierwszy więc nie udzielę żadnych informacji. Bardzo chętnie przyjmę wszystkie informacje które ułatwią i uprzyjemnią mój pobyt. W tym roku niestety nie dopisało nam towarzystwo i po raz pierwszy od lat jedziemy sami z mężem. Chętnie nawiążę kontakt z osobami w które w tym samym czasie odwiedzą OB bo razem zawsze raźniej zakosztować wszystkich uroków życia wakacyjnego.
IP: 79.186.96.158
Użytkownik
Posty: 1
Witam
Ja byłam w OB już 2 razy z bp Antałek z Krakowa w hotelu Panorama i było super.
Szeroka plaża (czyszczona co wieczór), czyste, przejrzyste morze.
Mnóstwo sklepów, tawern, spokojnie można dogadać się po polsku.
Jest kilka biur podróży sprzedających tanie wycieczki.
Polecam, pełen relaks! ;)
Jeśli ktoś jest zainteresowany relacjami z poszczególnych wycieczek, zapraszam na mojego bloga : zalasem.blogspot.com
IP: 77.236.14.6
Kaha
Gość
Do dorota:
Byłam w zeszłym roku we wrzesniu w Olimpic Beach.Sama miejscowość bardzo fajna,plaża piaszczysta,kurort typowo turystyczny,tętni życie nocne.Jesli chodzi o ceny to wiadomo to jest Grecja a nie Polska wiec nie ma co przeliczać na złotówki.Najtańsze są owoce.Polecam restauracje Parthenon,miła obsługa,lane piwo było tam za 1 euro.Z wycieczek polecam Skiathos-niezapomniany rejs jak dla nas.Aha i Dorota mam nadzieje że nie bedziecie mieszkać w apartamencie Smile,bo to był jedyny minus naszych wczasów.Jak masz jakieś pytania to pisz, w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.Pozdrawiam
IP: 87.101.72.246
mkmk
Gość
Hey, my jedziemy z Krakowa. Apartamenty ERMIS. Czy ktoś wie czy tam jest czajnik elektryczny i jakieś lodoweczki w tych pokojach?

JAk z klimą? Trzeba z niej korzystac czy mozna nie ;P I wowczas sie placi
???

Pozdrawiam.
IP: 83.26.32.132
taka ja
Gość
DO mkmk



A w jakim terminie jedziesz?
Byłam w Giotis 2 lata temu i był czajnik, lodówka i klime mielismy za darmo gdzie bylo napisane ze płatne 5euro za dzien :)
IP: 81.190.63.242
mkmk
Gość
:) Ja jadę z biura Sun Paradise to jest agent OK SERVICE, jadę 8.08-20.08. 2011. z Krakowa do Bielska i stamtąd do Grecji. A w przewodniku pisze ze 5 Euro za klima za dzien :)
IP: 79.191.76.122
Użytkownik
Posty: 43
A ja jade 18-30.08 wiec pozniej myslalam ze moze w tym samym terminie bedziemy jechac :))
No wtedy jak jechalam mialam napisane rowniez ze 5 euro a bylo za free :)
Trzeba bedzie patrzec czy lezy pilot od klimatyzacji jezeli tak masz za free :)
moze i w tym roku sie przyfarci
IP: 81.190.63.242

Strona: « < ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... > »

Forum turystyczne » Grecja » Grecja, Olimpic Beach.

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij