» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » millenium travel, był ktoś z nimi???

millenium travel, był ktoś z nimi???

Strona: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Treść
Wani
Gość
A my ruszamy z Krakowa 3.09 do Giannis :) Czy pakując się należy na coś zwrócić szczególną uwagę ?? Co zobaczyć koniecznie poza Meteorami, Atenami i wyspą ?? Może jakieś porady na temat pobliskich biur z których może warto skorzystać ?? Czy warto gdzieś udać się skuterkami ?? A może gdzie warto je wypożyczać w OB ?? Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i opinie :)
IP: 178.213.56.218
krzycholu
Gość
Wypozyczalnia skuterów i quadów znajduje na ulicy równoległej do głownego deptaka , znajdziesz ja bez problemu Theo czy jakos tak.
Ceny- zwykły skuter za 3h 10 + 4 euro paliwo, warunek trzeba miec prawo jazdy kat. A inaczej Grek sprzetu nie wypozyczy co najwyzej rower...
Co zobaczyc? Organizowane sa wyprawy quadami na masyw Olimpu ( cen nie pamietam) my wybralismy sie do Katerini, Paralii i pojechakismy do koca drogi wzdłuz plazy w strone Olimpu.
We wtorki i soboty polecaja wybrać sie do Katerini na bazarek ponoc duzy , my nie bylismy.
Zwiedzilismy Skiathos , Meteory i Edessa + Pozar ( wodospad + basen termalny) ceny wycieczek z innych biur troche tansze ( 5 do 10 euro na 1szt/os) my korzystalismy z Wave Travel i bylismy zadowoleni p.Ola jako pilot wycieczek doskonale sobie radzi.
Walizki -pakowanie? nie wiem, słoików nie bralismy wiec nic sie nie stłukło... :)
Jadą całą droge w luku bagazowym i raczej nie ma do nich dostepu takze najpotrzebniejsze rzeczy radze miec w bagazu podrecznym.
IP: 79.191.60.146
Wani
Gość
Kurcze, no to z moim B nie mam szans z tego co piszesz :( Wrrr...
Dziękuje za porady na temat kierunków wycieczek :)
Na pewno skorzystam :)
Haha a ja już szykowałam 2 torby słoików :? :?
Chodziło mi bardziej o rzeczy nieprzewidziane :P Jak np czy nie trzeba zabezpieczeń specjalnych .... przed komarami :P
Intryguje mnie również, że większość pisze o zabraniu ze sobą maski i fajki, ale z tego co wiem to u wybrzeży Grecji raf koralowych nie uświadczę więc co tam takiego jest do podziwiania pod wodą ??
IP: 178.213.56.218
Wani
Gość
Odpowiedź o komarach znalazłam w innym wątku :) Pozostaje pytanie o sprzęt ;)
IP: 178.213.56.218
krzycholu
Gość
Maske z fajka zabralem , przydala sie bo lubie ponurkowac, fakt to nie rafa koralowa ale widoki tez niczego sobie.
Chociaz na wielu straganach widzialem tego rodzaju sprzet ale chyba Made in China wiec nie polecam.
Na plazy maja rowery wodne do wypożyczenia 4 os w cenie 8 e za 1 h
IP: 213.158.216.50
Karolina
Gość
cytryna napisał
Karolina napisał
Razem z koleżanką wybieramy się we wrześniu ( od 06.09) do Albanii z MT. Szukamy chętnych do wspólnego zwiedzania. W grupie zawsze raźniej :-)


witam my sie przyłaczamy ;) bedziemy w terminie 6.09 wyjazd z kat

My wyjeżdżamy z Krakowa. A gdzie jedziecie, Ksamil czy Saranda? My jedziemy do Ksamilu, ale biorąc pod uwagę, że te miejscowości są od siebie niedaleko i tak możemy zwiedzać razem ;)
IP: 46.112.5.213
Natalia
Gość
Ja byłam w czerwcu w Albanii z MT. Zdecydowanie bardziej polecam wypoczynek w Ksamil,miasto spokojniejsze ,ale jest co robić , lepsze i piękniejsze plaże niż w Sarandzie. Podróż autokarem minęła całkiem nieźle , dobre warunki;) Ceny w sklepach niższe niż u nas. W hotelu Murati jest bardzo dobre jedzenie, właściciele bardzo sympatyczni, czasem dawali coś w gratisie albo zmniejszali rachunek :) Pokoje bardzo czyste, sprzątane co drugi dzień, wymieniane ręczniki i pościel . Wifi w pokoju i w recepcji. Polecam zapoznać sie z mieszkańcami,z chęcią pokazują najciekawsze miejsca w okolicy Ksamil, bardzo sympatyczni i życzliwi. Czasem lepiej pojechać samemu coś zwiedzić, bo wyjdzie o wiele taniej niż wykupiona wycieczka fakultatywna z biura.
IP: 78.30.100.204
sedo
Gość
ruszamy 3.09 z Krakowa do OB do Posejdona
IP: 193.16.99.1
Ania
Gość
ja sie wybieram z mezem do Paralii, hotel Grand Platon, jesli ktos byl to bardzo prosze o opinie, po powrocie rowniez sie podziele:)
IP: 46.171.46.180
Iwona
Gość
My wróciliśmy z Albanii. Mieszkaliśmy w hotelu Murati w Ksamil. Hotelik - ok. 15 pokoi - właściciele bardzo mili. Pokoje sprzątane co trzy dni - wymieniają też pościel. Klimatyzacja sprawna - w nocy raczej konieczna. Ogólnie hotel blisko morza, czysty i z bardzo dobrym jedzeniem. Ceny w ksamil niższe niż w Polsce - np. piwo 0,5l - 150lek (ok 4,50), przeciętny posiłek, np. spaghetti z owocami morza lub szaszłyk z frytkami ok. 500-700lek (15-21zł.). Jedzenie trzeba przyznać pyszne. W każdej restauracji miła atmosfera. (kufle mrożą w lodówkach i do takich oszronionych leją piwo - pychotka).
Wycieczki - polecamy jeep safari - 60 eur/osoba. Ciekawe też jest Korfu - też 60 eur/osoba. (zwiedzanie, plażowanie na Korfu + zwiedzanie pałacu cesarzowej Sisi). Z samodzielnych wycieczek warto zobaczyć Butrint i Sarandę. Wsiadamy tylko w autobus i jedziemy samemu.
Plaże - piaszczyste, otoczone skałami - są też miejsca gdzie jest sporo skałek. Konieczne obuwie do wody - bo jeżowców sporo. Atrakcji wodnych mnóstwo, np. rowerki, łodzie, kajaki, banany, lotnie - każdy coś znajdzie dla siebie. Niestety plaże trochę zatłoczone. Turystów dużo - wielu przyjeżdża plażować z Sarandy. Dlatego warto sobie zrobić rezerwację. Plaże są obsługiwane przez pracowników nadmorskich restauracji i u nich warto zarezerwować. Wtedy mamy pewność, że będzie dla nas leżak. Leżaki płatne - prawie wszędzie - 500 lek (15zł.) za cały dzień - 2 leżaki + parasol. Praktycznie nikt nie plażuje na kocu - wszyscy wypożyczają leżaki.
Niestety najtrudniejszy jest dzień wyjazdu. Z pokoi trzeba wykwaterować się do 11. Właściciele udostępniają grupie jeden pokój by można się było jeszcze przed podróżą wykąpać. Polecam zabrać jakąś osobna torbę - bo można wtedy cały dzień jeszcze plażować. Autobus itak wcześniej niż o 19.00 nie wyjedzie do Polski - nie ma się co łudzić - nigdy nie będzie sie w Polsce o podanych godzinach - zawsze jest jakieś 3-4 godziny opóźnienia. Granice zabierają sporo czasu. Ale ogólnie podróż da się przetrwać.
IP: 83.19.81.130
frajt
Gość
ile godzin się jedzie?? przez jakie kraje? co ile mniej więcej postój? gdzieś na granicy dłużej się czeka?
IP: 178.252.12.236
Magda
Gość
Hej,

czy wie ktoś o co chodzi z odprawą online ? dostałam przypomnienie sms-em
IP: 91.230.98.22
frajt
Gość
Magda musisz wejść na stronkę i dokonać odprawy online, praktycznie chodzi o sprawdzenie poprawności danych itd. i jak przejdziesz dalej to będziesz mieć 2 pliki do pobrania i wydrukowania - karta pokładowa (podane miejsca w autobusie, osoby, i skąd wyjazd, dokąd itp.) a drugi plik to takie info o Albanii, jaki bagaż można wziąć, pod jaki numer dzwonić w razie potrzebny skorzystania z opieki lekarskiej etc.
IP: 178.252.12.236
studentka
Gość
Czy ktoś był w tym sezonie w Royal Sun w Słonecznym Brzegu samolotem? Bardzo prosiłabym o opinię o podróży, hotelu oraz w miarę możliwości gdzie jest się dobrze i w rozsądnych cenach stołować :) Lecimy 19.09 z Katowic.
IP: 46.76.93.109
Gość
Gość
Nie polecam wczasów w hotelu Grand Platon w Paralii, hotel nie zasługuje na 4 gwiazki - pokoje nie mają nic wspólnego ze zdjęciami jakie umieszczone są na stronach internetowych, w rzeczywistości łazienki są tragiczne w pokojach grzyb na ścianach, oprucz tego hodowla mrówek i karaluchów, jedynym plusem jest dobre jedzenie. Hotel usytuowany na pustkowiu wszędzie daleko i brak jakichkolwiek rozrywek w odległości 1,5 km. To nie są tylko moje wymysły cały turnus był oburzony standardem hotelu, o wiele lepsze warunki były w apartamentach w olimpic beach. Wycieczki fakultatywne opisywane przez biuro znacznie różnią się od rzeczywistych- przykład? wieczór grecki gdzie według biura można poczuć tradycyjny grecki klimat w prawdziwej wiosce- rzeczywistość- masowa impreza na 300 osób w hotelu w centrum miasta , brak miejsca na parkiecie. Nie należe do osób wymagających i przykro mi że muszę narzekać na moją ukochaną Grecję, ale radzę się zastanowić przed wyjazdem w to miejsce
IP: 91.230.98.22
krzycholu
Gość
Potwierdzam- hotel Grand Platon znajduje sie na uboczu, niektorzy moze cenia cisze i spokoj wiec nie beda niezadowoleni.O wieczorze greckim slyszalem ze szkoda pieniedzy , lepiej zrobic to na wlasna reke, fakt w ofercie byla mowa o zabawie w greckiej wiosce a tu masz.....
My mieszkalismy w Posejdonie w OB i wrocilismy super zadowoleni, smialo mozna tam jechac jeszcze raz.... :)
IP: 188.147.22.140
Darko
Gość
Niestety ja też na swoim turnusie słyszałem niezbyt pochlebne opinie o Grand Platonie. Fakt, jedzenie ok, ale podobno na basen nie można było własnego picia czy jedzenia przynieść... Tylko zakupić w barze... No cóż, jakoś trzeba zarobić... Wieczór grecki my organizowaliśmy sobie sami, koszt niższy niż z biura a zabawa ta sama (300osób nie było ale to może przez początek sezonu był). Zebraliśmy się większą grupą i mieliśmy tez dzięki temu zniżkę, można było sobie wybrać stolik... menu dla wszystkich takie same, serwowane do stolika, nic specjalnego ale zabawa i tańce przednie :) A tak na przyszłość, gdyby ktoś chciał skorzystać to wieczór grecki odbywał się w Tawernie Faros, niedaleko OB w kierunki Paralii... Warto skorzystać zwłaszcza dla klimatu i folkloru greckiego. Drugi plus to bliskość kwater i po imprezie spokojnie można sobie wrócić spacerkiem na kwaterkę :)
IP: 83.31.148.122
Daaaar
Gość
Zdecydowanie odradzam Grecję i Olimpic Beach a konkretnie apartamenty Poseidon, właściciele okropni byle kasy nachapac pod koniec turnusu za "niby" szkody które zostały przez nich wymyślone, rezydentka falszywa, zero pomocy tylko zastraszac umiała i swoich interesów pilnować, apartament nie jest należycie zabezpieczony z racji, że drzwi wejściowe były otwarte 24/7, budzisz się a tu jakiś pies pod Twoimi drzwiami śpi, i jakieś rumuny czy cyganie krecacy się po obiekcie i szukajacy okazji do kradzieży, w końcu do niej doszło, bo jak się okazało drzwi pokojowe zatrzasniete nie są wcale zamknięte, a rezydentka nie raczyła o tym poinformować kolejnego turnusu, ogólnie apartament ładny ale co z tego! ręcznik jeden malutki na cały pobyt, nikogo nie było na miejscu gdyby coś ktoś chciał itd., miejscowość ok, restauracje tez ok, tylko obsługa mająca wiele do rzeczenia.
IP: 89.68.1.201
krzycholu
Gość
A to ciekawe...
My bylismy w lipcu w Posejdonie i nie bylo zadnych problemow ani z kwatera ani z rezydentka p.Ola.
Fakt pierwszego dnia byla prosba o spisanie wszelkich uszkodzen czy usterek w pokojach i na drugi dzien ludzie trzymali cale litanie w dloniach na spotkaniu :)
My nic nie podalismy i na koniec nie bylo zadnych problemow.
Co drzwi i psów , to prawda, zawsze byly otwarte wiec psy mogly wchodzić bez ograniczen...
Wyjazd uważam za udany, nie bylo większych zastrzeżeń do organizatorow.
Wiadomo jak ktos chce to zawsze cos znajdzie, ale to sa wakacje a nie kontrola np. SANEPIDU :)
IP: 83.6.3.125
Darko
Gość
I pojawiły się już oferty na lato 2015... wcześnie dosyć ale cóż, chyba nadal warto bo ceny, mimo że wyższe od zeszłorocznych o i tak konkurencyjne biorąc pod uwagę inne biura. U nas padła decyzja na ponowną wizytę w Bułgarii. Wyjazd 25.06 grupa 10 osobowa :) Oby wakacje były udane jak co roku :)
IP: 217.99.251.233
tom
Gość
My Albania Ksamil hotel 6milje 03.08.2015
IP: 31.178.161.236
kamaho
Gość
Ja byłem z żoną na sylwestra w Rzymie i nie narzekam ,przewodnicy profesjonalni a pilotka Justyna to marzenie każdej wycieczki !
IP: 188.204.51.113
krzycholu
Gość
W zeszlym roku Grecja, w tym Albania ale.... jest styczen a rezerwacja np. na sierpien to taka mala ruletka :-)
Chociaz pani z MT twierdzi ze sprzedano juz okolo 30% miejsc.... no coz trzeba bedzie jeszcze troche sie wstrzymać, plan to Murati-Ksamil druga polowa sierpnia...
IP: 79.185.134.189
Iwona
Gość
Krzycholu
jak ci zależy na Ksamilu - to bym tak nie zwlekała :)
Ja jadę z Millenium kolejny raz i wiem że mają pełne obłożenie i z miejscami to tak różnie jest. W zeszłym roku chcieliśmy zabrać jeszcze znajomych ale niestety już nie było szans na wolne miejsca.
pozdrawiam
IP: 83.19.81.130
krzycholu
Gość
To mnie pocieszylas.... :(
Bylem juz trzy razy z MT ( 2/BG i raz Grecja) mysle ze do marca kwietnia mam czas...
Czy tez wybierasz sie do Albanii? A moze juz bylas w Ksamil, jakie wrażenia?
IP: 83.31.151.158

Strona: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Forum turystyczne » millenium travel, był ktoś z nimi???

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij