» Szukaj na forum » Rejestruj » Zaloguj

Forum turystyczne » Grecja » Grecja - Paralia

Grecja - Paralia

                                Paralia wczasy Opinie o hotelach w Parali

Strona: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Treść
Użytkownik
Posty: 26
ok
IP: 79.163.214.181
CASPER
Gość
Do ewela24.... Jeżeli mogę wiedzieć...z jakiego biura?
IP: 83.19.36.186
Użytkownik
Posty: 26
interholidays a Wy?
IP: 79.163.214.181
CASPER
Gość
a ja już sama niewiem.. wczasy wykupiłam w Viktoria Travel w Rybniku ale kto to organizuje to nie mam zielonego pojęcia
IP: 83.19.36.186
Użytkownik
Posty: 26
ja do Eli to Ty jedziesz 18 lipca?do Parali
IP: 79.163.214.181
Użytkownik
Posty: 26
do CASPER, organizatora masz na umowie.
IP: 79.163.214.181
Moniqe29
Gość
Ewela - my lecimy 13 lipca z katowic, organizator "ok Services"
IP: 213.25.175.17
Użytkownik
Posty: 26
a w jakim hotelu będziecie? My w akti musson
IP: 79.163.254.9
anusia
Gość
moniqe 29- napisz jak wrócisz bo tez wybieram się do parali z biura ok service,po przeczytaniu tylu negatywnych opinii jestem przerażona..
IP: 83.13.58.202
Moniqe29
Gość
ewela24 my własnie w hotelu Morfeas. Anusia- nie moze być az tak źle, ja nie jade z biura Ok services, tylko jest to organizator wyjazu, moze wychodzi na to samo. Ale wydaje mi się, że z opisu nie moze być źle az tak. A ty jedziesz z rodziną/dziecmi czy sama?
IP: 213.25.175.17
Goka
Gość
Wrócił może ktoś teraz z Parali?prosze o relacje:):)
IP: 95.160.252.100
Lenyks
Gość
Goka napisał
Lenyks dziękuje za inf.a mogłabyś mi podać jakieś namiary gdzie można zjeść coś dobrego tzn.pizza gyros i najlepiej żeby mówił ktoś w obsłudze po polsku.Wiem może zbyt wiele wymagam,ale boje sie że ta kiepska znajomość ang.utrudni mi bardzo te wakacje:(:(nie wiem czy sobie poradze hmmmm

Spokojnie.byli z nami znajomi którzy słowa nie znali w innym niż polski języku i nie mieli żadnego problemu z komunikacją.Przekonasz się na miejscu,że Grecy świetnie radzą sobie z polskim ;)Są też bary i restauracje gdzie menu jest drukowane w kilku językach m in.w polskim.Szczególnie polecam taką jedną,niestety nie pamiętam nazwy,ale trafisz tam bez problemu.Idąc głównym deptakiem dojdziesz do małego kościółka i zaraz za nim,po tej samej stronie ulicy będzie taka restauracja (za "szklanymi ścianami" które przez cały dzień są złożone)na stolikach leżą obrusy w zieloną kratkę i często u wejścia stoi własciciel i zaprasza tam gości idących deptakiem.menu po polsku,właściciel przemiły i porozumieć się z nim można w kazdym języku,jedzonko pyszne,do obiadu są gratisy i to jakie !!! ;)Zapewniam,że warto tam wstąpić,wrażenia bezcenne ;) Póżniej już tam się wraca.
Nie polecam stołowania się w hotelach,to słaby pomysł-drogo i monotonnie.Jedzenie zimne i byle jakie.Jesli ktoś jeszcze ma zamiar jeździć na wycieczki fakultatywne(polecam!)to już zupełnie nie ma to sensu.

Sama Paralia jest super ,morze zupełnie wyjątkowe,ludzie serdeczni i przyjacielscy.

Ktoś pytał jeszcze o Akti Musson.Dobry wybór choć hotel już jakby za miastem.dobrze karmią.do morza blisko,spory basen,czysto.Ludzie z Musson jeździli razem z nami na wycieczki i byli zadowoleni,poza tym zawsze mieli lepszy suchy prowiant niż ci np z Principala ;)
IP: 83.13.222.250
Goka
Gość
Lenyks dzięki wielkie,a powiedz mi gdzie najlepiej i najtaniej wykupić wycieczki fakultatywne?i jakie piwko tam polecam i gdzie najlepiej kupować???z góry dziękuje:)
IP: 95.160.252.100
paolka
Gość
Lenyks a możesz coś więcej powiedzieć o wycieczkach fakulatywnych gdzie warto jechac?:) i czy jesli byłes w atenach to oni zwiedzaja mało czy duzo rzeczy?
IP: 217.153.162.74
Goka
Gość
Mógłby mi ktoś przesłać zdjęcia jak jest teraz w Parali??mam na myśli osoby które właśnie z Parali wróciły.
Będe wdzięczna,bo na necie mało ich. patka1979@o2.pl
IP: 95.160.252.100
Lenyks
Gość
Wycieczki fakultatywne najlepiej wykupić na miejscu.Z całą pewnością nie będzie drożej a może być taniej.
Polecam Merteory,miejsce zupełnie magiczne i jedyne.Widoki takie,ze nikt mi nie chce uwierzyć że to zdjęcia a nie widokówki.warto wziąć trochę grosza i zakupić sobie na miejscu piękną starą,pisaną na drewnie ikonę.Ja mam ;)
Polecam też Ateny,podróż długa i męcząca ale widok z Akropolu... bezcenne;)Do Aten najlepiej się wybrać w niedzielę.Zawiozą was pod Parlament aby pokazać zmianę warty a w niedzielę żołnierze w codziennych mundurach zmieniają się z tymi w odświętnych-ubaw po pachy ,te pończochy,drewniaki,bąble ... warto to zobaczyć i nagrać;) Zobaczycie też stadion i wiele innych ciekawych rzeczy.to męcząca wycieczka ale nie można jej sobie darować.
Byliśmy jeszcze na Olimpie ,wycieczka też niezapomniana tyle,że trafiliśmy na paskudną pogodę.Padało i było raczej nieprzyjemnie.Widoki piękne,pełno jadalnych kasztanów dookoła,urocze kamienne uliczki we wsi ,taki starogrecki klimacik.Podróż autokarem po stromych zboczach pionowo niemal .. tym o słabym sercu raczej odradzam.Dla mnie,mimo złej pogody wycieczka warta polecenia zwłaszcza,że dość tania.
Byliśmy też na Skiathos.Sam rejs statkiem to nic takiego.Podobno kiedyś bywało ciekawiej.Wyspy urzekające ,jedna ze złotym piaskiem,inna z okrągłymi kamieniami gdzie woda jest tak czysta i turkusowa,że aż wydaję się to nienaturalne.
Generalnie,polecam jeździć na te wycieczki i zobaczyć trochę tej Grecji a nie tylko wylegiwac się na plaży.
W ofercie biur jest jeszcze wieczór grecki.Nie byliśmy tam ale znajomi byli rozczarowani.
Saloniki tez raczej odradzali ci co byli.My byliśmy na tych czterech opisanych wyżej i moim zdaniem był to świetny wybór.

Co do zakupów.jest tam taki ich grecki supermarket.Jest duży i znany w mieście,rezydenci też o nim mówią.Takie żółto-granatowe logo z tymi ich "domkami"Tam jest tanio i wszystko jest świeże .Tam kupowaliśmy piwko-niestety już nie pamiętam nazwy.Zapytacie o greckie piwo to wam pokażą,wielkiego wyboru w greckich nie mają,sprzedają duzo niemieckiego .Tam polecam kupować oliwki.Mówię wam,delicje.te ich oliwki sprzedają tam na wagę z chłodni.Są one trzymane w solance.To duże oliwki z pestkami i jest ich kilka rodzajów.Nigdy i nigdzie nie jadłam tak pysznych oliwek,spróbujcie.tam też kupowałam fetę i oliwę z oliwek,winko i wódeczkę.
Troszkę dalej jest też Lidl i kiedy tam nie pójdziecie ,spotkacie w nim kilku polaków ;)Zawsze tam słychać nasz język gdzieś zza półek.Owoce kupujcie na straganach przy deptaku,są świeże i pyszne.
Jak macie więcej grosza,polecam skóry.kurteczki we wszystkich kolorach,wzorach i fasonach.moja córa do dziś jest zaczepiana na ulicy pytaniem gdzie kupiła taką świetną kurtkę ;)
Zazdroszczę wszystkim tym,którzy lecą w tym roku do Paralii, bawcie się dobrze !;)
IP: 83.13.222.250
Goka
Gość
Lenyks Piszesz konkretnie i udzielasz bardzo ciekawych i potrzebnych inf.:):)dzięki wielkie,moge prosić jeszcze o inf..dotyczącą obuwia czy musze mieć coś do wody czy raczej sie nie przydaje?będzie mi łatwiej z Twoją pomocą co gdzie i jak,a więcej czasu zostanie na zabawe a nie szukanie które zawsze zajmuje troche czasu.:)
IP: 95.160.252.100
Lenyks
Gość
Goka,na plaży w Paralii nie potrzebne Ci będą buty do wody.Drobny piaseczek,jeżowców brak, widziałam jedną meduzę przez 11 dni.Gdybyś się wybrała na Skiathos,jedna z plaż jest kamienista ale to kamienie okrąglaki,nie kłują tylko słabo się po nich chodzi.tam były też jeżowce ale tylko w części portowej,tam gdzie kąpieliska rozciągnięte są zazwyczaj takie siatki zatrzymujące te i inne żyjątka.Powiem tak,ja nie miałam butów do wody i wcale mi ich nie brakowało.na plaży też raczej nie widziałam turystów w takich bucikach.Jak masz kupione,możesz zabrać są lekkie,jesli natomiast masz kupować-odradzam.
Jeśli chodzi o zwykłe obuwie,przyznam,że całe 11 dni przechodziłam w japonkach.Nawet na Meteory można spokojnie wybrać się w klapkach,idzie się po kamiennych schodkach.
Warto mieć dobry krem z wysokim filtrem bo słońce pali niemiłosiernie ,dobry aparat bo jest co uwieczniać i dobry humor na pół z dobrym nastawieniem.
Jesli ktoś leci z biura Ok Services,starajcie się trzymać rezydentki o imieniu Anna.Miła szczupła blondynka z długimi upiętymi włosami .Na wycieczkach pięknie opowiada mity greckie związane z danym miejscem.
Udanych wakacji ;)
IP: 83.13.222.250
Goka
Gość
Lenyks:)dziękuje tak nie moge sie już doczekać to moja pierwsza taka podróż.Na necie szukam różnych zdjęć z Paralii,ale jakoś niewiele znajduje.Może mogłabyś sie ze mną podzielić swoimi,jeśli można?przepraszam że pytam o coś takiego,ale ;)podaje e-mail jak coś:) patka1979@o2.pl a co proponujesz zabrać do autokaru,tzn.jedzenie na droge?bo to jednak daleko i nie wiem jak jest z tym kupowaniem w drodze.....
IP: 95.160.252.100
Lenyks
Gość
Goka,jeśli chodzi o podróż,niestety nie pomogę.Nie mam pojęcia co zabrać do autokaru bo ja leciałam samolotem z Katowic do Salonik a tylko z Salonik do Paralii autokarem.Czytałam gdzieś,że trzeba się ubrac lekko i wygodnie ale zabrać ciepłą bluzę i poduszkę-tyle wyczytałam na forach,co z jedzeniem i zakupami nie wiem.Jak znajdę trochę czasu to wyślę ci parę fotek na maila.Kiedy wyjazd?
IP: 83.13.222.250
Użytkownik
Posty: 42
Skąd: Kraków
Goka napisał
Lenyks:)dziękuje tak nie moge sie już doczekać to moja pierwsza taka podróż.Na necie szukam różnych zdjęć z Paralii,ale jakoś niewiele znajduje.Może mogłabyś sie ze mną podzielić swoimi,jeśli można?przepraszam że pytam o coś takiego,ale ;)podaje e-mail jak coś:) patka1979@o2.pl a co proponujesz zabrać do autokaru,tzn.jedzenie na droge?bo to jednak daleko i nie wiem jak jest z tym kupowaniem w drodze.....

Goka na podróż autokarem a mam tutaj wprawę kilkuletnią :D ,trzeba zabrać kocyk i mały jasiek pod głowę .W nocy jest chłodno i sama bluza nie pomoże .Dobrze ubrać na noc skarpetki na nogi . a jeśli chodzi o jedzenie to przymusowo musisz coś zabrać ,najlepiej kanapki z serem ,termos z herbatą lub z kawą jakąś przekąskę (paluszki ,ciastka itp.)To bardzo długa trasa a raczej nie ma sklepów po drodze ,jedyny taki postój w czasie trasy to w Widelcu na Słowacji ,ale ja nie lubię się tam stołować bo to jedna nerwówka .Jedna wielka kolejka a potem trzeba szybko jeść .Na drogę dobrze wziąść picie niegazowane,wcześniej dobrze schłodzone .
IP: 83.9.143.18
Goka
Gość
Dziękuje Wiola:):)
IP: 95.160.252.100
Goka
Gość
Lenyks,wyjazd już za trzy tygodnie.Pisałaś że wycieczki fakultatywne lepiej na miejscu,a gdzie tam w Paralii najtaniej byłoby je zakupić?wiesz może w jakimś biurze czy tp?bo u rezydenta podobno drogo jest.;)
IP: 95.160.252.100
Goka
Gość
Wiola a Ty w tym roku jedziesz do Parali?;)
IP: 95.160.252.100
Stan
Gość
Prośba do Lenyks. Jeżeli możesz to opisz podróż z Katowic z transferem do hotelu i powrót czy czasy zbiórek ustawione dobrze, czy nie trzeba czekać zbyt długo? Ja lecę z rodziną w następny wtorek. Z góry Wieeelkie Dzięki. :)

Stan
IP: 194.120.16.101

Strona: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Forum turystyczne » Grecja » Grecja - Paralia

Na skróty: Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Polska, Tunezja, Turcja, Włochy, W. Kanaryjskie


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, zamknij